Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podaca

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.03.2013 20:31

OLICA napisał(a):My byliśmy w lipcu 2012 w Podacy.


Witam,
Będę z rodziną w Podacy 24.07.-01.08.2013. Stąd mam pytanie: czy tam naprawdę są wtedy tak straszne tłumy na plażach, jak wyczytałam na forum? W planach mamy głównie zwiedzanie, niemniej jednak byłoby miło też trochę wypocząć i popływać, a niekoniecznie chcielibyśmy na plażę dojeżdżać (np. do ponoć cichszego Bristu). Będziemy w części Viskovica Vala.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 27.03.2013 21:52

piotrf napisał(a):


Obrazek

Już ok 18 maja br planuję (przebywając w pobliżu) pieszą wycieczkę do Starej Podacy, i dalej szlakiem na górkę VITER.
Interesuje mnie czy na środkowej tablicy drogowskazu(na zdjęciu) jest wskazanie na "VIPER" i czas dojścia. Tak to wygląda...ale wzrok już nie ten. Może ktoś wchodził tym szlakiem ?, albo też potrafi odczytać napis. Może pomoże autor zdjęcia. Na 11 stronie tego wątku jest odnośnik do zdjęcia tego samego drogowskazu, widać czasy dojścia do Bristu i Gradaca, ale nie widać "mojego drogowskazu".
Przez Podacę przejeżdżałem wielokrotnie nie zatrzymując się. Po lekturze tego i podobnych wątków (zdjęć) widzę, że zrobiłem błąd który zamierzam szybko naprawić.
GAJUS
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 27.03.2013 22:21

Gajus.ems napisał(a):Interesuje mnie czy na środkowej tablicy drogowskazu(na zdjęciu) jest wskazanie na "VIPER" i czas dojścia. Tak to wygląda...ale wzrok już nie ten.


U Ciebie wzrok już nie ten,a u mnie trochę mniej pamięci :wink:

Dobrze widzisz na tablicy :arrow: Viter :arrow: 1h

Obrazek

Pzdrv
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 27.03.2013 22:45

Bardzo dziękuję, nie spodziewałem tak "mocnego" dowodu. Fajnie, że to tylko godzinka.
Pozdrawiam GAJUS
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.03.2013 12:09

kleeberg napisał(a): . . .


Dziękuję Andrzeju :) Mało mnie ostatnio na forum :?


Gajus.ems napisał(a):Bardzo dziękuję, nie spodziewałem tak "mocnego" dowodu. Fajnie, że to tylko godzinka.
Pozdrawiam GAJUS


Przejście na szczyt zajęło mi około 40 minut ( nie biegłem :wink: ) , więc traktuj tą "godzinę" jako czas przejścia z dziećmi . . .
Trasa bardzo fajna , widoki wspaniałe .
Koniecznie zabierz wodę :!: , końcem lipca trochę mnie "wygrzało i wysuszyło" :lol: w maju może być podobnie

Dobrego spaceru życzę :papa:

Pozdrawiam
Piotr
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 28.03.2013 20:18

Dzięki za info. To jeszcze lepiej że 40 minut powinno wystarczyć.
GAJUS
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 29.03.2013 09:57

Mikromir napisał(a):Witam,
Będę z rodziną w Podacy 24.07.-01.08.2013. Stąd mam pytanie: czy tam naprawdę są wtedy tak straszne tłumy na plażach, jak wyczytałam na forum? W planach mamy głównie zwiedzanie, niemniej jednak byłoby miło też trochę wypocząć i popływać, a niekoniecznie chcielibyśmy na plażę dojeżdżać (np. do ponoć cichszego Bristu). Będziemy w części Viskovica Vala.



Koniec lipca i początek sierpnia to szczyt sezonu.Wtedy to wszędzie jest dużo ludzi :idea:
Szczególnie w soboty i niedziele,kiedy zjeżdżają miejscowi.
Ale w Podacy są dwie duże miejskie plaże i miejsca dla Ciebie na pewno wystarczy :!:


Pzdrv.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.03.2013 10:12

kleeberg napisał(a):Koniec lipca i początek sierpnia to szczyt sezonu.Wtedy to wszędzie jest dużo ludzi :idea:
Szczególnie w soboty i niedziele,kiedy zjeżdżają miejscowi.
Ale w Podacy są dwie duże miejskie plaże i miejsca dla Ciebie na pewno wystarczy :!:

Pzdrv.


Dziękuję za odpowiedź. :D
Widzę, że w weekendy najlepiej byłoby wybrać się na wycieczkę zamiast odpoczywać na plaży, tyle że drogi pewnie też zatłoczone przy zmianie turnusów :(
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.04.2013 15:06

Mam jeszcze pytanie do tych, co lubią sobie spacerować po odwiedzanych miejscowościach i przy okazji zauważają różne rzeczy :)

Od drogi na plażę północną (Primorski Put) odchodzi boczna uliczka o wdzięcznie brzmiącej nazwie Guvno (dwie jej części). Czy na jej końcu, między domami, jest ogólnodostępne przejście po schodkach na widoczną na poniższym zdjęciu małą plażę? Potencjalne przejście zaznaczyłam czerwoną linią. Może ktoś się tam kiedyś zabłąkał i wie? Bo mój przyszły gospodarz NIE WIE 8O , czyli pewnie nie ma, ale chciałabym się upewnić :wink:

Obrazek
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 16.04.2013 15:25

Mikromir - możesz podać linka do tego zdjęcia ? interesuje mnie 100 m na południe. Tam będę w sierpniu. Pozdrówki
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.04.2013 15:32

Clis napisał(a):Mikromir - możesz podać linka do tego zdjęcia ? interesuje mnie 100 m na południe. Tam będę w sierpniu. Pozdrówki


Nie wiem, czy 100m na południe będzie jeszcze na tych zdjęciach. Niezły zoom można tu zrobić:

https://marinas.com/view/marina/14646_P ... r__Croatia
malaga
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) malaga » 17.04.2013 08:29

OLICA, wlaśnie wybieramy się w czerwcu do Podaca. Zainteresował nas ten apartament, o którym wspominasz. Czy mogłabys podać bezposrednie namiary do wlaścicieli tego domku. Zawsze to byłaby jakaś oszczędność;)
Podaję maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 17.04.2013 14:35

kleeberg napisał(a):Wpisz w wujku google apartmani Kosovic I Podaca :lol:
Jest wszystko co trzeba :wink:



Oooo, byliśmy! I bardzo miło wspominamy i gospodarzy (seniora i juniora), figi prosto z drzewa, plażę, kalmary w specjalnej cenie, i jeżowce i upały....
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 14.06.2013 17:45

Pytanie - prośba do miłośników Podacy.
A może przede wszystkim do stałych jej bywalców. :D
Może ktoś z Was orientuje się, czy w Podacy można wypożyczyć skuter? Na dzień lub dwa?
Niekoniecznie z wypożyczalni,bo takowej o ile wiem tam nie ma.
Za każdą wskazówkę będę bardzo wdzięczny.
zibi70
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 10.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi70 » 18.08.2013 18:06

Widzę że tematów na temat Podacy jest wiele i jedne się rozwijają ,inne zamierają.
Ja nie jestem zwolennikiem powrotów do tego samego miejsca ,ze względu na to że jest co zobaczyć i w czym wybierać w całej Cro. Ale jeżeli chodzi o Podacę to polecam ,ciche spokojne ,ciekawe miejsce i okolice super. Jest gdzie spacerować i co zwiedzać . Oczywiście jak ktoś szuka super marketów,tłumu wieczorem na deptakach i 10 barów na ulicy ,to trzeba pod innym adresem szukać. W tym roku pokazało się trochę komarów.
Nie wiem czy co roku ta sama data ,ale ja byłem na przełomie lipca/sierpnia i w sobotę 03.08 w starej Podace był festyn .Ciekawa zabawa z poczęstunkiem i tamtejszym folklorem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone