Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 19.04.2017 20:02

Moze ktos jeszcze potwierdzic pls ze w chorwacji na issa moge plywac, wykupic winiete itd ?
Moze warto byloby dopisac to do "faq" wyjazd-z-wlasna-lodka-pontonem-skuterem-wodnym-t28177.html
Pewnie dla Was to oczywiste ale dla laikow jak ja niekoniecznie :)
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 19.04.2017 21:02

Cos mi coraz bardziej podejzanie wyglada te issa (ale ja z reguly podejrzliwy w necie jestem)... Czemu wybierajac wszystkie jezyki na ich stronei kotakt jest nastepujacy ?

"Kontaktieren Sie uns
ISSA GLOBAL
PKO BP S.A.
15 Puławska street,
Warsaw 02515, Poland
SWIFT/BIC: BPKOPLPW
IBAN: PL83144011010000000014918299

Executive Office
22 Lecha Street, Warsaw
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
phone +48 22 245 49 78
[skype-status] 9:00-13:30 UTC"

Znalezc cokolwiek w necie w stronach innych niz polskojezyczne praktycznie niemozliwe...

Wyszukujac whois domen tych "miedzynarodowych?" szkol : SAILINGSCHOOLS.ORG issa-schools.org wlascicielem tez jest Polak.... (do sprawdzenia chociazby na https://domeny.pl/whois.html

O co chodzi ?
Ostatnio edytowano 20.04.2017 09:30 przez panadol79, łącznie edytowano 1 raz
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.04.2017 05:40

panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 20.04.2017 09:15

boboo napisał(a):https://pl.wikipedia.org/wiki/International_Sailing_Schools_Association


Link do polskiej wikipedii widzialem ale on o niczym nie swiadczy... Na en.wikipedia.org brak czegokolwiek. W necie szukalem dlugo czegokolwiek w anglojezycznych forach itp i praktycznie zero info. Daj mi pls link do czegos nie w polskim necie o tym. Link z polskiej wikipedii rowniez prowadzi do organizacji mieszczacej sie w PL

Jeszcze co do wikipedii pl apropo sekcji uznawanych krajow widnieje cos takiego :
" Ta sekcja od 2016-04 wymaga zweryfikowania podanych informacji.
Należy podać (wiarygodne) źródła, najlepiej w formie dokładnych przypisów bibliograficznych.
Część lub nawet wszystkie informacje w sekcji mogą być nieprawdziwe. Jako pozbawione źródeł mogą zostać zakwestionowane i usunięte.
Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tej sekcji.
Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tej sekcji."

Wchodzac dalej :
"Sławek Borewicz, zgłaszam się. Czasami pewne informacje są zaskakujące. Niemniej dodałem komunikat o potrzebie wskazania źródeł przypisami. Jeśli się nie pojawią, całą listę najlepiej będzie usunąć. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 16:08, 24 kwi 2016 (CEST)"


Ps pod adresem kontaktowym organizacji widnieje :
Executive Office
22 Lecha Street, Warsaw

ps Tak wyglada Executive Office tej wielkiej miedzynarodowej organizacji na streetview(https://goo.gl/maps/MQAu5ZP24ex) :
mapka.jpg
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.04.2017 10:54

A czas ucieka.
Zamiast go tracić na szukanie informacji co to jest ISSA i z czym się to je,
zapisz się na kurs w PZMiNW.
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 20.04.2017 11:10

Czytam od doswidczonych forumowiczow ze ze 95% patentow stanowią ISSA a 5% PZMWiNW to staram sie znalezc jak najwiecej info.. Gdybym nie "stracil" czasu na szukania zrbilbym issa po czym pojechal do Cro i pewnie by mnei wysmiali gdym chcial np kupic winiete czy przy jakiejs kontroli...
Napewno zrobie pzmwinw bo moim zdaniem ten "certyfikat" nie uprawnia do niczego i info o "uznajacych" go krajach jest delikatnie mowiac naciagana jak rowniez o tym jak wielka i powazna to organizacja.
vilnouve
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) vilnouve » 22.04.2017 07:21

przed zeszłorocznym sezonem zrobiłem patent PZMWiNW i nie było problemu z wykupieniem winiety w Sucuraj
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 22.04.2017 08:47

W Chorwacji jest ważny tylko patent wydany przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej (Kapitanat). Po zakończeniu kursu, egzamin zostanie podjęty w Kapitanatu.

ISSA (International Sailing Schools Association) - certyfikat?
Posiadacz tego certyfikatu otrzyma podstawowe szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i eksploatacji łodzi motorowej. Wymagany egzamin w PZMW i NW.
Należy być ostrożnym 8O
Myślę że, jest to tak samo jak uprawiać samochodem z zaświadczeniem ze szkoły - jazdu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2017 09:40

[quote="Rysio"]
Ostatnio edytowano 09.05.2019 07:42 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 27.04.2017 07:49

..Koledzy "pontonierze" - pochwalcie się proszę jakie w swoich pontonach macie podłogi, które są lepsze i dlaczego - wszystkie pontony które eksploatowałem zanim przeszedłem na laminat miały podłogi sztywne drewniane - ciekaw jestem tych pompowanych.
zamierzam w tym roku zabrać ponton - doszedłem do wniosku że na krótkie wypady jest to rozwiązanie bardziej praktyczne niż łódź..
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.04.2017 09:33

lexi napisał(a):(...) pochwalcie się proszę jakie w swoich pontonach macie podłogi (...)
Jak wiesz, mam dmuchaną. Ale pamięć u mnie krótka :oops: i naprawdę nie wiem, czy stąpnąłeś na nasz pokład.

lexi napisał(a):(...) które są lepsze i dlaczego (...)
To nie takie proste. Podobnie jak z samochodem. Każdy z nas kupił sobie najlepszy... według własnych kryteriów.
Może jak Ci napiszę jakie były moje argumenty przy wyborze fastrollera, to pomoże Ci w rozwiązaniu dylematu?

Nie lubię się babrać przy składaniu/rozkładaniu i tracić czasu i nerwów na żonglerkę deskami/płytami gdzie można sobie przyciąć palca - a ja lubię swoje palce.

Mam tylko jedną paczkę z pontonem i w połowie drogi na urlop nie zastanawiam się czy zapakowałem też deski.

Całkowicie zdaję sobie sprawę, że fastroller jest bardziej miękki i to jest dla mnie plus. Jak pewnie zauważyłeś, podczas urlopu około 80% czasu spędzamy na/w pontonie. Nie na plaży.
I tu zasadniczy plus: "miękka" podłoga jest po prostu przyjemniejsza dla stóp i doopska. Również dla przypadkiem upuszczonego telefonu czy tableta.
Przy czym to nie jest tak, że się ugina i się w nią zapadasz. Po prostu nie ma tej sztywności metalu czy drewna.
Dla mnie jest przyjemna.

Podczas pływania - również na pofalowanym - nie stwierdziłem pełzania czy innego wyginania się podłogi lub całego układu.

O jednym trzeba pamiętać: ponton to nie RIB albo inna sztywna łódka. To po prostu korek na wodzie a nie w wodzie. I podłoga nic lub prawie nic nie zmieni.
Korek pozostanie korkiem. Owszem, z cięższą podłogą będzie mniej podatny bo... cięższy.
Ten sam efekt mogę jednak uzyskać biorąc dodatkowy bak z paliwem.
Nasz model jako fastroller waży 81 kg, z podłogą alu: 116 kg
35 kg róznicy.
Nie zaliczam się do najsłabszych, ale wyciąganie dodatkowych 35 kg na slip bądź na plażyczkę jest mi niepotrzebne.

I tak ziarnko do ziarnka, aż się nazbierało na dezyzję.
Jednak najważniejszym argumentem decydującym o zakupie była łatwość rozkładania i składania oraz 1 paczka mieszcząca się nam w samochodzie.
Całe 10 minut od otwarcia pierwszego wentyla, do włożenia do bagażnika:


Przyjemnostki dla doopska i kolan na miękkim przyszły później.

Możnaby napisać, że niemożność zamontowania konsoli i dżokejki na dmuchańcu to minus.
Możnaby.
Ale osobiście i subiektywnie uważam, że mamy najwygodniejszy (również do sterowania) ponton biorąc pod uwagę sposób i styl, w jakim spędzamy nasz urlop.
Tak się bowiem składa, że nie kręcimy w Chorwacji sequela "Ściganego".
Leżymy sobie leniwie w pontoniku jak te pierogi, prędkość ustawiam na niemęczącą dla ucha i panta rei.


Wersja alu naszego pontonu jest około 100 € droższa.
Gdyby było na odwrót, też kupiłbym fastrollera.

To tyle z mojej strony :papa:
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 27.04.2017 19:08

Ja mam yam 380 z podłogą alu. niestety nie miałem okazji wyboru czy dmuchana czy alu., bo to był szybki zakup młodego sternika napaleńca. Patrząc teraz to w moim przypadku wybór był dobry z uwagi na dzieci. Trójka moich piorunów nie za bardzo patrzy czy w butach lub miedzy palcami są kamienie, lub jak wrzucają do środka "cenne znaleziska", bałbym się czy nie przebiją podłogi, jednak miałem okazję posiedzieć i płynąć z podłogą dmuchaną bardzo przyjemna sprawa, to prawda co pisze Bobo.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 27.04.2017 20:19

Leżeć można na każdej łódce.



Na pompowanej podłodze trzeba uważać czy między siedziskiem a podłogą nie będzie kamyczka.
Potem przy telepaniu może przetrzeć
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 28.04.2017 12:49

boboo napisał(a):
lexi napisał(a):(...) pochwalcie się proszę jakie w swoich pontonach macie podłogi (...)
Jak wiesz, mam dmuchaną. Ale pamięć u mnie krótka :oops: i naprawdę nie wiem, czy stąpnąłeś na nasz pokład......................................................................................................................................................


..no niestety nie miałem przyjemności - stad pewnie nie pamiętałem jaka masz podłogę..
..brutalne życie zweryfikowało wczoraj wieczorem mój zamiar delektowania się zakupem (czytaj "doktoryzowania się"). Reka mi się "omsknęła" na nie ten klawisz który chciałem i stałem się posiadaczem pontonu suzumar 3,5m(podłoga dmuchana) +suzuki 15Hp...kurcze a miała być honda t40 (4m podloga alu) + H 20Hp.. (gapa ze mnie) :lol:
...no nic.. najwyżej zmienię a póki co wypróbuje może i mnie spasuje pompowana podłoga..
..motorek może wystarczy ale "szału" zapewne nie będzie..

edit: jeszcze obejrzalem filmik - Olga dzielna dziewczyna!!... ja niestety dźwigać muszę sam (zona nie może). Kiedyś miałem taki ponton 4.6m z hypalonu (zodiak albo avon) teraz już takiego "grzmota" bym sam do auta nie wsadzil :lol:
Ostatnio edytowano 28.04.2017 13:29 przez lexi, łącznie edytowano 1 raz
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 28.04.2017 12:53

ogorek napisał(a):Leżeć można na każdej łódce.

:D filmik powala.......
Ostatnio edytowano 28.04.2017 13:24 przez lexi, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 487
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone