Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Pelješac - Sv. Ilija - 960 m.n.p.m.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.05.2009 13:18

.
Ostatnio edytowano 15.12.2013 23:32 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2009 14:18

Nie ma to jak iść "na azymut" :) . W 2002 roku wchodzliśmy na Viter - około 700 metrową górkę nad Zaostrogiem. Oczywiście w linii prostej. Po dwóch godzinach w podobnych zaroślach, wydrapaliśmy się na nieznaną nam wcześniej drogę serwisową linii wysokiego napięcia. Tam spotkaliśmy zorganizowane wycieczki i rowerzystów na "góralach", a droga prowadziłą przez Stary Zaostrog prawie pod nasz apartament.... Nogi do wysokości kolan mielismy tak zdrapane i poprzecinane, że przez kolejnych kilka dni nie było szans wejść do morza. :)
Później z drogi wchodzi się na usypujący się piarg i wchodzi na góre szczeliną oddzielającą dwa wierzchołki Vitera. Sądząc po grubych pajęczanych rozpoztartych pomiędzy zaroślami i brakiem śladów, szlak-nieszlak nie był często używany. Wyborne wyjście.
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 03.05.2009 15:30

hehe tak tak ale nasze sa mniejsze i lagodniejsze ;)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.05.2009 15:37

Wycieczkę na sv. Iliię mam zapodać w kolejnym odcinku moich wspomnień z podróży po Chorwacji, ale tyle tu już napoisano, że wszystko co powiem bądzie wtórne. mimo wszystko zapraszam na forum/viewtopic.php?t=22373&start=135m (odcinek za chwilę wkleję).

Potwierdzam wszystkie "doniesienia": jest trudno i czasem niebezpiecznie zwłaszcza bez dobrych butów i odpowiedniej liości wody. ale widoki wszystko wynagradzają!
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 03.05.2009 15:46

o super MWM...chetnie poczytam...
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 03.05.2009 15:47

aaaa wlasnie co do tych wezy na drzewach co pisalem wczesniej to znalazlem info na ten temat i Chorwaci nie klamali;
oto fragment tekstu z wikipedi na temat żmiji piaskowej: "Szczególnie niebezpieczna jest jesienią, gdy wspina się na drzewa w oczekiwaniu na ptaki, a w ten sposób może ukąsić człowieka jeśli nieuważnie przejdzie i dotknie jej."
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.05.2009 18:41

Zawsze zastanowiam się po co chodzić po górach, skoro po dolinach można się zmęczyc. Czy można to lubić ??? Nie za bardzo to rozumiem. 8O
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.05.2009 18:51

Myślę że samo zmęczenie może być uciążliwe, gdyby nie satysfakcja z osiągnięcia celu no i widoków po drodze. ale to jest kwestia filozoficzna i Darkowi trudno mi to dokładniej wyłuszczyć-...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.05.2009 18:54

MWN napisał(a):Myślę że samo zmęczenie może być uciążliwe, gdyby nie satysfakcja z osiągnięcia celu no i widoków po drodze. ale to jest kwestia filozoficzna i Darkowi trudno mi to dokładniej wyłuszczyć-...


Jak by tak za dziewuchami pochodzić to rozumiem ale tylko żeby się zmeczyć - to nie rozumiem.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.05.2009 18:57

darek1 napisał(a):
MWN napisał(a):Myślę że samo zmęczenie może być uciążliwe, gdyby nie satysfakcja z osiągnięcia celu no i widoków po drodze. ale to jest kwestia filozoficzna i Darkowi trudno mi to dokładniej wyłuszczyć-...


Jak by tak za dziewuchami pochodzić to rozumiem ale tylko żeby się zmeczyć - to nie rozumiem.

To jest pewnie jedna z bardzo wielu rzeczy, których nie rozumiesz... :wink:
Nazywa sie to satysfakcja z osiągnięcia celu!
Rozumiesz?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.05.2009 19:17

Jak by tak za dziewuchami pochodzić to rozumiem ale tylko żeby się zmeczyć - to nie rozumiem.

Pisać z sensem, to rozumiem, ale pisać tylko po to żeby pisać - to nie rozumiem.
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 03.05.2009 20:11

mam jeszcze jedno pytanko: planuje wychodzic od samostanu bo z tego co tu czytam to na poczatke najlepsza trasa; natomiast jaką proponujecie na zejście?- tą samą czy tą prosto do Orebicza-i czy wogóle na szczycie jest jakieś oznaczenie tej trasy?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2009 21:06

Aro83 napisał(a):mam jeszcze jedno pytanko: planuje wychodzic od samostanu bo z tego co tu czytam to na poczatke najlepsza trasa; natomiast jaką proponujecie na zejście?- tą samą czy tą prosto do Orebicza-i czy wogóle na szczycie jest jakieś oznaczenie tej trasy?


Szlak rozwidla się przy "plaminarskiej kucicy" (góralskiej chatce) - czyli kamiennym budyneczku ze zdjęć.
Wracającąc ze szczytu - w prawo przez klasztor, w lewo bezpośrednio do miasta. W obu kierunkach opis szlaku to "Orebić" ze strzałką chyba tylko czas zejścia się różni - choć pewien nie jestem.
Aro83
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 11.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro83 » 03.05.2009 21:50

ooo dzieki Interseal za info a schodziles obydwoma? jakie sa warunki na tym bezposrednio na Orebic? i jak widoczki?-tez fajne...warto tamtedy isc?
pozdro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2009 21:59

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=368746#368746

od tego miejsca zdjęcia z zejścia - warto
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Półwysep Pelješac - Sv. Ilija - 960 m.n.p.m. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone