Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże piaszczyste

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kajastama
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajastama » 06.03.2015 22:54

Ja zarezerwowałam już pokój na wyspie Rab, czy możecie mi podpowiedzieć jakie tam panują ceny? Chciałabym wiedzieć na co się nastawic?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.03.2015 22:57

kajastama napisał(a):Ja zarezerwowałam już pokój na wyspie Rab, czy możecie mi podpowiedzieć jakie tam panują ceny? Chciałabym wiedzieć na co się nastawic?

W kunach.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 07.03.2015 03:20

kajastama napisał(a):Ja zarezerwowałam już pokój na wyspie Rab, czy możecie mi podpowiedzieć jakie tam panują ceny? Chciałabym wiedzieć na co się nastawic?

Nastaw się pozytywnie. :)
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 07.03.2015 08:23

Bocian napisał(a):
kajastama napisał(a):Ja zarezerwowałam już pokój na wyspie Rab, czy możecie mi podpowiedzieć jakie tam panują ceny? Chciałabym wiedzieć na co się nastawic?

W kunach.



Euro tez można :D
kajastama
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajastama » 07.03.2015 09:06

dzieki:) to już wiem:) bardziej mi chodziło o ceny za obiady i itp, czy tak jak w Polsce czy drożej?
kajastama
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajastama » 07.03.2015 10:07

A i zabieramy rowery, mam nadzieję że dojedziemy do wszystkich plaż. Czy ktoś miał z Was rower na Lopar?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.03.2015 14:21

kajastama napisał(a):dzieki:) to już wiem:) bardziej mi chodziło o ceny za obiady i itp, czy tak jak w Polsce czy drożej?


To jest wątek o plażach, nie o cenach :!: :roll:

O cenach jest tu: :!:
ceny-w-restauracjach-t15533-90.html
ile-zabrac-pieniedzy-na-10-dniowy-wyjazd-do-chorwacji-t29764-360.html
kajastama
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajastama » 07.03.2015 16:55

A przepraszam:) jestem tu nowa i trochę się jeszcze gubię:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.03.2015 17:07

Nie ma za co przepraszać :wink:

Trzeba teraz tylko przeczytać te 2 wątki 8)
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 18.06.2015 23:27

Czytając wątek ten i kilka innych o piaskowym wypoczynku mam pytanie.
Bliżej niż wymienione poniżej plaże są w okolicach Tribunj. Wiadomo że dziennie się ta nie będzie jeździć, po to do CRO jadę by zasmakować czegoś innego pod stopami niż piasek, ale córze chciałbym pokazać (jak nie ma to się podjedzie - nie problem).

Tylko po co km robić :D:D

Komodna napisał(a):Ja polecam Nin k/ Zadaru. Mnóstwo miejsca z piaskiem (grubszy niż u nas i ciemniejszy), urokliwe spokojne miasteczko i doskonała baza wypadowa na wycieczki.
Pzdr
80km :/

Idzik napisał(a):Ja znalazlem plaże w okolicach TROGIRU , jak się jedzie na Sibenik-Zadar.

Jest tam taka miejscowośc 10km za trogirem ... STARY TROGIR i tam jest fajna piaszczysca plaża i bardzo malo ludzi. taka mala zatoczka jest.
60km
kaliope
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliope » 28.09.2015 22:48

Na wyspie Vir też jest piękna plaża piaszczysta w Parku Czerownych kamieni. Choć woda się muli, i ja wole kamienie.

tomton
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.01.2014
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomton » 22.01.2016 16:36

Jarzynka_Magda napisał(a):Crikvenica (chyba płatna - nie korzystałam, nie jestem pewna) i Medulin, jak już powiedziano wcześniej darmowa.

W Crikvenicy jest sztuczna utworzona plaża piaszczysta - płatna, ale w 2013 za cały dzień, z możliwością wychodzenia i wchodzenia ponownie (pieczątka na rękę jak na disco - nie zmywa się w wodzie) płaciliśmy za całą rodzinę 2+2 jakieś 7 zł. Co najważniejsze, na tej plaży nie było tłoku.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 12.02.2016 01:09

Jeszcze odnośnie piaszczystej plaży w Ninie: w wodzie miejscami kawałek od brzegu jest trawa (czy coś, co tak wygląda):

Obrazek

Oprócz tego-nim dziecko dotrze do głębszej wody-kilkadziesiąt metrów od brzegu jest pogłębiony kanał, za którym znowu jest płytko-pewnie będzie miało dość albo mu się trawa nie spodoba ;)
I jeszcze w odpowiedzi na pytanie, które pojawiło się wcześniej, ale może powrócić: w Adriatyku jest zdecydowanie większa siła wyporu niż w słodkiej wodzie lub w Bałtyku. Tam, aby zejść pod wodę bez obciążenia trzeba się postarać a i tak za chwilę jest się na powierzchni ;)
Wiem, że piszę to z perspektywy osoby, która nie odczuwa specjalnego lęku przed wodą, ale w sumie-z maską i fajką potrafiłem w wodzie spędzić 1,5h i więcej zużywając energię na przemieszczanie się lub próby zanurkowania.
W zasadzie jeśli ktoś chce się nauczyć pływać, to w Chorwacji będzie łatwo-większa siła wyporu, niskie fale.
Po 2 tygodniach spędzonych nad Adriatykiem podczas pierwszej wizyty na basenie myślałem, że wypluję płuca nim przepłynę ~50m ;)
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone