Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2019

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 30.06.2019 04:46

:hut:
Podpowiedzcie co można zobaczyć fajnego w drodze powrotnej - wyjeżdżamy stąd we wtorek rano i szkoda mi całego dnia tylko na jazdę samochodem.
Poprzednie powroty to było zwiedzanie Trogiru i Zadaru.
W tym roku napalilam się na Plitwickie Jeziora, ale cena 560 kun za naszą czwórkę (Adas nie ma 7 lat) i chodzenia tam od godz 14 przez 4 godziny a potem moj mąż prowadzi samochód kolejne 1000 km spowodowało, że chyba jednak ne skorzystamy z tej opcji.
Za każdą podpowiedź będę bardzo wdzięczna :hut:
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 30.06.2019 08:04

Alka84 napisał(a)::hut:
Podpowiedzcie co można zobaczyć fajnego w drodze powrotnej - wyjeżdżamy stąd we wtorek rano i szkoda mi całego dnia tylko na jazdę samochodem.
Poprzednie powroty to było zwiedzanie Trogiru i Zadaru.
W tym roku napalilam się na Plitwickie Jeziora, ale cena 560 kun za naszą czwórkę (Adas nie ma 7 lat) i chodzenia tam od godz 14 przez 4 godziny a potem moj mąż prowadzi samochód kolejne 1000 km spowodowało, że chyba jednak ne skorzystamy z tej opcji.
Za każdą podpowiedź będę bardzo wdzięczna :hut:

Zaryzykuj powrót przez Bośnie........zobacz Mostar, kupisz wspaniały miód za "grosze" na targu.....przed Mostarem są Kravice wspaniałe wodospady.....no i Medjugorie.............aaaaaaaaa paliwo jest dużo tańsze niż w Chorwacji :D :D
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 30.06.2019 08:06

VONPLES napisał(a):Zaryzykuj powrót przez Bośnie........zobacz Mostar, kupisz wspaniały miód za "grosze" na targu.....przed Mostarem są Kravice wspaniałe wodospady.....no i Medjugorie.............aaaaaaaaa paliwo jest dużo tańsze niż w Chorwacji :D :D


Medjugorie wg mnie to przereklamowana komercja...reszta jak najbardziej do zobaczenia. Po drodze jeszcze Pociteli oraz Blagaj
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 30.06.2019 08:11

:) Dziękuję :)
Niestety Medjugorie odpada, bo nie mamy paszportów.
A w samym Zagrzebiu jak jest? Jest coś ciekawego do zobaczenia?
A nie ma w Chorwacji czegoś mniejszego w stylu Plitwickich Jezior gdzue nie trzeba tak długo i intensywnie przebywac?
Widziałam drogowskazy na autostradzie do Parku Krka.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 30.06.2019 08:23

Nie potrzeba paszportów do Bośni .....a w Chorwacji wodospady Krka....polecam :)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 30.06.2019 09:23

Alka84 napisał(a)::) Dziękuję :)
Niestety Medjugorie odpada, bo nie mamy paszportów.
A w samym Zagrzebiu jak jest? Jest coś ciekawego do zobaczenia?
A nie ma w Chorwacji czegoś mniejszego w stylu Plitwickich Jezior gdzue nie trzeba tak długo i intensywnie przebywac?
Widziałam drogowskazy na autostradzie do Parku Krka.


My wracając planujemy postój i zwiedzanie Lednic
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 30.06.2019 15:28

VONPLES napisał(a):Nie potrzeba paszportów do Bośni .....a w Chorwacji wodospady Krka....polecam :)


Paszportów nie , lecz zieloną kartę obowiązkowo .
Jeżeli spełniacie te warunki - to proponuję taką trasę powrotną (Imotski , Jajce i kanionem rzeki Vrbas do Banja Luki )
https://tiny.pl/tc6lm

Alka84 napisał(a)::) Dziękuję :)
A nie ma w Chorwacji czegoś mniejszego w stylu Plitwickich Jezior gdzue nie trzeba tak długo i intensywnie przebywac?
Widziałam drogowskazy na autostradzie do Parku Krka.


30 km od Plitwickich Jezior ... Rastoke
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 01.07.2019 06:31

Zielonej karty nie mamy. ...Mój mąż się zagapil...
Dziękuję za podpowiedzi. Napewno coś wymyślimy - do jutra mamy czas.
Dzis fishpicnic na pożegnanie Croatii :hut:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.07.2019 07:19

Do Bośni nie ma wymogu paszportowego a zieloną kartę można zakupić na granicy, koszt ok 40-50 euro.
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 01.07.2019 20:51

Vonples dobrze prawi, Mostar trzeba zobaczyć, oprócz miodu trzeba pamiętać o zacnych nalewkach w multum smakach także za przyzwoite pieniądze, tylko nie wolno kupować u wielkiego grubasa z wąsem, woda z sokiem.
:hut: :papa:
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 01.07.2019 21:12

Absolut napisał(a):Vonples dobrze prawi, Mostar trzeba zobaczyć, oprócz miodu trzeba pamiętać o zacnych nalewkach w multum smakach także za przyzwoite pieniądze, tylko nie wolno kupować u wielkiego grubasa z wąsem, woda z sokiem.
:hut: :papa:

Z całym szacunkiem te nalewki to nic innego jak chemiczne koncentraty smakowe i barwniki wymieszane z rakija nie są warte nawet pół euro i każdy kto ma choć odrobinę smaku i gustu to potwierdzi
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 01.07.2019 21:23

Siedzę w Podace od wczoraj.

Apartament Anci.
Niestety stracił jeden ze swoich plusów - szybkie dojście na małą plaże. Zmienił się właściciel apartamentu na przeciwko i zabronił przechodzić przez swój teren. Trzeba zejść tak jak na plażę południową i dopiero na plaży przejść w prawo na małą.
Rozmawiałem z nowym właścicielem z naprzeciwka i nie ma szans żeby tamtędy przejść. Jak to powiedział jest to "long story".
Pewnie również dlatego nie parkuje się już pod drzewami tylko na placu (patelnia) nad apartamentem - 3 miejsca. 4 miejsce: jak ktoś będzie miał szczęście to postawi auto przy samym apartamencie, tak jak było przedtem - tam jest cień.

Poza tym zrobili betonowe schody na zejściu na plażę południową (dwa lata temu nie było)

Nie działa buda z pieczywem przy Studenacu - za budą z pamiątkami. Ale działa przy wejściu na Primorski Put i druga przy Pizzeri Venix, przy północnej plaży. Również w porównaniu 2 letnim.

W Venixie pizza Capricciosa - nazywa się Mix - 50 kun, Ożujsko kufel 0,5l - 18 kun, Cappy - 18 kun.

Lody kulkowe - 7 kun za gałkę.

Leżaki - 20 kun za cały dzień, obie plaże.

Tyle na razie. W razie pytań piszcie, to coś naskrobie.
Nie wziąłem tel., bo zrobił bym zdjęcia menu. Ale może następnym razem się uda
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 01.07.2019 21:26

Cóż, ja nie potwierdzam, ale ja nie mam widać ani smaku, ani gustu, ale dalej polecam.
LUKI40, gratuluję wysublimowanego smaku i gustu :papa: :hut:
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 01.07.2019 21:37

Absolut napisał(a):Cóż, ja nie potwierdzam, ale ja nie mam widać ani smaku, ani gustu, ale dalej polecam.
LUKI40, gratuluję wysublimowanego smaku i gustu :papa: :hut:

Nie ma za co :)
W Bośni w sklepach widziałem za grosze koncentraty owocowe w 5 litrowych butlach. dziwnym trafem takie same smaki i kolory jake sprzedają później nalewki, Po degustacji tego dziadostwa na straganie mieliśmy wszyscy (4 osoby) zgage...zamiast się podniecać tanim syfem po 30pln/lit lepiej wydać 100 na coś uczciwego i się tym delektowac... No chyba że ktoś chce tanio się napier....to może faktycznie
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 01.07.2019 21:49

Boże, LUKI40, współczuję. :papa: :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone