Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.05.2019 23:36

wikol napisał(a):Nie widzę sensu zakładania specjalnie konta w PKOSA dla 10-13 dni pobytu w Chorwacji by resztę roku pilnować konta i robić ruchy na nim. Jeżeli to ma być dodatkowe drugie konto to ok.

Jak ktoś tu napisał - NestBank + Revolut.


Mam konto w Pekao SA. Jest to moje drugie konto - nazywam je kontem roboczym. Zasadniczo nic nie muszę na nim robić, oprócz tej jednej miesięcznej płatności. Na podstawowym koncie mam stałe zlecenie przelewu tych koniecznych 500 złotych i konto jest darmowe. 12 wpłat przez rok to akurat kasa odłożona na wakacje. Konto przydaje się też jako konto do płatności w sieci, gdy nieraz trzeba , tak jak np. na Booking.com podać dane kart. Główne konto jest wtedy dużo bardziej bezpieczne.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.05.2019 05:47

Bravik napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Czy któryś z was już płacił lub pobierał kasę w Chorwacji w tym roku, że tyle zapewnień i mądrości podajecie.
Ja tez nie miałem dotychczas nigdy nie miałem na potwierdzeniach z bankomatów że jest prowizja dopiero w tym roku się to pojawiło. Może tak ma być że pokazuje się wszystkie składniki przeliczenia wypłaty z bankomatu.
Dla ciekawości dziś bankomat z ERSTE Banka nie pokazuje prowizji z pobrania gotówki i jego przelicznik to 0,58 zł za kunę.
Z tego wniosek by unikać bankomatów z EURONETU bo tu jest pobierana prowizja.

Tak, byłem w kwietniu tydzień w Chorwacji i podaję tyle zapewnień i mądrości. Wybierałem gotówkę kartą MasterCard i blikiem z Pekao SA w bankomatach ZaBa, płaciłem kartą tam gdzie się dało i kurs krążył w granicach 0,57. Spróbowałem pobrać gotówkę (200 kun) kartą MasterCard z Credit Agricole i dostałem po dupie, bo kurs po jakim bank przeliczył kuny to 0,599. Do tego doszło 4,79 PLN prowizji i 10 PLN opłaty za wypłatę z bankomatu za granicą. Kurs wyszedł 0,673 złocisza za kunę. Spróbowałem też zapłacić kartą MC z Credit Agricole i jedyną różnicą był fakt nie pobrania opłaty za wypłatę. Ale tu również kurs w stosunku do Pekao SA to porażka.

Dla mnie prowizje do mojej karty w tym roku to zdziwienie ponieważ od lat płacę i pobieram i zawsze było po bardzo korzystnym kursie i bez dodatkowych opłat, a w tym roku w zależności od przynależności bankomatu różnej wielkości prowizje.
Wieczorem pobrałem z Privredna Banka Zagrebi kuna po 0,64 zł, płatność na stacji paliw 0,58 zł/kuna.
Po powrocie muszę sprawdzić mój bank, bo mam zapewnione darmowe wypłaty zagranicą a tu klops, co chwilę coś innego.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 25.05.2019 07:58

Piszecie ; Kartą MC z Credit Agricole - debetową czy kredytową? też jestem ciekaw, z transakcji której więcej opłat naliczają.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.05.2019 09:45

damianisko5 napisał(a):Piszecie ; Kartą MC z Credit Agricole - debetową czy kredytową? też jestem ciekaw, z transakcji której więcej opłat naliczają.


Karta debetowa oczywiście. Karty kredytowe mnie parzą :D . Żeby było jasne - użyłem karty Credit Agricole dwa razy - pierwszy i ostatni :D . To był tylko ekperyment - bardzo nieudany eksperyment, bo przy 200 kunach przepłaciłem 20% w stosunku do MC z Pekao SA.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 25.05.2019 11:58

Bravik napisał(a):
damianisko5 napisał(a):Piszecie ; Kartą MC z Credit Agricole - debetową czy kredytową? też jestem ciekaw, z transakcji której więcej opłat naliczają.


Karta debetowa oczywiście. Karty kredytowe mnie parzą :D . Żeby było jasne - użyłem karty Credit Agricole dwa razy - pierwszy i ostatni :D . To był tylko ekperyment - bardzo nieudany eksperyment, bo przy 200 kunach przepłaciłem 20% w stosunku do MC z Pekao SA.

Dzięki, już za późno na zmianę banku.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 25.05.2019 13:34

Gdy ktoś jest beneficjentem 500+ może sobie założyć konto w PKO S.A. Tym sposobem ma comiesięczny wpływ i kartę do płatności w Chorwacji.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 25.05.2019 19:57

Bravik napisał(a):
damianisko5 napisał(a):Piszecie ; Kartą MC z Credit Agricole - debetową czy kredytową? też jestem ciekaw, z transakcji której więcej opłat naliczają.


Karta debetowa oczywiście. Karty kredytowe mnie parzą :D . Żeby było jasne - użyłem karty Credit Agricole dwa razy - pierwszy i ostatni :D . To był tylko ekperyment - bardzo nieudany eksperyment, bo przy 200 kunach przepłaciłem 20% w stosunku do MC z Pekao SA.

Zamiast eksperymentować trzeba czytać TOiP i Regulamin karty jaką się ma w danym banku.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 25.05.2019 23:15

wikol napisał(a):Gdy ktoś jest beneficjentem 500+ może sobie założyć konto w PKO S.A. Tym sposobem ma comiesięczny wpływ i kartę do płatności w Chorwacji.


Pierdoły piszesz...
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 26.05.2019 18:40

damianisko5 napisał(a):
Bravik napisał(a):
damianisko5 napisał(a):Piszecie ; Kartą MC z Credit Agricole - debetową czy kredytową? też jestem ciekaw, z transakcji której więcej opłat naliczają.


Karta debetowa oczywiście. Karty kredytowe mnie parzą :D . Żeby było jasne - użyłem karty Credit Agricole dwa razy - pierwszy i ostatni :D . To był tylko ekperyment - bardzo nieudany eksperyment, bo przy 200 kunach przepłaciłem 20% w stosunku do MC z Pekao SA.

Dzięki, już za późno na zmianę banku.


Konto zakładasz w pół godziny, jestem użytkownikiem pekao i nie zamienię na nic innego. Darmowe konto w pl, wygodne w korzystaniu, bardzo dobre kursy i w Cz (w majówkę lepszy kurs niż cinkciarz) i euro i kuny.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 26.05.2019 18:44

babiszado napisał(a):Konto zakładasz w pół godziny, jestem użytkownikiem pekao i nie zamienię na nic innego. Darmowe konto w pl, wygodne w korzystaniu, bardzo dobre kursy i w Cz (w majówkę lepszy kurs niż cinkciarz) i euro i kuny.


Konto w PKO S.A nie jest darmowe.

Prawdziwie darmowe konto jest w NestBanku.
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 26.05.2019 20:31

wikol napisał(a):
babiszado napisał(a):Konto zakładasz w pół godziny, jestem użytkownikiem pekao i nie zamienię na nic innego. Darmowe konto w pl, wygodne w korzystaniu, bardzo dobre kursy i w Cz (w majówkę lepszy kurs niż cinkciarz) i euro i kuny.


Konto w PKO S.A nie jest darmowe.

Prawdziwie darmowe konto jest w NestBanku.


Nie wiem jak jest w nest ja w pekao nic nie płacę, ale też nie o to chodzi. Po prostu super sprawdza się w Cro i w podróży.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 27.05.2019 04:41

babiszado napisał(a):
wikol napisał(a):
babiszado napisał(a):Konto zakładasz w pół godziny, jestem użytkownikiem pekao i nie zamienię na nic innego. Darmowe konto w pl, wygodne w korzystaniu, bardzo dobre kursy i w Cz (w majówkę lepszy kurs niż cinkciarz) i euro i kuny.


Konto w PKO S.A nie jest darmowe.

Prawdziwie darmowe konto jest w NestBanku.


Nie wiem jak jest w nest ja w pekao nic nie płacę, ale też nie o to chodzi. Po prostu super sprawdza się w Cro i w podróży.



Potwierdzam - konto w PKO S.A - (przekorzystne) darmowe .... (pod warunkiem wpłaty co miesiąc co najmniej 500 zł , i 1 x płatność kartą za zakupy. Moim "podstawowym" kontem jest mbank , z którego mam ustawiony miesięczny przelew na 600 zł na to konto ( konto te traktuje jako " skarbonkę" na wakacje :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.05.2019 08:33

benito5 napisał(a):
wikol napisał(a):Gdy ktoś jest beneficjentem 500+ może sobie założyć konto w PKO S.A. Tym sposobem ma comiesięczny wpływ i kartę do płatności w Chorwacji.


Pierdoły piszesz...

Czemu pierdoły. Takie są fakty bo znam kilka osób które w ten sposób prowadzą to konto. Nie dość że mają osobne konto na 500+ to jeszcze ułatwia im życie w Chorwacji.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.05.2019 08:56

wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):Nie widzę sensu zakładania specjalnie konta w PKOSA dla 10-13 dni pobytu w Chorwacji by resztę roku pilnować konta i robić ruchy na nim. Jeżeli to ma być dodatkowe drugie konto to ok.


Widzisz, ja założyłem je specjalnie, aczkolwiek w PKO BP (przez pomyłkę ;) )

Tak mi się spodobało, że UŻYWAM go do dziś. Nie pilnuję, nie robię ruchów, najzwyczajniej w świecie używam :)

Ja mam w PKOBP od wielu lat ale w Chorwacji nieprzydatne. Prowizje, prowizje, prowizje......chyba ze masz konto Aurum lub BezGranic.


inteligo - w porównaniu z naszym zwykłym kontem, jest bardzo przydatne w cro
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.05.2019 09:32

piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):
piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):Nie widzę sensu zakładania specjalnie konta w PKOSA dla 10-13 dni pobytu w Chorwacji by resztę roku pilnować konta i robić ruchy na nim. Jeżeli to ma być dodatkowe drugie konto to ok.


Widzisz, ja założyłem je specjalnie, aczkolwiek w PKO BP (przez pomyłkę ;) )

Tak mi się spodobało, że UŻYWAM go do dziś. Nie pilnuję, nie robię ruchów, najzwyczajniej w świecie używam :)

Ja mam w PKOBP od wielu lat ale w Chorwacji nieprzydatne. Prowizje, prowizje, prowizje......chyba ze masz konto Aurum lub BezGranic.


inteligo - w porównaniu z naszym zwykłym kontem, jest bardzo przydatne w cro

Miałem Inteligo na początku lat 2000 ale później zamknąłem. Co takiego ciekawego oferuje te konto ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 138
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone