Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 26.06.2010 20:15

25 czerwca 2010 o godzinie 23:43 dotarliśmy do domku z jak zwykle ze zbyt krótkiego urlopu w Chorwacj :cry:.
Tym razem plan został zrealizowany w 80% więc w sumie nieźle aczkolwiek mam mały niedosyt.

Teraz zwierzę wołają jeść i pić (a raczej pić bo jaszczura skubana odmawia jedzenia od 3 miesięcy ale u niego to normalne) a kwiatki o pomstę do nieba - tak jakby niektóre miały za duzo wody w miskach (2 słoneczniki) i pogniły :lol: a inne jakby za mało (inne słoneczniki i groszek pachnacy ale do odratowania) :oops: i troche im sie przyschło.

Do tego moje balkonowe nasturcje zaatakowały mszyce :twisted: :twisted: :twisted: więc mam co robić (wybijać wredne małe robale bo 'odmszyszacz' kupie dopiero jutro).

Za chwile meczyk to cos tam popiszę sącząc Karlowacko na boku i jutro zapodam wiecej ;)

Na zachętę foteczka stałych towarzyszek moich 'morskich' wojaży ;)
Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.06.2010 21:17

To już się zapisuję na Twoją relację :D
PIERWSZY :lol:
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 26.06.2010 22:21

Mogę się dosiąśc :?: ... :D
Druga.. :wink:
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 26.06.2010 22:23

I ja siedzę w pierwszym rzędzie :lol:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 27.06.2010 16:02

Przedwyjazdowo

Jak rok temu wyjazd był planowany pod kątem 2 lub 4 osób. Podgora po kilkumiesiećznym wertowaniu relacji na forum była pewniakiem. Niestety w tym roku znajomi odpadli (przy okazji też autko z klimą) dlatego od początku maja zaczęły się generalne remonty naszej nieklimatyzowanej 7 letniej małej Reni Clio i tu zabolało nas serce ;) bo jak człowiek pomyśli że za tą kwotę to mamy dodatkowy tydzień w Chorwacji to... aż muszę się Karlowacko napić... (Gana gooool !!!! :) wiedziałam kiedy sie oderwać od lapka :lol: )

Do tego zaczęły się krystalizować plany 'miejscówkowe'. Pierwotnie wyspa Hvar pojawiała się w nich mgliście jako jednodniowa wycieczka i taki liźniecie lodów przez szybę. Ostatecznie skończyło się 4 dniami na tej pięknej wyspie (tu wpływ miały liczne relacje - te szutrowe i nie tylko, jak i przepełnione informacjami i ciekawostkami opisy Kasi). To i tak za mało, ale jakieś zdanie można sobie wyrobić.

Stanęło na 9 noclegach w Podgorze i 4 noclegach we Vrbosce na Hvarze.
Jak wspomniałam we wczeszniejszym poście plany a realizacja troszkę się różniły.

W ramach pobytu w Podgorze odwiedziliśmy: Tucepi, Makarską, Baska Vodę, Brelę oraz Mostar-Pocitej-Wodospady Kravica. Plany obejmowały też wjazd na sw Jure oraz Omis oraz starą Podgorę ale nie wyszło (o czym w stosownym momencie).
W ramach pobytu na Hvarze: oprócz Vrboski, zwiedziliśmy Jelsę, Stari Grad oraz Hvar, zaliczyliśmy przejazd starą drogą Stari Grad - Hvar oraz Sucuraj - zachodnia strona wyspy ;) oraz krótką wizytę w Pitve.

Jakoś 3 tygodnie przed wyjazdem zamyśliłam się (czasami tak miewam że myślę dłużej niż 10 minut ;) i zwykle pomysły, które wtedy przychodzą mi do głowy są strzałem w dziesiątkę - tak i było tym razem) - skoro jedziemy we dwójkę to może by tak wziąć rowery. Tu szybkie rozeznanie na forum (znów podziękowania dla Kasi za przydatne informacje), zapodanie pomysłu PM (przyszłemu małżonkowi). Decyzja: bierzemy rowery.

Jeszcze dosłownie 3 dni do wyjazdu i mimo, że wyjazd miał być w ciemno to tak do końca nie był - tu wielki podziękowania dla forumowicza Marka Bodziocha (kurcze nie wiem jak się odmienia) za pośrednictwo na miejscu i zagadanie do gospodarzy, u których wtedy właśnie przebywał. Apartamencik na nas czekał.

To tak słowem przydługiego wstępu. Obiecuję że zdjęcia pojawią się już w następnym odcinku ;)
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 27.06.2010 16:39

Niecierpliwie czekam na c.d. bo za kilka dni ruszamy w tym kierunku.
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 28.06.2010 07:38

Dawaj Cinnamon foty! Mam ogromny sentyment do Podgory :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.06.2010 07:43

Cześć.
Plan zwiedzania mi odpowiada - chętnie poczytam i pooglądam.
Pozdrawiam.
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 28.06.2010 09:26

to i ja czytam
czekam na kolejne :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.06.2010 09:34

Co tu tak cicho? :)
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 28.06.2010 09:48

Czekamy, kochaniutka, czekamy :lol:
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 28.06.2010 10:13

Przyłączę się do grona czekających :)
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 28.06.2010 10:34

Ja również czekam
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 28.06.2010 10:45

CinnamonGirl, a mnie poganiałaś rok temu z relacją! ;)

Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe i daj trochę więcej info do przetrawienia :twisted:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 28.06.2010 12:13

Już momencik ;) niestety ten tydzień mam zawalony bo po urlopie musze zakuwać do egazminów na uczelni które mam w sobotę :lol: wiec piszę w czasie meczyków a każdy kto ogląda wie, że te wczorajsze uniemożliwiały gapienie sie w lapka ;)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone