Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 15.06.2012 17:14

sanchopan napisał(a):Jak dla mnie robienie problemu przez kogokolwiek, że nie jedzie się własnym autem - jest tylko robieniem problemu i szukaniem dziury w cały, podobnym trochę do wymogu posiadania wyposażenia auta innego niż wymogi Państwa zarejestrowania.
Przejechałem nie swoim autem dziesiątki tys. km, łącznie z krajami dla niektórych "dziwnymi" np. Albania i nigdy nikt nie chciał. Nie ma obowiązku posiadania takowego upoważnienia. Jeśli nikt auta nie ukradł, to można jeździć.


Nie neguję Twojego sposobu myślenia. Ja jestem po prostu z tych zapobiegliwych :lol: :lol: :lol:
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 15.06.2012 17:19

To nie jest sposób myślenia, a fakty - kiedyś miałem takowe, na wszelki wypadek, jadąc szczególnie poza UE, a też kontroli trochę miałem (łącznie z sytuacjami, jak ścigała mnie Policja na sygnale :lol: ). I nikt nie pytał.
Ale OK, ale to sobie zrób taniej niż chce PZMot. I na miejscu.
Poza tym, idąc za ciosem, niekiedy trzeba byłoby takich kopii zrobić u tłumacza przysięgłego np. 15 sztuk na każdy odwiedzany kraj - wiesz ile to kasy za każdą sztukę u tłumacza przysięgłego? 8O
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 15.06.2012 17:39

Masz rację, jeśli chodzi o prywatne auto. W przypadku leasingowanego - dostałam "w gratisie" upoważnienie wielojęzyczne.
Pozdrawiam
:D
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 15.06.2012 17:44

No i fajnie :)
Generalnie jak ktoś będzie się chciał przyczepić, to się zawsze przyczepi - przecież jak ktoś jedzie np. do Chorwacji, to co najwyżej weźmie po polsku, angielku i chorwacku. A po węgiersku czy w języku innego "tranzytowego" kraju? Nie ma? Czyli... problem?
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 15.06.2012 17:50

Upierdliwy zawsze znajdzie dziurę w całym. Tego nie unikniemy. Nie potrzeba jeździć po świecie, wystarczy u nas popatrzeć i posłuchać na jakie głupoty zwraca się uwagę. Nie ma zmiłuj.

Pozdrowionka :D
lary504
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lary504 » 18.06.2012 17:11

Ma ktoś może wzór upoważnienia w języku węgierskim?? Można prosić na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl . Wydrukuję sobie i tyle nie mam zamiaru płacić daniny w PZMocie.
urbi23
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbi23 » 25.06.2012 14:47

Witam . Wyjeżdzam w środe do chorwacji i jedyne co nie załatwiłem to właśnie upoważnienie z PZm( całkiem mi wypadło z głowy ) . I mam pytanie czy takie upoważnienie jest mi potrzebne jak jade samochodem ojca ( taki sam adres zamieszkania ) .

A nawet jak mi nie koniecznie potrzebna to i tak prosiłbym o wzór , żeby mi się spokojniej jechało . Mail : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 25.06.2012 16:59

my wlasnie jestesmy w Chorwacji, gdy tylko predwczoraj przekroczylismy granice zatrzymala nas policja-sprawdzali dokuementy, nie wczuwali sie bardzo ale spojrzeli na upowaznienie i kiwneli ze ok, znaczy sie,ze chyba bywa to potrzebne :)
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 25.06.2012 17:27

Spojrzeli, bo dostali go - czy specjalnie prosili o to upoważenie, bo to spora różnica?
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 25.06.2012 17:37

poprosili o dokumenty uprawniajace do prowadzenia tego pojazdu, bo nikt z nas nie byl w dowodzie rejestracyjnym auta a auto bylo fundacji-nie mowili dokladnie,ze chodzi im o "upowazanienie z pzm-u" wiec mozliwe ze inne, samemu zapisane tez by przeszło. Moze tez na zwyklej umowie by sie udalo-nie dopytywalismy. Oni to zaakceptowali wiec bylismy szczesliwi,ze mozemy jechac dalej :) Tak czy siak jakies dokumenty tego typu są potrzebne, z upoważnieniem przynajmniej pytali o nic więcej, dla mnie to wystarczający powód aby je wykupić (zwłąszcza że kosztuje tak niewiele).
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 25.06.2012 17:54

olciap6 napisał(a):poprosili o dokumenty uprawniajace do prowadzenia tego pojazdu, bo nikt z nas nie byl w dowodzie rejestracyjnym auta a auto bylo fundacji-nie mowili dokladnie,ze chodzi im o "upowazanienie z pzm-u" wiec mozliwe ze inne, samemu zapisane tez by przeszło. Moze tez na zwyklej umowie by sie udalo-nie dopytywalismy. Oni to zaakceptowali wiec bylismy szczesliwi,ze mozemy jechac dalej :) Tak czy siak jakies dokumenty tego typu są potrzebne, z upoważnieniem przynajmniej pytali o nic więcej, dla mnie to wystarczający powód aby je wykupić (zwłąszcza że kosztuje tak niewiele).


Aha, czyli auto firmowe - to ważna informacja, warto było dopisać :)
A na marginesie - skąd mają wiedzieć, co to jest "PeZeteM"?
W jakim języku to czytali?
urbi23
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbi23 » 25.06.2012 18:18

Dlatego dla własnego spokoju chce mieć takie upoważnienie tylko z tego pzmotu już nie zdąrze . Ma ktoś z was chociaż wzór w języku polskim .
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 25.06.2012 19:25

Wrzuć hasło ... w google i wyszuka. Ja tak szukałam druku upoważnienia od pracodawcy.
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 25.06.2012 23:38

z pzmu-u wydają w każdym wiekszym miescie od ręki, ja zadzwonilam na ten warszawski numer ze stronki i powiedzieli gdzie w Lodzi dostane.
W jakim jezyku czytali ? :) Nie mam zielonego pojecia-nie pytalam a napisane jest w kilku na jednym dokumencie, wiec mogli w kazdym :)
natalia_ceb
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalia_ceb » 05.07.2012 12:29

Mam jeszcze jedno pytanie do tego wątku... Jeśli osoba prowadząca auto jest współwłaścicielem a pierwszego właściciela nie ma w aucie to czy takie upoważnienie także jest wymagane? W sumie jest ona w pełni upoważniona do prowadzenia tegoż samochodu więc wydaje mi się, że nie powinno być problemu... ale wole zapytać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Prośba o wzór "upoważnienia do wyjazdu za granicę" - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone