Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż przez Chorwację - co myślicie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kokosz555
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.03.2016
Podróż przez Chorwację - co myślicie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokosz555 » 20.03.2016 21:03

Cześć,

planujemy z żoną wybrać się we dwójkę do Chorwacji samochodem :)
Pobyt zaczynamy 12 czerwca i tak wymyśliliśmy naszą podróż:

Dzień 1 - o 17 będziemy w Zagrzebiu, do wieczora zwiedzanie stolicy i nocleg.
Dzień 2 - rano wyjeżdżamy, po drodze zwiedzanie Jezior Plitwickich, ok. 17 jesteśmy w Zadarze, do wieczora zwiedzanie miasta i nocleg.
Dzień 3 - wyjazd z Zadaru, zwiedzanie Szybernika i Splitu. Wieczorem dojeżdżamy do Makarskiej i tam nocleg.
Dzień 4 - rano wyjazd, ok. 15:00 dojeżdżamy do miejsca docelowego - Mlini do hotelu Astarea.
Dzień 5-15 - Odpoczynek w hotelu.

W czasie tych 10 dni odpoczynku planujemy 1 dniowe wypady do:
1. Dubrownik
2. Kotor i Budva w Czarnogórze
3. Orebic + miasto Korcula

Jak myślicie czy taki plan jest ok?
Czy może na niektóre miejsca poświęcić więcej uwagi, coś lepiej pominąć a może coś dodać?
Czy w połowie czerwca sezon turystyczny w Mlini będzie już otwarty (knajpki itp.)?

Czekamy na ciekawe rady :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.03.2016 22:17

Te 1-dniowe wypady OK, ale przejazd na południe jest moim zdaniem trochę za bardzo napięty.

Jeśli chcecie być w Zadarze na godz. 17, to z parku musicie się ewakuować ok. 15-tej.
Jeśli wyjedziecie z Zagrzebia o godz. 8.00, to w Plitwicach będziecie gdzieś na 10.00.

Zostaje Wam ok. 5 godzin na kupno biletów (o 10-tej już są dość spore kolejki) oraz zwiedzanie.
Moim zdaniem, to mało czasu. Jeziora Plitwickie są godne poświęcenia im uwagi bez pośpiechu. :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 20.03.2016 22:45

Zgadzam się z tym co napisał walp o Plitwickich. Szkoda zwiedzać po łebkach.

Zmodyfikowałabym nieco ten plan.
Po pierwsze odpuściłabym Zagrzeb, bo od 17-stej do wieczora i tak dużo nie zobaczysz. Zwłaszcza jak przez niespodziewane sytuacje na drogach dojedziesz później niż zakładasz. Pojechałabym na pierwszy nocleg prosto w okolice jezior Plitiwckich (Slunj) i z samego rana ruszyła do parku.
Dalej masz Zadar, Szybenik i Split. Brakuje mi Trogiru, który z tych wszystkich miast na mnie akurat zrobił największe wrażenie. Dlatego odpuściłabym Zadar jako najmniej atrakcyjny i drugi nocleg zaplanowałabym w Szybeniku.

Dzień 1 - wieczorem dojeżdżamy do Slunj, spacer i nocleg.
Dzień 2 - po zwiedzaniu Jezior Plitwickich jedziemy do Szybenika, do wieczora zwiedzanie miasta i nocleg.
Dzień 3 - wyjazd z Szybenika, zwiedzanie Trogiru i Splitu. Wieczorem dojeżdżamy do Makarskiej i tam nocleg.

Reszta ok :D .

Pozdrawiam.
kokosz555
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokosz555 » 21.03.2016 20:40

Ok, dzięki za pomysł z Slunj, tak zrobimy :) Zagrzeb był głównie na nocleg, więc warto go przesunąć.

A jak wygląda sytuacja w Chorwacji w czerwcu? Można liczyć na trochę mniej turystów? I czy sezon będzie już "aktywny" - otwarte knajpy itp.?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.03.2016 22:09

kokosz555 napisał(a):Ok, dzięki za pomysł z Slunj, tak zrobimy :) Zagrzeb był głównie na nocleg, więc warto go przesunąć.

A jak wygląda sytuacja w Chorwacji w czerwcu? Można liczyć na trochę mniej turystów? I czy sezon będzie już "aktywny" - otwarte knajpy itp.?

oczywiście, że mniej turystów - tzn w Splicie czy Trogirze tak mało nie będzie, ale reszta jak najbardziej, i w tych miejscowościach na spokojnie turysta ma pod dostatkiem czego mu potrzeba
Magdzik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 24.03.2016 22:01

kokosz555 napisał(a):Cześć,

planujemy z żoną wybrać się we dwójkę do Chorwacji samochodem :)
Pobyt zaczynamy 12 czerwca i tak wymyśliliśmy naszą podróż:

Dzień 1 - o 17 będziemy w Zagrzebiu, do wieczora zwiedzanie stolicy i nocleg.
Dzień 2 - rano wyjeżdżamy, po drodze zwiedzanie Jezior Plitwickich, ok. 17 jesteśmy w Zadarze, do wieczora zwiedzanie miasta i nocleg.
Dzień 3 - wyjazd z Zadaru, zwiedzanie Szybernika i Splitu. Wieczorem dojeżdżamy do Makarskiej i tam nocleg.
Dzień 4 - rano wyjazd, ok. 15:00 dojeżdżamy do miejsca docelowego - Mlini do hotelu Astarea.
Dzień 5-15 - Odpoczynek w hotelu.

W czasie tych 10 dni odpoczynku planujemy 1 dniowe wypady do:
1. Dubrownik
2. Kotor i Budva w Czarnogórze
3. Orebic + miasto Korcula

Jak myślicie czy taki plan jest ok?
Czy może na niektóre miejsca poświęcić więcej uwagi, coś lepiej pominąć a może coś dodać?
Czy w połowie czerwca sezon turystyczny w Mlini będzie już otwarty (knajpki itp.)?

Czekamy na ciekawe rady :)



Zamień Zadar lub Split na Trogir, a Makarską na Mostar i będzie fajowo !
innocent2102
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) innocent2102 » 30.03.2016 17:41

Cześć,

jak to miło że w końcu trafiłem na ten temat:) Pozwoliłem sobie ściągnąć Twój plan i lekko go zmodyfikować. Jedziemy ze znajomymi na 10 dni (niestety w szczycie) i chcemy zobaczyć kilka fajnych miejsc, trochę poplażować (z umiarem) i pobawić się. Wrzucam plan, może komuś się spodoba i skorzysta, a jeśli ktoś ma jakieś sugestie, to bardzo chętnie je przeczytam.

1 dzień - Wieczorem dojeżdżamy do Slunj i tam bierzemy nocleg.
2 dzień - Rano wstajemy i zwiedzamy jeziora Plitvickie. Po zwiedzaniu jedziemy do Szybenika, zwiedzamy i bierzemy nocleg.

Alternatywnie można zrezygnować z jezior Plitvickich i zamiast Slunj jechać od razu do Szybenika, a rano ruszyć w kierunków wodospadów Krka.

3 dzień - Jedziemy zwiedzać Trogir i Split. Wieczorem dojeżdżamy do Makarskiej i tam bierzemy nocleg.
4 dzień – Plaża.
5 dzień - Wypad do Omis - rafting (cetina). Opcjonalnie fortica (zamek).
6 dzień - Plaża / Veprić.
7 dzień – Imotski.
8 dzień – Jeśli będą chęci – Mostar (chyba że to jest must see?).
9 dzień – Plaża.

Zamiast Makarskiej można rozważyć Baska Voda. Zależy nam jednak na tych okolicach, bo stamtąd jest blisko do fajnych miejsc. Co byście zmienili? Może warto spędzić więcej czasu na Trogir albo Mostar?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam,
Michał
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.03.2016 18:39

Co to znaczy "bierzecie nocleg" :idea:
Macie już zarezerwowany czy szukacie w sezonie w ciemno :?:
Z Plitwic nie rezygnujcie - zrezygnujcie z wodospadów Krka.
innocent2102
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) innocent2102 » 30.03.2016 18:57

Źle napisałem:) Będziemy rezerwować w tym tygodniu.
manka
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) manka » 30.03.2016 19:03

To ja się podepnę do tematu.

Janusz Bajcer napisał(a):Z Plitwic nie rezygnujcie - zrezygnujcie z wodospadów Krka.


I takie pytanko mam - czy realny jest jednodniowy wypad z Vodice do Plitwic?
Czy raczej sobie darować, bo podróż za długa/za bardzo męcząca/za mało czasu na zwiedzanie itd?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.03.2016 19:10

manka napisał(a):To ja się podepnę do tematu.

Janusz Bajcer napisał(a):Z Plitwic nie rezygnujcie - zrezygnujcie z wodospadów Krka.


I takie pytanko mam - czy realny jest jednodniowy wypad z Vodice do Plitwic?
Czy raczej sobie darować, bo podróż za długa/za bardzo męcząca/za mało czasu na zwiedzanie itd?

https://www.google.pl/maps/dir/Vodice,+ ... 807696!3e0

2 godziny jazdy tam - 4-6 godzin zwiedzana - 2 godziny powrót.
Oceń sama czy warto.
manka
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) manka » 30.03.2016 19:28

Z google maps już korzystałam:) Bardziej chodziło mi o to czy te 4-6 wystarcza na spokojne zwiedzanie.
Bo nie znoszę zwiedzać na szybko i po łebkach, muszę sobie w spokoju popodziwiać, porozmyślać, itp ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.03.2016 19:37

W spokoju porozmyślać :?: :D

No, w sezonie może być ciężko 8)

O wiele szybciej można być zadeptanym przez tłum :wink:

Da się w 4-6 godzin zobaczyć Wielki Wodospad i okoliczne tereny, na Górne Jeziora zabraknie czasu.
Ale to jest taka atrakcja, że moim zdaniem warto i to :wink:

Zależy, jaką trasę się wybierze, bardzo fajna jest ta NAD jeziorami :roll:
manka
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) manka » 30.03.2016 19:47

Lednice napisał(a):W spokoju porozmyślać :?: :D

No, w sezonie może być ciężko 8)

O wiele szybciej można być zadeptanym przez tłum :wink:


Tego się obawiałam :wink:
No to może nie w spokoju, ale chociaż bez ciągłego spoglądania na zegarek.
A kontemplować będę na plaży :D
A tak OT - czy ja jestem nienormalna, że już w marcu planuję co bym chciała w wakacje zwiedzać? :wink:
Może to dlatego, że to pierwszy wyjazd i podjarana jestem strasznie :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.03.2016 20:10

manka napisał(a):A tak OT - czy ja jestem nienormalna, że już w marcu planuję co bym chciała w wakacje zwiedzać? :wink:
Może to dlatego, że to pierwszy wyjazd i podjarana jestem strasznie :D


Już :?: :roll: Dopiero :wink:

Ja zaczynam planować następną wyprawę, jak wracam z aktualnej podróży :D

Co do Plitwic, to jak wybierzecie szlak od przystani stateczków przy Dolnych Jeziorach, szlak biegnącay nad jeziorami do Wielkiego Wodospadu, to tłumów nie będzie. 8)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Podróż przez Chorwację - co myślicie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone