Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytania od "tekstylnej"

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2013 09:50

cronaturki napisał(a):Myślę, że odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości zawiera kodeks naturysty, którego treści chyba jeszcze w tym wątku nie było.
A zatem:

Naturyzm to filozofia, sposób życia i działania, a nie tylko opalania się na golasa.

Wszystko co ludzkie nie jest nam obce.

Pamiętaj jednak, by nie sprawiać innym przykrości, nie ranić ich przekonań i uczuć oraz nie występować przeciw naturze.

Naturyści są dla siebie przyjaciółmi, pomagają sobie wzajemnie, mówią do siebie po imieniu.

Miłość do innych i do natury, to podstawa naszego działania. Pamiętaj, jesteś cząstką przyrody, poznawaj więc naturę, chroń ją dla siebie i następnych pokoleń.

Bądź szczery w mowie i w czynach.

Dbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, o higienę i wygląd. Naturysta nie pije alkoholu, nie pali papierosów, nie używa narkotyków.

Nie przeszkadzaj innym poznawać nasze zwyczaje.

Naturyści kąpią się i opalają nago we własnym gronie i nie narzucają się innym.

Bądź wobec innych tolerancyjny. Propaguj nasze idee i zwyczaje, lecz czyń to dobrym słowem i przykładem, niech twoje czyny będą wzorem i zachętą dla innych.

Szukaj radości nie w braniu, lecz w dawaniu.


Pozdrav

:lool: :lool: :lool:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.07.2013 10:20

cronaturki napisał(a): ...
Naturyzm to filozofia, sposób życia i działania, a nie tylko opalania się na golasa. ...


My filozofii nie dorabiamy, od lat żyjemy w zgodzie z naturą tj, ekologicznie, innym staramy się nie przeszkadzać o ile nie mozemy pomóc itd

Lubimy poprostu równomierną opalenizne i strój na plaży faktycznie przeszkadza zwłąszcza jak spróbuje się jak to jest jak na tyłku go nie ma ...

CZasami decyduje przypadek i zbieg okolicznosci jak to było z nami wieeeele lat temu

Teraz czasami kogoś na wspólne plażowanie namówimy i w 90% jak ktoś sie przełamie to później na takowe plaże chce jeździć. Cisza, spokój, pełen relaks i piękna opalenizna :)
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 22.07.2013 12:20

mcbas napisał(a):Siemka.

Odważne twierdzenie... :lol:
Na pewno poparte mocnymi dowodami... :roll:
Pozdrawiamy. :papa:


Gdzie Ty tu widzisz jakąś specjalną odwagę ? Czyżbyś tylko poza granicami kraju był odważny ? ;)
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 22.07.2013 12:24

piotrulex napisał(a):
cronaturki napisał(a): ...
Naturyzm to filozofia, sposób życia i działania, a nie tylko opalania się na golasa. ...


My filozofii nie dorabiamy, od lat żyjemy w zgodzie z naturą tj, ekologicznie, innym staramy się nie przeszkadzać o ile nie mozemy pomóc itd

Lubimy poprostu równomierną opalenizne i strój na plaży faktycznie przeszkadza zwłąszcza jak spróbuje się jak to jest jak na tyłku go nie ma ...

CZasami decyduje przypadek i zbieg okolicznosci jak to było z nami wieeeele lat temu

Teraz czasami kogoś na wspólne plażowanie namówimy i w 90% jak ktoś sie przełamie to później na takowe plaże chce jeździć. Cisza, spokój, pełen relaks i piękna opalenizna :)


Też nie jestem zwolenniczką ideologizowania tym bardziej, że jak widać Ci co zacytowali kodeks naturysty zbyt tolerancyjni nie są ;)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 22.07.2013 13:06

Paulka napisał(a):Też nie jestem zwolenniczką ideologizowania tym bardziej, że jak widać Ci co zacytowali kodeks naturysty zbyt tolerancyjni nie są ;)


Bardzo trafne spostrzeżenie... - momentami można odnieść wrażenie, że to taki "taliban" tylko w naturystycznym wydaniu... :?
Sądzę, że większość napotkanych na plaży FKK naturystów nie dorabia do swojego tam pobytu jakiejś specjalnej ideologii co najwyżej są oni wyznawcami teorii o szkodliwości mokrych gaci i chcą po prostu ładnie się opalić nie wzbudzając przy tym sensacji :smo:

Co do saunowania powiem tak:
... jeśli wchodzisz między wrony musisz krakać jak i one, to po pierwsze...
a po drugie czasem sama miejscówka wymusza takie a nie inne zachowanie :/
Przykłady?
Nowy, piękny ośrodek w Lesznie - hotel, SPA, strefa saun i inne sraty - taty...
Wchodzisz do sauny i jest O.K. - po 18 - tej kiedy nie ma już nieletnich wszyscy saunują nago... spoko luz ;)
Wychodzisz z sauny, idziesz na basen żeby się popluskać i schłodzić i co? No i ZONK bo wstęp na basen tylko w strojach - nie bardzo wiem gdzie miałabym ten strój trzymać... w zębach?? :lool:
Ostatnio edytowano 22.07.2013 13:38 przez Anai, łącznie edytowano 1 raz
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 22.07.2013 13:12

Paulka napisał(a):Też nie jestem zwolenniczką ideologizowania tym bardziej, że jak widać Ci co zacytowali kodeks naturysty zbyt tolerancyjni nie są ;)


Czy możesz wyjaśnić gdzie widzisz przejawy braku tolerancji?

Mam nadzieję, że podając te przykłady przeczytasz (choćby na wikipedii) definicję tolerancji. To pomoże Ci wspomniane wcześniej przejawy wymieniać.
Coś czuję ze piszesz o moim ostatnim wątku.. więc tym bardziej jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń..

:lol:

PS filozofia czy tez ideologizowanie do tematu naturyzmu zostały dorobione na długo przed powstaniem tego wątku :lol: :lol: :lol:
http://golasy2006.republika.pl/golo_wesolo.htm
http://naturystyka.friko.pl/naturyzm/artyk/kodeks.html
http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114 ... ze,,4.html

:lol:
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 22.07.2013 15:53

cronaturki napisał(a):
Czy możesz wyjaśnić gdzie widzisz przejawy braku tolerancji?



Na przykład Wasza/Twoja (?) opinia o Kryspinowie. To plaża długimi naturystycznymi tradycjami o tu jakaś taka dziwna opinia, że "atmosferę tworzą ...". 8O
Poza tym ja odnosiłam się li tylko do plażowania, Wy wspominacie o saunariach, a jak wiadomo wiele osób poprawnie saunujących wcale nie identyfikuje się z naturyzmem.
Mnie głównie chodziło o to, że plażując nago np. w Chorwacji wcale nie trzeba odżegnywać się od nagiego plażowania w Polsce. Skoro czerpiemy wzorce naturystyczne od innych nie bójmy się korzystać z tych przyjemności także u nas. Dziwię się po prostu osobom, które twierdzą, że na naszych plażach to nie warto bo zaraz tłumy podglądaczy.

PS. Aaaa byłabym zapomniała ... miałam zajrzeć do definicji ;)
Jak na ironię :) .... (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość”; od łac. czasownika tolerare – „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”)
Wychodzi z tego, że czasem dobrze jest pewne odstępstwa od normy "cierpliwie wytrzymywać " :lol:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 22.07.2013 17:10

Paulka napisał(a):
Na przykład Wasza/Twoja (?) opinia o Kryspinowie. To plaża długimi naturystycznymi tradycjami o tu jakaś taka dziwna opinia, że "atmosferę tworzą ...". 8O
Poza tym ja odnosiłam się li tylko do plażowania, Wy wspominacie o saunariach, a jak wiadomo wiele osób poprawnie saunujących wcale nie identyfikuje się z naturyzmem.
Mnie głównie chodziło o to, że plażując nago np. w Chorwacji wcale nie trzeba odżegnywać się od nagiego plażowania w Polsce. Skoro czerpiemy wzorce naturystyczne od innych nie bójmy się korzystać z tych przyjemności także u nas. Dziwię się po prostu osobom, które twierdzą, że na naszych plażach to nie warto bo zaraz tłumy podglądaczy.

PS. Aaaa byłabym zapomniała ... miałam zajrzeć do definicji ;)
Jak na ironię :) .... (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość”; od łac. czasownika tolerare – „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”)
Wychodzi z tego, że czasem dobrze jest pewne odstępstwa od normy "cierpliwie wytrzymywać " :lol:



Tak - masz rację to była moja OPINIA o Kryspinowie. Dziwna opinia hmm.. Czemu dziwna? Wszak jest ona jedną z wielu podobnych dotyczących tego miejsca.. Wystarczy spojrzeć choćby na forum NNS czy też na inne fora o tematyce FKK by przeczytać więcej takich "dziwnych" opinii o tym miejscu jak ta napisana przeze mnie.
Wiem o tym, że jest to miejsce z długą tradycją naturystyczną - tym bardziej "boli" iż przez paru k...ów wiele osób wypowiadających się na forach o tym miejscu rezygnuje z odwiedzania go na korzyść choćby pobliskich czeskich Antosovic.

Czy dopatrzyłaś się w moim tekście odżegnywania od plażowania w PL? Mam nadzieję, że nie. Plażowanie na przykład w Dębkach to wszak prawdziwa przyjemność. Sam uważam że w Dębkach czy też w Piaskach warto się opalać ale nie wyobrażam sobie chodzić po plaży w Dębkach tak swobodnie jak na przykład w Cuxhaven czy tez na wyspie Sylt czy tez w bliżej położonym Ahlbeck.

Moim zdnaiem twierdzenie iż w naszym kraju nie warto bo od razu pojawiają sie podglądacze jest troche przesadzone.. Nie pojawiają sie od razu, ale prawdopodobieństwo natrafienia na takiego osobnika czy to z aparatem czy też z ręką na kroczu jest - moim zdaniem wynikającym z autopsji i przeczytanych opinii innych osób - większe niż w miejscach położonych choćby po przeciwnej stronie Odry. Dlatego też nie dziwi mnie zachowanie ludzi, którzy będąc podglądanymi (a w przypadku np Kryspinowa - natarczywie podglądanymi) przez paru wyrostków w rozmaitym wieku - nie mają ochoty zawitać ponownie tam, gdzie takie niezbyt miłe doświadczenie ich spotkało. To właśnie ci podglądacze i inne zboki tworzą atmosferę danego miejsca. A raczej - mają bardzo negatywny wpływ na opinie, na którą to miejsce "pracowało" przez x lat.

Co zaś się tyczy tolerancji..
Pewnie są ludzie, którzy napotykając się w opiniach o jakimś miejscu na stwierdzenia mówiące iż w miejscu tym można spotkać facetów którzy mniej lub bardziej otwarcie robią sobie dobrze - w pełni świadomie - oczywiście w imię TOLERANCJI dla koniwałów udają się do tego miejsca. Jednakże ani moja luba ani ja do aż tak zdeterminowanych i zdeprymowanych osób nie należymy. Czy to znaczy ze nie jesteśmy tolerancyjni???
hmm "cierpliwie wytrzymywać" można wiele... pytanie tylko czy trzeba? Czy będąc w jakimś miejscu podglądanym trzeba to "cierpliwie wytrzymywać" w imię tolerancji? Myślę że nie..
Czy w imię tolerancji trzeba "cierpliwie wytrzymywać" bycie fotografowanym na plaży FKK? Lub też trzeba "cierpliwie wytrzymywać" swąd smażonych gaci w saunach?
Czy o tolerancję tu chodzi ?? Czy na pewno tego określenia pod moim adresem chciałaś użyć ?

Więc, które odstępstwa od normy w kwestii czy to nagiego plażowania lub prawidłowego saunowania należy w imię tolerancji "cierpliwie wytrzymywać" ? Czy na pewno należy - mając ogromny wybór innych podobnych miejsc bez koniowałów oczekujących "tolerancji" lub na nią liczących ze strony pozostałych miłośników czy to nagiego opalania czy tez prawidłowego saunowania.

Pozdrav
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 22.07.2013 18:54

To może ja o swoim "cierpliwym wytrzymywaniu " opowiem. ;)
W zeszłym roku plażowałam nad naszym polskim morzem. Po rozłożeniu się w wygodnym grajdole zaczęłam wygrzewać się na słoneczku. W pewnym momencie poczułam, że ktoś w pobliżu stoi. Podnoszę głowę ... i rzeczywiście jakieś 3m ode mnie stoi pięknie opalony facet, ale coś niezbyt piękną minę ma. Oczy zdeczka wybałuszone i ... najzwyczajniej w świecie pręży sobie antenkę.
Zrobiłam złą minę i mówię, żeby odszedł. Facet nie reaguje. Tzn. reaguje jego antenka. Podnosi się i opada.To ja znowu : Odejdź ! - oczekiwanej przeze mnie reakcji nadal brak .
Wobec powyższego : usiadłam sobie wygodnie na kocyku i udaję, że się wybałuszam. Nie pomogło.
W końcu nie wytrzymałam i jak facet znowu unosił antenkę ja do niego :
-Idzie antenka w górę, idzie, idzie ... iiii bach !!!
Facet z lekka skonsternowany znowu podnosi ... to ja: -Idzie antenka w górę, idzie, idzie ... i bach!
Trzeci raz już tego manewru nie trzeba było powtarzać, bo facet się zmył.

Wiem, że nie wszystkim starcza plażowej cierpliwości i rozpoczynają awanturę, ale z takimi delikwentami ja sobie tak radzę. Spokojnie i szybko jest po krzyku.

Wracając do tolerancji. Zacytowałeś kodeks naturysty, a potem nagle zacząłeś podawać przykłady, które wskazywały na to, że nie pasuje Ci to czy tamto. Odniosłam wrażenie, że nie cieszy Cię naturyzm. Po co go więc uprawiasz ?
W kodeksie masz punkt 2. i przedostatni (tolerancyjny). Weź spróbuj się tylko do nich odnieść i zastanów się czy aby na pewno się pomyliłam.
Wiem, wiem ... powiesz, że jest punkt 1. i następne. Ale ponieważ już punkt 2. jest niespójny z kolejnymi ja z rezerwą podchodzę do naturystycznego kodeksu i staram się postępować tak, żeby czuć się swobodnie na plaży i nie ustępować miejsca różnym dziwnym osobnikom.
Nie emocjonuję się pobocznymi plażowymi zjawiskami, bo zwyczajnie czasu i pogody szkoda. A jeżeli coś o nich piszę to zawsze jest to z przymrużeniem oka. Czego i Tobie życzę. :)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 22.07.2013 20:32

Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.07.2013 21:38

cronaturki napisał(a):
Tylko tak dalej... dalej właźcie w strojach kąpielowych i otuleni ręcznikami do saun suchych.. i dalej udawajcie ze przebywanie w tym "kombinezonie" sprawia wam "przyjemność". Nadal będziecie wypraszani przez obsługę, a ludzie prawidłowo saunujący będą mieli się z czego, a raczej z kogo ŚMIAĆ! Wy zaś wychodząc i pozostawiając po sobie WSTYD, nie zapomnijcie zamknąć drzwi i zabrać słomy, która garściami wychodzi wam z butów.

Twoja (Wasza) rzekoma tolerancyjność o której tak szeroko mówisz wychodzi tu jak cholera.

Wiesz, nie toleruję nagusów na plażach tekstylnych, ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy powiedzieć w taki sposób o "nagusach".
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 22.07.2013 22:08

Aldonka napisał(a):
Wiesz, nie toleruję nagusów na plażach tekstylnych, ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy powiedzieć w taki sposób o "nagusach".


Widzisz... to tylko słowa... Jeżeli kiedyś zawitasz do wspomnianego miejsca to przeżyjesz to na żywo.. Choć wiele zależy od tego po której będziesz w stronie.. czy po stronie tych, którzy są wypraszani przez obsługę i wyśmiewani przez pozostających, czy tez po stronie tych, którzy będą świadkiem tej nico wstydliwej, choć z racji częstotliwości - niezbyt miłej dla saunujących- sytuacji.
Z całą pewnością wówczas do głowy przyjdą Tobie nieco inne określenia niż moje.. Może to i dobrze.. Nudno by było gdyby wszyscy na wszystko mieli takie same określenia :lol:

Pozdrav

:papa:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 22.08.2013 16:46

cronaturki napisał(a):
Aldonka napisał(a):
Wiesz, nie toleruję nagusów na plażach tekstylnych
:papa:


Tak sobie czytam i myślę o tej naturystycznej tolerancji.

Nie mam nic do naturystów jesli przebywają na plażach dla nich przeznaczonych, ale podobnie jak Aldonka nie tolerują ich na plażach ogólnych. Jednak grono tych "tolerancyjnych" ludzi nie widzi nic złego w tym że ściąga gacie obok moich dzieci na plaży ogólnej. To jak to jest z ta tolerancją ? W jedną stronę działą ?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.08.2013 10:20

Niech któryś zdejmie gacie przy moich córkach to zapomni po co ma jaja. Wyrżnę tępym brzeszczotem "do 5 pokolenia" i wszystkim facetom bez gaci w promieniu 50 m. Zamiast błękitnego morza Adriatyckiego będzie czerwone.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.08.2013 10:40

A co wyrżnąć "którejś" gdy ... :?: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
Pytania od "tekstylnej" - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone