Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą BZ WBK i mBank

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 10.06.2015 15:20

6% prowizji to dużo... Już sam nie wiem. Wezmę chyba złotówki i na miejscu w banku wymienię..nie chcę dac zarobić bankowi
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.06.2015 15:30

ufon73 napisał(a):6% prowizji to dużo... Już sam nie wiem. Wezmę chyba złotówki i na miejscu w banku wymienię..nie chcę dac zarobić bankowi

dużo - tak tylko się wydaje.
uważam, że różnice w sposobie płatności są minimalne. pamiętaj, że kantor czy bank też kupi od Ciebie PLN czy Euro po zaniżonym kursie.
ale decyzja należy do każdego indywidualnie;-)
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 10.06.2015 15:31

Choć biorę 2500zł a 6% z tego to 150zł więc maaalo:D
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 10.06.2015 16:33

Także prawdę powiedziawszy nawet jakby te prowizje wyszły w sumie 250zł ( 10%) to nie ma tragedii.. Wygodna noszenia plastiku a gotówki jest nieporownywalna.
Także wezmę dwie karty ( jakby jedna się zgubiła :D) i trochę drobnych w gotówce na targi itd.
Muszę się jeszcze w mBanku dopytać co wyjdzie taniej - visa czy mastercard :hut:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 10.06.2015 17:15

To jest zawsze bardzo subiektywne, ale generalnie mnie poziom 10% śmierdzi już złodziejstwem a nie prowizją.
150 dla jednego mało, dla jednego dużo, dla innego to tyle co za złodziejską autostradę przez Słowenię płacisz...jak płacisz...

Gdyby to było samo 3% przewalutowania przy średnim kursie NBP to bym spokojnie przeżył, ale nie jest, bo dodatkowo masz złodziejskie kursy bankowe ze spreadem na euro bliskim 30 gr. Ja dzisiaj kupiłem 1000 euro w kantorze przy spreadzie...1,5gr! Skup był po 4,15 a sprzedaż po 4,165 [kurs "hurtowy"]. Jak tak to porównasz, to zaczniesz się zastanawiać, co zabrać z domu...[choć oczywiście, wszystkie karty zabieram tak czy inaczej].
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 10.06.2015 17:19

No wlasnie... Dla każdego inaczej ta sprawa wygląda.
Niemniej jednak dużo wygodniejsze jest płacenie karta od lazenia po mieście i szukanie banku. Napiszę na forum mBanku i się dokładnie dowiem która karta lepiej
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2015 18:41

To, że Master teraz jest tańszy to już wiadomo z paru wątków.
A to, że 10 % "prowizji" było by do przyjęcia to brzmi jak ostatni śpiew lemingów.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.06.2015 19:44

Tytusdj napisał(a):To jest zawsze bardzo subiektywne, ale generalnie mnie poziom 10% śmierdzi już złodziejstwem a nie prowizją.
150 dla jednego mało, dla jednego dużo, dla innego to tyle co za złodziejską autostradę przez Słowenię płacisz...jak płacisz...

Gdyby to było samo 3% przewalutowania przy średnim kursie NBP to bym spokojnie przeżył, ale nie jest, bo dodatkowo masz złodziejskie kursy bankowe ze spreadem na euro bliskim 30 gr. Ja dzisiaj kupiłem 1000 euro w kantorze przy spreadzie...1,5gr! Skup był po 4,15 a sprzedaż po 4,165 [kurs "hurtowy"]. Jak tak to porównasz, to zaczniesz się zastanawiać, co zabrać z domu...[choć oczywiście, wszystkie karty zabieram tak czy inaczej].

nie jest to takie proste jak piszesz. w długi weekend byłem w Czechach. płaciłem kartą i wypłacałem korony z bankomatu. u mnie kurs sprzedaży koron w kantorze wynosi 15.60. po rozliczeniu banku wyszło mnie 15.38. fakt, że ja nie mam prowizji za przewalutowanie.
piszesz, że kupiłeś po 4.165. u mnie już jest 4.15, a kurs NBP 4.13 i spada. a jaki będzie Twój spread jak w wakacje euro będzie za 4 zł lub poniżej?:)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 11.06.2015 08:36

KrisM napisał(a):w mbanku walutą rozliczeniową dla Visy jest PLN. z kun przeliczają Ci od razu na PLN ale pobierają 6% prowizji.
MasterCard - powinieneś mieć walutę rozliczeniową Euro. jeśli masz zwykłe ekonto to także dochodzi prowizja 3%, ale masz podwójne przewalutowanie. najpierw z kun na euro po kursie MasterCard, a potem euro na złotówki po kursie sprzedaży mBanku;-)


Kiedyś można było sobie zrobić MasterCard World gold - jakoś tak.
Wówczas nie płaciło się prowizji od wypłaty - ale to było jakies 1,5% - a Wy tu piszecie o jakichś starsznych prowizjach.
Widzę że musze zadzwonić do banku ........... 8O 8O 8O
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 11.06.2015 11:32

KrisM napisał(a):piszesz, że kupiłeś po 4.165. u mnie już jest 4.15, a kurs NBP 4.13 i spada. a jaki będzie Twój spread jak w wakacje euro będzie za 4 zł lub poniżej?:)


Kupiłem walutę w innym celu i zawsze patrzę na kurs w danej chwili [jak wróciłem z kantoru kurs spadł do 4,15 :D ]. Przecież nawet jak wymienisz na dzień przed wyjazdem, to po 5 dniach może się zmienić.

Ale masz w tym co mówisz także rację o tyle, że jak kurs mocno spadnie, to nawet płacąc kartą można zarobić, w stosunku do tej osoby, która kupiła dzień przed wyjazdem po bardzo dobrym kursie.

Tak więc suma sumarum jest to ruletka. Ja kupuję kiedy mi potrzeba po najlepszym kursie w danej chwili i zapominam o tym od razu, bo inaczej można tylko sobie popsuć wyjazd.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.06.2015 12:10

W zeszłym roku płaciłem kartą mBanku MASTERCARD DEBIT GOLD i kurs na kuny był między 51 a 52 grosze, mimo jakiejś tam prowizji itp przy kursie euro 4,15 i 7,2 za euro w Chorwacji i kunach u nas za około 60 groszy płacenie kartą z prowizją i tak się najbardziej opłacało. Konto w mbanku mam od XX lat więcej jak 10 nie pamiętam i pakiet na bezpłatne bankomaty na całym świecie....
w przypadku visy z tego co mi powiedzieli na infolinii przewalutowanie jest o 1% droższe, czyli myślę że kurs i tak będzie lepszy niż kantorowy....
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 11.06.2015 13:05

Tytusdj napisał(a):Ja kupuję kiedy mi potrzeba po najlepszym kursie w danej chwili i zapominam o tym od razu, bo inaczej można tylko sobie popsuć wyjazd.

Dokładnie :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 11.06.2015 14:54

Jestem świeżo po rozmowie z M-Bankiem i widze że od poprzedniego roku troche się pozmieniało ..... :(

wypłata z bankomatów (prowizja za wypłatę (nie mniej niż 9pln + prowizja za przewalutowanie)
Visa paywave - 3% + 5,9% (z kun na pln)
MasterCard paypass - 3% + 3% (z kun na pln)
Matercard World debit 0% + 3%

przy płatnościach bezgotówkowych - nie ma prowizji za wypłate (bo jej fizycznie nie ma)

Nie ma innego wyjścia jak zabierać eurosy + pln-y i awaryjnie kartę do bankomatu
Ostatnio edytowano 11.06.2015 20:51 przez pawelli, łącznie edytowano 1 raz
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.06.2015 16:09

Tylko dla tej karty ms gold debit wyplata z bankomatu jest bezplatna nie tylko w cro ale na calym swiecie. Majac konto jak na bez bezplatnych bankomatow oplaca sie taka karte miec. Nie trzeba szukac w pl euronetu tylko co popadnie. W zeszlym roku tez bylo przewalutowanie i tak jak pisalem calkowity koszt wyszedl mi niecale 52 grosze za kune. Mam tez visa ale jak pytalem na infolini to pani powiedziala ze w przypadku ms jest 1% mniejsza prowizja. A jako ze dla mnie nie mialo to znaczenia bo dla visy place 5 zl miesiecznie za darmowe bankomaty to i tak korzystalem z tej ms moze 1 % nie duzo ale po co przeplacac. A co do platnosci internetowych np z alliexpres to wtedy faktycznie wychodzi po kursie z banku i jest nieco drozej ale i tak sie oplaca kupowac:-)
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 11.06.2015 20:53

pawelli napisał(a):Jestem świeżo po rozmowie z M-Bankiem i widze że od poprzedniego roku troche się pozmieniało ..... :(

wypłata z bankomatów (prowizja za wypłatę (nie mniej niż 9pln + prowizja za przewalutowanie)
Visa paywave - 3% + 5,9% (z kun na pln)
MasterCard paypass - 3% + 5% (z kun na pln)
Matercard World debit 0% + 3%

przy płatnościach bezgotówkowych - nie ma prowizji za wypłate (bo jej fizycznie nie ma)

Nie ma innego wyjścia jak zabierać eurosy + pln-y i awaryjnie kartę do bankomatu


Oni chyba każdemu mówią co innego :D ja dziś pytałem w placówce i kobieta mówiła że bankomaty nie mniej niż 9zł.
Debetowki:
Visa- jedno przewalutowanie 5.9%
Master Card - 2% jedno przewalutowanie i 2% drugie.
Obie karty rzekomo są ww Euro czy coś takiego..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą BZ WBK i mBank - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone