Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukjach
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukjach » 31.05.2022 15:08

Jadę co prawda do Włoch ale zastanawiam się czy załatwiać revoluta, czy włączyć opcję walutowa w mbanku (dostałem linka w apce). Ktoś podpowie co lepiej wychodzi?
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 31.05.2022 17:12

polecam zainwestowanie 10 złotych (jednorazowa opłata) w revoluta i sprawdzenie w obu apkach jak to wygląda. Druga karta nie boli, a może się przydać.
emjot1
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) emjot1 » 02.06.2022 15:03

Zastanawiam się, czy w związku z tym, że na Węgrzech ceny paliwa dla obcokrajowców są dużo droższe to czy nie można na stacjach samoobsługowych zapłacić Revolutem? Otwieram konto w forintach i teoretycznie z tego powinien pociągnąć, chyba że wykryje mój litewski IBAN?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 02.06.2022 16:03

Najpierw sprawdź w jaki sposób będzie naliczany rabat do ceny paliwa, gdyż obawiam się, że nie ten proces nie będzie miał nic wspólnego z kartą płatniczą...
emjot1
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) emjot1 » 02.06.2022 22:06

stachan napisał(a):Najpierw sprawdź w jaki sposób będzie naliczany rabat do ceny paliwa, gdyż obawiam się, że nie ten proces nie będzie miał nic wspólnego z kartą płatniczą...


Rabat naliczany jest przy kasie po okazaniu węgierskiego dowodu rejestracyjnego
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 03.06.2022 00:03

lukjach napisał(a):Jadę co prawda do Włoch ale zastanawiam się czy załatwiać revoluta, czy włączyć opcję walutowa w mbanku (dostałem linka w apce). Ktoś podpowie co lepiej wychodzi?

pytanie trochę bez sensu:) chcesz mieć wszystko pod ręką darmowy wypłaty bez limitu w każdy dzień tygodnia, wszystko w swoim banku, czy chcesz mieć jakieś limity, robić specjalnie jakieś śmieszne przelewy itp? od kilku lat mam konto wielowalutowe w mbanku płacę telefonem na całym świecie gdzie się da. A jak chcesz taniej jeszcze taniej niż w revolut to możesz sobie waluty na konta walutowe w mbanku kupić w https://internetowykantor.pl/?refererCode=EHS6E9K6RH nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów niż te co masz lub nie masz w mbanku:)
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 06.06.2022 22:39

emjot1 napisał(a):
stachan napisał(a):Najpierw sprawdź w jaki sposób będzie naliczany rabat do ceny paliwa, gdyż obawiam się, że nie ten proces nie będzie miał nic wspólnego z kartą płatniczą...


Rabat naliczany jest przy kasie po okazaniu węgierskiego dowodu rejestracyjnego

Cały witz tej operacji polega na tym, że liczymy iż na samoobsługowej nie będzie obsługi ;)
Jak ktoś przetestuje na własnej skórze/baku/portfelu niech da znać, razem z konkretnymi namiarami na stację.
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 07.06.2022 06:54

https://spidersweb.pl/2022/06/revolut-a ... ziala.html

Trochę słabo. Trzeba będzie wziąć dodatkowo polską wielowalutową na wszelki wypadek.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 07.06.2022 09:52

coco jumbo napisał(a):https://spidersweb.pl/2022/06/revolut-awaria-nie-dziala.html
Trochę słabo. Trzeba będzie wziąć dodatkowo polską wielowalutową na wszelki wypadek.


Zawsze trzeba mieć jakąś inną opcję - awaria może zdarzyć się w każdym banku.
Natomiast co do Revoluta jest inna kwestia - przynajmniej u mnie, niezrealizowana wypłata z bankomatu (zrezygnowałem z powodu surcharge) została zaliczona do limitów wypłat - niejako najpierw kwota została pobrana z konta, a dopiero później zwrócona, co może też zresztą spowodować, że jeśli zaraz po takiej transakcji bedziecie chcieli zapłacić/wybrać środki gdzieś indziej, to przy niskim stanie konta ta druga, faktyczna transakcja 'odbije się' od niskiego salda i pójdzie z innego konta. Aktualnie czekam na odpowiedź z czatu, mam nadzieję, że tę transakcję wykluczą z limitów.
edit: dwa dni czatowania z nimi nic nie dały, w końcu wysłałem skargę przez ich formularz i już kolejnego dnia odpisali, że uznają reklamację i na dwa miesiące zmieniają mi profil ze Standard na Premium, co nie tylko zresetowało limit wypłat, ale również go zwiększyło.
Ostatnio edytowano 14.06.2022 08:24 przez vin, łącznie edytowano 1 raz
Jareeq
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 19.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareeq » 13.06.2022 23:15

Jakoś w tym roku zapomniałem w ogóle o karcie z revoluta i zostanie mi tylko gpay z telefonu revolutem albo gotówka wymieniana na kuny.
Rzeczywiście jest tak kiepsko w kantorach w Chorwacji z kursem PLN/HRK EUR/HRK ?

[UPDATE]
Spread na HRK w kantorach PL (4 sprawdzone) 14 czerwca 2022 to ~10 % (0,59/0,62/0,65) w revolut dużo taniej 0,617/0,618/0,619
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 17.06.2022 17:16

Czy korzystał ktoś ostatnio z płatności Revolutem w BiH? W swojej aplikacji nie widzę możliwości zakupu ichniejszych marek. Domyślam się, że może da radę zapłacić z innego konta np.w Euro, ale czy teraz można zobaczyć kurs takiej transakcji?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.06.2022 22:59

Nie ma w Revolucie marki bośniackiej (konwertybilnej), ale jest euro, a marka konwertybilna jest ustawiona sztywnym kursem do euro:
1 euro = ok. 1,95 BAM
Ostatnio edytowano 18.06.2022 17:06 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 18.06.2022 11:24

marekkowalak napisał(a):Nie ma w Revolucie marki bośniackiej (konwertybilnej), ale jest euro, a marka konwertybilna jest ustawiona sztywnym kursem do euro:
1 BAM = ok. 1,95 euro


Jeśli to zadziała według tego sztywnego przelicznika to nie będzie źle :) :papa:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.06.2022 15:05

marekkowalak napisał(a):Nie ma w Revolucie marki bośniackiej (konwertybilnej), ale jest euro, a marka konwertybilna jest ustawiona sztywnym kursem do euro:
1 BAM = ok. 1,95 euro

Chyba raczej na odwrót, czyli
1 EUR = 1,956 BAM

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marka_zamienna
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.06.2022 15:07

zyziozie napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Nie ma w Revolucie marki bośniackiej (konwertybilnej), ale jest euro, a marka konwertybilna jest ustawiona sztywnym kursem do euro:
1 BAM = ok. 1,95 euro


Jeśli to zadziała według tego sztywnego przelicznika to nie będzie źle :) :papa:

Trochę się zdziwisz :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 104
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone