Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alvaro
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) alvaro » 12.08.2007 17:58

mój tato ma taki ponton : http://www.allegro.pl/item221173267_now ... m_330.html

i do tego silnik honda 5km , chce tym pływać w Chorwacji przy brzegu i ewentualnie wypuścić się na jakąś bardzo bliską wysepkę ( 2 osoby i sprzęt podstawowy na pokładzie)

w związku z tym mam pytanie czy policja nie przyczepi się co do długości pontonu ??? ile kosztuje w tym roku winieta na 2 tygodnie na ponton ??? z tego co czytałem to muszą mieć ze sobą zapas wody pitnej , oraz dokumenty zakupu pontonu , co jeszcze ??? czy muszę rejestrować ponton ???

z góry dzięki za odpowiedź
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.08.2007 19:25

alvaro

Poczytaj ten wątek. Na swoje pytania znajdziesz odpowiedź i wiele innych. Drugi wątek to MOTOROWODNIACTWO.

Później pytaj.

Fux
alvaro
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) alvaro » 13.08.2007 15:14

FUX przeczytałem i już wszystko rozumiem dzięki za naprowadzenie , w czwartek jadę zarejestrować ponton , i teraz mam pytanie co do rejestracji zamierzam ją umieścić po 2 stronach pontonu na środku żeby była dobrze widoczna :-) macie może jakieś namiary na osoby które robią takie literki, albo na dobry materiał który nie będzie się odklejał po kontakcie z naszą wodą na jeziorach i słoną wodą w Chorwacji :?: z góry dzięki za pomoc
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 13.08.2007 23:08

alvaro napisał(a):FUX przeczytałem i już wszystko rozumiem dzięki za naprowadzenie , w czwartek jadę zarejestrować ponton , i teraz mam pytanie co do rejestracji zamierzam ją umieścić po 2 stronach pontonu na środku żeby była dobrze widoczna :-) macie może jakieś namiary na osoby które robią takie literki, albo na dobry materiał który nie będzie się odklejał po kontakcie z naszą wodą na jeziorach i słoną wodą w Chorwacji :?: z góry dzięki za pomoc


Słabo czytałeś, jedną stronę do tyłu opisałem jak kleić napisy. Kilka lat pływam po różnych wodach i literki są OK.
alvaro
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) alvaro » 14.08.2007 13:48

daisykf pewnie chodzi Ci o to :

"zamawiam tzw folie do nadruku na tzw. balonach"

więc to akurat czytałem tylko chciałbym jakiś namiar do osób lub firm które to robią :-)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.08.2007 16:11

Poszukaj w swoim mieście punktu z ploterem tnącym.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 14.08.2007 16:27

FUX napisał(a):Poszukaj w swoim mieście punktu z ploterem tnącym.


J oto chodzi!!!!
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 14.08.2007 20:47

alvaro napisał(a):daisykf pewnie chodzi Ci o to :

"zamawiam tzw folie do nadruku na tzw. balonach"

więc to akurat czytałem tylko chciałbym jakiś namiar do osób lub firm które to robią :-)

pytaj w punktach gdzie robia reklamy tam powinni ci zrobic literki oraz inne naklejki np. twój znaczek albo logo :)
alvaro
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) alvaro » 14.08.2007 22:29

FUX i niedzwiedz40 dzięki za pomoc w czwartek się tym zajmę :-) jak zarejestruję ponton i będę wiedział jakie numery na nim nakleić :-)
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 21.08.2007 23:13

Witajcie!
Właśnie wróciłem z moją "łupiką" z CRO. Ale się ubawiłem!!! Przepłynąłem 631 km (GPS rejestrowane ślady) - i stwierdziłem, że zabrakło mi tygodnia urlopu! Łupka sprawdziła się znakomicie, była jedną z najszybszych i najdzielniejszych ( na forum, uroczyście jej dziękuję :-)). Jedno co mnie przygnębia to to, że jeszcze rok do wakacji w w cro.
pozdrav
adam_cro
p.s.
wielkie podziękowania dla Ani i Zuzy, MR.Olimpia i Gwen Stephani (double mrtwa) :-)
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 12.10.2007 10:12

HEJ :)
ZNACIE JAKIES NOWOSCI CO DO CENY VINIET I PRZEPISOW W CRO??
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 17.10.2007 17:28

adam_cro napisał(a):Witajcie!
Właśnie wróciłem z moją "łupiką" z CRO. Ale się ubawiłem!!! Przepłynąłem 631 km (GPS rejestrowane ślady) - i stwierdziłem, że zabrakło mi tygodnia urlopu! Łupka sprawdziła się znakomicie, była jedną z najszybszych i najdzielniejszych ( na forum, uroczyście jej dziękuję :-)). Jedno co mnie przygnębia to to, że jeszcze rok do wakacji w w cro.
pozdrav
adam_cro
p.s.
wielkie podziękowania dla Ani i Zuzy, MR.Olimpia i Gwen Stephani (double mrtwa) :-)


U mnie też bakcyl się rozwija, na luty mam zamówioną łodkę 5,25x 2,10, i mam ma leńki problem czy silnik 60 czy 70km, oczywiście 4 suwowy wtrysk bezpośredni. Producent mówi że i 50 km wystarczy, ale jak przyjdzie wiatr i trzeba zmiatać do brzegu to chyba pare koników może sie przydać.
Pytanko jaki miałeś silnik do twojej łódki i jakie opinie o pływanie sprzętem ok 5m.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.10.2007 19:57

Jeżeli poskromisz operowanie manetką, to lepiej weź 70 lub lepiej.
Dlaczego zrezygnowałeś z riba?
Z tą długością śmigalbyś na 70 KM ca. 70 km/h na gładkim.

Frajda zdrowa. Uwierz!
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 19.10.2007 18:31

daisykf napisał(a):
adam_cro napisał(a):Witajcie!
Właśnie wróciłem z moją "łupiką" z CRO. Ale się ubawiłem!!! Przepłynąłem 631 km (GPS rejestrowane ślady) - i stwierdziłem, że zabrakło mi tygodnia urlopu! Łupka sprawdziła się znakomicie, była jedną z najszybszych i najdzielniejszych ( na forum, uroczyście jej dziękuję :-)). Jedno co mnie przygnębia to to, że jeszcze rok do wakacji w w cro.
pozdrav
adam_cro
p.s.
wielkie podziękowania dla Ani i Zuzy, MR.Olimpia i Gwen Stephani (double mrtwa) :-)


U mnie też bakcyl się rozwija, na luty mam zamówioną łodkę 5,25x 2,10, i mam ma leńki problem czy silnik 60 czy 70km, oczywiście 4 suwowy wtrysk bezpośredni. Producent mówi że i 50 km wystarczy, ale jak przyjdzie wiatr i trzeba zmiatać do brzegu to chyba pare koników może sie przydać.
Pytanko jaki miałeś silnik do twojej łódki i jakie opinie o pływanie sprzętem ok 5m.


Witaj!
Jaką wagę ma ta łódka? Ja miałem Galię 525 z silnikiem ważyła około 760 kg - a silniczek był 115 KM mercury. uważam, że to odpowiednia moc, nie za mocna nie za słaba.
pozdrav
adam_cro
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 19.10.2007 20:06

adam_cro napisał(a):
daisykf napisał(a):
adam_cro napisał(a):Witajcie!
Właśnie wróciłem z moją "łupiką" z CRO. Ale się ubawiłem!!! Przepłynąłem 631 km (GPS rejestrowane ślady) - i stwierdziłem, że zabrakło mi tygodnia urlopu! Łupka sprawdziła się znakomicie, była jedną z najszybszych i najdzielniejszych ( na forum, uroczyście jej dziękuję :-)). Jedno co mnie przygnębia to to, że jeszcze rok do wakacji w w cro.
pozdrav
adam_cro
p.s.
wielkie podziękowania dla Ani i Zuzy, MR.Olimpia i Gwen Stephani (double mrtwa) :-)


U mnie też bakcyl się rozwija, na luty mam zamówioną łodkę 5,25x 2,10, i mam ma leńki problem czy silnik 60 czy 70km, oczywiście 4 suwowy wtrysk bezpośredni. Producent mówi że i 50 km wystarczy, ale jak przyjdzie wiatr i trzeba zmiatać do brzegu to chyba pare koników może sie przydać.
Pytanko jaki miałeś silnik do twojej łódki i jakie opinie o pływanie sprzętem ok 5m.


Witaj!
Jaką wagę ma ta łódka? Ja miałem Galię 525 z silnikiem ważyła około 760 kg - a silniczek był 115 KM mercury. uważam, że to odpowiednia moc, nie za mocna nie za słaba.
pozdrav
adam_cro


Wybrałem takie coś:
http://www.krugerboat.com/oferta12.html
Dodatkowo 2 namioty,(od deszczu i słoneczny).
Waga ok 500kg.
Pływamy we dwójkę, więc nie potrzebuje olbrzymiej łajby.
Mam pewien problem bo auto waży 2650kg (Kia Sorento),. może w papierach ciągnąc przyczepę z hamulcem do 3500kg, ale niestety mam tzw krótkie lejce jak mawiają fachowcy i myśle albo kurs albo.....
Silnik tak jak już pisałem 70KM.(4 suwowy bo nie lubie smrodu)
Zdecydowałem sie na tę łódkę, poniewaz jest ciekawe wyjście na dziub przez kabinę. Szczególnie ważne dla małżonki, oraz dośc wysoką i szroką kabinę.
A co na to inni ???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone