Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Plan wakacji 2016

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Plan wakacji 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.06.2016 15:17

Cześć.
Chyba zrobię z tego coroczny cykl bo to już 3 z rzędu wątek w którym planuję swoje wakacje.
Bardzo mi pomagają te wątki więc nie zamierzam póki co z nich zrezygnować.
Wasza potrzeba pomocy daje w takich sytuacjach upust i każdy jest zadowolony :)

Humorem chciałem zacząć więc proszę o litość jakby co.

Wczasy 10.07-29.07.2016
3 tygodnie tułaczki po Chorwacji.

Kwatery to Pag/Pag, Rogoźnica/ląd i Jelsa/Hvar.

Wyjazd po finale ME2016 10.07.2016 blisko północy.

PAG
11.07.2016 – kwatera, wyjście na miasto + może miejska plaża.
12.07.2016 – plaża Bosanka (Bosana - dzięki) ew. Sv. Marija + obiad w Bosance (ta słynna niezbyt rzucająca się w oczy knajpeczka z podobno pysznymi owocami morza - adres Bosana 68 naprzeciw Villi Ivanka po lewej stronie jadąc z Pagu)
13.07.2016 – Zavratnica - promem Prizna-Zigljen. Obejrzenie Zavratnicy z góry, powrót na główną drogę i przez Jablanac do samej Zavratnicy aby posnurkować przy zatopionym wraku - https://asequibles.wordpress.com/2015/0 ... -jablanac/
14.07.2016 – Plaża Rucica + Beretnica
15.07.2016 - Nin, plaża + zwiedzanie. Wieczorem do Zadaru.
16.07.2016 – plaża Zrce.
17.07.2016 – Rab + ew. gaj oliwny w Lun jak dzieci pozwolą.
18.07.2016 – wyjazd do Rogoźnicy w zależności czy nam się na PAG będzie już nudziło, to albo wcześnie z rana albo po jakimś plażowaniu.

ROGOŹNICA
18.07.2016 – kwatera, wieczorne wyjście na miasto + może plaża Sepurine (jeżeli wyjedziemy wcześnie z PAG).
19.07.2016 – Szybenik
20.07.2016 – plaża Sepurine albo inna.
21.07.2016 – Primosten - zwiedzanie + jakaś plaża
22.07.2016 - plaża przy marinie w Rogoźnicy + sprawdzenie Smoczego Oka /Zmajevo Oko
23.07.2016 - pewnie jakaś plaża (może na wyspowej stronie).
24.07.2016 - wyjazd na prom Split-Stari Grad. Po drodze zwiedzenie Trogiru albo najprawdopodobniej Splitu chociaż już byłem w obu miejscach.

Jelsa/HVAR
24.07.2016 - przyjazd i obiecany największy deser w restauracji EIS CAFFE RIVA (200kn) :)
25.07.2016 - nasza ukochana plaża Pokrivenik
26.07.2016 - plaża Prapatna + kolacja w drodze powrotnej w Vrsnik/Vrsnik.
27.07.2016 - plaża Skozanje (Gdinj)
28.07.2016 - wizyta w Hvarze (muszę tam znowu zjeść tagiatelle z salomonem na Trg Sv Stjepana - nigdy lepszej nie jadłem). Może jakiś zorganizowany rejs po Pakleni Otok (http://www.visit-hvar.com/tours/boat-ex ... /HV-TR-139).
29.07.2016 - wyprowadzka i na plażę do wieczora bo jadę na noc. Plaża może już gdzieś na lądzie (Makarska, Brela, itp.)

Co sądzicie, co byście zmienili ?
Głównie co poradzicie w sprawie Zadaru ?
Co można jeszcze robić w Rogoźnicy (plaże, fajne miejsca do zwiedzenia) ?
Hvar opanowany - tutaj nie mam problemu żadnego.

Z góry dziękuję.
Ostatnio edytowano 20.06.2016 14:35 przez kaeres, łącznie edytowano 3 razy
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.06.2016 15:32

Bosanka jest tu. :roll:
A plaża w samej Bošanie niczego Ci nie urwie... fajnie jest od Dubravy, Sv. Mariji i dalej w stronę Filino.
figusek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 03.06.2016 15:40

A co to za deser w EIS CAFFE RIVA? Pytam, bo będziemy prawdopodobnie na Hvarze na wycieczce, może się czegoś ciekawego dowiem :-)
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.06.2016 15:41

Co do Rogoznicy to z niej można spokojnie udać sie na wodospady Krka, do Trogiru i Splitu. Dobrym pomysłem tak jak napisałeś jest wypad do Szybenika, moim zdaniem niedocenionego miasta oraz urokliwego Primosten. W samej Rogoznicy nie ma wielu miejsce do odwiedzin, Zmajevo Oko moim zdaniem nie powala jedyny plus, że mozna poskakać ale to atrakcja raczej dla odważnych:). Klimat Rogoznicy psuje ruch samochodów na wyspę. W Primosten to lepiej rozwiązali...
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.06.2016 15:54

figusek napisał(a):A co to za deser w EIS CAFFE RIVA? Pytam, bo będziemy prawdopodobnie na Hvarze na wycieczce, może się czegoś ciekawego dowiem :-)

Wysoki chyba na 80cm, nie wiem ile tam jest gałek ale sporo i naćkany owocami że masakra (ćwierć ananasa, arbuza, melona, z 2 banany, itp).
Sama cena zabija ale czego się nie robi na wakacjach.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.06.2016 15:56

amatus1 napisał(a):Co do Rogoznicy to z niej można spokojnie udać sie na wodospady Krka, do Trogiru i Splitu. Dobrym pomysłem tak jak napisałeś jest wypad do Szybenika, moim zdaniem niedocenionego miasta oraz urokliwego Primosten. W samej Rogoznicy nie ma wielu miejsce do odwiedzin, Zmajevo Oko moim zdaniem nie powala jedyny plus, że mozna poskakać ale to atrakcja raczej dla odważnych:). Klimat Rogoznicy psuje ruch samochodów na wyspę. W Primosten to lepiej rozwiązali...

Po Splicie czy Trogirze mam zamiar pochodzić w drodze na Hvar.
W Krka byliśmy.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.06.2016 16:47

Ta plaża przy marinie w Rogoźnicy to ma być Miline? Bo Miline jest trochę bez sensu. Szczególnie po Pagu. Tu marina, tam port... Auta przy głowie jeżdżą no i wogle... :roll: Nie ten level. W ogóle mi się nie podobała.

http://www.visit-rogoznica.com/pl/galer ... 5%BEa.aspx
http://loverogoznica.eu/pl/plaza-miline/

Wyspę sobie można obejść dokoła - fajny spacerek deptakiem nad wodą za starówką w stronę Kopary, potem do Gornji Muli (masa jeżowców tam kiedyś była) dokoła tego zielonego wzgórza (był na nim jakiś stary, zapomniany cmentarz...), a potem na skróty w kierunku plaży Racice (ciekawe, czy jest tam jeszcze zjeżdżalnia do wody?...) i dalej albo prosto do starówki górą albo lepiej dokoła brzegiem w kierunku grobli.

http://loverogoznica.eu/pl/plaze/

Skozanje, jeśli już masz zamiar trzaskać się po szutrówkach, sugeruję rano.
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 03.06.2016 19:13

kaeres napisał(a):Co sądzicie, co byście zmienili ?

Z góry dziękuję.

Przeczytałam Twój plan uważnie i się zmęczyłam, zwłaszcza, że przez ostatnie 11 lat bywałam w tych miejscach ale nie w czasie jednego wyjazdu.
Jak Ci się plan z jakichś powodów zmieni, to odpuszczasz dany punkt programu, czy realizujesz mimo wszystko ucinając dni na końcu???

;)
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.06.2016 21:45

kaeres napisał(a):Cześć.
Chyba zrobię z tego coroczny cykl bo to już 3 z rzędu wątek w którym planuję swoje wakacje.

No nie wiem.......ja naliczyłem przynajmniej pięć.
Osobiście gdybym miał w ten sposób planować wakacje, to bym chyba pierd....dostał.
No ale to Twoje przecież.

Ja bym to jeszcze podzielił.
Np. 17.07 - do południa i 17.07 - po południu.....no i koniecznie wieczór.
I analogicznie każdy następny w ten sam sposób.
W przeciwnym razie może się wkraść zbyt dużo chaosu, czy jak to dzisiejsza młodzież mówi- spontanu, i co wtedy?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2016 23:55

Ja bym dodał dokładne godziny z minutami, szczególnie minuty są ważne :!: :D

Czas to pieniądz 8)

No i trzeba wprowadzić surowe kary dla członków rodziny łamiących taką rozpiskę :roll: :wink:
romuald22
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 04.06.2016 00:33

Od której do której śpicie?
Bo to ma znaczenie, a nie zaznaczyłeś. :)

anakin napisał(a):Osobiście gdybym miał w ten sposób planować wakacje, to bym chyba pierd....dostał.

A ja wpier...
Od żony. :wink: :)
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.06.2016 00:45

eee tam gadacie :P

plany są dobre :P właśnie na dniach mam zamiar przedstawić mój mojemu małżowi :P
co prawda nie podzielony na dni i godziny ale na miejsca, które MUSIMY zobaczyć :D
i pewnie 1/3 zweryfikuje małż a kolejną 1/3 czas ;(
Ale plany są :D:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2016 09:16

kaeres napisał(a):

... Co sądzicie, co byście zmienili ?

Ty tak na poważnie :?: cały urlop z kartką w ręku z planem wakacyjnym 8O :roll:

a jak np. nie będzie po przyjeździe obiecanych największych deserów w restauracji EIS CAFFE RIVA , bo będzie zamknięta 8)

to co? cały plan w doope wziął :wink:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.06.2016 11:36

Ja też robię plany, ale nie z rozpiską na poszczególne dni, a tym bardziej na plaże, która w danym dniu ma. Trzeba by byo (jak już napisano) chodzić wszędzie z kartką. A masz listę zapasową, jak np. droga będzie z powodu wypadku zamknięta i do jakiejś plazy nie dojedziesz?
Bea.ta napisał(a):Przeczytałam Twój plan uważnie i się zmęczyłam
Ja zadyszkę mam do tej chwili...
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.06.2016 17:57

Aleście się rzucili jak sępy. :roll: Jeden lubi spontan, a drugi chce mieć wszystko zaplanowane - bo tak i już.

Też nie planuję wszystkiego tak dokładnie, ale jak ktoś tak chce sobie uporządkować czas na prawie 3 tygodnie, to kto bogatemu zabroni?

Bardziej merytorycznie do autora:
Nie wiem, czy chciałoby mi się jechać specjalnie do Zadaru z Pagu - chyba tylko po to, żeby zostać wieczorem na zachodzie słońca i zobaczyć migoczący Pozdrav Suncu. Jeśli tego nie ma w planach, wolałabym już pojeździć po samej wyspie Pag i poplażować na niej, albo też odwiedzić NP Paklenica - ale Ty chyba nie lubisz górskich wędrówek :?:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019