Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 03.08.2017 22:33

@boboo
Sorrki, że nie odpisałem odnośnie poduszek - uznałem, że nie bardzo będą mi potrzebne, a głupio mi było nie przyjmować prezentu ;)
Trochę nie przypadkowo jesteś na filmiku bo sporo mi pomogłeś pisząc prywatnie :)

@ogorek
2 żony :))))
Ogólnie na pontonie 7 osobowym płynęliśmy na najbliższą wyspę w: 4 osoby dorosłe i 7 dzieci więc trochę była to przesada ale wagowo się mieściliśmy bez problemu w parametrach pontonu ;)

@ufokking @globtrotuar
Ponton ma 4 metry, silnik 20 HP - zestaw kupiony używany (podobno mało). Jak przyjechałem z tym wszystkim do domu to okazało się, że w pontonie jest dziura, a w silniku nie działa chłodzenie. Dałem ponton do sklejenia i silnik do naprawy i dość sprawnie udało się mieć sprzęt sprawny do pływania.

Po tym co przeczytałem na tym forum nie wczuwałem się w klejenie napisów na pontonie, tylko w firmie od reklam zrobiłem sobie wydruk napisu na piance i przymocowałem z 2 stron. Nie mają litery odpowiednich wymiarów ale też przecież wiadomo, że chodzi tylko o opłacenie winiety i aby udowodnić, że sprzęt nie jest kradziony.
Załączniki:
20170721_182411.jpg
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 03.08.2017 23:24

infob napisał(a):
ogorek napisał(a):Ne mówiąc o szybkim hamowaniu łodką bo gość 50m od wyjścia z mariny centralnie sobie nurkował w samch gaciach bez oznaczenia.
Jak wchodziłem w ślizg to go nie było na powierzchni. Mimo, że stałem to usłyszałem jego krzyk a nie widziałem go (dziób się unosi podczas wchodzenia w ślizg).


A ile od brzegu można pływać w ślizgu?


W Grecji nie ma takich ograniczeń. 50 m od oznaczonych bojkai plaż. A po wyjsciu z portu można od razu.

Do tego to było wyjście z portu w kierunku otwartego morza.
Nie wolno w takich miejscach pływac wpław a co dopiero nurkować bez oznaczenia

Kazdy w Grecji zaraz po wyjsciu z portu idzie w ślizg ... Ja jeszcze kawałek płynąłem bo sprawdzałem czy załoga gotowa i kamizelkach impaktowych
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.08.2017 08:05

karpik_raszyn napisał(a):(... obrazek Honwave z bimini ...)
No to teraz zamień te tylne czarne paski z bimini na rurki. W ten sposób będziesz mógł składać "namiot" bez zabierania miejsca z przodu, a i na silniku nie będzie leżał.
Do tych tylnych rurek (jeśli zamontujesz) są fajne "zabawki" np. mocowanie flagi:
http://inox-expert.com/t-stueck-22mm-60 ... ks-a4?c=55

flaggenhalter_bimini.jpg

A linki stabilizacyjne (w tym momencie u Ciebie te czarne paski) zamocuj deczko po skosie - czyli nie do "swoich" burt (jak teraz), ale np. do pawęży albo wręcz do przeciwległych burt (czyli całkiem na krzyż), tylne paski/linki wystarczą.
Nie będzie tak na boki daszkiem huśtać.
Dodatkowy przydatny gadżet to kilka pasków "rzepowych". Lepsze (szybsze) niż zwykłe linki, np. do obwiązania przykładowego bimini, żeby nie łopotało w złożonym stanie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 04.08.2017 08:36

karpik_raszyn napisał(a):
@ogorek
2 żony :))))
...
Ogólnie na pontonie 7 osobowym płynęliśmy na najbliższą wyspę w: 4 osoby dorosłe i 7 dzieci więc trochę była to przesada ale wagowo się mieściliśmy bez problemu w parametrach pontonu ;)


Dzieci drobne i szczupłe. Ale szybko zrobi się Wam ciasno :D

Chyba ze 4 lat temu mieściłem rodzinę na Honwave 3,8

Obrazek

Teraz bliźniaki mają po 178 cm a córka 170 cm.
Na szczęscie wszyscy (prócz mnie) szczupli.

Widziałem na filmach,że rodzina obeznana z wodą (żaglówka na Mazurach) i "dziatwa" czuła się jak "ryby w wwodzie"
Az miło popatrzeć.
szybbkki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 04.08.2017 12:35

Witam,
Czy w dowodzie rejestracyjnym pontonu ze Starostwa macie wpisany nr VIN? Czy tylko nazwe i model pontonu? M.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.08.2017 14:29

Model, długość i VIN pontonu, model, moc i VIN silnika 8)
szybbkki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 04.08.2017 15:01

Czy mając wpisane: nazwę i model, długość, szerokość, dopuszczalna ilość osób będę w stanie zakupić winiete? Nie mam wpisanego VIN pontonu, VIN silnika i mocy silnika. M.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 04.08.2017 19:44

szybbkki napisał(a):Czy mając wpisane: nazwę i model, długość, szerokość, dopuszczalna ilość osób będę w stanie zakupić winiete? Nie mam wpisanego VIN pontonu, VIN silnika i mocy silnika. M.


To weź jakąś instrukcję tego silnika lub zrób foto tabliczki znamionowej i wydrukuj. Ja okazałem takie coś jakby "paszport".
Później już wystarczała winieta z poprzednich sezonów.
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 05.08.2017 10:35

karpik_raszyn napisał(a):Z tego pobytu zrobiłem krótki filmik bo trudno było się skupić na manetce i kamerze. Jak ktoś ma ochotę to zapraszam do zerknięcia:

Pozdrowienia dla tych co na wodzie!

Bardzo fajny filmik. Czym krecone - co za lustrzanaka/bezlusterkowiec i co za sportowa kamerka ? w czym montaz ? :)
Pozdro
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 05.08.2017 10:45

Kamerki: Go Pro Hero 4 Silver i Canon 6D z obiektywem 50 mm
Montaż: Adobe Premiere
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 05.08.2017 16:05

PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 06.08.2017 20:36

Dzięki za informacje o wyposażeniu pontonu i zakupie winietek. W sobotę o godz. 7.15 byłem pod kapitanatem w Makarskiej. Winietę kupiłem w 5 minut, dojechałem na miejsce wakacji, odpocząłem, zwodowałem ponton i pływam :)

Z problemów - pierwszy raz w drodze urlop zepsuł mi się samochód. Na szczęście jeszcze w Polsce, zdiagnozowałem usterkę (miałem przy sobie ELM 327), 15 min przed zamknięciem InterCarsu kupiłem potrzebną część, w 5 minut ją wymieniłem pojechałem dalej.
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 06.08.2017 22:41

Karpik, czym zawiozłeś do Cro taki zestaw?
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 07.08.2017 10:54

Akurat mamy busa więc się zmieściło. Na początku chcieliśmy jechać pod namiot ale pojemnościowo byłoby nam ciężko się spakować biorąc ponton, więc zdecydowaliśmy się na kwaterę zwłaszcza, że można znaleźć na bookingu takie w cenie pola namiotowego.
pest
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pest » 07.08.2017 16:40

Ależ mnie tu dawno nie było... podobnie jak w CRO. :)
W tym roku powrót po latach i to z małym pontonem zakupionym specjalnie w tym celu.
Przeglądam wątek i mam jedną wątpliwość;
Czy kupię winietę jeśli ponton nie jest zarejestrowany w kraju? Poprzednim właścicielom nie służył do łowienia więc nie było potrzeby.
To 3m Yamaha z silnikiem 4KM, jeszcze niedawno w ogóle nie trzeba by winiety...
Ma ktoś doświadczenie z wykupem winiety bez dowodu rejestracyjnego?
Będę wdzięczy za wszelkie rady bo zacząłem się obawiać czy uda się legalnie pływać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 521
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone