Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2014

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 23.05.2014 20:05

Taki temacik: czy pamiętacie, jakie bankomaty są w pobliżu? i jak wygląda kwestia prowizji, przy wypłacie?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 23.05.2014 20:18

Najbliższe bankomaty są w Gradacu....promenadą spacer około godzinki w jedną stronę!! Ja od 4 lat tam wybieram kuny i nawet nie zwracam uwagi na prowizję, po powrocie i analizie wyciągów bankowych zawsze było "taniej" niż gdybym kupował kuny w polskich kantorach!! Bankomaty w Gradacu: Priverdna Banka Zagreb - Hotel Labineca, Jadranska Cesta 8B i SG Splitska banka, Obala 12.
A to jest fajna stronka z info chociażby na temat.......bankomatów
http://map.hak.hr/
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 23.05.2014 21:30

a jakieś duże markety są w pobliżu? wiem o Studenacu i o Lidlu w Ploce...
Ostatnio edytowano 23.05.2014 21:53 przez maniusc, łącznie edytowano 1 raz
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 23.05.2014 21:46

maniusc napisał(a):a jakie duże markety są w pobliżu? wiem o Studenacu i o Lidlu w Ploce

Studenac w Podacy to...sklepik a nie duży supermarket (ale i tak wszystko kupisz). W Gradacu jest Konzum ale też nie taki "potężny" jak w Makarskiej czy Metkovicu. W Gradacu jest także duży sklep Studenac przy bankomacie na ulicy Obala! Lidl w Ploce jest fajnie usytuowany bo nie trzeba wjeżdżać "w miasto". My generalnie zakupy sklepowe robimy w "kultowym" Studenacu w Podacy. Jedynie w trakcie wyjazdów do Dubrovnika czy Mostaru zaopatrujemy się w tych "wielkopowierzchniowych" marketach będących po drodze.
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 25.05.2014 10:06

Ogłaszam wszem i wobec, że jeszcze 68 dni i jadymy do Podacy!!! :), CB już kupione :), pozdrawiam wszystkich podacomaniaków.
iriss
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iriss » 25.05.2014 21:50

My zameldujemy się na Hercegovackiej 18 sierpnia, więc jeszcze tyyyle czasu ;) ale powoli kupuje co trzeba, żeby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę :)
signum69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) signum69 » 26.05.2014 12:55

VONPLES napisał(a):
maniusc napisał(a):a jakie duże markety są w pobliżu? wiem o Studenacu i o Lidlu w Ploce

Studenac w Podacy to...sklepik a nie duży supermarket (ale i tak wszystko kupisz). W Gradacu jest Konzum ale też nie taki "potężny" jak w Makarskiej czy Metkovicu. W Gradacu jest także duży sklep Studenac przy bankomacie na ulicy Obala! Lidl w Ploce jest fajnie usytuowany bo nie trzeba wjeżdżać "w miasto". My generalnie zakupy sklepowe robimy w "kultowym" Studenacu w Podacy. Jedynie w trakcie wyjazdów do Dubrovnika czy Mostaru zaopatrujemy się w tych "wielkopowierzchniowych" marketach będących po drodze.

Dla zainteresowanych dwa większe markety spożywcze znajdziecie takze w Zaostrogu- można " z buta" lub autem w strone Makarskiej ( jakieś 3-4 km)
Niestety jeśli ktoś chcialby kupic pralkę lub kino domowe to już raczej wieksze miasta :)
Potwierdzam natomiast słowa eksperta Vonples że w Studenacu Podaca można kupic praktycznie wszystko co niezbędne żeby przeżyć :papa:
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 26.05.2014 13:39

signum 69..dziękuję za tytuł "eksperta". Pozdrawiam z gorącego Rzeszowa :D
signum69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) signum69 » 26.05.2014 14:46

Nie ma co gadać - jesteś Ekspert i tyle.
Podrzućcie jeśli ktoś ma jakiś fajny link do temperatury wody w " naszych "
okolicach - osobiście szukałem ale nic ciekawego nie znalazłem. A chetnie popatrzę jak się Jadran podgrzewa
:hut:
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 26.05.2014 16:22

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n .......może mało kolorowe ale zawsze coś
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 26.05.2014 16:56

Czy można w Chorwacji kupić coś takiego jak ośmiornice w puszce? pytam poważnie, pytanie a propos Studenaca w Podacy
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 26.05.2014 21:56

"Niestety jeśli ktoś chciałby kupić pralkę lub kino domowe to już raczej większe miasta"

DOBRE!!!!! :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 26.05.2014 21:57

iriss napisał(a):My zameldujemy się na Hercegovackiej 18 sierpnia, więc jeszcze tyyyle czasu ;) ale powoli kupuje co trzeba, żeby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę :)


A my 16 sierpnia!
Do zobaczenia!
Pozdrawiam B-B :)
macias_14
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 29.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) macias_14 » 26.05.2014 23:10

Ponawiam pytanie o Apartmani Jelena przy Put Sela 2 był ktoś z forumowiczów? Mamy rezerwację na dwa tygodnie lecz bliskość Jadranki może okazać się zbyt uciążliwa. Po tygodniach spędzonych na szukaniu kwatery wzięliśmy co było wolne, ale nie chciałbym być przeklęty przez współtowarzyszy podróży. Wiem, że już pytałem o to wcześniej, lecz z racji tego,że jako jedyny byłem wcześniej w Cro, to znajomi wymagają :D
Z szacunku dla naszych gospodarzy chciałbym uniknąć zmiany kwatery po dwóch dniach, o ile takowa by się w ogóle znalazła.

Pozdrawiam.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.05.2014 00:32

macias_14 napisał(a):Ponawiam pytanie o Apartmani Jelena przy Put Sela 2 był ktoś z forumowiczów? Mamy rezerwację na dwa tygodnie lecz bliskość Jadranki może okazać się zbyt uciążliwa. Po tygodniach spędzonych na szukaniu kwatery wzięliśmy co było wolne, ale nie chciałbym być przeklęty przez współtowarzyszy podróży. Wiem, że już pytałem o to wcześniej, lecz z racji tego,że jako jedyny byłem wcześniej w Cro, to znajomi wymagają :D
Z szacunku dla naszych gospodarzy chciałbym uniknąć zmiany kwatery po dwóch dniach, o ile takowa by się w ogóle znalazła.

Pozdrawiam.


Rozumiem, że znajomi zostali poinformowani co to jest jadranka, i świadomie przystali na tę lokalizację? Jeśli tak, to wiedzą, czego się spodziewać, więc nie musisz się martwić. Poza tym jeśli będą w Chorwacji pierwszy raz, widoki na Makarskiej Riwierze zachwycą ich pewnie na tyle, że wybaczą Ci tę drobną niedogodność. :wink: No i macie klimę, więc najwyżej włączycie, zamkniecie okna na noc i już.
O wiele trudniej zaakceptować to miejsce będzie nie im, ale Tobie. To nie jest Pelješac, gdzie chyba byłeś ostatnio. Jeśli tam Ci się podobało, będziesz porównywać go z Podacą, i podejrzewam, że niekoniecznie na korzyść tej ostatniej. Ale może się mylę.
Z tego miejsca macie w sumie niedaleko do ładnej plaży południowej z niekłopotliwym zejściem (oprócz przejścia przez tą jadrankę). Niedaleko jest do sklepu i straganików z pieczywem i owocami. Widoki z balkonu też w sumie niezłe. Na spacerek sobie można pójść po prostu w górę Put Sela aż do Starej Podacy. Miejscowość jest dobrą bazą wypadową po okolicy. Ludzi na plaży będzie sporo w tym terminie, niestety, ale tak już jest na tej riwierze w szczycie sezonu.
Bez paniki. Gdyby sam apartament okazał się niezgodny z opisem i bylibyście naprawdę z niego niezadowoleni, myślę, że na miejscu coś znajdziesz nawet w tym terminie - tam jest dużo apartamentów oprócz tych w sieci, poniżej i powyżej jadranki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone