Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 07.08.2017 19:49

Przy zakupie winiety trzeba okazać dowód rejestracyjny z danymi pontonu i silnika. Z długości łodzi i mocy silnika obliczają cenę winiety. No i patent sternika trzeba pokazać.

ps.

Jestem teraz w Cro, przy plaży cumuje ze 6 pontonów i tylko mój ma numery rejestracyjne. Reszta wczasowiczów pływa w błogiej nieświadomości? Pontony ~3m, silniki ~5KM.

Czy cumowanie do liny z pływakami wytyczającymi kąpielisko jest OK? Wszyscy tak cumują pontony, nie ma żadnych wolnych bojek, polerów, itp.
Ostatnio edytowano 07.08.2017 22:44 przez PavveL, łącznie edytowano 1 raz
pest
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pest » 07.08.2017 22:15

Dzięki za szybką odpowiedź.
Patent mam. Ale dowodu już nie załatwię w Urzędzie Dzielnicy powiedzieli że nie rejestrują i skierowali do PZMiNW. A w PZMiNW powiedzieli że czas oczekiwania 30 dni. Ponton kupiłem 4dni temu, wyjazd za 5dni. Parametry pontonu i silnika mam w umowie kupna-sprzedaży. Będę próbował z takim dokumentem. Jak się nie uda kupić winiety to będę skazany być jednym z tych pięciu :/. A może im się udało kupić winietę bez rejestracji... ?
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 07.08.2017 22:49

W winiecie wpisują nr rejestracyjny.
Może w Starostwie szybciej zarejestrujesz (do celów wędkarskich).
Po uzyskaniu nr rejestracyjnego trzeba zamówić jego wycięcie z samoprzylepnej elastycznej folii. I nakleić na burty.
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 08.08.2017 00:58

pest napisał(a):Dzięki za szybką odpowiedź.
Patent mam. Ale dowodu już nie załatwię w Urzędzie Dzielnicy powiedzieli że nie rejestrują i skierowali do PZMiNW. A w PZMiNW powiedzieli że czas oczekiwania 30 dni. Ponton kupiłem 4dni temu, wyjazd za 5dni. Parametry pontonu i silnika mam w umowie kupna-sprzedaży. Będę próbował z takim dokumentem. Jak się nie uda kupić winiety to będę skazany być jednym z tych pięciu :/. A może im się udało kupić winietę bez rejestracji... ?


Uwierz mi na słowo,jakbyś poszedł osobiście do PZMINW i porozmawiał z sympatyczną Panią to wypisze Ci dowód od ręki na miejscu, trochę czaru osobistego, kreatywność i mina zbitego psa czyni cuda... :D
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 08.08.2017 11:17

PavveL napisał(a):W winiecie wpisują nr rejestracyjny.
Może w Starostwie szybciej zarejestrujesz (do celów wędkarskich).
Po uzyskaniu nr rejestracyjnego trzeba zamówić jego wycięcie z samoprzylepnej elastycznej folii. I nakleić na burty.


Mnie 2 lata temu pani w kapitanacie w Puli powiedziała, że przy takim sprzęcie oznaczenia nie są wymagane i takowych do winietki nie wpisała. Zatem "niemanie" numerów na tubie nie musi automatycznie oznaczać braku winietki.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 08.08.2017 11:40

PavveL napisał(a):
Czy cumowanie do liny z pływakami wytyczającymi kąpielisko jest OK? Wszyscy tak cumują pontony, nie ma żadnych wolnych bojek, polerów, itp.


Nie sądzę, żeby cumowanie do liny odgradzającej kąpielisko było dobrym pomysłem. To już lepiej wykorzystać kotwienie tych bojek i przywiązać się liną do "oczka" przy dnie.
Ja sobie swój obciążnik raz zrobiłem. Wziąłem kawałek łańcucha i hak (oczko) nierdzewne z Casto oraz 2x 25 kg zaprawy. Wyłożyłem duży kubeł na śmieci folią po worku i zalałem łańcuch zakończony oczkiem.
Bojkę, jak wiadomo robimy z pustego kanistra.
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 09.08.2017 12:57

Pest, napisz czy udało Ci się wykupić winietę. To cenna informacja.


Globtrotuar, dzięki za cenną wskazówkę o produkcji własnego prosiaka z 50 kg betonu ;) . W te wakacje chyba z niej nie skorzystam.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 09.08.2017 14:41

PavveL napisał(a):Pest, napisz czy udało Ci się wykupić winietę. To cenna informacja.


Globtrotuar, dzięki za cenną wskazówkę o produkcji własnego prosiaka z 50 kg betonu ;) . W te wakacje chyba z niej nie skorzystam.


No ja w tym roku też nie korzystałem lecz w ubiegłym. :idea:
pest
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pest » 09.08.2017 15:39

Na miejscu będę po weekendzie to dam znać.
W międzyczasie jak ktoś pamięta to prośba o info czego wymagają (jakie parametry pontonu i silnika) przy wydawaniu winiety, punkt po punkcie, żebym przygotował wszystkie niezbędne informacje. A może jest wszystko na winiecie, to może jakiś skan by ktoś wrzucił?
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.08.2017 16:16

Kilka stron wcześniej jest skan aktualnej winiety.
zdolar68
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zdolar68 » 09.08.2017 17:39

Witam
Wyjazd zbliża się nieuchronnie i parę logistycznych problemów staje się powoli pilnymi. Czy ktoś wie gdzie w Tribunj można spokojnie rozłożyć i zwodować pontonik? Gospodyni pisała mi o Sowlje ale może coś ktoś innego zna?
Pozdrawiam
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 09.08.2017 18:41

Kolega z forum motorowodnego "zaspał" z egzaminem i nie widział, że czeka się potem na dokument miesiąc a chciał się wybrać do CRO.

Czy są wypożyczane w CRO jakieś jednostki do których nie trzeba uprawnień ?
Jak tak to jaki to rozmiar i silnki ?
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 10.08.2017 09:09

AdamBeata napisał(a):Chyba nie popływamy jednak w tym roku. Gość co klei powiedział mojemu gospodarzowi abym dał sobie spokój. Mogę podjechać 200km i mi sklei ale powiedział że daje sobie rękę obciąć że na drugi dzień jak zacznie trochę walić o fale pójdzie w kolejnym najsłabszym miejscu. Jeśli puścił klej na szwie na długości ponad 30cm przy w miarę spokojnym płynięciu to po prostu klej już jest na tyle stary że zacznie co rusz puszczać na fali. Więc albo całkowite rozklejenie i klejenie od nowa albo nowe tuby. Ale w związku z tym że materiał mimo że stary ale jednak hypalon i w bardzo dobrym stanie będę musiał pofatygować się do jakieś firmy po powrocie co mi rozklei i od nowa wszystko sklei.


Bardzo Wam współczuję - mnie by natychmiast krew zalala - po to glownie jade do Cro aby w komplecie /pogoda, ciepla woda i lajba/ nacieszyc sie wypoczynkiem na caly rok. Nie mniej jednak moze zorietuj sie co i jak z tym klejeniem u nich. Moj stary ponton lezy od paru sezonow bo wlasnie wymaga klejenia. Tuby trzymaja ale reszta sie rozeszla. Szkoda mi go bo to zodiak. Ale swego czasu dzwonilem tu i tam probowalem i pytalem. Nie znalazlem firmy ktora by mi go skleila. Owszem jakbym mial dziure, latke to tak ale tak to oni tych pontonow nie kleja w kraju wiec nie da rady. Dlatego tak ci pisze. Byc moze tam w Cro zrobili by to profesjonalnie bo robia to na codzien. Tak czy owak jakbys sie cos dowiedzial, znalazl kontakt to daj znac - nawet nie wiem ile taka przyjemnosc moze kosztowac - ale wstepnie tez jestem zainteresowany.

@karpik_raszyn super masz ten sprzecik, swietny filmik gratulacje - jedno tylko chcialem dodac apropo rejestracji /nie tylko do Twojej wiadomosci ale na Twoim przykladzie/. Nie do konca wiem czy potrzeba czy nie rejestracji w Cro badz czy tak duze oznakowanie musi byc jak u nas ale od kad nie ma naklejek winet to widoczne numery na burtach zapewniaja mi brak kontroli policji wodnej :)

@PavveL Apropo cumowania do bojek liny wyznaczajacej kapielisko - to jest roznie. Wiadomo nikt za to w przeciwienstwie do bojek wyznaczonych nie moze wziasc pieniedzy i tu powstaje konflkt interesow. My chcemy za darmo a wlasciciel chce pobierac oplate za wyznaczone bojki. Ja opisywalem juz tu - jak onegdaj cumowalem na swojej bojce poza wyznaczonym kąpieliskiem i chciwy pracownik kempingu powiedzial mi ze ja tu nie moge cumowac bo to jest prywatne miejsce. Pojechalem do pobliskiego kapitanatu i zapytalem czy chorwacja wyprzedaje juz morze i dostalem odpowiedz ze nic takiego nie ma miejsca jedynie niektore kompleksy turystyczne dzierzawia czesc terenu na swoje wyznaczone kapieliska ale poza nimi moge cumowac. No ale i tak zgryz - kamer nie mam a ja wiem co mi zrobia z lodka np. w nocy.

@ogorek - lata temu wypozyczalem rozne lodki, ale w okolicach wejscia Chorwacji do UE zaostrzyli przepisy - i sam pamietam ze byl taki czas ze niczego nie wypozyczylem co spowodowalo ze szybko uprawnienia zrobilem. Teraz co prawda plywam na swoim ale od czasu do czasu zdaza mi sie cos pozyczac i za kazdym razem chca papier. Ale tez ostatnio ktos wspominal zdaje sie ze na tym forum ze pozycza bez problemu bez uprawnien. Ja raczej w to wiary nie daje - chyba ze cos malego w sesie te krypy z 5 konnymi silnikami
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 10.08.2017 09:56

Esc, sportis klei tuby z hypalonu.
Przy ok 5 metrów długości cena ponad 10 tys - nowe tuby.
Nie wiem jak policzą samą robociznę.
Można też wkleić tuby z PVC, kolega wkleił do riba 4,80 za ok 6tys .

O "prywatnych" zatokach i miejscach przy bojkach w Chorwacji, to "książki" można pisać.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 10.08.2017 13:10

Macieju: w Cro wypożyczają "pyrkawki" z 5km bez patentu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 522
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone