Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 2021.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jess
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.06.2021
Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 2021.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jess » 07.07.2021 20:03

Witam wszystkich :-)
Chciałabym podzielić się wrażeniami po podróży do Chorwacji i z Chorwacji pociągiem przewoźnika RegioJet.
Przez wiele lat podróżowaliśmy autem, jednak w tym roku stwierdziliśmy że musimy się przekonać czy jest to możliwe jechać do Chorwacji bez zabierania do auta pół domu :lol: bo w końcu, wszystko może być potrzebne :P
Więc od początku. Wyjazd ze Świebodzic autem do Pragi w niedzielę rano 20-06. Rodzice męża robią wycieczkę, a przy okazji nas zawożą do Czech. Lubawka, spokój na granicy. W Pradze dobry obiadek, później wracamy na główny dworzec, machamy pa pa i na peron.
I tu zaczyna się czekanie :-) Najpierw na informacje który to będzie peron, a póżniej na sam pociąg. Najpierw opóźnienie 10 min, po czym 20 min i w końcu 30 min. Nie byłoby w tym złego gdyby nie fakt że było gorąco i duszno. W dodatku mieliśmy już bilety na katamaran wykupiony w Splicie na 15 w kolejnym dniu. W końcu, zamiast o 16:46, wyjechaliśmy ok 17:30.
Przedział mieliśmy wykupiony dla 4 osób z kuszetkami. Oczywiście były inne opcje, przedziały bez miejsca do spania, no i stricte miejsca siedzące w osobnym wagonie. Na miejscu, w przedziale, czekały na nas zamówione wcześniej dania. Przez stronę wcześniej można było zamówić sałatki, tortille, lub sushi (1 danie na osobę) - odpłatnie. Powiem tak, nie jestem wybredna, ale tortilla z kurczakiem i sałatka z kurczakiem, no troche mdłe. Więc dla osób podróżujących z dziećmi lepiej zabezpieczyć się jedzeniem przygotowanym w domu (no i jest kolejny powód, ale to za moment) Od firmy w prezencie, mała butelka wody/osobę. W czasie podróży za darmo można było dostać kawę, ile się chce :mrgreen: . Odpłatnie: piwo, kofola, woda, wino i ciasta.
W czasie podróży, jeszcze po stronie Czeskiej, pewna Pani zasłabła, i to na tyle poważnie, że pociąg został zatrzymany w szczerym polu i czekaliśmy na pogotowie. Dalej Słowacja-> Węgry. Dokumenty dopiero sprawdzali na granicy Węgiersko-Chorwackiej, niestety trwało to wieki :? Suma summarum, dojechaliśmy do Splitu z 3-godzinnym opóźnieniem :| A propos domowego jedzenia, sama sałatka i ciasto jabłkowe nie wystarczy, stąd moja rada, lepiej zabrać z domu dodatkowe dania. Bilety na Korculę przepadły i mieliśmy 30 minut aby wykupić bilety na kolejny Katamaran do miasta Korcula. Był stres, przez opóźnienie byliśmy jednak zmęczeni i zamiast sie cieszyć tym że dojechaliśmy (prawie) na miejsce, to lecieliśmy z bagażami jak poparzeni do portu :lol:
Zapomniałam dodać że przed wyjazdem musieliśmy wypełnić na stronie RegioJet (po zalogowaniu) formularze, które przewoźnik musi okazać na granicy z Chorwacją, no i musieliśmy wypełnić obowiązkowo EnterCroatia.
Z takich miłych rzeczy, można było podziwiać przez całą drogę piękne krajobrazy, wieczorkiem napić się piwa (i tym samym z każdą minutą jesteś coraz bliżej celu :hut: ) Dzieci miały fun malując lub oglądając bajki na górnych łożeczkach.

Zakonczę tu relację, bo jeszcze chcę opowiedzieć jak wyglądał powrót. Do usłyszenia! :D

P.S Chciałam załączyć zdjęcia, ale rozmiar zdjęć jest za duży. :cry:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 07.07.2021 20:14

To musiało być bardzo ciekawe przeżycie, chętnie wybrałabym się pociągiem na południe Europy. Z ciekawości: jak taka podróż wygląda cenowo?

PS. Zdjęcia możesz zmniejszyć i wstawić :) :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.07.2021 20:56

Pomysł świetny 8) . Też chętnie poznam koszty takiej eskapady.
Bez auta się da. My w tym roku z powodzeniem testujemy wariant samolotowy, ale pociąg tez kusi :D .
Jess
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.06.2021
Re: Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jess » 07.07.2021 21:15

peron Praga.jpg
W stronę Splitu (20-06) 125,20 EUR za 4 osoby za oddzielny przedział do leżenia. Powrót 02-07, ta sama opcja, 238,80 EUR. :papa: :oczko_usmiech:

P.S Nauczyłam się zmniejszać rozmiar zdjęć 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.07.2021 21:27

Super sprawa! Podziwiam Was za odwagę :D Mnie by się chyba nie chciało... :?

Jak już wiesz, jak zmniejszać zdjęcia, to wrzuć jakieś widoki z drogi :D
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.07.2021 22:00

Niedawno dopadł mnie pomysł, żeby zabrać teściów w przyszłym roku do Chorwacji. A że do auta się wszyscy razem nie zmieścimy planuję że pojadą pociągiem, dlatego chętnie poczytam jak wam to poszło.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.07.2021 17:51

Podziwiam , bo z dziećmi jakoś tego sobie nie wyobrażam w XXI w. , ale my to z tych motoryzacyjnych :lol: , co to bez wozidla nie mają przyjemności :wink: .
Tak poważnie - ciekawa jest logistyka - będzie nowa gwiazda 8)

Czekam na ciąg dalszy


Pozdrawiam
Piotr
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 18.07.2021 18:10

Podziwiam, raczej bym się nie zdecydował na taką podróż chyba, za wygodni jesteśmy.Autem już ciężko się zmobilizować a co dopiero pociągiem, chociaż myśle, ze taka podróż samotnie lub tylko w dwójkę bez dzieci i z zapasem czasowym mogłaby być świetną przygodą :) Od razu zobaczyłem przed oczami film „Podróż za jeden uśmiech” :)
:hut:
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 18.07.2021 18:11

mchrob napisał(a):Niedawno dopadł mnie pomysł, żeby zabrać teściów w przyszłym roku do Chorwacji. A że do auta się wszyscy razem nie zmieścimy planuję że pojadą pociągiem, dlatego chętnie poczytam jak wam to poszło.

Aż tak ich kochasz?? 8) :wink: :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.07.2021 19:03

Jeśli wszystko wypali, od przyszłego roku RegioJet planuje puścić sezonowy pociąg nad Adriatyk bezpośrednio z Polski. To może być ciekawe.
Czekam na dalszy ciąg relacji, bo za dwanaście dni ruszamy w podobną eskapadę, z tym że z przesiadką w Wiedniu na wakacyjny Euronight z Bratysławy do Splitu.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.07.2021 19:19

shaman72 napisał(a):
mchrob napisał(a):Niedawno dopadł mnie pomysł, żeby zabrać teściów w przyszłym roku do Chorwacji. A że do auta się wszyscy razem nie zmieścimy planuję że pojadą pociągiem, dlatego chętnie poczytam jak wam to poszło.

Aż tak ich kochasz?? 8) :wink: :mrgreen:


Są takie przypadki :lol: , ale w moim - niestety jest to niemożliwe :cry: Uwierz , to byli wspaniali ludzie i jest mi ich brak ...
Wydaje mi się , że nie jestem przypadkiem odosobnionym :wink:


Pozdrawiam
Piotr
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.07.2021 19:34

shaman72 napisał(a):
mchrob napisał(a):Niedawno dopadł mnie pomysł, żeby zabrać teściów w przyszłym roku do Chorwacji. A że do auta się wszyscy razem nie zmieścimy planuję że pojadą pociągiem, dlatego chętnie poczytam jak wam to poszło.

Aż tak ich kochasz?? 8) :wink: :mrgreen:

Zabrał bym ich do auta ale młodzi na tyle już nas przerośli, że na tylnych siedzeniach (mamy 7 os. auto) się już nie mieszczą. Teściu już sam tak daleko autem nie pojedzie, a do samolotu to tylko pod narkozą wsiądzie. Tak więc pozostaje pociąg.
A teściów kocham i traktuję jak drugich rodziców. :papa:

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pociągiem RegioJet z Pragi do Splitu Czerwiec-Lipiec 2021.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone