Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 15.08.2016 09:53

maliksa napisał(a):Trasa z południa Polski do Cro a nawet GR jest do zrobienia jednym skokiem, bez zbędnego przygotowania. Dla jednego kierowcy oczywiście.

Z rodziną - szczególnie z dziećmi - tylko nocą. Dzieci śpią, z żoną różnie bywa, a kierowca pracuje. Hałas z tyłu to moim zdaniem najgorsza rzecz, strasznie męczy.

należy właściwie dawkować kofeinę - ani za dużo, ani za mało. kofeina i cukier. a więc kawa mocno słodka i mocna. Coka Cola. i POMIDORY. znakomicie niwelują zmęczenie.
do tego tabaka. tylko wszystko z umiarem.

liczne głosy, że jazda 1600-1700km w jednym rzucie to głupota - nie zgadzam się. oczywiście pokora. pokora. i jeszcze raz pokora wobec swoich sił i umiejętności. czujesz zmęczenie, nie łapiesz odległości - zatrzymaj się, postój godzinę lub dwie. I jazda dalej.

Mapy ViaMichelin zakładają, że co 2 godziny powinniśmy zrobić przerwę.


Tjaaa....do Grecji na raz noca z jednym kierowcą ...

Ułani i husaria....
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 15.08.2016 10:00

nie wiadomo gdzie do tej Grecji, bo Pn-Pd to już odległość ok. 700 km...
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 16.08.2016 08:42

Sol-Wagon napisał(a):nie wiadomo gdzie do tej Grecji, bo Pn-Pd to już odległość ok. 700 km...


Z Rzeszowa na Halkidiki jakieś 1500 km.
maliksa
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) maliksa » 16.08.2016 20:17

Z B-B na Halkidiki wyszło niecałe 1600km. Czas - cóż - 23godz.

Każdy jedzie na tyle na ile go stać. Bez żadnych uszczypliwości. Znam osoby, którym wystarcza 2 godzinna drzemka w czasie jazdy i się regenerują. Inni mogą jeździć tylko za dnia. Jeszcze inny musi co 4 godziny robić min. godzinną przerwę. Każdy ma swoje sposoby i nawyki.

Wiele osób jeździ tak jak ja. Jednym skokiem.
Czy to rozsądne - dla mnie tak. Zatrzymać się na przerwę zawsze mogę.

A jazda z noclegiem - cóż 2 dni w samochodzie to nie dla mnie.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.08.2016 21:16

valdemar napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):nie wiadomo gdzie do tej Grecji, bo Pn-Pd to już odległość ok. 700 km...


Z Rzeszowa na Halkidiki jakieś 1500 km.

Pn-Pd Grecji...nie sprecyzowałem...
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 16.08.2016 21:50

a takie fajne forum ...było...Polska -Chorwacja......a teraz Czarnogóra, Hiszpania, Grecja, Albania, Serbia...Rumunia,Italia...Portugalia...ot, "globalizacja"....Cypr, Malta...Sycylia, Sardynia...Korsyka...dodatkowo, Brazylia...a miało być Hrvatsko -Polskije....Chorwacko-Polskie :(
Użytkownik usunięty
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2016 21:57

VONPLES napisał(a):a takie fajne forum ...było...Polska -Chorwacja......a teraz Czarnogóra, Hiszpania, Grecja, Albania, Serbia...Rumunia,Italia...Portugalia...ot, "globalizacja"....Cypr, Malta...Sycylia, Sardynia...Korsyka...dodatkowo, Brazylia...a miało być Hrvatsko -Polskije....Chorwacko-Polskie :(


A cóż w tym złego ? Forum się wzbogaca kulturowo. Bez podtekstów.
Użytkownik usunięty
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2016 21:59

Ponadto takie złote myśli nigdzie indziej nie przeczytasz 8)

maliksa napisał(a):
należy właściwie dawkować kofeinę - ani za dużo, ani za mało.
8)
maliksa
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) maliksa » 16.08.2016 22:00

a może więc wróćmy do głównego tematu wątku - wasze typy i patenty na przejazd bez odpoczynku/ jednym skokiem.
a dokąd - jak daleko opony poniosą :)
Użytkownik usunięty
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2016 22:03

maliksa napisał(a):a może więc wróćmy do głównego tematu wątku - wasze typy i patenty na przejazd bez odpoczynku/ jednym skokiem.
a dokąd - jak daleko opony poniosą :)


Maliksa, teraz wzięłaś za dużo :D
maliksa
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) maliksa » 16.08.2016 22:05

Belvoir napisał(a):Ponadto takie złote myśli nigdzie indziej nie przeczytasz 8)

maliksa napisał(a):
należy właściwie dawkować kofeinę - ani za dużo, ani za mało.
8)


owszem. z kofeiną jak z każdym dopingiem :)
można spoić się mega dawką na wstępie - ale wówczas kolejne dawki nie będą wywierać tego pożądanego efektu. fizjologia.
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 16.08.2016 22:19

Moja recepta
Dwie kawy duże jeden red bull i przerwa na odpoczynek 30 minut aby wróciły siły.
Ja również jade w nocy jest mały ruch, dziecko i żona śpią wiec skupienie tylko wymaga jazdy swoim pasem.
Oczywiście za każdym razem jest inaczej napewno trzeba być wypoczetym i robić przerwy kiedy tylko czujemy zmęczenie.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 17.08.2016 01:53

pawers napisał(a):Moja recepta
Dwie kawy duże jeden red bull i przerwa na odpoczynek 30 minut aby wróciły siły.
Ja również jade w nocy jest mały ruch, dziecko i żona śpią wiec skupienie tylko wymaga jazdy swoim pasem.
Oczywiście za każdym razem jest inaczej napewno trzeba być wypoczetym i robić przerwy kiedy tylko czujemy zmęczenie.

...bardzo"dobra recepta".....szczególnie co do swojego pasa....i red bulla ....ale każdy ma swoją "receptę".. :wink:
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 17.08.2016 06:15

Moja recepta to 2 kierowców w samochodzie innej nie znam (moim zdaniem nie istnieje).
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 17.08.2016 08:15

majchrzy napisał(a):Moja recepta to 2 kierowców w samochodzie innej nie znam (moim zdaniem nie istnieje).

nie na temat...bo to przejazd z odpoczynkiem...:p :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone