Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.06.2019 09:13

Niedługo w każdym banku będzie możliwość uruchomienia karty "wielowalutowej" i zakupów bez prowizji.
W PKOBP już można uruchomić taką usługę. Pozostaje tylko kwestia wypłat prowizyjnych z bankomatów.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.06.2019 09:17

Farstone napisał(a):W mBanku już jest za darmo możliwość płatności za granicą bez opłat za przewalutowanie.


Tak, tego będzie coraz więcej. To wszystko na zasadzie zaniku opłat roamingowych
legaw
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) legaw » 06.06.2019 11:01

Witam, jaka jest prowizja w PKOBP za wypłaty z bankomatów za granicą z karty "wielowalutowej"?
Ekspert PKO BP
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ekspert PKO BP » 06.06.2019 11:29

@legaw, prowizja będzie naliczana zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji konta, do którego karta została wydana. Tabele znajdziesz na stronie pkobp.pl w zakładce Opłaty i prowizje.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: REVOLUT - karta wielowalutowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.06.2019 19:55

Czy w Chorwacji są bankomaty z których można wypłacać euro ?
Mam konto wielowalutowe w ING i nie chciałbym , jeśli to możliwe, wieźć ze sobą euro na opłaty za apartament.
Wolałbym wypłacić euro z bankomatu. Czy ktoś wypłacał już euro z bankomatu, bezpośrednio ze swojego konta walutowego ?
Nie chodzi mi o przewalutowanie złotówek :idea:
raven66
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) raven66 » 07.06.2019 09:24

Ekspert PKO BP napisał(a):@legaw, prowizja będzie naliczana zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji konta, do którego karta została wydana. Tabele znajdziesz na stronie pkobp.pl w zakładce Opłaty i prowizje.

To jest właśnie problem z bankami i z "ekspertami". Nie potraficie odpowiedzieć normalnie na pytanie, tylko albo kopiuj+wklej, albo odsyłanie na stronę albo szukaj sobie sam.
Ta odpowiedź NIC nie wnosi kompletnie do tematu.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: REVOLUT - karta wielowalutowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.06.2019 09:41

Habanero napisał(a):Czy w Chorwacji są bankomaty z których można wypłacać euro ?
Mam konto wielowalutowe w ING i nie chciałbym , jeśli to możliwe, wieźć ze sobą euro na opłaty za apartament.
Wolałbym wypłacić euro z bankomatu. Czy ktoś wypłacał już euro z bankomatu, bezpośrednio ze swojego konta walutowego ?
Nie chodzi mi o przewalutowanie złotówek :idea:


Wypłacisz na pewno tam gdzie euro jest walutą (np. Slowenia, Austria), a w Chorwacji w dużych miastach. Trochę może pomóc fajna apka na Androida AdriaATM.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: REVOLUT - karta wielowalutowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.06.2019 11:28

Bravik napisał(a):
Habanero napisał(a):Czy w Chorwacji są bankomaty z których można wypłacać euro ?
Mam konto wielowalutowe w ING i nie chciałbym , jeśli to możliwe, wieźć ze sobą euro na opłaty za apartament.
Wolałbym wypłacić euro z bankomatu. Czy ktoś wypłacał już euro z bankomatu, bezpośrednio ze swojego konta walutowego ?
Nie chodzi mi o przewalutowanie złotówek :idea:


Wypłacisz na pewno tam gdzie euro jest walutą (np. Slowenia, Austria), a w Chorwacji w dużych miastach. Trochę może pomóc fajna apka na Androida AdriaATM.


Szkoda, że tylko w dużych miastach :(
Dzięki za pomoc :)
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 09.06.2019 18:05

raven66 napisał(a):
Ekspert PKO BP napisał(a):@legaw, prowizja będzie naliczana zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji konta, do którego karta została wydana. Tabele znajdziesz na stronie pkobp.pl w zakładce Opłaty i prowizje.

To jest właśnie problem z bankami i z "ekspertami". Nie potraficie odpowiedzieć normalnie na pytanie, tylko albo kopiuj+wklej, albo odsyłanie na stronę albo szukaj sobie sam.
Ta odpowiedź NIC nie wnosi kompletnie do tematu.

Bo niestety w kontach i prowizjach panuje spory bałagan i nawet pracownicy banku nie do końca dają wiążące odpowiedzi. Na infolinii mówią tak - w oddziale coś zupełnie przeciwnego. Jedziemy z sąsiadem który pierwszy raz jedzie do HR i chciał sobie to wszystko wyklarować (ma konto "bez granic"), począwszy od opłat za prowadzenie konta, poprzez inne prowizje nie dostał jasnej odpowiedzi :( . Np w tabeli prowadzenie konta walutowego 6,9 PLN/mies, a na stronie napisane - bezpłatne. Jutro jedzie do oddziału. Po założeniu konta w HRK karta natychmiast stała się "wielowalutowa" bez konieczności wymiany - taka ciekawostka.
Ostatnio edytowano 09.06.2019 22:59 przez muchador, łącznie edytowano 1 raz
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 09.06.2019 18:16

muchador napisał(a):Bo niestety w kontach i prowizjach panuje spory bałagan i nawet pracownicy banku nie do końca dają wiążące odpowiedzi. Na infolinii mówią tak - w oddziale coś zupełnie przeciwnego.

Niestety prawda.
Mam konto w jednym z bardziej popularnych i znanych banków w Polsce. Poszedłem ostatnio dopytać w mojej placówce tegoż banku o pewne rzeczy co do których miałem wątpliwości. Okazało się, że pracownik nie miał pojęcia o co go pytam. Było mi nieco głupio, że wyjaśniam mu pewne rzeczy, które dla niego powinny być oczywiste.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.06.2019 19:05

muchador napisał(a):Jedziemy z sąsiadem który pierwszy raz jedzie do HR i chciał sobie to wszystko wyklarować (ma konto "bez granic"), począwszy od opłat za prowadzenie konta, poprzez inne prowizje nie dostał jasnej odpowiedzi :( . Np w tabeli prowadzenie konta 6,9 PLN/mies, a na stronie napisane - bezpłatne. Jutro jedzie do oddziału. Po założeniu konta w HRK karta natychmiast stała się "wielowalutowa" bez konieczności wymiany - taka ciekawostka.

Jeżeli chodzi o konto "Bez Granic" to koszt wynosi 17,90zł.

Konto "Za Zero" kosztuje 6,90zł, jeśli zrobimy zakupy przez miesiąc kartą >300zł konto jest darmowe.
Owszem można pod konto podpiąć tzw. "kartę wielowalutową" pod swoją dotychczasową kartę.
Zakładamy konto walutowe w HRK i płacimy w Chorwacji kartą bez prowizji. Pod warunkiem że mamy wystarczającą ilość HRK na tym koncie. A co jeśli kun zabraknie, podciągnie ze złotówek, tego jeszcze nie wiem.
Jeśli wogóle nie mamy kun i zapłacimy kartą w Chorwacji to pociągnie ze złotówek ale na infolinii nie powiedziano z jaką prowizją itd.
Jest tu niejaki "Ekspert PKOBP" - niech się wypowie
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 348
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 09.06.2019 20:55

W zeszłym roku, w Pakostane w 90% nie można było płacić kartą w Konobach.
Ekspert PKO BP
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ekspert PKO BP » 10.06.2019 08:43

wikol napisał(a):
muchador napisał(a):Jedziemy z sąsiadem który pierwszy raz jedzie do HR i chciał sobie to wszystko wyklarować (ma konto "bez granic"), począwszy od opłat za prowadzenie konta, poprzez inne prowizje nie dostał jasnej odpowiedzi :( . Np w tabeli prowadzenie konta 6,9 PLN/mies, a na stronie napisane - bezpłatne. Jutro jedzie do oddziału. Po założeniu konta w HRK karta natychmiast stała się "wielowalutowa" bez konieczności wymiany - taka ciekawostka.

Jeżeli chodzi o konto "Bez Granic" to koszt wynosi 17,90zł.

Konto "Za Zero" kosztuje 6,90zł, jeśli zrobimy zakupy przez miesiąc kartą >300zł konto jest darmowe.
Owszem można pod konto podpiąć tzw. "kartę wielowalutową" pod swoją dotychczasową kartę.
Zakładamy konto walutowe w HRK i płacimy w Chorwacji kartą bez prowizji. Pod warunkiem że mamy wystarczającą ilość HRK na tym koncie. A co jeśli kun zabraknie, podciągnie ze złotówek, tego jeszcze nie wiem.
Jeśli wogóle nie mamy kun i zapłacimy kartą w Chorwacji to pociągnie ze złotówek ale na infolinii nie powiedziano z jaką prowizją itd.
Jest tu niejaki "Ekspert PKOBP" - niech się wypowie


Prowadzenie Konta bez Granic to 17,90 PLN, za Konto za Zero nie jest pobierana opłata, jeśli płatności wykonane kartą lub BLIK-iem wyniosą min. 300 PLN, w przeciwnym razie 8 PLN (dot. umów od 1 października 2014). Rachunek walutowy jest prowadzony bezpłatnie, jeśli jest do niego podpięta karta (można podpiąć np. kartę do Konta bez Granic lub do Konta za Zero). Jeśli nie ma podpiętej karty, opłata to 6,90 PLN.

Jeśli na rachunku walutowym nie będzie wystarczających środków, a będą na rachunku w PLN, transakcja zostanie zrealizowana ze złotówkowego. W przypadku transakcji z rachunku w PLN będzie przewalutowanie operacji przez Visę oraz prowizja za przewalutowanie - 3,5% kwoty transakcji.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 10.06.2019 09:06

Ciekawa sprawa z innego kraju, ale może dotyczyć też Chorwacji.

W czasie majówki na Malcie używałem m.in karty debetowej MC Pekao SA. jest to karta wielowalutowa, więc płatności w euro ściągane z subkonta euro. Tak samo bezprowizyjna wypłata gotówki z bankomatów lokalnych banków.

Był jeden wyjątek - bankomaty Euronetu, o ile we wszystkich innych bankomatach domyślnie pobierało mi pieniądza z subkonta euro, to Euronet uparcie chciał mi ściągać kasę z konta złotówkowego, pytał się czy akceptuję kurs wymiany i prowizję, coś ok. niecałe 4 zł za wypłatę. W ustawieniach bankomatu nie dało się ustawić opcji wypłat z subkonta euro.

Euronet działa też w Chorwacji, a liczba ich bankomatów rośnie bardzo szybko, więc warto mieć na uwadze, że wypłaty u nich mogą być niezbyt korzystne.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 10.06.2019 09:16

Ciekawe. Ja w ubiegłym roku również wypłacałem pieniądze w Chorwacji i to wyłącznie z bankomatów Euronet. Konto złotówkowe, żadnych prowizji czy innych opłat.
Czyżby na Malcie były inne zasady? A może w tym roku coś się zmieniło?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 141
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone