Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 20.05.2010 12:00

szindlerki napisał(a):Ja się doczepie czy może ktoś przesłać zeskanowany druk potwierdzający pożyczenie samochodu szukałem w Googlach i nie znalazłem, na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Będę bardzo wdzięczny.
Dziękuję


Ło matko! Skleć sam - to nie problem albo zrób "kopiuj/wklej" tego tesktu:

Warszawa, dn. 31 maja 2010 r.

UPOWAŻNIENIE / AUTHORIZATION


Ja niżej podpisany ----------------, upoważniam -----------------------, legitymującego się dowodem osobistym serii
---------------- do korzystania za granicą Rzeczypospolitej Polskiej z samochodu marki Opel Zafira DTI (numer nadwozia ----------------------------) o numerze rejestracyjnym ----------------pomiędzy 01.06.2010 a 30.06.2010.

I undersigned ---------------------, authorize --------------------holds the ID card, serial number --------------------, to use abroad Republic of Poland between June 1st, 2010 and June 30th, 2010, an Opel Zafira DTI car (chassis number --------------------), car registration number -.





................. .................
osoba upoważniona właściciel
authorized person owner
Kitt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kitt » 20.05.2010 13:01

edytasek napisał(a):Kochani to może napiszcie jak to w końcu jest z tym użytkowaniem pożyczonego auta ? Kilka razy byliśmy w CRO, wlasnie pożyczonym od kolegi autem i nigdy o tym nie słyszeliśmy co więcej nikt nas o takie coś nie pytal w trakcie kontroli. Ale teraz czytając Wasze wypowiedzi, zaczynam mieć obawy. Czy ten dokument jest naprawde niezbędny, i nie posiadając go można mieć kłopoty?


Powiedzmy, że sąsiad wyjeżdża na pół roku do Kanady i prosi mnie, żebym zaopiekował się jego chatą. Powiedzmy, że u niego w garażu stoi sobie śliczne, nowiutkie BMW a na stoliku w holu są kluczyki i dowód.
Fajnie byłoby wziąć laskę i skoczyć na weekend do Budapesztu?
Przecież sąsiad nic nie zauważy. ;)
(oczywiście ja mam żonę, ale powiedzmy, że to było dawno temu)
Powiedzmy jednak, że mam pecha i już na Węgrzech, tym śliczniutkim, nowiutkim BMW wjeżdżam w tył jeszcze bardziej wypasionego Hummera.
BMW jest oczywiście ubezpieczone - ale ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej raczej nie obowiązuje przypadków, kiedy auto zostało "pożyczone inaczej". W związku z tym Policja węgierska będzie mnie musiała zatrzymać do czasu wyjaśnienia - czy auto było prowadzone za wiedzą i zgodą właściciela, czy też odszkodowanie będę musiał zapłacić z własnej kieszeni. Pewnie potrzebne będzie również upewnienie się co do mojej tożsamości...

Oczywiście - jak to mówią "shit happens", więc jeżeli ktoś nie zakłada, że nie będzie mieć pecha - to takie upoważnienie będzie mniej potrzebne niż paszport i prawo jazdy.
yahu
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 23.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahu » 26.05.2010 20:25

Finestra napisał(a):
yahu napisał(a):Polecam wszystkim karte Euro 26, (...)Jasiek


nie bądź taki dobry, wszystkim polecić nie możesz ;)

trochę za późno :roll: :roll:

pozdrawiam,
Marcin 1973


A jak się okazuje, EURO 26 można wykupić i później ;-)

Pozdrawiam
Jasiek
edytasek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytasek » 03.07.2010 14:57

A więc mam już to ,,nieszczesne upoważnienie". Pani w PZMot zrobiła mi na miejscu. Druk wydrukowalam ze strony PZMot travel, tam u nich potrzebne było tylko ksero dowodu wlasciciela auta, dowód rejestracyjny no i kasa:-)
tomekBBB
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekBBB » 18.06.2011 08:44

Czy upoważnienie z PZM jest niezbędne? Czy ktoś je sprawdza? Nie wystarczy napisać samemu upoważnienia w języku angielskim i podpis właściciela?
edytasek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytasek » 18.06.2011 09:11

Jest potrzebne. Oczywiscie może sie zdarzyć,że nie bedziesz mial kontroli i nikt Cie o to nie zapyta. Nas dopiero w drodzę powrotniej na Słowacji skontrolowano i pan zapytał czy wlasciciel auta jest z nami. Nie był więc od razu poprosił o to zaswiadczenie...
karola5
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 22.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karola5 » 18.06.2011 13:05

a czy ktos moze wie co trzeba miec jak sie jedzie wypozyczonym samochodem z wypozyczalni?
igor_e
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) igor_e » 18.06.2011 13:41

karola5 napisał(a):a czy ktos moze wie co trzeba miec jak sie jedzie wypozyczonym samochodem z wypozyczalni?


Podpisuje się pod tym pytaniem również. Jedziemy 18.07 na Ciovo wypożyczonym Fiatem scudo z wypożyczalni. Wydaję mi się iż umowa zawarta z wypożyczalnią wystarczy (tłumaczenie równiez trzeba mieć?). jednak proszę o wypowiedź doświadczoną osobę

pozdr
yacek73
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) yacek73 » 20.06.2011 09:26

prosze oto wersja angielska + konieczne potwierdzenie od tłumacza przysięgłego + poswiadczenie od notariusza

Upoważnienie do używania pojazdu /
Authorization to use a vehicle

Ja, niżej podpisany (a)
I, the undersigned, ___________________________________________________
(Imię i Nazwisko /Forename and Surname)

Adres stałego zameldowania:
Permanent address:__________________________________________________________


oświadczam, że jestem właścicielem (właścicielką) poniżej opisanego pojazdu /
hereby state that I am the owner of the vehicle described below

Marka samochodu / Make of car: _________________________________________

Numer rejestracyjny /Registration mark:_____________________________________


Numer identyfikacyjny pojazdu /
Vehicle Identification Number________________________________________________

i niniejszym upoważniam / and I hereby authorize:


Pana/Panią
Mr/Ms: ________________________________________________________________
(Imię i Nazwisko / Forename and Surname)


Adres stałego zameldowania:
Permanent address:__________________________________________________________

legitymującego/ą się dowodem osobistym/paszportem nr /
holding the ID Card/Passport No.: _____________________________

do używania mojego samochodu. /to use my car.


Niniejsze upoważnienie ważne jest bezterminowo.
This authorization is valid without time limit.





________________________________ __________________________________
(Miejscowość, Data / (Podpis właściciela pojazdu /
Place, Date) Signature of the owner of the car)
yacek73
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) yacek73 » 20.06.2011 10:09

a to wersja niemiecka - mam nadzieje ze przydadza sie kierowcom
najpierw potwierdza prawidłowosc tłumaczenia tłumacz przysięgły (ok.20zl ) i wtedy udajemy sie do notariusza ktory zrobi odpis (ok.50zl)

Upoważnienie do używania pojazdu /
Ermächtigung zur Nutzung eines Fahrzeuges

Ja, niżej podpisany (a)
Ich der/die Unterzeichnende, ___________________________________________________
(Imię i Nazwisko / Vorname und Nachname)

Adres stałego zameldowania:
Ständiger Wohnsitz:__________________________________________________________


oświadczam, że jestem właścicielem (właścicielką) poniżej opisanego pojazdu /
erkläre hiermit, dass ich der Halter (die Halterin) des unten genannten Fahrzeuges bin

Marka samochodu / Fahrzeugmarke: _________________________________________

Numer rejestracyjny / Amtliches Kennzeichen:_____________________________________


Numer identyfikacyjny pojazdu /
Fahrzeugidentifikationsnummer ________________________________________________

i niniejszym upoważniam / und ermächtige hiermit:


Pana/Panią
Herrn/Frau: ________________________________________________________________
(Imię i Nazwisko / Vorname und Nachname)


Adres stałego zameldowania:
Ständiger Wohnsitz:__________________________________________________________

legitymującego/ą się dowodem osobistym/paszportem nr /
ausgewiesen durch den Personalausweis/Reisepass Nr.: _____________________________

do używania mojego samochodu. / zur Nutzung meines Fahrzeuges.


Niniejsze upoważnienie ważne jest bezterminowo.
Diese Ermächtigung wird unbefristet erteilt.





________________________________ __________________________________
(Miejscowość, Data / (Podpis właściciela pojazdu /
Ort, Datum) Unterschrift des Fahrzeughalters)
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 11.06.2012 18:55

Witam, mam pytanie-czy jezeli mamy spisaną umowę użyczenia pojazdu na każdą z osób która będzie prowadziła auto,to czy takie upoważnienie też musimy posiadać? Dodam,że umowa nie jest poświadczona notarialnie.
Czy w umowie musi być zapisane, że uzycza nam ktoś auto na wyjazd poza teren kraju, bo mamy już spisaną umowę,m ale nie pomyśleliśmy aby w treści była mowa o wyjeździe zagranicę. Napisane jest to oczywiście formalnie ze wszystkimi danymi, nr dowodu itp z tym, ze jedynie podana jest data ze ten i ten oddaj uzytkowanie temu i tamtemu auto o takich danych. Nie wpisalismy ze poza granice Polski, czy to wystarczy?
luckyboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckyboy » 13.06.2012 17:18

Jeżdżę dużo po europie, miałem wiele kontroli, auta były w leasingu i na kogoś i nikt nigdy takiej pierdoły nigdzie nie wymagał - niemiecka policja jest najgorsza i jeżeli oni tego nie potrzebują to reszta świata także :)

Moim zdaniem ten temat to jest nabijanie kasy i reklama PZMOT - ale to tylko moje skromne zdanie. Kto lubi wydawać kasę niech biegnie do PZMOT, w końcu z czegoś muszą żyć :)
edytasek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytasek » 14.06.2012 06:40

luckyboy napisał(a):Jeżdżę dużo po europie, miałem wiele kontroli, auta były w leasingu i na kogoś i nikt nigdy takiej pierdoły nigdzie nie wymagał - niemiecka policja jest najgorsza i jeżeli oni tego nie potrzebują to reszta świata także :)

Moim zdaniem ten temat to jest nabijanie kasy i reklama PZMOT - ale to tylko moje skromne zdanie. Kto lubi wydawać kasę niech biegnie do PZMOT, w końcu z czegoś muszą żyć :)



Luckyboy ja też tak myślałam dopóki panowie policjanci na słowacji nie zażądali takiego upoważnienia. Nie chcesz, nie potrzebujesz tego ,,świstka" to ok. Ale nie wmawiaj innym,że jest on zbędny.
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 15.06.2012 16:01

Ja również jeżdżę autem leasingowanym i w tym roku, na wszelki wypadek, również poprosiłam leasing o wydanie takiego upoważnienia oraz zielonej karty. Może nikt nie będzie chciał, tak jak w zeszłym roku, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże. Żadnej kasy nie płaciłam, więc nie było o czym dyskutować :D
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 15.06.2012 16:08

Jak dla mnie robienie problemu przez kogokolwiek, że nie jedzie się własnym autem - jest tylko robieniem problemu i szukaniem dziury w cały, podobnym trochę do wymogu posiadania wyposażenia auta innego niż wymogi Państwa zarejestrowania.
Przejechałem nie swoim autem dziesiątki tys. km, łącznie z krajami dla niektórych "dziwnymi" np. Albania i nigdy nikt nie chciał. Nie ma obowiązku posiadania takowego upoważnienia. Jeśli nikt auta nie ukradł, to można jeździć.
A jak już ktoś tak strasznie chce, to niech sobie sam napisze tekst, pójdzie do notariusza, zapłaci coś ok. 20-30 zł, potem przetłumaczy u tłumacza przysięgłego na dowolny język.
To takie trudne czy wierzycie bezgranicznie co PZMot pisze na swoich stronach?
EDYTASEK - Panowie na Słowacji, Czechach czy w innym kraju, jak chcą się czepiać, to się będą. To nie znaczy, że mają rację.
Jak ktoś ma auto w leasingu, to jest to poważniejszy argument do upoważnienia, ale niewiele :)
Ostatnio edytowano 15.06.2012 16:15 przez Thot, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę" - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone