Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Słowenie na Istrię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 09.04.2013 13:16

Przyznam ze zastanawiam sie na przejazdem przez Wurzenpass jadąc od Salzburga w Strone Villach i dalej na Podkoren.
Rozważam też dojazd do Pokorem droga SS54 od strony włoskiej i widząc kapitulacje na Wurzenpass aut o wiele mocniejszych, chyba właśnie na ten wariant sie zdecyduję..
A może obawy są przedwczesne?

Jakimi autkami przejeżdżaliście przez Wurzenpass ?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 10.04.2013 18:20

Najlepiej z dieslem.
I z dobrymi hamulcami oraz umiejętnościami hamowania w górach...
A marka nie ma tu znaczenia. Byle nie jakiś obładowany mały pierdek z silnikiem o pojemności 1000-1200ccm, bo może nie dać rady a zatrzymanie się w trakcie tego podjazdu raczej do przyjemności nie należy, nie mówiąc o problemach jakich można sobie i innym wtedy narobić.

Ale... droga SS54 ma też inną zaletę. Obok są magiczne Laghi Fusine, dwa przepiękne, ładnie położone szmaragdowe jeziorka... I dla nich warto tamtą trasą jechać!
Pozdr.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 10.04.2013 19:17

wielkie dzięki... to sie nazywa konkretna wiadomość :) ja mam 1,1 pojemności w bezynie więc sie nawet tam nie pcham.. :)

Co prawda rok temu przez Grossglockner smignelismy w zimowych warunkach bez problemu.. no ale to było TDI :)

Dzięki - pozdrawiamy
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.04.2013 21:04

cronaturki napisał(a):wielkie dzięki... to sie nazywa konkretna wiadomość :) ja mam 1,1 pojemności w bezynie więc sie nawet tam nie pcham.. :)



Dobra decyzja - przy tej pojemności też bym nie ryzykował.

A droga z Tarvisio do Podkoren też bardzo ładna :D No i po drodze Planica!
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 12.04.2013 19:39

cronaturki napisał(a):wielkie dzięki... to sie nazywa konkretna wiadomość :) ja mam 1,1 pojemności w bezynie więc sie nawet tam nie pcham.. :)


Wiesz... niektórzy jednak lubią poczuć adrenalinę na podjeździe.
Przyznam że zdarzyło mi się kiedyś w Austrii wepchać się na drogę górską o nachyleniu....27%.
Krótka ale naprawdę niezła.
Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że ja tam pojechałem...Maluchem! :lol: :mrgreen:
No takie były moje początki rajdów po górach. :wink:
Ale... autko lekkie i ja sam a bagaże...no wiecie sami ile tam się mieści, nie? :lol:
Także zipał trochę ale wyzipał bez problemu na przełęcz a ja wraz z nim. :)
beakarp
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beakarp » 14.04.2013 13:21

A jak wyglada droga z Klagenfurtu E651/652 do Bled ? Mąz chce jakieś jeziorko oglądać...
Jak potem do Puli poza autostradą? Da się w miarę normalnie na TDI dojechać? Jakieś stromizny?
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 14.04.2013 16:04

Fatamorgana napisał(a):, że ja tam pojechałem...Maluchem! :lol: :mrgreen:
No takie były moje początki rajdów po górach. :wink:
Ale... autko lekkie i ja sam a bagaże...no wiecie sami ile tam się mieści, nie? :lol:
Także zipał trochę ale wyzipał bez problemu na przełęcz a ja wraz z nim. :)

ale to napęd na tył więc lepiej w górskich warunkach... :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.04.2013 23:55

beakarp napisał(a):A jak wyglada droga z Klagenfurtu E651/652 do Bled ? Mąz chce jakieś jeziorko oglądać...
Jak potem do Puli poza autostradą? Da się w miarę normalnie na TDI dojechać? Jakieś stromizny?

Droga przez LoiblPass jest o tyle "niegroźna" że prowadzi w najbardziej górskiej części tunelem (bezpłatnym). Zatem bez problemu.
Natomiast do Puli to można kilkom wariantami, także zależnie od tego jaki się obierze- będzie mniej lub bardziej górsko.
Ostatnio edytowano 16.04.2013 22:33 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.04.2013 06:56

Fatamorgana napisał(a):
beakarp napisał(a):A jak wyglada droga z Klagenfurtu E651/652 do Bled ? Mąz chce jakieś jeziorko oglądać...
Jak potem do Puli poza autostradą? Da się w miarę normalnie na TDI dojechać? Jakieś stromizny?

Droga przez LoiblPass jest o tyle "niegroźna" że prowadzi w najbardziej górskiej części tunelem (płatnym). Zatem bez problemu.
Natomiast do Puli to można kilkom wariantami, także zależnie od tego jaki się obierze- będzie mniej lub bardziej górsko.


Czy aby na pewno płatnym..... popatrz na numery dróg, to nie jest A11.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.04.2013 09:27

beakarp napisał(a):A jak wyglada droga z Klagenfurtu E651/652 do Bled ? Mąz chce jakieś jeziorko oglądać...
Jak potem do Puli poza autostradą? Da się w miarę normalnie na TDI dojechać? Jakieś stromizny?


Zapakowanym Golfem III 1,6 benzyna daliśmy radę (na "1" jeden odcinek :lol: ) więc chyba nie masz co się obawiać.
:D

No i tunel był free.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.04.2013 22:31

wielbiciel napisał(a):
Czy aby na pewno płatnym..... popatrz na numery dróg, to nie jest A11.

Tak, przepraszam. To z rozpędu bo akurat pisałem treść o innej trasie z płatnym tunelem i "wkleiłem" płatność... :lol: :wink:
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 21.04.2013 07:54

Wybieram się na majówkę do Rabac na Istrię.
Jak lepiej jechać ?
Od północy większą część przez Słowenię płatną autostradą czy lepiej trasą autostradami Chorwackimi czyli jakby na Dalamcję -> Maribor-Ptuj Zagreb z ominięciem płatnych Słoweńskich autostrad.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10859
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.04.2013 08:54

goldengate napisał(a):Wybieram się na majówkę do Rabac na Istrię.
Jak lepiej jechać ?
Od północy większą część przez Słowenię płatną autostradą czy lepiej trasą autostradami Chorwackimi czyli jakby na Dalamcję -> Maribor-Ptuj Zagreb z ominięciem płatnych Słoweńskich autostrad.


odpowiem Ci jak innym wątku pisałem:
Jeżeli nie uwzględniasz wypadów do Słowenii, np Postojna Jama, Skocjanska Jama, Bled, wąwóz Vintgar, Planica, przejazd do Włoch to warto ją ominąć i na Istrię przez Chorwację z objazdem Słoweńskiej autostrady, ale jeżeli odwiedzisz m.in. te miejsca to warto zakupić jednak winietę na Słowenię i nie omijać autostrad, tylko korzystać z nich do woli i szybko się przemieszczać; oczywiście do tych miejsc dojedziesz też bocznymi drogami, ale wybór należy do Ciebie...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.04.2013 10:19

A ja myślę, że nawet bez zwiedzania Słowenii warto tamtędy jechać na Istrię. Kilometrowo wychodzi podobnie, cenowo też, ilość dróg innych niż A/S również podobna. (wszędzie jednak z lekką przewagą SLO)

Na niekokorzyść jazdy przez Zagrzeb przemawiają korki na granicy w Macelj, które są pewne jak Kevin w święta. Na granicach w okolicy Istrii korki albo mniejsze, albo (bardziej przwdopodobne) śladowe lub wcale.

A poza tym - być w Słowenii i nie odwiedzić przynajmniej częsci z wymienionych przez te kiero miejsc - toż to grzech! :D :D

EDIT: Teraz dopiero doczytalem, że na majówkę! :oops: W takim razie korków nie powinno być na żadnej granicy. Latem to inna bajka.
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 21.04.2013 16:45

Zaciekawiły mnie te miejsca.
Co radzicie zobaczyć przejazdem? Bo wszystkiego raczej nie damy rady :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Słowenie na Istrię - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone