Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja czesko-szwajcarska ;)

Czesi byli trzecim narodem po Amerykanach i Rosjanach w kosmosie. Czescy badacze Otto Wichterle i Drahoslav Lim opatentowali w 1963 roku metodę produkcji miękkich soczewek kontaktowych i Czesi uważani są za wynalazców soczewek kontaktowych. Kostka cukru została wynaleziona w czeskiej miejscowości Dačice.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.07.2016 18:45

mysza73 napisał(a):Dzięki :P
i do zobaczenia po wakacjach (a gdzie tym razem się wybieracie?) :papa:

Tradycyjnie - zdecydujemy "w praniu" :D

Z tym, że na razie nawet nie wiemy, kiedy... :roll:


Pudelek napisał(a):W zoo nie byłem, ale podjeżdżałem na parking aby popatrzeć na miasto spod restauracji - ten podjazd to masakra, chyba jeszcze tak ostro pod górę nie jechałem :D

O tak, podjazd był z gatunku ekstremalnych! Dobrze, że było sucho, bo na śliskiej kostce, na tak stromej górce, mogłoby być niewesoło...


Franz napisał(a):Od razu podpowiem warte do odwiedzenia Tiske steny (będą Opodal zaraz po Prawczickiej Bramie).

Zanotowałam :) Dzięki!
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 02.07.2016 18:13

Relacja bardzo dla mnie inspirująca :) Mam nadzieję, że jesienią uda nam się podążyć Waszymi śladami, choć te drabiny to chyba raczej daruję sobie :roll:

Świetne zwierzaki w ostatnim odcinku!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.07.2016 10:36

ruzica napisał(a):Relacja bardzo dla mnie inspirująca :) Mam nadzieję, że jesienią uda nam się podążyć Waszymi śladami, choć te drabiny to chyba raczej daruję sobie :roll:

Trzymam kciuki, żeby Wam się udało :)
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 03.07.2016 20:47

Dotarłam na koniec relacji, ale też dobrze, bo nie czekałam na cd, tylko hurtem czytam..
Bardzo fajne miejsca, warte zobaczenia kiedyś...
formy sklane cudne, a zieleń obłedna :lol: :lol: :lol:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.07.2016 20:50

Maslinko, tak sobie coś przypomniałam...Czy do wątku słowackiego wrócimy jeszcze? Bo chyba jakieś ładne widoki obiecywałaś dawno temu :?: :wink: :roll:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.07.2016 21:03

kkra napisał(a):Dotarłam na koniec relacji, ale też dobrze, bo nie czekałam na cd, tylko hurtem czytam..
Bardzo fajne miejsca, warte zobaczenia kiedyś...
formy sklane cudne, a zieleń obłedna :lol: :lol: :lol:

Dobrze się czyta hurtem :D
Miejsca na pewno warte zobaczenia :)


ruzica napisał(a):Maslinko, tak sobie coś przypomniałam...Czy do wątku słowackiego wrócimy jeszcze? Bo chyba jakieś ładne widoki obiecywałaś dawno temu :?: :wink: :roll:

Hehe, normalnie telepatia 8O :mrgreen:

Właśnie do niego wróciłam - klik :D
Kończyłam pisać post w słowackim wątku, kiedy Ty pisałaś tutaj 8O
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 04.07.2016 20:28

Świetne miejsca odwiedziliście. Muszę się tam wybrać w najbliższym czasie, bo z tego co pokazałaś i Wojtek pokazuje, to tam jest cudnie.

A propos buły z rybą. Kilka lat temu będąc na weekendzie w Świnoujściu pojechaliśmy do niemieckiego Albeck i tam w jednej z przybrzeżnych knajpek zjedliśmy świeżą bułę ze świeżym śledziem i cebulą zapijając piwem. Zakochaliśmy się w tym prostym, ale genialnym przysmaku i od tej pory od czasu do czasu sobie to zapodajemy...

pozdrawiam,
Michał
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.07.2016 22:37

Mikeee napisał(a):Świetne miejsca odwiedziliście. Muszę się tam wybrać w najbliższym czasie, bo z tego co pokazałaś i Wojtek pokazuje, to tam jest cudnie.

Jest cudnie! :mrgreen:

Mikeee napisał(a):A propos buły z rybą. Kilka lat temu będąc na weekendzie w Świnoujściu pojechaliśmy do niemieckiego Albeck i tam w jednej z przybrzeżnych knajpek zjedliśmy świeżą bułę ze świeżym śledziem i cebulą zapijając piwem. Zakochaliśmy się w tym prostym, ale genialnym przysmaku i od tej pory od czasu do czasu sobie to zapodajemy...

To świetna przekąska. Testowaliśmy kilka razy w Bawarii. Buła ze śledziem - super; genialna jest też z wędzonym pstrągiem i sosem na bazie majonezu. Pycha! :D
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 06.07.2016 13:25

Ach te wyjazdy, że też zawsze musi być powrót do domu :wink:

Wielkie dzięki za oprowadzenie po tym zupełnie nie znanym dla Nas rejonie :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.07.2016 14:44

21monika napisał(a):Ach te wyjazdy, że też zawsze musi być powrót do domu :wink:

Taka kolej rzeczy... :(

21monika napisał(a):Wielkie dzięki za oprowadzenie po tym zupełnie nie znanym dla Nas rejonie :D

Cała przyjemność po mojej stronie :D
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 09.07.2016 08:20

Dzień dobry, maslinko,

tydzień temu weszłam na forum, rzadko tu ostatnio jestem, wypatrzyłam Twoją relację i mówię do Rodziny, wiem, gdzie jedziemy na wakacje, spojrzeli na mnie spode łba (przecież Alpy mają być), a ja jak rzekłam, tak się stało, miejscówka pod Ruzovą już zarezerwowana. Wprawdzie dzieciaki za małe na 25 km i drabiny, ale chyba damy radę :). Dzięki za inspirację i, jak zwykle, świetną, sympatyczną relację.

Ze swojej strony mogę tylko dodać, że Twierdza Konigstein jest rewelacyjna, byliśmy tam cztery lata temu, polecam!!!

Miłych wakacji, pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.07.2016 10:42

Aguha napisał(a):Dzień dobry, maslinko,

tydzień temu weszłam na forum, rzadko tu ostatnio jestem, wypatrzyłam Twoją relację i mówię do Rodziny, wiem, gdzie jedziemy na wakacje, spojrzeli na mnie spode łba (przecież Alpy mają być), a ja jak rzekłam, tak się stało, miejscówka pod Ruzovą już zarezerwowana.

O rany, ale odpowiedzialność! :o A co jak Wam się tam nie spodoba? Twoja Rodzina mnie zabije ;)

Aguha napisał(a):Wprawdzie dzieciaki za małe na 25 km i drabiny, ale chyba damy radę :).

Dacie radę! Tam jest duży wybór szlaków :)

Aguha napisał(a):Ze swojej strony mogę tylko dodać, że Twierdza Konigstein jest rewelacyjna, byliśmy tam cztery lata temu, polecam!!!

Dzięki :) Następnym razem (na pewno taki będzie!) ją odwiedzimy.

Aguha napisał(a):Miłych wakacji, pozdrawiam

Dziękuję i wzajemnie :)
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 18.08.2016 07:59

Zajmuje miejsce na dalszą część relacji
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.08.2016 10:48

kkra napisał(a):Zajmuje miejsce na dalszą część relacji

Cześć!
Jeszcze trochę poczekasz ;) Najpierw relacja z Cro :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.10.2016 12:46

Relacja czesko-szwajcarska, część druga - sierpniowa odsłona

Tak się złożyło, że w sierpniu ponownie zawitaliśmy w Czeskiej (i Saksońskiej) Szwajcarii :) Dużo łazikowaliśmy i zwiedzaliśmy, zarówno po czeskiej, jak i po niemieckiej stronie.

Na początek, tradycyjnie, klika zdjęć na zachętę :D:

056304.jpg

056663.jpg

057021.jpg

057380.jpg

057739.jpg

058097.jpg

058456.jpg

058815.jpg

059173.jpg


To co, ruszacie z nami :?: :mrgreen:

059818.jpg


:papa:
Ostatnio edytowano 17.04.2020 18:22 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czechy - Česko



cron
Relacja czesko-szwajcarska ;) - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone