Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Słowenie na Istrię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010
Przez Słowenie na Istrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 03.07.2012 14:04

Witam Was
Mam pytanie ? czy ktoś z was jechał przez Słowenię na Istrię , omijając drogi płatne? czy macie jakąś alternatywną drogę?
Myślę nad wyjazdem w połowie lipca, gdzieś na jakieś pole kempingowe.
Pozdrawiam
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 03.07.2012 16:43

Daniel DJR napisał(a):Witam Was
Mam pytanie ? czy ktoś z was jechał przez Słowenię na Istrię , omijając drogi płatne? czy macie jakąś alternatywną drogę?
Myślę nad wyjazdem w połowie lipca, gdzieś na jakieś pole kempingowe.
Pozdrawiam

Moim zdaniem absurd i warto odżałować te 30 E.
Maribor- Koper masz prawie 500 km autostrady w dwie strony.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2012 16:48

Daniel DJR napisał(a):Myślę nad wyjazdem w połowie lipca, gdzieś na jakieś pole kempingowe.
Pozdrawiam


W sprawie autostrad odpisał maniust :idea:
A ja od siebie dodam, że na Istrii nie ma pól kempingowych :wink:
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 03.07.2012 18:57

Dzięki
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 04.07.2012 14:03

Skoro nie ma pól to co jest? Pastwiska :D i apartamenty?
http://pl.camping.info/chorwacja/istria/kempingi
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2012 14:30

Nie ma pól - są bardzo dobre kempinpgi :idea:

Dla mnie pole kempingowe to takie pod lasem, nad rzeką - bez bieżacej ciepłej wody i prądu ... a WC w krzakach :wink:
Ostatnio edytowano 04.07.2012 16:05 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 04.07.2012 15:02

Witaj
Niech CI Będzie, chodzi o kempingi.
Co prawda do szczęścia potrzebne troszkę miejsca pod przyczepę :) bo resztę mam ze sobą.
Jan 123
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan 123 » 05.07.2012 23:36

Kolego nie kombinuj z przyczepą w Słowenii bocznymi drogami bo możesz zajechać silnik obojętnie ile ma mocy :D Kiedyś pojechałem z Klagenfurtu w Austrii do Opatiji , na mapie wyglądało fajnie ale po kilku kilometrach już wiedziałem czemu w Klagenfurcie migali mi światłami , przejechałem ale to cud , że passat nie wypluł uszczelki na asfalt . 8O
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 06.07.2012 06:50

Dzięki za informacje.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 06.07.2012 06:54

Jan 123 napisał(a):Kolego nie kombinuj z przyczepą w Słowenii bocznymi drogami bo możesz zajechać silnik obojętnie ile ma mocy :D Kiedyś pojechałem z Klagenfurtu w Austrii do Opatiji , na mapie wyglądało fajnie ale po kilku kilometrach już wiedziałem czemu w Klagenfurcie migali mi światłami , przejechałem ale to cud , że passat nie wypluł uszczelki na asfalt . 8O

To kolega nie odrobił lekcji tzn. nie przygotował się do podróży. Mniemam że pchał się na przełęcz drogą nr 91 (w A) z Klagenfurtu a tam za jeziorem jest informacja że dalej nie ma wjazdu dla aut z przyczepami.
Nawet na forum kiedyś o tym było pisane, a jak były granice to pogranicznicy nie przepuszczali takich zestawów.
Jan 123
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan 123 » 07.01.2013 20:51

Wtedy jechaliśmy solo + 4 osoby + 2 namioty + sporo majdanu
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 08.01.2013 00:11

No chyba faktycznie nie było przygotowania informacyjnego.
W zasadzie wszystkie trasy z Klagenfurtu (poza autostradą i tunelem płatnym do Jesenic) do SŁowenii wiodą przez typowe drogi górskie z dużym nachyleniem i przede wszystkim- dużą ilością serpentyn na których jest naprawdę mało miejsca na wyrobienie zakrętu, nie mówiąc o tym, że drogi te są wyżej wąskie i pchanie się tam bez doświadczenia z nadmiernym obciążeniem (obojętnie jakiego rodzaju!) to szarża ułańska, tyle że co będzie jak konie zdechną? :roll: :!:
Najtrudniej jest wjechać od strony austriackiej na Wurzenpass i do Podkoren. Nie tyle chodzi o stopień nachylenia co o długość odcinka z tym dużym nachyleniem- jest on niemal jednostajny, więc przez dłuższy czas zasuwa się naprawdę ostro pod górę i czasami nawet dwójka nie da rady! Nie ma gdzie odsapnąć.
Jednemu kolesiowi się tam olej zagotował w silniku... 8O :?

Zamiast się tak wygłupiać i pchać w ryzyko, wystarczy sprawdzić na dobrej mapie czy w atlasie. Mapy od ponad 20 lat pokazują nachylenie tych dróg i dostępność dla przyczep.
Nie wystarczy mocny silnik- tam trzeba po prostu umieć jeździć po górach i serpentynach.
Pogranicznicy nie są od sprawdzania umiejętności kierowców. Oni wiedzą, że skoro jest stromo i trudno, to niech się przyczepy tam nie pchają, bo narobią sobie i innym kłopotu! Skoro napisano, że nie należy/nie wolno tam jechać - to nie należy/nie wolno.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.01.2013 00:29

Odpowiadacie na posty z lipca 2012 - Daniel pewnie już objechał i wrócił, choć nie opisał jak jechał. :idea:
Daniel DJR
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel DJR » 08.01.2013 08:49

Witam
Dziękuję za pamięć. Plany wakacyjne z przyczepą są jak niekończąca się opowieść.
W zeszłym roku postawiłem na Mazury choć blisko był wyjazd do Estonii.
Jeszcze nie mam planów co do wakacji 2013.
Pozdrawiam
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.01.2013 11:54

Fatamorgana napisał(a):No chyba faktycznie nie było przygotowania informacyjnego.
W zasadzie wszystkie trasy z Klagenfurtu (poza autostradą i tunelem płatnym do Jesenic) do SŁowenii wiodą przez typowe drogi górskie z dużym nachyleniem


Dokładnie - dodam tylko, że na wszystkich jest zakaz wjazdu z przyczepami! Stoją zresztą znaki.

Najtrudniej jest wjechać od strony austriackiej na Wurzenpass i do Podkoren. Nie tyle chodzi o stopień nachylenia co o długość odcinka z tym dużym nachyleniem- jest on niemal jednostajny, więc przez dłuższy czas zasuwa się naprawdę ostro pod górę i czasami nawet dwójka nie da rady! Nie ma gdzie odsapnąć.


Oj, tak - przejazd z gatunku ekstremalnych

Jednemu kolesiowi się tam olej zagotował w silniku... 8O :?


A ja o mało klocków nie spaliłem - bo jechałem w drugą stronę, do Villach. :) Tam się prawie nie da hamulca puścić, bo po chwili już na liczniku jest 80 - przyspieszenie jak w F1.
Ostatni raz się tamtędy pchałem!
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone