Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

relacja z leczenia unikalnej choroby - Kamping VALA/Orabic

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
znika
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) znika » 30.08.2007 23:14

Januszu,
Tam nie było meszek w ilości hurtowej. Raczej pojedyncze osobniki lub wcale. Mielismy srodki na meszki i komary - off, autan i profilaktycznie je rozpylałam. To ponad wszelka watpliwośc nie było nic, co mozna zobaczyc gołym okiem. Sprawdziłam bardzo dokładnie.
nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 31.08.2007 07:46

Januszu,

Czy meszki są niewidzialne? To znaczy czy można ich nie zobaczyć otrzymując jednocześnie około 90 ukąszeń?
Widzieliśmy tam 3 komary, które w większości (2)utraciły swoje życie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2007 08:23

Meszki są bardzo malutkie, ich lot jest niesłyszalny, komarzyce są większe i przez to widoczne, ponadto je słychać szczególnie w nocy (bzzzzz].
Z podanych przez Was objawów wygląda to na pogryzienie przez meszki.
Nie twierdzę, że na pewno, ale że to możliwe.
Sam jestem ciekaw co mogło by być przyczyną Waszej przypadłości :!:
znika
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) znika » 31.08.2007 09:02

To na 100% nie były meszki!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2007 09:24

No to co to było na 200%. Jak coś chemicznego, to możliwości wiele.

Istnieje kilka tysięcy substancji chemicznych, które mogą wywoływać kontaktowe zapalenie skóry. Jednak najczęstszą przyczyna uczulenia są:

* Metale: chrom, nikiel, (rzadziej: kobalt, rtęć, złoto).
* Substancje chemiczne: składniki gumy, barwniki, żywice epoksydowe.
* Leki stosowane zewnętrznie: antybiotyki (neomycyna, gentamycyna, detreomycyna), wioform, kit pszczeli, balsam peruwiański, kortykosteroidy.
* Kosmetyki: mieszaniny syntetycznych związków zapachowych, olejki eteryczne, kalafonia, konserwanty.
znika
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) znika » 31.08.2007 09:36

Nie wiem co to było i własnie dlatego mam problem. Ale nie meszki! Znam te stworzonka, w Chorwacji byłam siódmy raz. Meszki nie powoduja takich spustoszeń, slady wygladaja inaczej ...
Moim zdaniem mogły to byc insekty niewidoczne gołym okiem. Tak jak np. nie widzimy roztoczy a one są. Zdaniem lekarzy w Chorwacji tak własnie było. Według polskiej lekarki z poradni medycyny tropikalnej Collegium Medicum UJ to alergia na substancje chemiczna...
Obawiam sie, ze juz nie poznamy przyczyny. Oby tylko zeszło i nie pozostawiło blizn.
znika
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) znika » 31.08.2007 10:03

Nie wiem co to było i własnie dlatego mam problem. Ale nie meszki! Znam te stworzonka, w Chorwacji byłam siódmy raz. Meszki nie powoduja takich spustoszeń, slady wygladaja inaczej ...
Moim zdaniem mogły to byc insekty niewidoczne gołym okiem. Tak jak np. nie widzimy roztoczy a one są. Zdaniem lekarzy w Chorwacji tak własnie było. Według polskiej lekarki z poradni medycyny tropikalnej Collegium Medicum UJ to alergia na substancje chemiczna...
Obawiam sie, ze juz nie poznamy przyczyny. Oby tylko zeszło i nie pozostawiło blizn.
znika
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) znika » 31.08.2007 16:17

Odebrałam wyniki morfologii, która zleciła lekarka z poradni chorób tropikalnych. Są w normie. Nie ma nawet pewnego rodzaju leukocytów, które mogłby wskazywac na pasozyty czy insekty. Potwierdza to teorie o alergii na chemie. Dermatolog, do którego skierowała mnie "lekarka tropikalna" powiedział:
1. blizny -przebarwienia zostana bardzo długo,
2. czemu przychodzę do niego dopiero teraz a nie 10 dni temu, gdy było apogeum
3. czego ja w ogóle chce
4. to były z pewnościa pchły!!
Argument, że musiałoby to byc stado pcheł lub cała armia nie przekonał Pana Doktora "pchła przyskoczyła jak spałam, ugryzła ( 90 x w plecy!) i odskoczyła przez okienko w namiocie"
Ten Pan był doktorem nauk medycznych...
Nawet nie wiem jak to skomentowac, słów brak
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2007 19:00

8O 8O 8O
A kto Cię wysłał do poradni chorób tropikalnych-Chorwacja nie leży w tropikach, mimo panujących tam czasem upałów.

http://www.sciaga.pl/tekst/20628-21-cho ... tropikalne

Trzeba było od razu iść do dermatologa, gdyby wcześniej zobaczył schorzenie, nie mówił by o pchłach :wink:
znika
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) znika » 31.08.2007 19:22

Poradnia chorób tropikalnych nie zajmuje sie tylko chorobami tropikalnymi ale rownież odzwierzęcymi i odmeszkowymi :)
Nie mogłan pojśc do polskiego dermatologa bo byłam w Chorwacji, a tamtejszy dermatolog nie wiedział co jest przyczyna tajemniczych kropek.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.08.2007 19:53

Zaraz po przyjeździe do Polski trzeba było iść do dermatologa- nie trzeba do niego skierowania, a nie do "lekarki tropikalnej" bo powtarzam - nie wróciłaś z tropików.
I powtarzam ponownie -szczerze współczuję przypadłości.
To, że mnie nie spotkała taka przypadłość, nie oznacza że się nie przytrafi.
:papa:
znika
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) znika » 31.08.2007 20:48

:papa:
Zuzanna
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanna » 01.09.2007 00:16

Witam ponownie. Wszystkie blizny zniknęły :) Choć te rozdrapane póżniej ale to normalne. Nie widziłam u Włochów tego problemu co my. Jeśli chodzi o pchły - szczerze mówiąc mieliśmy z mężem takie przypuszczenie!! pisząc o mniejszych robalach myślałam właśnie o pchłach . Własnie dlatego zwracałam uwagę na te zwierzaki biegające po drzewach. Niestety pewnie nigdy się nie dowiemy co to było i szczerze mówiąc napewno nie pojedziemy więcej na Vala!! nam aż tak bardzo się tam nie podobało.
nulka1
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nulka1 » 03.09.2007 07:54

Drogi Januszu,

Powiem tylko tyle: Upartyś jak... chłop!
Nie będziemy tu opisywać wszystkich poczynań jakie przedsięwzięliśmy by dowiedzieć się co to jest. Ja i Znika byłyśmy w stałym kontakcie i Ona dobrze wiedziała, że pierwsze kroki w Polsce skierowałam na ostry dyżur dermatologiczny.
To nie były meszki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2007 08:06

Jeśli nie meszki i nie coś chemicznego. to jest tylko jedno wyjaśnienie jak sama napisałaś - klątwa.

nulka1 napisał(a):Na Kampingu Vala koło Orebica panuje nieznana choroba! Nie planujecie tam swojego pobytu, najpiękniejsze miejsce obciążone jest klątwą!


:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
relacja z leczenia unikalnej choroby - Kamping VALA/Orabic - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone