Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.03.2017 10:44

Hmm ... i nisko te korony drzew widzę, ale miejscówka fajna :)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 06.03.2017 19:36

Gusiu,
Ravno to całkiem miłe miejsce, ale .. .jest to typowo rodzinny camp (ze względu na płaski teren, dobre zacienienie i plażę odpowiednią dla maluchów).
No po prostu właściwie same rodziny z maluchami.
Tak było w traktacie naszego pobytu w 2013, rok później kiedy byli tam nasi znajomi też. Myślę że taka specyfika miejsca.
W 2013 właśnie otworzono na plaży Beach bar - muza dudniąca do północy: ( koszmar. Właściciel próbował z tym walczyć, ale nie wiem czy coś z tego wyszło.
W każdym bądź razie znajomi przenieśli się na camp Potrina, nie wytrzymali... :roll:

Co do dostępności z przyczepą to nie wiem...w każdym razie camp składa się z dwóch części: jedna z oliwkami super zacieniona, druga mniej i tam stały przyczepy właśnie.
Gdyby nie ten bar który mocno nadwyrężył moje nerwy mogłabym polecić z czystym sumieniem.
A może już go nie ma? :wink:
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.03.2017 20:41

gusia-s napisał(a):Hmm ... i nisko te korony drzew widzę, ale miejscówka fajna :)

Z tymi niskimi koronami na Ravno mieli problem moi rodzice. Byli tam swoim camperem i zaraz po wjeździe na camp (który im polecałam) wysłali mi smsa: "Nie mówiłaś, że tu jest tak nisko :evil:" ;)
Ale sobie poradzili, dzięki pomocy uczynnego "Dziadka" (gospodarza), który tylko na pierwszy rzut oka wydaje się gburowaty ;)

Największą zaletą Ravno jest jego niska cena :mrgreen:
Poza tym to miłe miejsce - zacienione, z ładną plażą obok. Ale tak jak pisze Ania, muzyka z beach baru może obrzydzić urlop :evil:, choć my jej w zasadzie nie słyszeliśmy, bo byliśmy rozbici w wyższej części - bliżej drogi niż plaży. (Droga nie jest ruchliwa.) Też byście tam ewentualnie wylądowali, bo "Dziadek" tamte miejsca przeznaczył dla przyczep i camperów.
Mnie najbardziej przeszkadzała chłodna woda pod prysznicem... To były wakacje 2014 - to pamiętne zimne i deszczowe lato :evil:
Użytkownik usunięty
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.03.2017 21:22

No i odezwała się "sprawczyni"
Naszego zeszłorocznego pobytu
...
Edytowałem"Dziadkowi"camping na Google maps,
http://tiny.pl/gfnpq
w podzięce za gratisowy dzień.
Akcja była taka,że w nocy wiał mistral,chcąc nam urwać przedsionek
Następnego dnia zwinęliśmy,go a dziadek przejął się,że przedwcześnie wyjedziemy
i powiedział,że "sutra sunce" i jak zostaniemy,to da nam dzień gratis.
...spędziliśmy tam 9 dni :D
Pozdrawiam :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.03.2017 22:59

Tomek, AniaJ, maslinka - podziekowania za kempingowe rady, może się przydadzą :) choć cały czas ten Brac mnie prześladuje ... rozważam. W razie czego Otten nadal w stajni więc może służyć jako zmiennik na mniej dostępne tereny :)

maslinka nie chwaliłaś się, że jesteś z karawaningowej rodziny :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.03.2017 23:23

gusia-s napisał(a):maslinka nie chwaliłaś się, że jesteś z karawaningowej rodziny :)

Nie? ;)
Z takiej "cygańskiej" nawet ;) Powsinoga byłam od zawsze :mrgreen: Od małego z rodzicami jeździłam na kempingi - najpierw pod namiot, potem mieliśmy małą przyczepę, a potem vw westfalia (z takim śmiesznym podnoszonym dachem :D)

Jak się wyprowadziłam ;), rodzice kupili campera, potem zamienili na nowszego i jeszcze nowszego... Od lat jeżdżą regularnie (od kwietnia do października) na krótkie i dłuższe wyjazdy, z dużą grupą znajomych :D Fajne hobby! 8)

Ale my chcemy przyczepę... w przyszłości :mrgreen:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 06.03.2017 23:52

Pozwolę sobie na delikatne odejście od wątku przyczepowego żeby ponownie podziękować Autorce za c.d. Punatu. Zima wasza, wiosna nasza a jesień na Punat zapowiada się świetnie :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.03.2017 16:39

AdamZ napisał(a):Pozwolę sobie na delikatne odejście od wątku przyczepowego żeby ponownie podziękować Autorce za c.d. Punatu. Zima wasza, wiosna nasza a jesień na Punat zapowiada się świetnie :)

Psze bardzo na zdrowie :)

No właśnie, wiosna za pasem ... a więc trochę spraw trzeba ogarnąć w budce bo za 2,5 tyg. otwieramy sezon i ruszamy na małe spotkanie z zaprzyjaźnionymi karawaningowcami z Mazowsza. Będziemy topić Marzannę :)
Wczorajsze prace nadzorowała kierowniczka więc trzeba było dokończyć ;)
86508_n.jpg


Dziś następny przystanek stolica :)
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 07.03.2017 19:40

Zapomniałem że po wiośnie nadejdzie jeszcze lato Muminków :) A wracając do Kierowniczki, pod takim nadzorem nie dziwię się że prace nabrały tempa :) Kocie oko Panią tuczy (czy jakoś tak) :mrgreen:
Jak co roku cieszę się z wyboru Marzanny na Piękniejszą Połowę, nie muszę się nakombinować żeby podtopić (w winie np) :hut:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.03.2017 21:51

Cd. Dzień 6 - 7.07.2016 czwartek

Stolica wyspy – Krk


Parkujemy pod Konzumem i dalej pieszo idziemy do miasta.

Na dobry początek ooooo palmy, ooooo bungewile ;)
DSCN6293.JPG
DSCN6294.JPG


Wkraczamy na starówkę i jej główny plac, chyba wszystkie uliczki do niego prowadzą bo znaleźliśmy się w tym miejscu kilka razy.
DSCN6296.JPG
DSCN6297.JPG
DSCN6325.JPG


Dalej wchodzimy w jedną z wielu wąskich uliczek pełną przytulnych zakamarków.
DSCN6298.JPG
DSCN6299.JPG


Wiedzie nas ona prosto do najsłynniejszej budowli miasta … Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi. Ludzi bardzo mało, spotykamy zaledwie kilka osób. Pewnie wszyscy moczą tyłki w Jadranie :).
DSCN6300.JPG
DSCN6301.JPG


Wieża katedry widoczna jest z wielu miejsc w mieście, niestety zamknięta a szkoda bo lubię widoczki z wież.
DSCN6311.JPG
DSCN6313.JPG
DSCN6317.JPG
DSCN6316.JPG


Wielokrotnie przedzieramy się przez bramy.
DSCN6302.JPG
DSCN6303.JPG
DSCN6304.JPG


Zerkamy na zamek nie wchodząc do środka.
DSCN6305.JPG
DSCN6306.JPG


Odnajdujemy tajemne przejście prowadzące do morza :)
DSCN6310.JPG
DSCN6309.JPG


I zielony zakątek.
DSCN6312.JPG


Wyślizganym brukiem przemykamy zacienionymi uliczkami.
DSCN6315.JPG
DSCN6323.JPG

DSCN6327.JPG
DSCN6328.JPG

DSCN6329.JPG
DSCN6330.JPG


I spotykamy Obrazek :) chyba się spodziewa młodych.
DSCN6331.JPG


W domu zostawiliśmy podobną ale nasza jest ładniejsza :)
7732_n.jpg


W knajpkach jeszcze pustki.
DSCN6332.JPG
DSCN6333.JPG
DSCN6319.JPG


Dobrze, że działają fast foody bo już pili mały głód, na przekąskę wybieramy smażone kalmary z frytami i sosem czosnkowym. Były palce lizać Obrazek
DSC_1697.jpg


Z plażowaniem tu kiepsko – beton, skały :?
DSCN6336.JPG
DSCN6338.JPG


Widok na mury z przeciwnej strony zatoczki.
DSCN6335.JPG
DSCN6339.JPG


Idziemy dalej, gdzie stare łączy się z nowym. To nowe to niedawno wybudowana szkoła sportowa w otoczeniu kościołów i klasztorów.
DSCN6342.JPG
DSCN6345.JPG

DSCN6346.JPG
DSCN6347.JPG


W pobliżu jest jeszcze Benediktinski samostan
DSCN6349.JPG
DSCN6351.JPG


Mamy dość łażenia - stolica nie rzuciła nas jakoś na kolana. Obeszliśmy tylko starówkę i kawałek wybrzeża. Zamek, mury, kilka kościołów, nic specjalnego. Plaże też niezbyt fajne. Może dopiero mieszkając tam, można poczuć jej smak Obrazek.

Wracamy pod Konzum gdzie zostało auto. Robimy większe zakupy, przy okazji dla sąsiadów, którzy kamperem się raczej nie wybiorą do marketu :mrgreen: . Na kempingu wiadomo, że i ceny wyższe i wybór lekko ograniczony. Ile ja się naszukałam baklawy ... ale znalazłam :)
Przy okazji wypłata zwierzaków w bankomacie Zagrebacka Banka – bez prowizji w grupie Unicredit - kurs 0,5912 PLN. Płatność kartą wychodziła minimalnie korzystnej bo kurs był 0,58 coś tam :)

Jedziemy jeszcze zatankować Bertę na stację znajdującą się przy głównej drodze w okolicy Malinskiej. Trochę nie po drodze, musimy się nieco cofnąć ale to najbliższa stacja z LPG. Cena 3,66 kun/1l
Przy stacji okazałe jak na Krk palmy ;)
DSCN6354.JPG


I wracamy na kemping krckimi drogami wijącymi się jak wstęga :)
DSCN6356.JPG
DSCN6357.JPG

DSC_1699.jpg
DSC_1700.jpg


Zjeżdżając z górki na pazurki ….


Na koniec dnia lekki posiłek.
DSC_1703.jpg


I laku noč Obrazek
DSC_1705.jpg


Cdn … :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.03.2017 21:58

Uroczy ten Twój Krk :) Wiele lat temu tam byłam i niewiele z tego pamiętam niestety. Tym bardziej przyjemniej popatrzeć :)
Ale kot w umywalce rozkłada na łopatki. Pić mu dajcie po szuka :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.03.2017 22:00

gusia-s napisał(a):Na dobry początek ooooo palmy, ooooo bungewile ;)


Ejno, to nawet wygląda troszeczkę jak Chorwacja... :mrgreen: :wink:

Przy stacji okazałe jak na Krk palmy ;)


Okazałe palmy, powiadasz... 8)
:oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 07.03.2017 22:02

W sumie faktycznie ten Krk nie urywa tyłka. Może zyskuje przy drugim podejściu :wink: ?
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 07.03.2017 22:02

Całkiem przyjemny ten Krk. Widoczki z drogi też przednie, prawie jak na Braču :)
Stacjonując wrześniowo w Punat planuję co prawda wycieczkę z buta do stolicy ale coś czuję przez skórę że uczestnicy wyjazdu nie zapałają entuzjazmem do aż tak dalekich wędrówek.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.03.2017 22:08

AdamZ napisał(a): Widoczki z drogi też przednie, prawie jak na Braču :)

Albo prawie jak na Hvarze, tylko bardziej luksusowo. :wink: Nawet barierki mają przy drodze, fest wypasiony ten Krk. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone