Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Jugosławię, Istrię do Wenecji - był rok 1986.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.05.2015 15:09

smoki3 napisał(a):Było to strasznie upokarzające, (bycie tym gorszym)

To fakt , było , bo pamiętam te czasy doskonale , chociaż miałem wtedy 15 lat.

Kupno puszki Coli w Pewexie czy Baltonie to było święto , na cała rodzinę.

Mnie jako dzieciakowi wielką frajdę sprawiało zbieranie goopich puszek po Coli , napojach , piwie itp. , miałem tego sporą kolekcję , zbierało się adresy firm z zagranicy , np. Coca-Cola , Burago , Lego..... itd. i wysyłało listy z prośbą o przesłanie materiałów ,reklamowych , naklejek itp.

Jednak największą furorę w podstawówce zrobiłem jak otrzymałem katalog z Nasy , jakąś miniaturkę (dokładnie nie pamiętam co to było) i malutką naklejkę z napisem NASA. :)

Oby te czasy nigdy już nie wróciły.

Sorry smoki jakoś mnie naszło. :wink:
Kasia i Krzyś
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 27.05.2015 15:17

Ciekawe wspomnienia :)
W latach 80. to ja się urodziłam, więc z czasów PRL-u nie pamiętam zbyt wiele. Ale i tak nie rozumiem osób, które nawet dziś twierdzą "wtedy było lepiej" :? To chyba tylko z sentymentu, że wówczas byli piękni i młodzi albo chociaż młodzi :twisted:
czekoladkaaa
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekoladkaaa » 27.05.2015 15:20

Bylam na Chorwacji w 2000 roku.Wtedy była wojna w Kosowie(jeżeli zle napisałam proszę mi to zmienić mało pamiętam miałam 10 lat) ? Jechalismy do domu przez Bośnie i Hercegowine.Takich widokow nigdy już nie chce zobaczyć.Pełno kolczatek , dziur od bomb na drogach.Ludzie siedzący w domach - ciężko nazwac domami raczej kilka scian i w srodku rozpalali ognisko.Zawrócilismy wówczas z powrotem do Chorwacji.
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 27.05.2015 15:59

Granica Jugosłowiańska przekroczona, niby komuniści, jednak wyglądają prawie jak zachód.
Pomalowane kolorowe domy, na dachach czerwona dachówka, zadbane ulice i świecące się neony na sklepach. Dojeżdżamy do Zagrzebia jednego z większych miast Jugosławii, ale nie tak znanego jak Sarajewo, w którym dwa lata wcześniej odbyła się zimowa olimpiada. Po tylu latach pozostają wrażenia średniego miasta europejskiego bardzo zadbanego raczej o średniej zabudowie z rzucającymi się w oczy parkami.

Właśnie pewnego letniego poranka w takim ślicznym parku rozstawiliśmy swój kramik, aby towar przerobić na bardzo pożądane dinary. Handel szedł dobrze, aż do godziny 10-11 gdy nagle zrobił się sztuczny tłok i mała rączka pewnej spryciuli porwała nam ze stoiska zegarek. Pognałem za nią i nawet dogoniłem lecz towar na moich oczach szybciutko trafił z rąk do rąk i tyle było go widać.

Spokoju na dłuższą metę jednak nie zaznaliśmy. I jak to się mówi przyszła milicja i skończyła się ptasia audycja……cdn.

Obrazek

Ps. W tym roku "Wyjazd do Chorwacji z czterema łapami i pontonem".
Ostatnio edytowano 27.05.2015 16:06 przez smoki3, łącznie edytowano 1 raz
arni87
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 27.05.2015 16:04

czekoladkaaa napisał(a):Bylam na Chorwacji w 2000 roku.Wtedy była wojna w Kosowie(jeżeli zle napisałam proszę mi to zmienić mało pamiętam miałam 10 lat) ? Jechalismy do domu przez Bośnie i Hercegowine.Takich widokow nigdy już nie chce zobaczyć.Pełno kolczatek , dziur od bomb na drogach.Ludzie siedzący w domach - ciężko nazwac domami raczej kilka scian i w srodku rozpalali ognisko.Zawrócilismy wówczas z powrotem do Chorwacji.

Napisz proszę relację.

Posty takie jak Twoje, czy opis wyjazdu np. z 1986 są niesamowite po pozwalają inaczej spojrzeć na Chorwację i nie tylko Chorwację.
Czytając relację z przed roku czy dwóch miło jest wrócić wspomnieniami do wakacji ale z nietypowych relacji można się zdecydowanie więcej dowiedzieć.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.05.2015 16:29

Świetnie się zapowiada.
Coś jak "Discovery History " ;)
Zdjęcia, nawet nie doskonałe, dodały by kolorytu.
Rysio
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.05.2015 17:02

piekara114 napisał(a):Też jestem.
Ja moje pierwsze spotkanie miałam w 2000 roku, więc trochę po Was, ale tuż po wojnie. I na granicy super miło to nie było. Czekamy tez na kila fotek, choć wiadomo, że wtedy inne standardy w robieniu zdjęć rządziły :D

Eee, tam. W 2000 r. to już grubo po wojnie było :wink: Z 1996 roku pamiętam wszechobecne patrole błękitnych hełmów i kolumny IFORu ciągnące do Bośni. Internet był w powijakch, pierwszą mapę Cro kupiłem u Madziarów a we wiadomościach pieprzyli że tam wciąż niebezpiecznie. Owszem w rejonie Plitvic czy na Senjskiej drodze dopiero asfaltowali leje bo bombach a w znakach drogowych były dziury po kulach, ale pierwsze kontakty z Chorwatami rozwiały wszelkie wątpliwości co do pomysłu urlopu nad Jadranem :D
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2015 17:32

Też chętnie poczytam Twoją relację, też w tamtych czasach byłem z rodzicami na wczasach w Jugosławii. Było to o ile dobrze pamiętam w 1987roku, wczasy były z zakładu pracy ojca (Jugosłowianie przyjeżdżali na wymianę do nas). Byliśmy wtedy w Sutivanie na wyspie Brač, jechaliśmy wtedy w 4 osoby Passatem który był do pełna załadowany + bagażnik na dachu rzeczami na handel :wink:
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 27.05.2015 17:35

smoki3 napisał(a):
Ze zdjęciami to niestety muszę Was rozczarowań „krucho będzie”! Właśnie wtedy też rozpoczynałem swoją przygodę z fotografią na "Smienie". Zdjęcia z tamtego okresu się gdzieś walają po kontach, są czarno-białe, a i kadrowanie pozostawia wiele do życzenia.

ale jakby Ci się chciało :roll: :wink: .... to byłaby wisienka na torcie :)
retro relacja z retro zdjęciami z ubiegłego wieku :)
nie muszę być w sepii :)
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.05.2015 20:24

Kasia i Krzyś napisał(a):. Ale i tak nie rozumiem osób, które nawet dziś twierdzą "wtedy było lepiej" :?

Lepiej to nie było , pamiętam do dziś pustki w sklepach , kosmiczne kolejki , kartki i ile matka z ojcem musieli kombinować by było co jeść.
Chociaż PRL z tego co pamiętam miał i swoje dobre strony ......"wczasy pod gruszą" co roku , mieszkania spółdzielcze i praca , która była.
ruzica
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 27.05.2015 21:07

I ja z chęcią poczytam o starych czasach. Z 1986r. niewiele pamiętam....

maniust napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):. Ale i tak nie rozumiem osób, które nawet dziś twierdzą "wtedy było lepiej" :?

Lepiej to nie było , pamiętam do dziś pustki w sklepach , kosmiczne kolejki , kartki i ile matka z ojcem musieli kombinować by było co jeść.
Chociaż PRL z tego co pamiętam miał i swoje dobre strony ......"wczasy pod gruszą" co roku , mieszkania spółdzielcze i praca , która była.

Ale te wczasy co roku to były zawsze w Kołobrzegu(tak przynajmniej było u mojego ojca w zakładzie pracy). To trochę nudne :mrgreen:
drakul
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 27.05.2015 21:17

fajnie poczytać jak to dawniej było...
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.05.2015 22:04

Ciekawie się zapowiada 8O
miras_sg
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 27.05.2015 22:06

Ojj.... Wracają wspomnienia z tamtych lat , szacun za pomysł stworzenia takiej relacji . Chętnie poczytam .
Co do tych puszek ....... to utkwiło mi w pamięci jak się ścieliło półkotapczan to się sypały na głowę :lol:
AdamBeata
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 27.05.2015 22:30

Opowiadać takie historie kiedyś wnukom - bezcenne...

Ze znajomymi ze studiów, co prawda już w tym wieku, zdarzył się nam też dalszy wypad za miasto :) :

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Przez Jugosławię, Istrię do Wenecji - był rok 1986. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019