Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże piaszczyste

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 14.08.2009 17:02

Rewelacyjna plaża dla dzieci jest też na wyspie Korćula w miejscowości Lumbarda.Długa płycizna,cieplutka woda i piasek .Zdjęcia i opis są w naszej relacji z podróży
Katrina
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katrina » 14.08.2009 17:37

Niewielka piaszczysta plaża jest na wyspie Krk- miejscowość Risika półwysepik Sv. Marak. Parking płatny.
Obrazek
marius-d
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 01.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marius-d » 03.09.2009 20:39

halo,
na wyspie Vrgada w polnocno-wschodniej czesci.
pozdr.
md.
suzi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) suzi » 11.09.2010 23:58

Widzę temat wygasł. Ze względu na dzieciaka wybraliśmy się na piaszczyste plaże i ze względu na bliskość lotniska wybór padł na Zaton. Plaża w Holiday Village owszem piaszczysta ale tłoczna i hałaśliwa (coś co możnaby nazwać muzyką :? ) no i wstęp - ok 10E za 3 os/dzień. Więc przeniesliśmy się na piaszczyste plaże w miasteczku obok - Nin, przesliczne stare miasteczko na wyspie, od strony morza z dwóch stron 2 laguny z piaskowymi plazami z widokiemj na Pag i Velebit, syn miał duuuuuuużo miejsca do budowania, bo tłoczno nie było. Jedyny minus - tylko w jednym miejscu natryski, ale za to jeżowców na piasku nie spotksz no i ten piękny widok.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.12.2010 16:58

Ja też w tym roku byłam jeden dzień w Nin (trzeba przejechać centrum) i główną droga jakieś 500m i w lewo (kierunek plaża i sport). Plaża wąska, ale piaszczyta (chodziałam na bosaka), mało ludzi bo od centrum już kawałek. Plaża kończy się skałkami i dopiero tam troszkę skał i jeżowców, a za skałkami plaża dla naturystów
mariusz6919
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 14.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz6919 » 14.12.2010 19:34

witam ,w przyszłym roku wybieram się do Chorwacji ale nie jestem zbyt dobrym pływakiem iwole mieć grunt pod nogami .
Moze ktoś polecić miejscowości z płytkimi wodami.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.12.2010 19:49

mariusz6919 napisał(a):witam ,w przyszłym roku wybieram się do Chorwacji ale nie jestem zbyt dobrym pływakiem iwole mieć grunt pod nogami .
Moze ktoś polecić miejscowości z płytkimi wodami.

Plaże to nie wszystko, ale może spróbuj tu na początek poszukać.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 14.12.2010 20:40

Pisano w tym temacie również TU i trochę TU.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 22.12.2010 15:20

sedi napisał(a):Witam serdecznie,
Chciałbym zapytać gdzie w CRO są plaże piaszczyste jeśli wogule występują?
W Pakostane na terenie cempingu mają taką lagunkę z płytką wodą i piaskiem.Ten obiekt to chyba Koziarica.Ale na takich plażach to jak na Bałtyku jeden na drugim i mętna woda.NIe byłem ale chyba coś takiego występuje w m.Baska tj.na wyspie.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 22.12.2010 17:17

pawelh napisał(a):.NIe byłem ale chyba coś takiego występuje w m.Baska tj.na wyspie.


Plaża w Bašce - maj/czerwiec 2010.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
KarolaM
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolaM » 15.04.2011 22:04

Podbijam.

Witam!
Zamierzamy w tym roku po raz pierwszy odwiedzić Chorwację. Niestety tylko na "długi weekend" jak to ktoś tytaj nazwał, czyli na tydzień.
Szukają informacji natknęłam się na Forum i wsiąknęłam :P
Znajomi polecili nam świetne miejsce w płn Dalmacji u świetnego człowieka- słynnego na całe forum i nie tylko;)(chyba wszystko jasne:D)
ale....
jedziemy z maluchami 3,5 i 1,5 roku. jakkolwiek synek przyjaciół już jakoś "da radę", to zaczynam się obawiać co z moją córą. powrócił temat piaszczystych plaż. wiem, trochę się obczytałam, wiem że jest ich mało, ale istnieją. no i fajnie jakby zejście do morza było łagodne, żeby maluchy mogły pobrodzić.

Potrzebuję Waszej pomocy, najlepiej konkretnych namiarów na miejsca i sprawdzone kwatery, bo to nasz "dziewiczy wyjazd" i trochę się boję. dzieciaki też za małe, żeby pojechać i tracić czas na szukanie kwatery.
już prawie zdecydowaliśmy się na Tribunj, ale jak zaczęłam się zastanawiać bardziej, to trochę się boję, że nam plaża nie podejdzie.
pierwsza pierwsza myśl była o wyspie Krk. jest też troszkę bliżej, więc podróż będzie krótsza(a to też u nas ważne). co Wy na to?

reasumując:
-szukamy fajnej kwatery raczej na północy Cro
-najlepiej z piaszczystą plażą lub żwirkiem o łagodnym zejściu
-jeśli chodzi o spokój to umiarkowany; fajnie byłoby jakby było spokojnie i luźno, ale to nie priorytet(nad Bałtykiem daliśmy radę, choć był tłok)
-oczuwiście pieniądze też mają znaczenie, głównie jeśli chodzi o "ukryte koszty" typu opłata za wejście na plażę.

heh, pewnie za dużo bym chciała....
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 16.04.2011 15:19

napiszę krótko - Lopar na Rabie - 1000km z B-B :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 16.04.2011 15:27

A ja napiszę Nin k/ Zadaru.

Poszukaj opinii na forum. :)

A na początek przejrzyj ten wątek: :arrow:
forum/viewtopic.php?t=30242&start=0
KarolaM
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolaM » 17.04.2011 21:54

dzięki za odzew. Nin mocno przegryzany. Lopar jako wyspa trochę mniej..

no a jakbym jednak się uparła na ten Tribunj... damy radę?
wiem, że piasku tam nie uświadczę, ale może drobny żwirek?
szczerze przyznam,że najbardziej się boję tych kamienistych... trochę "niewygodne" dla takiego malca jak moja, no i boję się jeżowców...
co z tego,że butki będą, jak pupką też trzeba sobie klapnąć np..
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 19.05.2011 22:35

Pytanie, czy szukanie piaszczystych plaż w Cro jest potrzebne. Nasze dzieci uwielbiają kamyczki i krystalicznie czystą wodę Riwiery Makarskiej w Cro. Piaszczyste plaże Rodos, Krety, Tunezji, czy Turcji nie zrobiły takiego wrażenia na naszych pociechach a w Chorwacji potrafią w morzu lub na morzu ( materac lu ponton ) spędzać cały dzień :-) Najlepszym dowodem jest nasz powrót do Chorwacji w tym roku i nie chodzi tu o koszty ;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone