Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisać czy nie pisać ? II Hiszpania 2010

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
becia25
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) becia25 » 01.07.2010 19:14

Witam wszystkich po dłuzszej przerwie :) troszke się stęskniłam za relacjami.....no ja niestety w tym roku pojade co najwyżej nad nasz Bałtyk :(
no cóż tak bywa :cry: ale za rok na 100% Chorwacja.....pozdrawiam cieplutko a wyjeżdżajacym zyczę udanego urlopu nad Adriatykiem :wink:
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 01.07.2010 19:14

Zdjęcia idą w eter więc piszemy :
W sumie niewiele tego zostało - zaledwie kilka dni -a więc do rzeczy:

W niedzielę jedziemy do Castello d'Empuries. Miasto słynie głównie z katedry Santa Maria, w której odprawiane są od jakiegoś czasu msze w języku polskim. Jest to okazja do spotkań z rodakami i z tego co zdążyłam zauważyć na te msze przybywa sporo Polaków, wiele osób się zna i utrzymuje ze sobą przyjacielskie stosunki.

Katedra a zwłaszcza jej wejście prezentuje się bardzo okazale. Mamy okazję pooglądać ją i jej otoczenie przed mszą ze wszystkich stron - (zdjęcia nieciekawe ze względu na aurę. :?)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ostatnio edytowano 02.07.2010 11:32 przez masmedia, łącznie edytowano 3 razy
Mariusz Gąsiorowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gąsiorowski » 01.07.2010 19:17

Oczywiście że bym chciał, jak możesz to popytaj o te miejsca, nawet niekoniecznie zdjęcia, zainteresowany jestem nawet opisem słownym. A w Blanes Byłaś? sprzedają tam taką pyszną nalewkę.
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 01.07.2010 19:35

Nie wiemy co jest grane ale nikt nie wchodzi do środka a na placu (z niewiadomych dla nas przyczyn) gromadzi się spory tłumek. Wkrótce okazuje się że przed katedrą odbędzie się parada koni i zaprzęgów konnych .
Najpierw na plac przed katedrą wjeżdża wóz z figurką jakiegoś świętego (nie wiem jakiego)

Obrazek

Z progu katedry wita ich ksiądz a następnie przed drzwiami przejeżdżają konno na pięknych rumakach a także w różnych zaprzęgach :

młodzi

Obrazek

Obrazek


starsi

Obrazek

Obrazek


kobiety i mężczyźni

Obrazek


Obrazek

Obrazek

prawdziwi kowboje

Obrazek

Obrazek

Obrazek

prawdziwi z krwi i kości hiszpańscy macho :wink:

Obrazek

Obrazek

i budzące największy aplauz dzieci

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Gratka dla miłośników koni i jeździectwa - mój mąż jednak czmycha w dal z powodu alergii na końską sierść , mnie zaś kończy się bateria w aparacie więc zdjęć we wnętrzu katedry nie będzie.

Po pokazie bierzemy udział w mszy , którą prowadzi ksiądz - Niemiec z jakimiś polskimi korzeniami. Jego mowa jest zbliżona do mowy naszego papieża Benedykta XVI - trochę się myli i plącze ale ogólnie widać, że się stara i pewnie będzie mu szło co raz lepiej. :)
Jedyny mankament to przenikliwe zimno wewnątrz, ale pogoda przynajmniej do południa nas nie rozpieszcza.

Po mszy rozmowy z kilkoma osobami - wymiana wrażeń z pobytu, pytania odnośnie zwiedzania Barcelony, które ostatecznie ze względu na niepokojące prognozy zostało zaplanowane na dzień następny czyli na poniedziałek .
Okazuje się w trakcie rozmów, że brat jednego ze znajomych Bożeny wraca w środę tym samym lotem do Polski co my, ale o tym później.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.07.2010 19:42

masmedia napisał(a):... mnie zaś kończy się bateria w aparacie więc zdjęć we wnętrzu katedry nie będzie.


Kobiety ... 8O
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 01.07.2010 20:05

cieszę się, ze się zmobilizowałaś:)
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 01.07.2010 20:09

masmedia napisał(a):Witam wszystkich po mojej wakacyjnej przerwie. Nie lubię zostawiać rzeczy nie dokończonych a poza tym zobowiązałam się że dokończę tę relację więc biorę się za przeglądanie zdjęć i odświeżanie wspomnień bo jestem już po kolejnych podróżach i trochę za dużo tych wrażeń . Pozdrawiam serdecznie ( jeżeli ktoś jeszcze tu zajrzy )


Witaj masmedia nie zapomnieliśmy. :).
Powrót do wspomnień-trafna decyzja.
Dzięki za kontynuację.

Pozdrawiam.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18361
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 01.07.2010 22:41

masmedia napisał(a): za nami wakacje z których wspomnienia są dużo świeższe i przesłaniają już naszą zimową podróż .


To chyba czas najwyższy , żeby dokończyć relację . . . :wink:

. . . i rozpocząć następną 8)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.07.2010 08:13

masmedia napisał(a):

Nie napisałam Wam, że jestem na L4 bo nabawiłam się jakiejś kontuzji kostki. W zeszłym roku wycięto mi wyrostek i na zwolnieniu napisałam swoją pierwszą relację . Mój mąż twierdzi nawet, że specjalnie sobie wymyśliłam chorobę żeby pisać kolejną :lol: :lol: :lol:



Świetne są takie niezaplanowane atrakcje. ( parada )

A i dla nas, okazja by zobaczyć coś innego !


Witam po "wywczasach", zdrowia życzę ... ale znaczy się, że nie ma tego złego ... !



:D
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 02.07.2010 09:58

weldon napisał(a):
masmedia napisał(a):... mnie zaś kończy się bateria w aparacie więc zdjęć we wnętrzu katedry nie będzie.


Kobiety ... 8O


:?: :?: :?:

Zdjęć rzeczywiście nie mam ale nawet nie wiem czy nie było tam przypadkiem zakazu fotografowania. Jeżeli nie to poproszę kuzynkę o zrobienie fotek i jeszcze je tu wrzucę.
A tak na marginesie - w naszej rodzinie gdyby nie kobieta czyli moja skromna osoba - pewnie zdjęć z wyjazdów czy wakacji byłoby najwyżej ze 30 a nie średnio ponad 1,5 tysiąca :wink:
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 02.07.2010 10:07

Witam wszystkich jeszcze raz : Kkra Becia Nomad Mariusz -W Piotr Mariusz G Weldon Jacek i wszyscy pozostali tu zaglądający - miło mi że jesteście :)

Kkra już zaliczyliście pierwszy lot - czy dopiero przed Wami ?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.07.2010 10:21

masmedia napisał(a):... gdyby nie kobieta czyli moja skromna osoba - pewnie zdjęć z wyjazdów czy wakacji byłoby najwyżej ze 30 a nie średnio ponad 1,5 tysiąca :wink:

:D

Niech będzie, w sumie to fakt, że to ja mam takie zboczonko
i zawsze staram się mieć zapasowe akumulatorki i kartę, no i telefon naładowany :)
Natomiast mało kto zwraca uwagę na takie drobiazgi - nie tylko kobiety :lol:
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 02.07.2010 10:29

Wczoraj nie dokończyłam z powodu odwiedzin sąsiadki więc dziś tak na szybko jeszcze parę słów i biorę się za fotki z Barcelony

Po mszy chwilkę kręcimy się po rynku , jeszcze kilka fotek

Obrazek

Obrazek

Pogoda w tym dniu do południa niestety rzeczywiście nieciekawa więc wracamy do domu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po południu trochę się przejaśnia więc wyciągamy kuzynkę na spacer - to dla niej rzadkość bo oboje nawet śmieci zwożą z domu na główną ulicę kilkadziesiąt metrów metrów samochodem :) ( południowa mentalność )

W ogóle zauważyłam, że moja kuzynka po wyjeździe do Roses zmieniła swoje przyzwyczajenia i muszę nawet zdradzić że niektóre jej nowe nawyki są trochę zastanawiające a może nawet niepokojące :lol: :wink: :lol:

Otóż pewnego popołudnia mój małżonek strasznie zaaferowany oglądał coś w telewizji - zdaje się że mecz polskich siatkarzy.

Obrazek


Bożena postanowiła zrobić tiramisu
A że fanem wielkim siatkówki małżonek mój jest, zapatrzony był w odbiornik jak w ... :wink: i "broń Boże przeszkodź !" czy też " bez kija nie podchodź "
Bożena cichutko na paluszkach weszła do pokoju , podeszła do barku , z którego porwała flaszkę jakiegoś szlachetnego trunku (do deseru) i już chciała czmychnąć gdy napotkała pytający wzrok mojego ślubnego

:?: :?: :?:

"To do nasączania" - powiedziała usprawiedliwiająco, na co mój mąż ze stoickim spokojem i powagą odparł :
"Nie krępuj się - możesz się nasączać w pokoju , nie musisz się chować w kuchni " :lol: :lol: :lol:

No i w rodzinie przyjął się nowy zwrot grzecznościowy stosowany gdy chcemy poczęstować gościa jakimś trunkiem pt : Czym się Pan/ Pani nasączy ??? :lol: :wink: :lol:
Ostatnio edytowano 05.07.2010 22:37 przez masmedia, łącznie edytowano 4 razy
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 02.07.2010 10:33

weldon napisał(a):
Niech będzie, w sumie to fakt, że to ja mam takie zboczonko
i zawsze staram się mieć zapasowe akumulatorki i kartę, no i telefon naładowany :)
Natomiast mało kto zwraca uwagę na takie drobiazgi - nie tylko kobiety :lol:


Ja też zawsze pamiętam o aparacie i bateriach ( o telefonie czasem wolałabym zapomnieć ) no ale akurat w tym dniu było tak brzydko na dworze, że nie planowaliśmy żadnych wyjść w plener tylko wizytę w kościele i powrót. A że trafił nam się przemarsz koni to baterie szybko się wyczerpały.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.07.2010 10:38

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Chyba się wieczorkiem nasącze ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:




Ciekawe, jak moja ślubna na to zareaguje? :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Pisać czy nie pisać ? II Hiszpania 2010 - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone