Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 07.07.2010 12:29

CinnamonGirl napisał(a):No i wypatrywałam Jacka Sparrow'a ale pozostała tylko łódka :D


Bo Jack był przecież pod łódką!!! 8)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: pierwszy raz do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2010 13:40

matrixik napisał(a):Jadę już za tydzień (nast. środa) i chciałem zapytać, czy możecie polecić jakieś konkretne miejsca w tym miasteczku i w jego okolicach. Chodzi mi zarówno o piękne i klimatyczne miejscówki, jak i jakieś ciekawe knajpki restauracje (gdzie można zjeść dobrą zupkę rybną lub pizzę )itp.

Knajpki generalnie są usytuowane jadna zadrugą wzdłóż promenady. Zadnej ci nie polecę bo akurat tam nie jadaliśmy w knajpach, ale wiele miało np menu godzinowe i np do 11 sniadania, promocyjne ceny od 11 do 18 (zwykle 30%).
Kilka knajp sprzedawąło pizze na kawałki 1 kawałek pizzy jumbo za 10Kn (ja sie dwoma najadałam) - wiec można popróbowac w której ci najbardziej smakuje pizza.
matrixik
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrixik » 07.07.2010 14:55

A myślisz, że uda nam się znaleźć jakiś przyzwoity nocleg i czy 15EUR/os to realna cena? Zależy mi bardzo na "dzikich" niezaludnionych plażach, i nawet jestem w stanie zamieszkać na uboczu miasteczka, żeby nie musieć codziennie dojeżdżać na plażę. Po powrocie postaram się zamieścić jakieś zdjęcia/relację.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2010 17:52

Nie wiem w ile osób jedziecie a wiadomo zawsze im wiecej w apartamencie tym taniej na osobę wychodzi.
Ja w czerwcu płaciłam 9E/osobę. Generalnie jak tak patrzę to Podgora jest tańsza niż Baska czy Tucepi. Są też standardy i standardy.

Z tymi niezaludnionymi plażami w sezonie na Riwierze Makarskiej może byc problem ;) moze w Podgorze Caklie bedzie mniej ludzi i szukać czegoś na jej koncu.
Jest na obrzeżu Podgory ( kierunku Tucepi) fajna zatoczka ale upodobali sobie ją naturyści wiec tam nie bylismy aby nikogo nie krępować. Jeśli zainteresowany to podaj maila - w necie kiedyś znalazłam fajne zjdecie z lotu ptaka pomagajace tą zatoczkę zlokalizowac (mam je na dysku a nie moge znależć linka do niego) aby tu zapodać.
Podgora nie ma jakis super szerokich plaż wiec o ile w czerwcu było pustawo to lipiec i sierpień juz taki nie będzie.
ania19771
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania19771 » 07.07.2010 18:42

CinnamonGirl to ja się teraz do Ciebie szeroko uśmiechnę :D może nawet szerzej niż na "e motku" i poproszę o to zdjęcie z lotu ptaka
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dziś całą ekipą 8 osobową czytaliśmy Twoją relacje i każdy na swój sposób drepce już nogami....
do następnego wpisu....
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2010 19:35

Nastepny bedzie Mostar ;) tylko czasu brak może uda sie jutro choć część) bo zaprosilismy przyszłych tesciów na finał MŚ w niedzielę i obecnie każdą wolna chwilę pucuję mieszkanie przed inspekcją:>

... wracam do polerowania szafek w kuchni:>
dawdardin
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawdardin » 07.07.2010 21:34

Pozostaje mi tylko pogratulowac swietnej relacji i zjawiskowo zrobionych zdjec-piekne! :)
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 07.07.2010 21:55

CinnamonGirl napisał(a):Jest na obrzeżu Podgory ( kierunku Tucepi) fajna zatoczka ale upodobali sobie ją naturyści wiec tam nie bylismy aby nikogo nie krępować. Jeśli zainteresowany to podaj maila - w necie kiedyś znalazłam fajne zjdecie z lotu ptaka pomagajace tą zatoczkę zlokalizowac (mam je na dysku a nie moge znależć linka do niego) aby tu zapodać.

Za moich czasów ;-) naturyści siedzieli tutaj:
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&q=43.248041%2C17.064148&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl

To w tej zatoce stoi skała całkiem podobna do tej z Breli:

Obrazek
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.07.2010 08:25

Tą zatoczkę własnie miałam na mysli tylko mam ja z 'lotu ptaka' wiec widać jak jest usytuowana w stosunku do Podgory.
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 08.07.2010 08:57

W podanym przeze mnie linku masz ją "z lotu satelity" ;-)
Justyna1984
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justyna1984 » 08.07.2010 10:24

maslinka napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):Obrazek

Piękna fotka :D

A tak po babsku Ci powiem, że masz piękne buty :D :D :D

Pozdrav :papa:


Dokładnie te buty są fantastyczne (ale nie lepsze niż zdjęcie! :lol: )
matrixik
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrixik » 08.07.2010 11:31

CinnamonGirl napisał(a):Jest na obrzeżu Podgory ( kierunku Tucepi) fajna zatoczka ale upodobali sobie ją naturyści wiec tam nie bylismy aby nikogo nie krępować. Jeśli zainteresowany to podaj maila .

Myślałem raczej o pustych małych plażach gdzieś z dala od zgiełku. Naturystą nie jestem więc ta opcja odpada, ale nie poddaję się. Na pewno coś się znajdzie!
czekoladkaaa
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekoladkaaa » 08.07.2010 11:42

Fajna relacja cinamongirl...

Jadę do Podgory za 2 tyg razem z chłopakiem i mam pytanie czy jest tam w Pogorze lub w okolicy jakas dyskoteka, potańcówka gdzie można sie fajnie zabawić... ?? :)
Justyna1984
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justyna1984 » 08.07.2010 11:53

Również dopisuję się do grona niecierpliwych osób czekających na dalszą część relacji!! Pomimo, że w tym roku wybieramy sie do Primosten (relację z Primosten czytałam chyba już 3 razy:roll:) , który rzeczywiście wydaje się cudowny to po przeczytaniu Twojej relacji z Podgory zaczęłam się zastanawiać czy to był dobry wybór..... po prostu SUPER relacja a po jej przeczytaniu coraz bardziej doczekać się nie mogę wakacji i zamiast w pracy myślami jestem już w Chorwacji :hearts:

BRAWO CINNAMONGIRL robisz furorę na forum :hut:
Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.07.2010 12:44

Justyna1984 jedź do Primosten - wg mnie jest magiczny :) w Podgorze jednak brakuje tej starówki a ta w Primostenie urzeka.

matrixik - mam wrażenie że w sezonie na riwierze Makarskiej bedzie trudno o coś takiego (bardziej wyspy z tysiacem zatoczek czy Peljesac). Może jak bardzo uważnie poszukasz ale trzeba by mieć jakieś wskazówki gdzie szukać bo wg mnie (moge sie myslic) nie będzie to łatwe bo łasnie te zatoczki trudniej dotępne oblegają zwykle naturyści.

czekoladkaaa w Podgorze nie mam pojęcia czy są, bardziej imrezowe jest Tucepi a to ok. 20 min na nogach więc nie jakoś super daleko.
Dodano: Jak sie wpisze w google Podgora dyskoteki to wyskakuja strony z biur podróyz które piszą że w Podgorze są jakieś dyskoteki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone