Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 31.07.2016 20:31

Bea.ta napisał(a):
m@rek napisał(a):wpadam na forum a tu zaległych 7 stron 8O
aż mi się czytać nie kce ... takie bzdury tu wypisujecie :roll:
przypomnę , jeżdżę "na raz"

Marek :) my prawie w Czechach mieszkamy, to nam jeden kraj z przejazdu odpada ;)

nie zgadzam się, jakie odpada :wink:
ja to nawet przez "dwa" jadę: Czechy -> Słowacja -> Austria... 8)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.07.2016 20:33

Belvoir napisał(a):Miałem się nie wypowiadać..

Musisz popracować nad silną wolą...
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 31.07.2016 20:39

...
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 31.07.2016 20:42

m@rek napisał(a):nie zgadzam się, jakie odpada :wink:
ja to nawet przez "dwa" jadę: Czechy -> Słowacja -> Austria... 8)

Polska do przejazdu nam odpada ... bo tyle co się rozpędzimy to już Castorama i most :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 31.07.2016 22:48

Raz jechałem do Chorwacji z odpoczynkiem.

Nie było to spanie na kierownicy kiedy to przez odgniecione ślady na czole nie zgadzał się mój wygląd z obrazkiem w paszporcie i nie chcieli mnie do Cro wpuścić.
Nie było to też spanie na rozłożonym fotelu w aucie, który pod mym ciężarem się zaciął bez powrotu i jedyne co mogłem zrobić to rozłożyć na nim plażowy leżak by w jakiejś normalnej pozycji prowadzić. Jak to zobaczyli to też nie chcieli mnie do Chorwacji wpuścić.
Nie było to też spanie na odpočivadlo na Słowacji na karimacie, po którym tak mnie rano przypaliło słońce, że żona obłożyła mnie plasterkami zielonych ogórków. Ulżyło mi ale znowu mnie nie chcieli wpuścić Węgrzy bo wtedy były jakieś obostrzenia z przewozem produktów spożywczych.

Raz spałem w Austrii. I zaspałem.
Doba motelowa do 10, a ja spałem do 18. Nie chcieli mnie wypuścić. I za to ich lubię.
:wink:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 01.08.2016 22:53

romuald22 napisał(a):Raz jechałem do Chorwacji z odpoczynkiem.
...
Raz spałem w Austrii. I zaspałem.
Doba motelowa do 10, a ja spałem do 18. Nie chcieli mnie wypuścić. I za to ich lubię.
:wink:

czegoś tu nie kumam ale w tym wątku wiele rzeczy mnie zadziwia i nie jedna pewnie jeszcze zadziwi :wink:
jesteś z Żywca, masz do Cro o 30 km mniej niż ja, do Austrii rzut kamieniem ... jechałeś tam przez Pekin 8O
... bo jak inaczej wytłumaczyć postój w tym kraju, no chyba że poprzednia noc była - a raczej je nie było :?:
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 02.08.2016 08:41

Za duzo Zywca było w nocy :)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 02.08.2016 09:53

marwyk napisał(a):Za duzo Zywca było w nocy :)

już sobie z "sąsiadem" wyjaśniliśmy czego było za dużo ... albo za mało :wink: :)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 02.08.2016 10:00

U mnie porównanie dwóch przejazdów, nocny, wyjazd do CRO o 21, po 8h w pracy, był naprawdę męczący i przyjechałem padnięty, na nic nie pomagały energetyki i 3 postoje po drodze, mimo że trasa była spokojna.
Powrót o 10:30, jazda w dzień, po dobrze przespanej nocy. Trasa z atrakcjami, szalejąca przez 500km burza, adrenalinka, 13,5h za kółkiem, 2 postoje i czułem, że zamiast do Krakowa mógłbym jeszcze nad polskie morze obskoczyć.

Także twierdzę, że najlepiej dobrze wypocząć przed trasą.
maliksa
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) maliksa » 14.08.2016 22:12

Trasa z południa Polski do Cro a nawet GR jest do zrobienia jednym skokiem, bez zbędnego przygotowania. Dla jednego kierowcy oczywiście.

Z rodziną - szczególnie z dziećmi - tylko nocą. Dzieci śpią, z żoną różnie bywa, a kierowca pracuje. Hałas z tyłu to moim zdaniem najgorsza rzecz, strasznie męczy.

należy właściwie dawkować kofeinę - ani za dużo, ani za mało. kofeina i cukier. a więc kawa mocno słodka i mocna. Coka Cola. i POMIDORY. znakomicie niwelują zmęczenie.
do tego tabaka. tylko wszystko z umiarem.

liczne głosy, że jazda 1600-1700km w jednym rzucie to głupota - nie zgadzam się. oczywiście pokora. pokora. i jeszcze raz pokora wobec swoich sił i umiejętności. czujesz zmęczenie, nie łapiesz odległości - zatrzymaj się, postój godzinę lub dwie. I jazda dalej.

Mapy ViaMichelin zakładają, że co 2 godziny powinniśmy zrobić przerwę.
Użytkownik usunięty
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2016 22:19

maliksa napisał(a):Trasa z południa Polski do Cro a nawet GR jest do zrobienia jednym skokiem, bez zbędnego przygotowania. Dla jednego kierowcy oczywiście.
...
należy właściwie dawkować kofeinę...


Po heroinie i amfetaminie dopiero się dobrze jedzie, pełny odjazd 8)
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 14.08.2016 22:31

Belvoir napisał(a):
maliksa napisał(a):Trasa z południa Polski do Cro a nawet GR jest do zrobienia jednym skokiem, bez zbędnego przygotowania. Dla jednego kierowcy oczywiście.
...
należy właściwie dawkować kofeinę...


Po heroinie i amfetaminie dopiero się dobrze jedzie, pełny odjazd 8)

Jaaaaaazdaaaaa :mrgreen:
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 14.08.2016 22:43

Wracałem ostatnio z cro 1500 km. Zrobiłem to w 17 godzin bez żadnego spinania. Jedna kawa przed wyjazdem drugą jeszcze w cro. Później energety. We Wiedniu kawa w McDonald i kawa już w PL. Zjezdzalem z A1 w Toruniu skąd już tylko rzut beretem do domu. Mogłem spokojnie pociągnąć jeszcze do Gdańska. Zmęczenia nie było.Ale wpływ na to ma napewno moja czesta nocna praca oraz godziny spedzone w samochodzie jako instruktor.
Ważne jest wiedziec kiedy już nie dajemy rady. Jadąc do Cro trafiłem na zakończenie dni młodzieży. Korki korki i korki. Droga zajęła 29 godzin z przerwą na odpoczynek 4 godziny. Około 200 km przed celem dopadł mnie kryzys. Ale mocne espresso postawiło mnie na nogi.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 14.08.2016 23:15

Spokojnie da się. W tym roku w 15-16 godzin w jedną stronę. Najważniejsze by nie było więcej bo powyżej już jest niebezpiecznie.

W tamtym roku jechaliśmy do Cro 25 godzin z uwagi na zmianę turnusów 31.07/01.08 i było niebezpiecznie bo człowiek przysypiał w tym niekończącym sie korku pomimo jazdy na zmianę z żoną.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Przejazd bez odpoczynku-jak sobie radzić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 15.08.2016 09:04

te 15-16 godzin w jedną stronę raczej tylko autostradami...
co do odpoczynków...pewnie wystarczy robić je zgodnie z zaleceniami dla kierowców zawodowych (oczywiście pewnie za wyjątkiem tej "długiej pauzy")...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejazd bez noclegu-jak sobie radzić - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone