Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Podgora i wyspa Hvar (w pigułce) - czerwiec 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 26.06.2010 19:15

25 czerwca 2010 o godzinie 23:43 dotarliśmy do domku z jak zwykle ze zbyt krótkiego urlopu w Chorwacj :cry:.
Tym razem plan został zrealizowany w 80% więc w sumie nieźle aczkolwiek mam mały niedosyt.

Teraz zwierzę wołają jeść i pić (a raczej pić bo jaszczura skubana odmawia jedzenia od 3 miesięcy ale u niego to normalne) a kwiatki o pomstę do nieba - tak jakby niektóre miały za duzo wody w miskach (2 słoneczniki) i pogniły :lol: a inne jakby za mało (inne słoneczniki i groszek pachnacy ale do odratowania) :oops: i troche im sie przyschło.

Do tego moje balkonowe nasturcje zaatakowały mszyce :twisted: :twisted: :twisted: więc mam co robić (wybijać wredne małe robale bo 'odmszyszacz' kupie dopiero jutro).

Za chwile meczyk to cos tam popiszę sącząc Karlowacko na boku i jutro zapodam wiecej ;)

Na zachętę foteczka stałych towarzyszek moich 'morskich' wojaży ;)
Obrazek
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.06.2010 20:17

To już się zapisuję na Twoją relację :D
PIERWSZY :lol:
Jolanda
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 26.06.2010 21:21

Mogę się dosiąśc :?: ... :D
Druga.. :wink:
Adrian34
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 26.06.2010 21:23

I ja siedzę w pierwszym rzędzie :lol:
CinnamonGirl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 27.06.2010 15:02

Przedwyjazdowo

Jak rok temu wyjazd był planowany pod kątem 2 lub 4 osób. Podgora po kilkumiesiećznym wertowaniu relacji na forum była pewniakiem. Niestety w tym roku znajomi odpadli (przy okazji też autko z klimą) dlatego od początku maja zaczęły się generalne remonty naszej nieklimatyzowanej 7 letniej małej Reni Clio i tu zabolało nas serce ;) bo jak człowiek pomyśli że za tą kwotę to mamy dodatkowy tydzień w Chorwacji to... aż muszę się Karlowacko napić... (Gana gooool !!!! :) wiedziałam kiedy sie oderwać od lapka :lol: )

Do tego zaczęły się krystalizować plany 'miejscówkowe'. Pierwotnie wyspa Hvar pojawiała się w nich mgliście jako jednodniowa wycieczka i taki liźniecie lodów przez szybę. Ostatecznie skończyło się 4 dniami na tej pięknej wyspie (tu wpływ miały liczne relacje - te szutrowe i nie tylko, jak i przepełnione informacjami i ciekawostkami opisy Kasi). To i tak za mało, ale jakieś zdanie można sobie wyrobić.

Stanęło na 9 noclegach w Podgorze i 4 noclegach we Vrbosce na Hvarze.
Jak wspomniałam we wczeszniejszym poście plany a realizacja troszkę się różniły.

W ramach pobytu w Podgorze odwiedziliśmy: Tucepi, Makarską, Baska Vodę, Brelę oraz Mostar-Pocitej-Wodospady Kravica. Plany obejmowały też wjazd na sw Jure oraz Omis oraz starą Podgorę ale nie wyszło (o czym w stosownym momencie).
W ramach pobytu na Hvarze: oprócz Vrboski, zwiedziliśmy Jelsę, Stari Grad oraz Hvar, zaliczyliśmy przejazd starą drogą Stari Grad - Hvar oraz Sucuraj - zachodnia strona wyspy ;) oraz krótką wizytę w Pitve.

Jakoś 3 tygodnie przed wyjazdem zamyśliłam się (czasami tak miewam że myślę dłużej niż 10 minut ;) i zwykle pomysły, które wtedy przychodzą mi do głowy są strzałem w dziesiątkę - tak i było tym razem) - skoro jedziemy we dwójkę to może by tak wziąć rowery. Tu szybkie rozeznanie na forum (znów podziękowania dla Kasi za przydatne informacje), zapodanie pomysłu PM (przyszłemu małżonkowi). Decyzja: bierzemy rowery.

Jeszcze dosłownie 3 dni do wyjazdu i mimo, że wyjazd miał być w ciemno to tak do końca nie był - tu wielki podziękowania dla forumowicza Marka Bodziocha (kurcze nie wiem jak się odmienia) za pośrednictwo na miejscu i zagadanie do gospodarzy, u których wtedy właśnie przebywał. Apartamencik na nas czekał.

To tak słowem przydługiego wstępu. Obiecuję że zdjęcia pojawią się już w następnym odcinku ;)
Darec
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 27.06.2010 15:39

Niecierpliwie czekam na c.d. bo za kilka dni ruszamy w tym kierunku.
arekwroc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 28.06.2010 06:38

Dawaj Cinnamon foty! Mam ogromny sentyment do Podgory :wink:
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.06.2010 06:43

Cześć.
Plan zwiedzania mi odpowiada - chętnie poczytam i pooglądam.
Pozdrawiam.
Olisia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 28.06.2010 08:26

to i ja czytam
czekam na kolejne :D
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.06.2010 08:34

Co tu tak cicho? :)
renatalato
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 28.06.2010 08:48

Czekamy, kochaniutka, czekamy :lol:
dorota131
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 28.06.2010 09:13

Przyłączę się do grona czekających :)
sroczka66
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 28.06.2010 09:34

Ja również czekam
new1984
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 28.06.2010 09:45

CinnamonGirl, a mnie poganiałaś rok temu z relacją! ;)

Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe i daj trochę więcej info do przetrawienia :twisted:
CinnamonGirl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 28.06.2010 11:13

Już momencik ;) niestety ten tydzień mam zawalony bo po urlopie musze zakuwać do egazminów na uczelni które mam w sobotę :lol: wiec piszę w czasie meczyków a każdy kto ogląda wie, że te wczorajsze uniemożliwiały gapienie sie w lapka ;)
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019