Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 28.05.2019 09:38

Mam konto walutowe w euro i dolarach w Alior Kantor + oczywiście karty euro i $.
W warunkach jest 1 wypłata w miesiącu kalendarzowym za granicą za 0 zł, a każda następna 9 zł.
I ok, wszystko jasne.

Pytanie jest takie czy wypłacając w bankomacie euronetu, może być doliczona dodatkowa prowizja przez euronet (czy kogoś tam), o której pisze wcześniej w temacie? Czy jeśli mam tak w warunkach z banku, to nikt nic mi nie może więcej doliczyć?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2019 09:39

grab56 napisał(a):PS. Czy jakiekolwiek chorwackie bankomaty w ogóle wypłacają euro?

Pytałem kiedyś naszego rezydenta Leona - są takie, ale tylko w dużych miastach - np. Zadar, Split.

https://www.zaba.hr/home/bankomati1
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 28.05.2019 09:43

coglin napisał(a):Pytanie jest takie czy wypłacając w bankomacie euronetu, może być doliczona dodatkowa prowizja przez euronet (czy kogoś tam), o której pisze wcześniej w temacie? Czy jeśli mam tak w warunkach z banku, to nikt nic mi nie może więcej doliczyć?

Tylko bank nalicza prowizję.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.05.2019 10:56

benito5 napisał(a):
Bo w moim (i zapewne w wielu przypadkach) jest kontem darmowym... - konto przekorzystne


Konto przekorzystne-
Wysłanie kodu SMS do zaakceptowania zlecenia w Pekao24 7 (stawka określona dla pojedynczego SMS, opłata pobierana miesięcznie zbiorczo od wszystkich SMS wysłanych w poprzednim miesiącu kalendarzowym
- 0,20gr.

czyli darmowe nie jest
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 28.05.2019 11:01

wikol napisał(a):
benito5 napisał(a):
Bo w moim (i zapewne w wielu przypadkach) jest kontem darmowym... - konto przekorzystne


Konto przekorzystne-
Wysłanie kodu SMS do zaakceptowania zlecenia w Pekao24 7 (stawka określona dla pojedynczego SMS, opłata pobierana miesięcznie zbiorczo od wszystkich SMS wysłanych w poprzednim miesiącu kalendarzowym
- 0,20gr.

czyli darmowe nie jest

Dzielenie włosa na czworo :roll: Nikt Ci nie każe korzystać z autoryzacji SMS. Włącz autoryzację mobilną i masz darmowe. Wymóg transakcji kartą by nie płacić za jej używanie też moim zdaniem śmieszny. Kto dziś nie płaci kartą? Ja nie znam nikogo takiego.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 28.05.2019 15:42

wikol napisał(a):
benito5 napisał(a):
Bo w moim (i zapewne w wielu przypadkach) jest kontem darmowym... - konto przekorzystne


Konto przekorzystne-
Wysłanie kodu SMS do zaakceptowania zlecenia w Pekao24 7 (stawka określona dla pojedynczego SMS, opłata pobierana miesięcznie zbiorczo od wszystkich SMS wysłanych w poprzednim miesiącu kalendarzowym
- 0,20gr.

czyli darmowe nie jest


I jeszcze tworzywo z którego karta jest zrobiona takie nie za dobre.... Czepiasz się.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.05.2019 18:20

wikol napisał(a):Pekao kontra Revolut. Bank chwali się nową kartą, którą chce walczyć o klientów oszczędzających na przewalutowaniach.
https://www.cashless.pl/5867-karta-wiel ... yjna-Pekao

I co najważniejsze gdy zabraknie np. kun chorwackich dobierze ze złotówek.


To nie do końca jest nowy produkt Pekao SA. Byłem dzisiaj w banku i chciałem zamówić tą całą "Revolucję", ale dostałem informację, że przy koncie Przekorzystnym i Eurokoncie Walutowym w którejś z czterech podstawowych walut ($, €, £, CHF) karta debetowa MasterCard spełnia jej funkcję. Czyli mamy to już w portfelu i nie trzeba żadnych zamian. Oferta jest skierowana bardziej do posiadaczy kont starego typu.
Co do kun, to raczej rachunku w kunach w Pekao SA nie poprowadzisz.

https://www.pekao.com.pl/karta-rewolucyjna
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 31.05.2019 00:26

Mam tą kartę debetową wydaną w ubiegłem roku. Korzystałem z niej będąc w CRO i kursy były bardzo korzystne. Nie wybierałem jednak kasy ze "ściany", bo kupiłem kuny w Polsce i nie wiedziałem jak jest z prowizją. Okazuje się więc, że nie trzeba szukać bankomatów Zagrebacka, aby wybrać kasę bez dodatkowych kosztów... Muszę jeszcze "dokopać" się do tabeli prowizji i opłat żeby to sprawdzić. Pozdrawiam. :D
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 31.05.2019 00:28

wikol napisał(a):
benito5 napisał(a):
Bo w moim (i zapewne w wielu przypadkach) jest kontem darmowym... - konto przekorzystne


Konto przekorzystne-
Wysłanie kodu SMS do zaakceptowania zlecenia w Pekao24 7 (stawka określona dla pojedynczego SMS, opłata pobierana miesięcznie zbiorczo od wszystkich SMS wysłanych w poprzednim miesiącu kalendarzowym
- 0,20gr.

czyli darmowe nie jest


wystarczy raz wykonać przelew płacąc 0,20. Przy kolejnej płatności jako zdefiniowany już jest bez opłat.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 31.05.2019 07:51

wikol napisał(a):
benito5 napisał(a):
Bo w moim (i zapewne w wielu przypadkach) jest kontem darmowym... - konto przekorzystne


Konto przekorzystne-
Wysłanie kodu SMS do zaakceptowania zlecenia w Pekao24 7 (stawka określona dla pojedynczego SMS, opłata pobierana miesięcznie zbiorczo od wszystkich SMS wysłanych w poprzednim miesiącu kalendarzowym
- 0,20gr.

czyli darmowe nie jest


Równie dobrze w Nest Banku wykonanie przelewu natychmiastowego kosztuje 1 zł :roll: więc co ? też nie jest darmowe ? :lol:
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 03.06.2019 19:08

Dzisiaj zupełnie przypadkowo aktualizując dane osobowe, zapytałem w banko PKO bp o konto walutowe w kunach. Okazało się że od niedawna bank taką opcję umożliwia. W ciągu dosłownie minuty poprzez aplikację ipko takie konto można otworzyć i momentalnie poprzez ich kantor ( ale niekoniecznie ich ) zasilić. Na próbę po cenie 0,5868 zł kupiłem 50 kun i wszystko pięknie działa. Zapytałem jakie są opłaty czy też prowizje i usłyszałem że prowadzenie konta nic nie kosztuje, a osoby posiadające bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce za granicą też to mają w gratisie. Karta pozostaje ta sama. Transakcje bezgotówkowe rozliczane są za granicą najpierw w walucie obcej, a w przypadku wypłaty gotówki na ekranie bankomatu można wybrać w jakiej walucie chcemy wypłacić. Nie można zasilić konta HRK w gotówce tylko przelewy, ale wydaje mi się że to w tej chwili najlepsza oferta ever :D Można też założyć takie konta w wielu innych walutach i wszystko działa na takiej samej zasadzie. Skoro to (podobno) największy bank w Polsce, najwięcej forumowiczów może na tym skorzystać :wink:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.06.2019 19:33

muchador napisał(a):usłyszałem że prowadzenie konta nic nie kosztuje, a osoby posiadające bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce za granicą też to mają w gratisie.

Owszem wypłaty w Polsce masz za darmo pod warunkiem posiadania konta BezGranic które kosztuje 17,90zł/mc. :)
W ramach konta "0 zł za obsługę karty debetowej z funkcją wielowalutową, umozliwia ona korzystanie z kont walutowych (EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF), wypłaty z bankomatów oraz płatności w kraju i za granicą (w tym w internecie) bez przewalutowania"
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2528
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 03.06.2019 20:18

A korzystał ktoś z usługi wielowalutowej w mbanku ?
Korzystne to jest ?
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 03.06.2019 20:50

wikol napisał(a):
muchador napisał(a):usłyszałem że prowadzenie konta nic nie kosztuje, a osoby posiadające bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce za granicą też to mają w gratisie.

Owszem wypłaty w Polsce masz za darmo pod warunkiem posiadania konta BezGranic które kosztuje 17,90zł/mc. :)
W ramach konta "0 zł za obsługę karty debetowej z funkcją wielowalutową, umozliwia ona korzystanie z kont walutowych (EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF), wypłaty z bankomatów oraz płatności w kraju i za granicą (w tym w internecie) bez przewalutowania"


Ja mam konto Spektrum wchłonięte z Nordei i zawsze były tam wypłaty bez opłat, wiec ta sprawa mnie nie za bardzo interesowała. Nie znam zasad i opłat w PKO bp, tak mi powiedziała Pani z banku, więc jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd to przepraszam ale i tak wydaje mi się to opcją korzystną, bo można reagować na potrzebę posiadania HRK bez wożenia gotówki ( w dużej kwocie :lol: ).
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 06.06.2019 08:50

W mBanku już jest za darmo możliwość płatności za granicą bez opłat za przewalutowanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 140
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone