Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisać czy nie pisać ? II Hiszpania 2010

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 07.07.2010 16:48

Witam ponownie :) Może uda mi się skończyć zanim wrócę do pracy bo potem będzie już trudniej :) na czym to ja skończyłam ...
Ach tak - jesteśmy w porcie 8)
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 07.07.2010 17:14

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przechodzimy drewnianym pomostem do nowoczesnego centrum handlowo- rozrywkowo- usługowego , gdzie znajdują się między innymi : wielka galeria handlowa , restauracje, kawiarnie, kina : IMAX i Maremagnum (z polem do minigolfa na dachu), oraz kolejny cel naszej wycieczki - najbardziej wyczekiwany przez naszego syna - Barcelońskie akwarium .

Obrazek


L'Aquarium z ponad pięcioma litrami wody jest jednym z największych w Europie. Ponoć rocznie odwiedza go więcej turystów niż kościół Sagrada Familia. Bilet wstępu kosztuje dla dorosłego kosztuje 17,50 Euro dla dziecka 12,50.

W akwarium bogactwo flory i fauny morskiej oraz innych eksponatów związanych z morzem .
Pytamy ile średnio trwa zwiedzanie - około 1,5 godziny ale w rzeczywistości w 1,5 godziny można obejść akwarium kilkakrotnie.

Oczywiście oprócz samego zwiedzania można spędzić sporo czasu w restauracji oraz w sklepie z pamiątkami (ale żeby tam zaszaleć należy zabrać ze sobą sporo więcej gotówki niż na sam wstęp). Ogólnie wrażenia pozytywne choć sam tunel, którym przechodzi się pod wodą okazał się nie za duży - w każdym razie mniejszy niż się wydawał sądząc po zdjęciach i folderach reklamowych.
Ale i tak nasz syn był bardzo zadowolony i po wyjściu zapomniał o bolących nogach i innych dolegliwościach.
A to zdjęcia z akwarium i jego pobliskiego otoczenia - dodam, że w pomieszczeniach gdzie znajdują się akwaria raczej nie można robić zdjęć przy użyciu lampy błyskowej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 07.07.2010 18:21 przez masmedia, łącznie edytowano 1 raz
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 07.07.2010 17:59

Dość spory kawałek od portu znajduje się inny bardzo ładny park Barcelony - Parc de la Ciutadella. mamy mały problem z orientacją ale w końcu docieramy do niego pieszo.
Park powstał na terenie dawnej cytadeli - przekształcony na potrzeby Wystawy Światowej , która odbyła się w 1888 roku jest obecnie drugim co do wielkości terenem zielonym miasta. na terenie znajdują się m. innymi ogród zoologiczny, muzeum geologiczne, oranżeria z egzotycznymi roślinami , muzeum sztuki współczesnej i mnóstwo innych atrakcji, których odwiedzenie i zobaczenie zajęłoby pewnie cały dzień.

Do parku zgodnie z sugestiami zawartymi w przewodniku wchodzimy od strony Łuku Triumfalnego , który kiedyś stanowił bramę wejściową na teren wystawy - znajduje się on na końcu pięknej alei , niestety całej rozkopanej :evil: :evil: :evil: (wymiana jakiś instalacji i rur) .

Obrazek


Tak wygląda w całej okazałości

Obrazek


W parku oczywiście poza terenami zielonymi można znaleźć sporo pomników, posągów, w jego centralnej części znajduje się jeziorko po którym można popływać łódką a nieopodal znajduje się piękna fontanna zaprojektowana m. innymi przez Gaudiego, który jeszcze wtedy był studentem.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać na fotkach z przewodnikiem na każdym kroku :)
Ostatnio edytowano 07.07.2010 19:14 przez masmedia, łącznie edytowano 1 raz
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 07.07.2010 18:04

Mam jakieś problemy techniczne :?
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 07.07.2010 18:19

Po wyjściu z parku czas na krótki odpoczynek i posiłek ( nogi już zaczynają wchodzić do ... ) :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.07.2010 18:49

masmedia napisał(a):Mam jakieś problemy techniczne :?


... Ale w relacji, czy w pisaniu relacji ... :(
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 07.07.2010 19:10

weldon napisał(a):... Ale w relacji, czy w pisaniu relacji ... :(

Problemy z komputerem - lekki paraliż :evil:
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 07.07.2010 19:11

A z pisaniem też nie najlepiej - wena mnie opuściła i do tego głowa mnie boli :(
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 07.07.2010 19:12

Chyba sobie na dziś odpuszczę to przynudzanie - idę łyknąć jakiegoś procha :?
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 07.07.2010 19:17

Poklikałam sobie niedawno z kuzynką - poszła na plażę

Ja też chcę :!: :!: :!:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.07.2010 19:22

masmedia napisał(a):Poklikałam sobie niedawno z kuzynką - poszła na plażę

Ja też chcę :!: :!: :!:


Czy ty czasem nie masz doła? :?
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 08.07.2010 08:43

weldon napisał(a):
Czy ty czasem nie masz doła? :?

Doła raczej nie mam, choć chyba za długo już siedzę w domu - ale weekend zapowiada się upalnie to myślę że wybierzemy się gdzieś w plener (o ile mój małżonek nie będzie znów pracował :evil: )

Ból głowy mi minął , no i Hiszpania wygrała wczoraj :lol: :lol: :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.07.2010 09:05

I wszystko się pięknie układa ...

:D
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 08.07.2010 21:14

Masmedia tylko podziwiam i zbyt dużo nie mówię, bo ciekawe to spacery i atrakcji nie szczędziliście sobie.

Być może poszło to w nogi :wink: , ale za to jakie wspomnienia pozostały w głowie.

Pozdrawiam i wciąż kibicuję Tobie i Hiszpanii. :)
Ostatnio edytowano 09.07.2010 17:48 przez nomad, łącznie edytowano 1 raz
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 08.07.2010 23:06

Dziękuję za troskę i pomoc w sprawie ogłoszenia weldon i za doping nomad :lol:
Jutro może coś kliknę. Pozdrawiam serdecznie :) :) :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Pisać czy nie pisać ? II Hiszpania 2010 - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone