Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malibuuu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) malibuuu » 13.08.2005 12:55

iwona_73 napisał(a):
socki napisał(a):Witam! Z upoważnieniami do korzystania z cudzego samochodu radziłbym nie panikować. Wróciłem tydzień temu z Cro, jechałem przez Słowację, Wegry i BiH, i nikt się o nie nawet nie zapytał!!!


czesc widze ze jestes wprawiona w podroze przez BiH. Chcialam sie zapytac o bezpieczenstwo, czy oprocz szegolnej uwagi na miny na poboczu itd. mozna sie obawiac jakiegos innego zagrozenia. jade pierwszy raz z dzieckiem a znajomi naopowiadali nam dziwnych histori z trzeciej reki i wzbudzili w nas strach. prosze o odpowiedz. trasa przez Bih bylaby dla nas najlepszym rozwiazaniem wiec bardzo nam zalezy na siwrzych wiadomosciach o bezpieczenstwie z gory wielkie dzieki. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Ivcia
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 14.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ivcia » 13.08.2005 14:13

No wlasnie ja sie podciagne pod to pytanie - zastanawialismy sie nad trasa powrotna przez biH ale w koncu spanikowalismy i pojechalismy standardowo. Ale moze na przyszlosc bedzie wiadomo czego sie spodziewac.
iwona_73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 16.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona_73 » 13.08.2005 16:24

Socki, nie powiedziałam , że kłamiesz. Absolutnie nie, ale to, co sugerujesz absolutnie nie jest właściwe.Upoważnienie takie, zbędne według Ciebie, okaże się niezbędne w przypadku ewentualnej kolizji. Na ten temat napisano wiele postów i nie zamierzam w tym temacie pisać już czegokolwiek. Pozdrawiam
socki
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) socki » 13.08.2005 18:21

Tak się niestety złożyło, że miałem kolizję na Węgrzech, gość rozwalił mi tylny zderzak, na miejscu była policja i jedyne dokumenty jakie były potrzebne to prawo jazdy, dow. rej., zielona karta - ale to chyba ze względu na wielojęzyczność dokumentu. Nic więcej żadnej umowy/pełnomocnictwa. Może Forumowicze mają inne doświadczenia, ja opisałem konkretną sytuację :) pozdrowienia!!
iwona_73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 16.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona_73 » 13.08.2005 18:49

Ivcia napisał(a):No wlasnie ja sie podciagne pod to pytanie - zastanawialismy sie nad trasa powrotna przez biH ale w koncu spanikowalismy i pojechalismy standardowo. Ale moze na przyszlosc bedzie wiadomo czego sie spodziewac.

Przez BiH jechalismy w trzech naszych podrozach. Dwa razy kanionem Vrbasa i Neretvy: na Mostar, Peljesac, Dubrovnik, i raz na Sarajevo, Czarnogore. BiH jest bezpieczna, trasy naprawde bardzo dobre, ale waskie i krete (odradzam trase przez Sarajevo - wysoko, kreto i czasami brak asfaltowej drogi na kilku odcinkach). Widoki piękne, ale dopiero podziwialam je w domu na kasecie (po prostu bardzo sie balam i ze strachu mialam zamkniete oczy :oops: ). Trasa przez Mostar kanionami tych dwoch rzek atrakcyjna widokowo, ale kreta. Mysle, ze napewno pojedziesz wolniej (nie wiecej niz 60-70km/h), ale bedziesz bogatsza w wrazenia estetyczne.

Pozdrawiam. Iwona.
Pinia_Pinia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 14.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pinia_Pinia » 14.08.2005 12:17

Dziękuje bardzo za skany i tłumaczenie formularza węgierskiego ;)


Dostałam skany od 2 osób - dzięki jeszcze raz.
Pinia_Pinia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 14.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pinia_Pinia » 14.08.2005 12:18

Dziękuje bardzo za skany i tłumaczenie formularza węgierskiego ;)


Dostałam skany od 2 osób - dzięki jeszcze raz.
kinta
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinta » 23.08.2005 02:37

[quote="Pinia_Pinia"]Dziękuje bardzo za skany i tłumaczenie formularza węgierskiego ;)


Dostałam skany od 2 osób - dzięki jeszcze raz.[/quote]

a mogłabyś mi podesłać?
kinta44(małpa)gmail(kropka)com
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 23.08.2005 10:08

socki napisał(a):Tak się niestety złożyło, że miałem kolizję na Węgrzech, gość rozwalił mi tylny zderzak, na miejscu była policja i jedyne dokumenty jakie były potrzebne to prawo jazdy, dow. rej., zielona karta - ale to chyba ze względu na wielojęzyczność dokumentu. Nic więcej żadnej umowy/pełnomocnictwa. Może Forumowicze mają inne doświadczenia, ja opisałem konkretną sytuację :) pozdrowienia!!
Mi się wydaje że jednak zmyślasz, zwłaszcza, ze zielona karta nie jest już od roku potrzebna, a jesli nawet była taka sytuacja, że przy stłuczce policja nie chciała upoważnienie to zapewne firma ubezpieczeniowa o nie się upomni, oni lubią papierologię. Poza tym, wprowadzasz ludzi w błąd i nakłaniasz może nieświadomie, ale nakłaniasz do łamania prawa, więc jeśli nie masz o tym pojecia to nie pisz nic więcej na ten temat. A oto kraje gdzie PRZEPISY wymagają upoważnienia poświadczonego przez PZM :
Bośnia i Hercegowina pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadczone
przez PZM
Czechy pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadczone
przez PZM
Rumunia pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadczona w PZM
Serbia i Czarnogóra pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadczona w PZM
Słowacja pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadczona w PZM
Słowenia pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadczone przez PZM
Węgry pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadczona
przez PZM w wersji węgierskiej
Włochy pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadczona w PZM
Finlandia pisemna poświadczona zgoda właściciela pojazdu
poświadczone przez PZM
Litwa pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadzczona w PZM
Łotwa pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadczona w PZM
Macedonia pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadczona w PZM
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 23.08.2005 10:15

iwona_73 napisał(a):Socki, nie powiedziałam , że kłamiesz. Absolutnie nie, ale to, co sugerujesz absolutnie nie jest właściwe.Upoważnienie takie, zbędne według Ciebie, okaże się niezbędne w przypadku ewentualnej kolizji. Na ten temat napisano wiele postów i nie zamierzam w tym temacie pisać już czegokolwiek. Pozdrawiam
Iwono, jak widać jednak za mało napisano, albo niektórzy nie chcą tego czytać. Szkoda tylko że potem aktualne staje się powiedzenie, że mądry Polak po szkodzie, Koszt 61 zł za miesięczne upoważnienie wydaję mi się śmieszny w porównanią choćby do kosztu przejazdu (paliwo, opłaty za autostrady itp.)
iwona_73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 16.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona_73 » 23.08.2005 19:37

M.Smith napisał(a):
iwona_73 napisał(a):Socki, nie powiedziałam , że kłamiesz. Absolutnie nie, ale to, co sugerujesz absolutnie nie jest właściwe.Upoważnienie takie, zbędne według Ciebie, okaże się niezbędne w przypadku ewentualnej kolizji. Na ten temat napisano wiele postów i nie zamierzam w tym temacie pisać już czegokolwiek. Pozdrawiam
Iwono, jak widać jednak za mało napisano, albo niektórzy nie chcą tego czytać. Szkoda tylko że potem aktualne staje się powiedzenie, że mądry Polak po szkodzie, Koszt 61 zł za miesięczne upoważnienie wydaję mi się śmieszny w porównanią choćby do kosztu przejazdu (paliwo, opłaty za autostrady itp.)


M.Smith, Witam :)
Zgadzam sie z Toba,
Pozdrawiam :wink:
yahu
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 23.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahu » 23.08.2005 23:29

Witam,

Mam pytanie, gdzie mozna w W-wie zdobyc takie upowanienie z PZM ?
Bo szukalem, ale nic konretnego nei wpadlo mi w oczy.
Z gory dzieki z aodpowiedz.

Pozdrawiam
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 24.08.2005 07:45

yahu napisał(a):Witam,

Mam pytanie, gdzie mozna w W-wie zdobyc takie upowanienie z PZM ?
Bo szukalem, ale nic konretnego nei wpadlo mi w oczy.
Z gory dzieki z aodpowiedz.

Pozdrawiam
Tu masz wszystkie informację http://www.pzmtravel.com.pl/
yahu
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 23.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahu » 24.08.2005 16:30

Szukalem w ciagu dnai i dowiedzialem, ze ejst to na ul. pulawskiej 28.

Dzieki za adres.

Pozdrawiam
Jasiek
Jaacek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 26.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaacek » 24.08.2005 20:32

A ja nie wiem o co to całe zamieszanie, Ja wyjeżdzałem służbówką (rejestracja na firme) z 10 razy i nigdy nie było żadnych problemów.
Moim zdaniem to szkoda pieniędzy na to upoważnienie (ale to oczywiście moje subiektywne zdanie)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę" - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone