Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.05.2019 11:48

Bravik napisał(a): ... I na koniec - nie , nie jestem pracownikiem Pekao SA, chociaż bardzo chwalę to konto. :lol: :lol:


Nie posądzam :)

To konto jest chwalone od dłuższego czasu

Sam z 2-3 lata wstecz zakładałem konto właśnie na wakacje w HR

Tylko, ze pomyliłem PKO ;) i założyłem w BP wariant Inteligo ;)

Też było chwalone, ale dla cromaniaków to gorsza opcja

Do tego przekorzystnego jest tez aplikacja na smartfon, płatności przez NFC czy BLIK?

To chyba teraz standard, ale pytam gdyż w banku, gdzie mam od nastu lat swój ROR nawet o tym nie słyszeli ;)

To inteligo właśnie po to trzymam, gdyż świetnie się robi BLIKiem zakupy w necie czy płaci fonem podczas wycieczek rowerowych, gdzie na portfel szkoda miejsca
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 08.05.2019 11:56

piotrulex napisał(a):Do tego przekorzystnego jest tez aplikacja na smartfon, płatności przez NFC czy BLIK?

Są obie opcje. Ja korzystam od dawna z płatności NFC. Wypłaty z bankomatu również tą metodą. Karty nawet nie noszę że sobą. To najwygodniejsza , najszybsza i najbezpieczniejsza metoda.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.05.2019 14:05

Zastanawiam się tylko kiedy się ktoś w ZB zorientuje, że PEKAO to juz nie Unicredit i dodadzą prowizję.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.05.2019 14:09

mchrob napisał(a):Zastanawiam się tylko kiedy się ktoś w ZB zorientuje, że PEKAO to juz nie Unicredit i dodadzą prowizję.


Jak coś się sprzedaje/kupuje to zwykle przenosi się wiele praw/obowiązków

Zapewne wszystko jest pięknie dogadane i "zorientowanie", nie ma tu nic do rzeczy :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.05.2019 14:21

Tak podejrzewam że to raczej nie przez nieuwagę ale przez jakieś umowy, ale tez umowy zwykle bywają na czas określony. Skończy się umowa to pewnie PEKAO zmieni tabelę opłat i prowizji i po promocji. Ciekawe czy ktoś wie jak długo jeszcze będzie trwała taka współpraca między PEKAO a jego byłymi właścicielami?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 08.05.2019 15:19

mchrob napisał(a):Zastanawiam się tylko kiedy się ktoś w ZB zorientuje, że PEKAO to juz nie Unicredit i dodadzą prowizję.

Z tego co wiem od osoby z banku to oni wiedzą, że nie sa w grupie Unicredit a mają podpisana umowę partnerska czy cos w tym stylu...umowę o współpracy i z tego wynika, że nadal mają nadal te korzystne opcje.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 08.05.2019 23:41

amatus1 napisał(a):
mchrob napisał(a):Zastanawiam się tylko kiedy się ktoś w ZB zorientuje, że PEKAO to juz nie Unicredit i dodadzą prowizję.

Z tego co wiem od osoby z banku to oni wiedzą, że nie sa w grupie Unicredit a mają podpisana umowę partnerska czy cos w tym stylu...umowę o współpracy i z tego wynika, że nadal mają nadal te korzystne opcje.

Rozstrząsacie tu temat, który nie istnieje. Nowe konta osobiste oferują karty debetowe, którymi można wypłacać bez prowizji we wszystkich bankomatach na świecie - nie tylko Unicredit. W tej sytuacji ich umowy nie bardzo mnie interesują.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.05.2019 12:13

greenrs napisał(a):
amatus1 napisał(a):
mchrob napisał(a):Zastanawiam się tylko kiedy się ktoś w ZB zorientuje, że PEKAO to juz nie Unicredit i dodadzą prowizję.

Z tego co wiem od osoby z banku to oni wiedzą, że nie sa w grupie Unicredit a mają podpisana umowę partnerska czy cos w tym stylu...umowę o współpracy i z tego wynika, że nadal mają nadal te korzystne opcje.

Rozstrząsacie tu temat, który nie istnieje. Nowe konta osobiste oferują karty debetowe, którymi można wypłacać bez prowizji we wszystkich bankomatach na świecie - nie tylko Unicredit. W tej sytuacji ich umowy nie bardzo mnie interesują.

Ty masz "nowe konto debetowe" ja takiego nie ma więc temat dla mnie istnieje...ponadto może ktoś nie wiedzieć o tej opcji więc się tak nie spinaj. Dzięki jednak za cena informację. Postaram się w banku dopytać i skorzystać z tej opcji gdyż Chorwacja nie jest jedynym kierunkiem jaki odwiedzam...
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 09.05.2019 12:24

amatus1 napisał(a):Ty masz "nowe konto debetowe" ja takiego nie ma więc temat dla mnie istnieje...ponadto może ktoś nie wiedzieć o tej opcji więc się tak nie spinaj. Dzięki jednak za cena informację. Postaram się w banku dopytać i skorzystać z tej opcji gdyż Chorwacja nie jest jedynym kierunkiem jaki odwiedzam...

Absolutnie żadnej spinki z mojej strony tutaj nie ma :wink: Chcę tylko zwrócić uwagę, że według tego co wyczytałem na stronach banku, nowe konta otrzymują karty, które umożliwiają darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą. Jeśli masz stare konto to nie ma problemu by zmienić je na nowsze a być może jest także możliwość wydania innej karty do starego konta. Wówczas problem bankomatów nie należących do grupy Unicredit przestanie mieć znaczenie.
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 18.05.2019 22:48

Od pewnego czasu można w mBanku zakładać konto walutowe w kunach chorwackich i podpinać do niego kartę debetową od ROR-u.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.05.2019 08:39

Co do kart i prowizji.
Mam kartę debetową masters od wielu lat i w tym roku jest dziwna sytuacja.
Zawsze pobranie gotówki było darmowe w Chowacji, a w tym roku przy pobieraniu kun z bankomatów euronetu jest naliczana prowizja (na potwierdzeniu jest podana) i wartość 1 kuny wynosi 0,67 zł. Natomiast jak płacimy kartą to wartość 1 kuny wynosi 0,58 zł. Stąd wniosek by płacić wszędzie kartą.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 24.05.2019 09:15

Jeśli według danych z banku w którym mam konto wypłacanie z bankomatu i płatność kartą są darmowe, to czy ta prowizja będzie pobierana?
Teoretycznie nie powinna być.
Zależy to od mojego banku, euronetu, mastercarda?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.05.2019 09:28

wielbiciel napisał(a):Co do kart i prowizji.
Mam kartę debetową masters od wielu lat i w tym roku jest dziwna sytuacja.
Zawsze pobranie gotówki było darmowe w Chowacji, a w tym roku przy pobieraniu kun z bankomatów euronetu jest naliczana prowizja (na potwierdzeniu jest podana) i wartość 1 kuny wynosi 0,67 zł. Natomiast jak płacimy kartą to wartość 1 kuny wynosi 0,58 zł. Stąd wniosek by płacić wszędzie kartą.


Z jakiego banku masz kartę i z bankomatu którego banku brałeś gotówkę?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.05.2019 09:30

coglin napisał(a):Jeśli według danych z banku w którym mam konto wypłacanie z bankomatu i płatność kartą są darmowe, to czy ta prowizja będzie pobierana?
Teoretycznie nie powinna być.
Zależy to od mojego banku, euronetu, mastercarda?

Tak, zależy. Mam mastercard z Pekao SA i druga z Credit Agricole. Francuzi doją jak za świeże zboże.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 24.05.2019 09:40

Bez prowizji tylko z bankomatów Zagrebačka Banka
Dla posiadaczy karty z Pekao SA
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 136
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone