Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yahu
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 23.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahu » 24.08.2005 22:31

Moim zdaniem te 60 pln nie jest jakis wielkim wydatkiem w porownaniu z cala podroza, a zamierzam jechac przez Bośnie gdzie w tym roku kolege sprawdzali i na szczescie mial to zezwolenie czy jak to nazwac.

Nie mam pojeci ajakie konsekwencje sa w momencie gdy sie nie ma takiego upowanienia, ale wole tego nie sprawdzac jak mam tylko 2 tygodnie na wypoczynek ;-)

Pozdrawiam
Jasiek
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 25.08.2005 07:44

yahu napisał(a):Moim zdaniem te 60 pln nie jest jakis wielkim wydatkiem w porownaniu z cala podroza, a zamierzam jechac przez Bośnie gdzie w tym roku kolege sprawdzali i na szczescie mial to zezwolenie czy jak to nazwac.

Nie mam pojeci ajakie konsekwencje sa w momencie gdy sie nie ma takiego upowanienia, ale wole tego nie sprawdzac jak mam tylko 2 tygodnie na wypoczynek ;-)

Pozdrawiam
Jasiek
Konsekwencję sa takie, że 3 lata temu, pewna rodzinka musiała siedzieć na policji (Węgry) do czasu przysłania upoważnienia przez własciciela pojazdu, i to jest fakt, taki sam jak to, że prawie nigdy nikt tego nie sprawdza. I jeszcze jedno, jeśli będzie stłuczka czy wypadek, to firma ubezpieczeniowa może odmówić wypłatę odszkodowania z powodu niedbalstwa i omijania przepisów, tak jak to robia gdy ktoś jedzie na "bani" lub udowodnią mu nadmierną szybkość.
tomk
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomk » 25.08.2005 10:10

Wczoraj dzwonilem do PZMot Travel w sprawie upowaznienia.
Na początku wrzesnia wybieram sie do Chorwacji samochodem, ktorego wlascicielem jest moja spolka z o.o.
Jade tranzytem przez Czechy, Austrie i Slowenie.
Pani z PZMotu pinformowala mnie, ze w przypadku kiedy wlascicielem samochodu jest spolka nie ma potrzeby wystawiania przez PZMot zaswiadczenia z autoryzacja do uzywania samochodu.
Wystarczy jezeli na firmowym papierze Spolki przygotujemy sobie we wlasnym zakresie, w jezyku angielskim krotkie pismo z informacja, ze jestem upraniowny do uzywania samochodu.
Inna sytuacja jest kiedy wlascicielem samochodu jest osoba fizyczna, wtedy lepiej wziac zaswiadczenie z PZMot.

Pozdrowienia,
Tomek
yahu
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 23.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahu » 25.08.2005 10:59

Dzisiaj rozmawialem z kolega, ktory przy powrocie z Chorwacji uderzyl w psa, policja oczywiscie chciala od niego to upowanienie straszac konsekwencjami jego braku, ale na szczescie je mial.
Wystarczy jednorazowe upowanienie (bezterminowe) podsteplowane u notariusza.

Pozdrawiam
Jasiek
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 25.08.2005 12:51

yahu napisał(a):Dzisiaj rozmawialem z kolega, ktory przy powrocie z Chorwacji uderzyl w psa, policja oczywiscie chciala od niego to upowanienie straszac konsekwencjami jego braku, ale na szczescie je mial.
Wystarczy jednorazowe upowanienie (bezterminowe) podsteplowane u notariusza.

Pozdrawiam
Jasiek
Jasiek w Chorwacji wystarczy pisemna zgoda własciciela, ale w innych krajach wymagane jest poświadczenie tego przez PZM, wszystkie info na temat poszczególnych państ znajdziesz na stronie http://www.pzmtravel.com.pl/
yahu
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 23.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahu » 25.08.2005 14:37

M.Smith, wiem, ze w Chorwacji tak, ale juz na Wegrzech w Bosni i Hercegowinie oraz Czarnogorze nie. Tam trzeba juz miec niestety te papiery, bylem dzisiaj w pzm-ocie i sie wszystkiego dowiedzialem.

Pzodrawiam i dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
urgaczek
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.08.2005
upoważnienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) urgaczek » 26.08.2005 11:28

witam, czy moze ktos mi przesłac na mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl upowaznienie zeskanowanego z PZM (prowadzenie użyczonego auta). Za tydzien wyjeżdżam do Zadaru, mam tylko nadzieje ze pogoda dopisze, poprostu oby nie padało i będzie fajnie. Proszę o skan jak ktos ma.Pozdrrawiam
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003
Re: upoważnienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 26.08.2005 12:17

urgaczek napisał(a):witam, czy moze ktos mi przesłac na mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl upowaznienie zeskanowanego z PZM (prowadzenie użyczonego auta). Za tydzien wyjeżdżam do Zadaru, mam tylko nadzieje ze pogoda dopisze, poprostu oby nie padało i będzie fajnie. Proszę o skan jak ktos ma.Pozdrrawiam
A do czego przyda ci się skan ?
urgaczek
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.08.2005
Re: upoważnienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) urgaczek » 26.08.2005 12:26

M.Smith napisał(a):
urgaczek napisał(a):witam, czy moze ktos mi przesłac na mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl upowaznienie zeskanowanego z PZM (prowadzenie użyczonego auta). Za tydzien wyjeżdżam do Zadaru, mam tylko nadzieje ze pogoda dopisze, poprostu oby nie padało i będzie fajnie. Proszę o skan jak ktos ma.Pozdrrawiam
A do czego przyda ci się skan ?


zrobie sobie sama dokument, potwierdze gdzie należy, bo nie wiem czy PZM wyda go w tak szybki sposób, a ja biore autko firmowe, i przesyłanie wszystkich potrzebnych danych zajmie troszke czasu!
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003
Re: upoważnienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 26.08.2005 12:28

urgaczek napisał(a):
M.Smith napisał(a):
urgaczek napisał(a):witam, czy moze ktos mi przesłac na mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl upowaznienie zeskanowanego z PZM (prowadzenie użyczonego auta). Za tydzien wyjeżdżam do Zadaru, mam tylko nadzieje ze pogoda dopisze, poprostu oby nie padało i będzie fajnie. Proszę o skan jak ktos ma.Pozdrrawiam
A do czego przyda ci się skan ?


zrobie sobie sama dokument, potwierdze gdzie należy, bo nie wiem czy PZM wyda go w tak szybki sposób, a ja biore autko firmowe, i przesyłanie wszystkich potrzebnych danych zajmie troszke czasu!
na firmowe nie trzeba mieć upoważnienia
urgaczek
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.08.2005
Re: upoważnienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) urgaczek » 26.08.2005 12:38

M.Smith napisał(a):
urgaczek napisał(a):
M.Smith napisał(a):
urgaczek napisał(a):witam, czy moze ktos mi przesłac na mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl upowaznienie zeskanowanego z PZM (prowadzenie użyczonego auta). Za tydzien wyjeżdżam do Zadaru, mam tylko nadzieje ze pogoda dopisze, poprostu oby nie padało i będzie fajnie. Proszę o skan jak ktos ma.Pozdrrawiam
A do czego przyda ci się skan ?


zrobie sobie sama dokument, potwierdze gdzie należy, bo nie wiem czy PZM wyda go w tak szybki sposób, a ja biore autko firmowe, i przesyłanie wszystkich potrzebnych danych zajmie troszke czasu!
na firmowe nie trzeba mieć upoważnienia

jak to? pierwsze słyszę??? a dlaczego?? firma nie jest moja, ja nie jestem właścicielem, także wprawiłeś mnie w wielkie zdziwienie??
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 26.08.2005 12:43

jeśli jesteś jej (firmy) pracownikiem to nie potrzeba upoważnienia, jeśli masz wątpliwości to zadzwoń do PZMotu tel. +48-22 849 84 49, 8496904
urgaczek
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) urgaczek » 26.08.2005 12:48

M.Smith napisał(a):jeśli jesteś jej (firmy) pracownikiem to nie potrzeba upoważnienia, jeśli masz wątpliwości to zadzwoń do PZMotu tel. +48-22 849 84 49, 8496904


DZIEKI:) zadzwoniłam, tylko papier firmowy i upowaznienie w agielskim od firmy i jest ok:) cóz za ulga:)
mam jeszcze jedno pytanko, jak pogoda od 10 wrzesnia w chorwacjii? wiem to nie to forum,ale od razu tak przy okazji.
pozdrawiam i dziękuję:):)
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 26.08.2005 12:54

urgaczek napisał(a):
M.Smith napisał(a):jeśli jesteś jej (firmy) pracownikiem to nie potrzeba upoważnienia, jeśli masz wątpliwości to zadzwoń do PZMotu tel. +48-22 849 84 49, 8496904


DZIEKI:) zadzwoniłam, tylko papier firmowy i upowaznienie w agielskim od firmy i jest ok:) cóz za ulga:)
mam jeszcze jedno pytanko, jak pogoda od 10 wrzesnia w chorwacjii? wiem to nie to forum,ale od razu tak przy okazji.
pozdrawiam i dziękuję:):)
http://wwwa.accuweather.com/index-world-forecast.asp?partner=accuweather&myadc=0&zipcode=EUR;HR;-;MAKARSKA; prognoza na 15 dni, zapowiada się że będzie dobrze. Gratuluje oszczędzenia kilku zł :)
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 26.08.2005 12:55

hmmmmm własnie wróciłem z Chorwacji i nawet się nad tym nie zastanawiałem, ale...
mój samochód jest zarejestrowany na mnie i na ojca (zniżki w PZU) i co w takim przypadku gdyby był jakiś problem?
współwłaściciel też musi pisać upoważnienie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę" - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone