Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podaca

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
OLICA
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) OLICA » 07.05.2012 22:16

WANDA.K napisał(a):
OLICA napisał(a):Hej
Czy ktoś może kojarzy tę kwaterę ?
http://www.adriatic.hr/pl/chorwacja-dal ... wanie/2590

Wybieramy się w tym roku pierwszy raz do Chorwacji.
Czy ktoś wie czy 140 m nie oznacza, że do morza jest 140 metrowe urwisko, albo kupa schodów do pokonania ?
Czy raczej jest łagodne zejście do plaży ?

Zaznaczam, że kwatera mieści się na Dalmatinskiej 6.

Będę wdzięczna za info :)


Cześć !
Byliśmy w tej kwaterze. Jest OK. Trzy sypialnie dwie łazienki i malutka kuchnia, ale było wszystko co potrzebne. Mili właściciele. Niewidoczni, ale uczynni. Przywitali nas po 15 godzinach jazdy kielichem Rakii, dzieciaki sokiem. Nie wiem jak teraz, ale my na zakończenie pobytu zostaliśmy zaproszeni na kolację z pysznym jedzonkiem. Mi elismy z Polski wódeczkę ładnie pakowaną i na pożegnanie podarowaliśmy gospodarzowi. Nam było tam bardzo dobrze. Nie wiem kiedy jedziecie, ale polecam festyn w górnej Podacy (droga mecząca, lokalna muzyka, szprotki z grilla gratis i młode wino za parę kun) na początku sierpnia 2 lub 3 nie pamiętam.
My w Podacy byliśmy trzy razy, a ostatnio w Briście.
Teraz Grecja, ale serce jeszcze w Dalmacji.
Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.



OOO Wando to super wiadomość , że tam byłaś :)
Mam pytanie- czy orientujesz się czy z balkonu jest odrazu przejście na taras ?
Bo tak to wygląda na zdjęciach.
My mamy urlop od 12.07 - 27.07 więc chyba się nie załapiemy na imprezkę w Starej Podace :)

Próbuję do Ciebie wysłać priva, ale mam info, że na tym forum privy są wyłączone :(
Reilla
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reilla » 05.06.2012 12:26

Witam serdecznie :-)

Chciałabym prosić doświadczonych Podacoturystów o kilka wskazówek. Będę w Podace z rodziną w sierpniu (na początku). Jedzie z nami siedmioletni syn. Czy poza plażą jest tam jakieś miejsce, gdzie młode mogą się wyszaleć? Wstępnie dowiedziałam się, ze nie ma żadnego placu zabaw?
Nie będziemy niestety zmotoryzowani, poza kilkoma wycieczkami wyjazdowymi jesteśmy zdani na własną organizację czasu. Czy z Podacy można dostać się w jakieś ciekawe miejsca jakimiś środkami transportu zbiorowego? Czy Gradaca jest podobnym miejscem do Podacy, czy można tam więcej zwiedzić i pójść gdzieś z dzieckiem, żeby się nie nudziło?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :-)
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 05.06.2012 12:37

Z Podacy można przejść deptakiem do Bristu a następnie do miejscowości Gradac. O ile sobie przypominam to w centrumk Bristu chyba były jakieś artakcje dla dzieci. Gradac to już większe miasteczko i tam jest więcej atrakcji .
edekxp
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edekxp » 22.06.2012 12:30

OLICA napisał(a):Hej
Czy ktoś może kojarzy tę kwaterę ?
http://www.adriatic.hr/pl/chorwacja-dal ... wanie/2590

Wybieramy się w tym roku pierwszy raz do Chorwacji.
Czy ktoś wie czy 140 m nie oznacza, że do morza jest 140 metrowe urwisko, albo kupa schodów do pokonania ?
Czy raczej jest łagodne zejście do plaży ?

Zaznaczam, że kwatera mieści się na Dalmatinskiej 6.

Będę wdzięczna za info :)


A my bedziemy na Dalmatinskiej 7
WANDA.K
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WANDA.K » 11.07.2012 14:08

Witam!
W Podacy byliśmy trzy razy (raz w kwaterze ze zdjęcia) zejście do plaży północnej jest betonową drogą bez schodów, ale dość strome. Dziecko kilkuletnie pokona bez problemu.
Druga plaża południowa jest trochę dalej należy przejść kawałek wzdłuż głównej drogi, a potem stromo w dół i trochę schodów.
My będąc ww wspomnianej kwaterze korzystaliśmy z plaży północnej.
Obie plaże są zacienione rano piniami, na północnej są miejsca,że słońce operowało dopiero po jedenastej (sierpień). Podaca to wieś turystyczna, kilka knajpek i chyba tyle.
Początkiem sierpnia polecam festyn w górnej Podacy (droga męcząca, widoki bardzo fajne).
Kwatera jest OK. Właściciele bardzo mili.
W Brist w "centrum" sa trampolinki były w każdym razie w tamtym roku.
Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.
Ja w tym roku zdradzam Chorwację i za 10 dni ruszam autkiem do Grecji.
OLICA
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) OLICA » 11.07.2012 19:06

wando odezwij się !!! :)
na samej gorze napisalam do ciebie post :)
jakubklecel
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubklecel » 17.07.2012 14:34

witam serdecznie bywalców Podacy, jadę z rodzinką właśnie do Podacy za kilka dni mam takie pytanko: czy z samej Podacy są organizowane rejsy lub fishpicnici lub inne wycieczki na Korczulę?
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 17.07.2012 17:36

jakubklecel napisał(a):witam serdecznie bywalców Podacy, jadę z rodzinką właśnie do Podacy za kilka dni mam takie pytanko: czy z samej Podacy są organizowane rejsy lub fishpicnici lub inne wycieczki na Korczulę?


Są rejsy na Korczulę,Hwar i Paljesac,są też fishpicniki :D

forum/viewtopic.php?p=474170#474170
jakubklecel
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubklecel » 18.07.2012 17:01

kleeberg napisał(a):
jakubklecel napisał(a):witam serdecznie bywalców Podacy, jadę z rodzinką właśnie do Podacy za kilka dni mam takie pytanko: czy z samej Podacy są organizowane rejsy lub fishpicnici lub inne wycieczki na Korczulę?


Są rejsy na Korczulę,Hwar i Paljesac,są też fishpicniki :D

forum/viewtopic.php?p=474170#474170


dziękuję za odpowiedź i przepraszam za "fishpicnici", oczywiście literówka, jestem spokojny o rejsik, nie trzeba będzie szukać wycieczek z większych miejscowości, pozdrawiam Cromaniaków
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 23.07.2012 12:49

Dla tych niezdecydowanych jeszcze....na zachętę :D

henr171
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) henr171 » 12.08.2012 16:45

Byliśmy w lipcu 2012 w Podacy, a noclegi konkretnie w pensjonacie BARISA przy ulicy Ribarskiej. Byliśmy tam na pewno ostatni raz a to dlatego że przebywać tam to taka „mała szkoła przetrwania” : pokój 2 osobowy w części B ciasny i bez szafy z półkami, klimatyzacji oczywiście brak, wyżywienie ( dwa posiłki ale racje szpitalne, małe, zimne, jednostajne) beznadziejne. Internet
tylko w barze na parterze pensjonatu ale tylko po konsumpcji (np. piwo ) każdego dnia bo codziennie zmieniano kod. Dodatkowe atrakcje to kierowca biura podróży MaMaJo z Wałbrzycha który też do tego pensjonatu przywiózł turystów i próbował do późnych godzin nocnych głośnymi imprezami urozmaicić (czyli uprzykrzyć ) wszystkim nam pobyt w tym nieszczęsnym pensjonacie. Wprawdzie tłumaczył się prostatą, ale my przyjechaliśmy odpoczywać a nie brać udział w nocnych imprezach ( właściciel lokalu nie reagował ). Ten pensjonat to dla ludzi bardzo, bardzo mało wymagających.
Ale za to ogólnie Chorwacja i sama Podaca to wspaniałe i niezapomniane przeżycia. Pogoda wspaniała, morze przepiękne, woda czysta i ciepła, raczej bez jeżowców. Ceny napojów wysokie no ale... jesteśmy na wczasach. Chorwacja – Riviera Makarska, Park Narodowy Krka zaćmiły te niemiłe wrażenia z naszego pensjonatu BARISA.
Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Chorwacji !
edekxp
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edekxp » 13.08.2012 09:33

Czy to przypatkiem nie było blisko głównej ulicy.
Stał tam autobus w wąskiej uliczce - na lusterka.
Spotkałem kierowcę autokaru i mówił że ludzie strasznie się skarżą.zlew na balkonie, jedzenie słabe itp.
My byliśmy na ulicy Dalmatyńskiej 7 oczywiście prywatna kwatera całe piętro i było super.
henr171
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) henr171 » 13.08.2012 21:02

To na pewno to miejsce. No ale to już za nami. To dobrze że byli w Podacy Polacy zadowoleni bo Chorwacja jest naprawdę piękna i nawet ta fatalna kwatera nie zepsuła nam pobytu w Podacy. Pozdrawiam !
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 14.08.2012 16:41

henr171 napisał(a):Byliśmy w lipcu 2012 w Podacy, a noclegi konkretnie w pensjonacie BARISA przy ulicy Ribarskiej. Byliśmy tam na pewno ostatni raz a to dlatego że przebywać tam to taka „mała szkoła przetrwania” : pokój 2 osobowy w części B ciasny i bez szafy z półkami, klimatyzacji oczywiście brak, wyżywienie ( dwa posiłki ale racje szpitalne, małe, zimne, jednostajne) beznadziejne. Internet
tylko w barze na parterze pensjonatu ale tylko po konsumpcji (np. piwo ) każdego dnia bo codziennie zmieniano kod. Dodatkowe atrakcje to kierowca biura podróży MaMaJo z Wałbrzycha który też do tego pensjonatu przywiózł turystów i próbował do późnych godzin nocnych głośnymi imprezami urozmaicić (czyli uprzykrzyć ) wszystkim nam pobyt w tym nieszczęsnym pensjonacie. Wprawdzie tłumaczył się prostatą, ale my przyjechaliśmy odpoczywać a nie brać udział w nocnych imprezach ( właściciel lokalu nie reagował ). Ten pensjonat to dla ludzi bardzo, bardzo mało wymagających.


Jest na forum takie miejsce,gdzie możesz go "zareklamować" :idea:
Aby inni się nie nacieli :!: :!:

:arrow: czarna-lista-apartamentow-t16759.html

Pzdrv
henr171
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) henr171 » 14.08.2012 23:37

Właśnie znalazłem ten wątek i tam się wpisałem. Nie wiedziałem o tym wątku bo jestem tu od niedawna i nie wiedziałem, ale cieszę sie że jest tylu entuzjastów Chorwacji !!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone