Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rady: gdzie spać po drodze/co zwiedzić?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Połykacz kilometrów
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Połykacz kilometrów » 26.02.2013 10:10

Wrocław-Kłodzko-Olomouc-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagrzeb-Karlovac-Zadar-1050km hahaha
nabuchodonozor20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 04.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor20 » 04.03.2013 11:50

No a po jakiego grzyba liczysz mi z Wrocławia do Zadaru jak ja jadę z Poznania do Mimic?
nabuchodonozor20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 04.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor20 » 04.03.2013 11:51

Z Głogowa do Radomia jest 450km.... tylko po co ta informacja?
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 04.03.2013 12:16

no a tak w ogóle to jedziesz sam z żoną? czy z latoroślami? planowanie zwiedzanie czegokolwiek - jest obarczone sporym ryzykiem. Choć wcale nie twierdzę, że jest złe. ALe jeśli przeznaczysz sobie jeden dzień na zwiedzanie Pragi czy Wiednia i trafisz na upał 40 C - uwierz mi - to nic nie zwiedzisz tylko będziesz szukał schronienia i czegoś zimnego do wypicia;-)
nabuchodonozor20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 04.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor20 » 06.03.2013 10:07

Jadę z żoną szwagierką i przyszłym szwagrem (chyba... :D ) Na razie dzieci na horyzoncie nie ma więc możemy sobie pozwolić na spokojne zwiedzanie. Jeśli chodzi o upały to nie dotyczą nas :) Jesteśmy przyzwyczajeni mamy za sobą nie jedną "upalną" wyprawę więc problemem jest jedynie brak środków finansowych... ale to standard :smo:
Więc jak sam widzisz jedyne czego nam potrzeba to dobrego pomysłu. Sugerowałeś Pragę ale ona odpada... znam ją doskonale.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 06.03.2013 10:52

w 2008 roku jadąc do Cro zwiedzaliśmy Wiedeń. spaliśmy wtedy u polskiego księdza. ale nie wiem czy on nadal oferuje noclegi. płaciliśmy chyba wtedy coś około 15-18 euro/osobę. bez żadnych wygód. jak chcesz mogę Ci na maila podać namiary na tego księdza. noclegi za około 200 zł/doba/pokój 2 osobowy spokojnie znajdziesz na booking'u.
nabuchodonozor20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 04.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor20 » 06.03.2013 11:51

Bardzo chętnie skorzystam z tego @ Już się trochę rozglądałem i ten Wiedeń wygląda ciekawie. Coś czuje że decyzje podejmie żona gdzie jedziemy bo ja taki niezdecydowany jestem... :hut:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 06.03.2013 14:29

hej ;)

Rok temu jadac do Chorwacji zatrzymalismy sie przed wjazdem na Grossglockner w miejscowosci Zell am See. Wowczas powiedzielismy sobie ze wrocimy w te strony. Wszystko wskazuje na to ze tak własnie sie stanie w roku 2013. Nasz tegoroczny wyjazd do Chorwacji zaplanowany na dzien 17 lipca obejmuje spedzenie prawie 5 dni w Salzburgu. Konkretniej to chcemy wyjechac 17 lipca ze Slaska w strone Salzburga. Tam chcemy dojechac po południu tego dnia i w upatrzonej kwaterce przenocowac do nastenego dnia... Przez kolejne kilka dni chce pokazac zonce miasteczko w ktorym kiedys mieszkałem a takze jego blizsze i dalsze okolice z Wolfgangsee i Bergbahn na czele ;) Z Salzburga chcemy wyjechac 22 lipca o swicie i podązajac przez albo przez Wurzpass albo ponownie przez Grossglockner (w zaleznosci od pogody, gdyz nie ma w nas ochoty by tak jak rok temu na Grossglocknerze byc konwojowanym przez pług sniezny) dotrzec chcemy do Rovinj, ktore w tym roku bedzie naszą bazą wypadową na wycieczki po Istrii Włoszech i Słowenii ;)

Wygląda więec ha to ze bęedzie duzo zwiedzania i duzo ciekawych miejsc do zobaczenia a takze z pewnoscią wiele ciekawych przygod ;)
Jestescie chętni na wspolny wyjazd?
Jezeli tak to nasz kontakt adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

pozdrawiamy
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.03.2013 14:42

nabuchodonozor20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 04.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor20 » 06.03.2013 17:07

cronaturki napisał(a):hej ;)

Rok temu jadac do Chorwacji zatrzymalismy sie przed wjazdem na Grossglockner w miejscowosci Zell am See. Wowczas powiedzielismy sobie ze wrocimy w te strony. Wszystko wskazuje na to ze tak własnie sie stanie w roku 2013. Nasz tegoroczny wyjazd do Chorwacji zaplanowany na dzien 17 lipca obejmuje spedzenie prawie 5 dni w Salzburgu. Konkretniej to chcemy wyjechac 17 lipca ze Slaska w strone Salzburga. Tam chcemy dojechac po południu tego dnia i w upatrzonej kwaterce przenocowac do nastenego dnia... Przez kolejne kilka dni chce pokazac zonce miasteczko w ktorym kiedys mieszkałem a takze jego blizsze i dalsze okolice z Wolfgangsee i Bergbahn na czele ;) Z Salzburga chcemy wyjechac 22 lipca o swicie i podązajac przez albo przez Wurzpass albo ponownie przez Grossglockner (w zaleznosci od pogody, gdyz nie ma w nas ochoty by tak jak rok temu na Grossglocknerze byc konwojowanym przez pług sniezny) dotrzec chcemy do Rovinj, ktore w tym roku bedzie naszą bazą wypadową na wycieczki po Istrii Włoszech i Słowenii ;)

Wygląda więec ha to ze bęedzie duzo zwiedzania i duzo ciekawych miejsc do zobaczenia a takze z pewnoscią wiele ciekawych przygod ;)
Jestescie chętni na wspolny wyjazd?
Jezeli tak to nasz kontakt adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

pozdrawiamy


Bardzo dziękuję za propozycje niestety my jedziemy w sierpniu.... ale przyznam się w tajemnicy przed żoną że wasz pomysł bardzo mi się podoba... i nie wykluczone że skopiuje go tyle że miesiąc po was :mrgreen:
franek1115
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) franek1115 » 16.08.2013 08:15

Cześć,

Chciałbym się jeszcze poradzić w jednej kwestii.
Otóż podróż do Chorwacji zaczynamy w czwartek o świcie aczkolwiek apartament mamy dopiero od soboty stąd chcielibyśmy czwartek i piątek spożytkować na zwiedzeniu tego co możemy napotkać po drodze. Myślałem żeby czwartek ok.05 rano wyjechać i kierować się do Wiednia, tam zwiedzić miasto ogólnie, wesołe miasteczko i zanocować. W piątek rano wyjechać i pytanie o co zahaczyć? Może Ljubliana? Jak myślisz? Możesz polecić jakieś szczególne miejsce?

będę zobowiązany za szybką odpowiedź bo wyjazd już w najbliższy czwartek :D
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 16.08.2013 23:10

Jadąc z Wiednia na południe można zatrzymać się w Grazu. Jest to piękne miasteczko (co prawda nie tak urokliwe jak na przykład Salzburg, ale przecież do jazdy przez Salzburg Was nie będę namawiał :) ).

Warto sie też zatrzymać nad Wörthersee (między Villach a Klagenfurtem). Choć to tylko jezioro to jednak okolica dookoła jego jest bardzo urokliwa, choć to zależy od pogody. Wg mnie warto - jeżeli ktoś lub kontakt z naturą. Kwaterek mnóstwo można odszukać w necie.

W Lublanie nie byłem wiec się nie wypowiadam, jednakże oglądając filmy na YT nie widzę w nich czegoś, co by mnie przyciągało do tego miasteczka.
Sam musisz zdecydować, lub określić co Ciebie (Was) interesuje. Czy zwiedzanie miast czy np spacery wycieczki i wspomniany kontakt z naturą.

Pozdrav

Na
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
rady: gdzie spać po drodze/co zwiedzić? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone