Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże piaszczyste

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2014 09:09

Lovrecina na wyspie Brać i Plaża w Omiszu zaraz koło głównej plaży też jest piaszczysta chociaż bardzo mała
dib2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dib2 » 25.02.2015 12:20

w Chorwacji jednym z lepszych miejsc jest wyspa Rab(pół wyspy kamienie i żwir pół piach) - mnóstwo plaż piaszczystych małych i dużych. Tylko że zejście do morza jest bardzo długie więc może i dzieci będą zadowolone ale nam dorosłym nie do końca się to może podobać.
Ale czy piasek jest aż tak potrzebny do szczęścia? są uroki z piasku bo i zamek można wybudować ale uwierzcie że żwirek czy kamienie nie są złe. Po powrocie do PL z plaży kamienistej nie miałam nigdzie piachu na samej plaży piasek nie wpychał się wszędzie, a dzieci zadowolone bardziej niż by sie można było wydawać. Były wieże z kamieni, baseny, zamki - dziecko ma lepszą wyobraźnię niż my, tam gdzie my widzimy tylko kamienie dziecko widzi cegły, zaprawę i będzie się bawiło wspaniale
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 25.02.2015 13:56

dib2 napisał(a):w Chorwacji jednym z lepszych miejsc jest wyspa Rab(pół wyspy kamienie i żwir pół piach) - mnóstwo plaż piaszczystych małych i dużych. Tylko że zejście do morza jest bardzo długie więc może i dzieci będą zadowolone ale nam dorosłym nie do końca się to może podobać.
Ale czy piasek jest aż tak potrzebny do szczęścia? są uroki z piasku bo i zamek można wybudować ale uwierzcie że żwirek czy kamienie nie są złe. Po powrocie do PL z plaży kamienistej nie miałam nigdzie piachu na samej plaży piasek nie wpychał się wszędzie, a dzieci zadowolone bardziej niż by sie można było wydawać. Były wieże z kamieni, baseny, zamki - dziecko ma lepszą wyobraźnię niż my, tam gdzie my widzimy tylko kamienie dziecko widzi cegły, zaprawę i będzie się bawiło wspaniale


Na betonowej rampiewylewce średnio się pobawi. Poza tym maluchy kiepsko poruszają się po żwierze i kamieniach.

A piach zmywa się pod prysznicem :)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 25.02.2015 19:52

Znam wiele osób (ze mną na czele :) ), które po pierwszej wizycie w Chorwacji definitywnie przestały być zwolennikami plażowania na piachu. Dzieciaki znajomych uwielbiają plażowanie i zabawy kamyczkami (a ich rodzice też pierwszy raz jechali z wielkimi obawami). Widziałem wiele chorwackich "piaszczystych" plaż (jak ktoś będzie chciał - mogę wyliczyć) i, mówiąc delikatnie, nie zachwycają :) . To nie jest taki piasek jak w Międzywodziu :)
Jeśli chodzi o piasek - Międzywodzie rulez :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.02.2015 20:21

wtopek napisał(a):
dib2 napisał(a):w Chorwacji jednym z lepszych miejsc jest wyspa Rab(pół wyspy kamienie i żwir pół piach) - mnóstwo plaż piaszczystych małych i dużych. Tylko że zejście do morza jest bardzo długie więc może i dzieci będą zadowolone ale nam dorosłym nie do końca się to może podobać.
Ale czy piasek jest aż tak potrzebny do szczęścia? są uroki z piasku bo i zamek można wybudować ale uwierzcie że żwirek czy kamienie nie są złe. Po powrocie do PL z plaży kamienistej nie miałam nigdzie piachu na samej plaży piasek nie wpychał się wszędzie, a dzieci zadowolone bardziej niż by sie można było wydawać. Były wieże z kamieni, baseny, zamki - dziecko ma lepszą wyobraźnię niż my, tam gdzie my widzimy tylko kamienie dziecko widzi cegły, zaprawę i będzie się bawiło wspaniale


Na betonowej rampiewylewce średnio się pobawi. Poza tym maluchy kiepsko poruszają się po żwierze i kamieniach.

A piach zmywa się pod prysznicem :)

Dzieciakowi jak da się szanse to pobawi sie wszędzie. I na betonowej wylewce. Co do poruszania to jakoś nie widziałem maluchów (samodzielnie już chodzących) które miały problem na plaży żwirowej. Ich jedynym problemem byli rodzice :) :)
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 25.02.2015 20:40

Bocian napisał(a):
wtopek napisał(a):
dib2 napisał(a):w Chorwacji jednym z lepszych miejsc jest wyspa Rab(pół wyspy kamienie i żwir pół piach) - mnóstwo plaż piaszczystych małych i dużych. Tylko że zejście do morza jest bardzo długie więc może i dzieci będą zadowolone ale nam dorosłym nie do końca się to może podobać.
Ale czy piasek jest aż tak potrzebny do szczęścia? są uroki z piasku bo i zamek można wybudować ale uwierzcie że żwirek czy kamienie nie są złe. Po powrocie do PL z plaży kamienistej nie miałam nigdzie piachu na samej plaży piasek nie wpychał się wszędzie, a dzieci zadowolone bardziej niż by sie można było wydawać. Były wieże z kamieni, baseny, zamki - dziecko ma lepszą wyobraźnię niż my, tam gdzie my widzimy tylko kamienie dziecko widzi cegły, zaprawę i będzie się bawiło wspaniale


Na betonowej rampiewylewce średnio się pobawi. Poza tym maluchy kiepsko poruszają się po żwierze i kamieniach.

A piach zmywa się pod prysznicem :)

Dzieciakowi jak da się szanse to pobawi sie wszędzie. I na betonowej wylewce. Co do poruszania to jakoś nie widziałem maluchów (samodzielnie już chodzących) które miały problem na plaży żwirowej. Ich jedynym problemem byli rodzice :) :)


Pozwól, że pozostanę przy swoim zdaniu. Plaże kamieniste mają swoje zalety, ale wieczornego spaceru z dzieciakami na bosaka nic nie przebije :)
Ostatnio edytowano 26.02.2015 10:40 przez wtopek, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.02.2015 20:54

Moim zdaniem dzieciaki adaptują sie tam gdzie są. To my na nich wymuszamy aby lubiły to co my. dzieciak jak maruda to nigdzie mu sie nie spodoba. A jak spacer ma być zakończony lodami to pójdą i po żwirze, i po betonie i po piachu...
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 25.02.2015 22:31

Chorwackie kamienie są najlepsze, w obrębie jednej plaży można znaleźć punkty gdzie są i większe i mniejsze. Moje dzieci mają doskonałą zabawę z nimi, te różne kolory kształty niezliczone ich rodzaje i zbieranie "skarbów". Córka brała ze sobą flamastry i również je malowała tworząc rodzinki :). Również przy samej wodzie w rejonach z drobnym żwirkiem można brać wiaderko i tworzyć jeziorka prawie jak z piasku. A piach ?? wszędzie wlezie, wszędzie go pełno, w kocu, karimacie, torbie... wiatr trochę zawieje i go nosi aż strach wyjąć aparat czy telefon bo nie jednemu od niego obiektyw stanął. Dlatego dla nas kamienie są dużo lepsze a i dzięki nim mamy piękną krystaliczną wodę.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 26.02.2015 09:24

yzedef napisał(a):Chorwackie kamienie są najlepsze, w obrębie jednej plaży można znaleźć punkty gdzie są i większe i mniejsze. Moje dzieci mają doskonałą zabawę z nimi, te różne kolory kształty niezliczone ich rodzaje i zbieranie "skarbów". Córka brała ze sobą flamastry i również je malowała tworząc rodzinki :). Również przy samej wodzie w rejonach z drobnym żwirkiem można brać wiaderko i tworzyć jeziorka prawie jak z piasku. A piach ?? wszędzie wlezie, wszędzie go pełno, w kocu, karimacie, torbie... wiatr trochę zawieje i go nosi aż strach wyjąć aparat czy telefon bo nie jednemu od niego obiektyw stanął. Dlatego dla nas kamienie są dużo lepsze a i dzięki nim mamy piękną krystaliczną wodę.


Nobel dla forumowiczów, którzy udowodnili, że kamienie są dla małych dzieci lepsze niż piasek :D

btw. jest taki wynalazek jak leżaki, to a propos "wszędzie pełno piachu"...może chodzi o bałtyckie nawyki i wykopywanie grajdoła??? a tez "stanięte obiektywy" to już prawdziwa perełka :D

krystaliczna woda, dla maluchów argument nr 1 :D

Obrazek
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 26.02.2015 09:27

W Molunat (za Dubrovnikiem) jest nieduża piaszczysta plaża, byłem tam w zeszłym roku-polecam.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.02.2015 09:54

yzedef napisał(a):Córka brała ze sobą flamastry i również je malowała tworząc rodzinki :).

Fajne :D
My na plaży zazwyczaj zostawiamy w plażowym namiocie na stałe zwykłe farbki - córka odkąd trzyma pędzel w rękach ma super zabawę malując najróżniejsze rzeczy na kamieniach - są ludziki, zwierzątka, pejzaże, etc. :) Tylko część z nich trzeba potem zabierać do domu "na pamiątkę" :lol:
Trzy lata śledzę te spory zwolenników kamieni i piachu. Dajmy już spokój. Przecież nie ma sensu przekonywać o wyższości kamieni tych, co wolą piasek. Też mam grupę znajomych, którzy w zeszłym roku bardzo się wahali przed wyjazdem na riwierę Makarską z powodu dzieci od 1 do 5 lat. Po powrocie byli zachwyceni, okazało się, że woleli nawet te większe kamienie niż żwir bo dzieci świetnie się bawiły.
Ale jeśli ktoś woli piasek - niech jedzie, przecież ma pełne prawo do swoich preferencji. Byleby tylko nie wciskał kitu, że kamieniste plaże nie nadają się dla małych dzieci, bo to bzdura. Moja mała dobrze bawiła się na piasku w Świnoujściu, tym czymś przypominającym piasek w Ninie, na kamieniach na Pagu, Hvarze czy Makarskiej riwierze, potrafiła zająć się na plaży z drobnego żwiru i zagospodarować duże kamienie, nie przestraszyły jej skały na Pelješcu, bo rozbijała o nie okręty. :) Jak pisze Bocian - kreatywne dziecko zabawi się wszystkim, a maruda będzie narzekać nawet w super warunkach. Gdzieś się dzieci tego uczą...
Bez odbioru.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 26.02.2015 20:26

wtopek napisał(a):
Nobel dla forumowiczów, którzy udowodnili, że kamienie są dla małych dzieci lepsze niż piasek :D

btw. jest taki wynalazek jak leżaki, to a propos "wszędzie pełno piachu"...może chodzi o bałtyckie nawyki i wykopywanie grajdoła??? a tez "stanięte obiektywy" to już prawdziwa perełka :D

krystaliczna woda, dla maluchów argument nr 1 :D



Drogi wtopku, mam inne zdanie w tym temacie niż ty i jest to moje zdanie wynikające z własnych obserwacji.
Możesz się oczywiście z nim nie zgadzać :).
Leżaków można również używać w Cro na kamieniach, aczkolwiek my wolimy słomianki i karimaty, różnic miedzy plażami piaszczystymi a kamienistymi jest dużo więcej, w sumie nie ma ich sensu porównywać bo trudno jest to obiektywnie zrobić. Na plaże piaszczystą to mogę się wybrać nad nasze morze na weekend i tyle. A z tym stawaniem to się nie śmiej bo lustrzanki z torbą obiektywów na całodniowe plażowanie raczej bym nie zabrał ze sobą. Stanie i co ? i jest problem.
I tak dla moich dzieciaków główny magnes to woda i to się tylko liczy :)
Pozdrowionka!
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 27.02.2015 09:04

yzedef napisał(a):
wtopek napisał(a):
Nobel dla forumowiczów, którzy udowodnili, że kamienie są dla małych dzieci lepsze niż piasek :D

btw. jest taki wynalazek jak leżaki, to a propos "wszędzie pełno piachu"...może chodzi o bałtyckie nawyki i wykopywanie grajdoła??? a tez "stanięte obiektywy" to już prawdziwa perełka :D

krystaliczna woda, dla maluchów argument nr 1 :D



Drogi wtopku, mam inne zdanie w tym temacie niż ty i jest to moje zdanie wynikające z własnych obserwacji.
Możesz się oczywiście z nim nie zgadzać :).
Leżaków można również używać w Cro na kamieniach, aczkolwiek my wolimy słomianki i karimaty, różnic miedzy plażami piaszczystymi a kamienistymi jest dużo więcej, w sumie nie ma ich sensu porównywać bo trudno jest to obiektywnie zrobić. Na plaże piaszczystą to mogę się wybrać nad nasze morze na weekend i tyle. A z tym stawaniem to się nie śmiej bo lustrzanki z torbą obiektywów na całodniowe plażowanie raczej bym nie zabrał ze sobą. Stanie i co ? i jest problem.
I tak dla moich dzieciaków główny magnes to woda i to się tylko liczy :)
Pozdrowionka!


Nie przeczę, tylko nie rozśmieszaj mnie argumentem "krystalicznej" wody :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2015 17:21

Co w tym jest śmiesznego :?: :? :?

W Chorwacji plaże piaszczyste są niespecjalne, np. w Medulin.

Nie zmusisz nas, żebyśmy przestali cenić krystalicznie czysta wodę, żwirek i skałki :wink:
Nie podoba się w Chorwacji, nie jedź, nie ma przymusu wyjazdów :wink:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 27.02.2015 17:30

My z dzieckiem od zawsze jeździmy tam gdzie plaże żwirkowe. Dziecko ma dużo frajdy z tymi kamyczkami. W zeszłym roku byliśmy raz na plaży piaszczystej ale to nie to..i dla nas i dla dziecka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone