Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pierwszy raz - Podgora 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MarcinRR
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 22.02.2015 14:16

Witam. Była to moja pierwsza wyprawa wakacyjna zagraniczna. O Chorwacji myślałem już 2 lata wcześniej, ale rok przed wyjazdem bardzo mocno, ponieważ w pracy szef nie zgodził się na mój urlop w lipcu. Został czerwiec. Poszukiwania apartamentu zaczęło się w październiku, rezerwacji dokonałem w lutym. Z opowieści kolegów wynikło, że jadę Do Dalmacji, ze względu na piękno. Piękne kaministe plaże a z drugiej strony wysokie góry.

Wybrałem trasę przez Słowację, Węgry. Jadę z Krakowa - wyszło mi ok. 1240 km. Nocleg na Węgrzech w Szombathely na kempingu za ok. 135 zł.

Jazda była trochę męcząca dla moich dzieci - 3 i 5 lat. Jechałem 2 razy po 10 godz. Dla mnie to było duże wrażenie, ale ja kocham jazdę po nieznanych terenach i mi to nie przeszkadzało. Drugą małą przeszkodą było brak obeznania z językiem angielskim, ale podstawowe słówka zna się. A język chorwacki podobny jest trochę do polskiego.

Świetna jest droga przez Węgry niepłatnymi drogami :D !! Jedynie tylko trzeba uważać na małe miasteczka - trzeba zwolnić do 50 km/h :oczko_usmiech: . U nich jest duż kultura jazdy jak na Słowacji i Chorwacji.
Płacę tylko winetę Słowacką i za autostrady na Chorwacji.
Załączniki:
trasa.jpg
MarcinRR
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 22.02.2015 14:45

Fotorelacja
Załączniki:
IMG_8712.JPG
cytrynki wprost z drzewa
IMG_8680.JPG
widok z naszego balkonu
IMG_8605.JPG
postój i odpoczynek Jasenice
IMG_8595.JPG
IMG_8576.JPG
IMG_8563.JPG
nocleg na kempingu Szombathely
Ostatnio edytowano 22.02.2015 22:25 przez MarcinRR, łącznie edytowano 3 razy
dr.kokos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 22.02.2015 14:49

Zasiądę... Tylko po co ta winieta na Słowacji, Węgierska 15 zeta droższa a śmigasz ze hoho....no ale co ja sie wymądrzam tez byłem pierwszy raz i frycowe zapłaciłem :D
Ups... Teraz dopiero zobaczyłem mapkę, faktycznie może i dobrze tyle Słowacji płatnymi...
Pozdrawiam z małopolski :papa:
Aneta.K
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 22.02.2015 14:56

Podgora -blisko Tucepi , więc jestem :D
MarcinRR
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 22.02.2015 23:21

Jakby nie samochód z klimą to jazda była by uciążliwa. Jechaliśmy 10 czerwca i było gorąco 30-33 stopni. Zajechaliśmy na ok. 20:40. Udało się znaleźć miejsce docelowe, miejsce parkingowe również. Trzeba było się nachodzić sporo po schodach - pot się lał ... :roll:

Ale pierwszy widok błękitnego morza zaparł dech ... :lol: Byliśmy pod dużym wrażeniem.

Przez pierwsze 3 dni chodziliśmy rao i popołudniu na plaże. Ja i dzieci strasznie lubimy wodę :)

Czwartego dnia zaczęło padać, ale było ciepło więc spacerowaliśmy sobie. Dzieci i żona zbierały kamienie i muszelki. Mi to nie przeszkadzało i wskoczyłem do wody...

IMG_8849.JPG
pochmurno

IMG_8852.JPG

6 dnia wycieczka do Splitu ze względu na w miarę dogodną pogodę do zwiedzania.

IMG_8931.JPG
Split

Po dwóch dniach znowu słoneczko... Oraz wycieczka do Promajny.

IMG_9192.JPG

11 dnia niestety trzeba wracac do domu...

Nocleg na Węgrzech - Zalacséb.
IMG_9593.JPG
Załączniki:
IMG_9607.JPG
IMG_9585.JPG
IMG_9582.JPG
IMG_9373.JPG
IMG_9350.JPG
Podgora
IMG_9254.JPG
IMG_9317.JPG
Promajna
IMG_9152.JPG
IMG_9148.JPG
wschodnia plaża
IMG_9003.JPG
Split
IMG_8990.JPG
Split
IMG_8953.JPG
Split
IMG_8886.JPG
postój
IMG_8831.JPG
1.jpg
IMG_8748.JPG
IMG_8685.JPG
brzegiem chodziło się na plaże
greenrs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 23.02.2015 00:19

Już wracacie :?: 8O Krótka to była relacja... :?
MarcinRR
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 23.02.2015 22:39

Robiłem mało zdjęć. Więcej kręciłem filmików. Co do jedzenie to owoce były pyszne. Nektarynki, brzoskwinie to co dzieci uwielbiały jeść. Zawsze jak szliśmy na plaże kupowało się drożdżówki - szczególnie były pyszne z makiem strucle w "Pekarni".

Połowa wakacji kupowaliśmy obiady, pare razy robiliśmy sobie w domu.
Podczas spaceru popołudniowego po miasteczku napotkaliśmy na piękne kwaiaty - to było coś !

IMG_8860.JPG

Podczas plażowania przegoniła nas burza, ale po godzinie znowu wyszło śłońce.

IMG_9195.JPG

Dobrym udogodnieniem były darmowe prysznice na plaży! Byliśmy w Promajna i tam były płatne 1kn.
Na plaży do ok. 15 czerwca było pusto - my i 3 - 4 pary. Dużo było osób z Rosji - te starsze panie po 40 opalały się toples - trochę nie fajnie bo wkoło było trochę dzieci.

Wracając do Splitu...

IMG_8987.JPG
Split

Miejsce to urzeka architekturą. a liczne wąskie uliczki są liczne - niektóre ślepe...Coś pięknego...I te knajpki w ciasnych uliczkach :lol:

IMG_9002.JPG
Split

Do Splitu warto wrócić.

Ogólnie to mało zwiedzaliśmy ze względu na krótki pobyt 10 noclegów...(3 dni pochmurne z deszczem ale było ciepło podczas deszczu :)

W tym roku przymierzamy się do wyprawy od 17.05 - 30-05 Baška Voda. Wybrałem to miejsce, ponieważ jest to większa miejscowość i będzie gdzie chodzić z dziećmi - place zabaw, knajpki. W końcu to maj - miesiąc nie wakacyjny więc mogą być puchy w małych miejscowościach. Makarska trochę duża - ceny wyższe. Mam nocleg za 35€ za apartament 2 pokojowy z balkonem. Blisko do morza.

Patrzyłem na pogodę ubiegłą i było ciepło w rejonie 22 - 28 stopni. Plan jest taki, że pierwszy tydzień zwiedzanie + ewentualne plażowanie, drugi tydzień pod koniec maja jak będzie ładna pogoda plażowanie, opalanie oraz pływanie.

Myśle o:
1. Jeziora Plitwickie
2. Park Krka
3. Split
4. Trogir
5. Mostar
6. Rejs statkiem na jakąś wyspę np. Hvar, Korčula
6. Sibernik

Ogólne wrażenia po ubiegło rocznych wakacjach super super :lol: i chcę więcej...
Załączniki:
4.JPG
Baška Voda - nocleg
MarcinRR
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 23.02.2015 22:47

Samochód Opel Astra 96r kombi 1.6 101KM. Przejechane ok. 2450KM bez zarzutu z klimą !!. Tylko lać i jechać :)

Super bryka często brakowało mocy na autostradzie przy duuużych podjazdach.
greenrs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 24.02.2015 00:30

MarcinRR napisał(a):Samochód Opel Astra 96r kombi 1.6 101KM. Przejechane ok. 2450KM bez zarzutu z klimą !!. Tylko lać i jechać :)

Super bryka często brakowało mocy na autostradzie przy duuużych podjazdach.

Niektórzy twierdzą, że to hardcore ale moim zdaniem lepszy taki, dobrze znany niż nowe cudo prosto z fabryki :oczko_usmiech:
Udanego pobytu za 3 miesiące i równie fajnych albo jeszcze lepszych zdjęć życzę :)
figusek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 24.02.2015 13:47

Co tak krótko?! Chcemy więcej :) Na jakiej ulicy mieliście apartament w Podgorze? Dopytuję, bo my w tym roku jedziemy :)
MarcinRR
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 24.02.2015 21:57

figusek napisał(a):Co tak krótko?! Chcemy więcej :) Na jakiej ulicy mieliście apartament w Podgorze? Dopytuję, bo my w tym roku jedziemy :)

Podgora- Branimirova Obala 31. Zejście po schodach - kwestia przyzwyczajenia. Miejsce bardzo dogodne, blisko portu, knajpek i sklepów. Jest i bankomat.

1.jpg

Część ta Podgory leży poza centrum, do jednej z plaży idzie się brzegiem portu ok. 8 min. Nie było problemu z dziećmi :) Inna jest w centrum - bardziej zaludniona i była woda bardziej mętna. Naprawdę Podgora jest godna polecenia.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2015 22:18

Starsze panie po 40? 8O :mrgreen:
greenrs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.02.2015 23:40

gusia-s napisał(a):Starsze panie po 40? 8O :mrgreen:

Widać Marcin młody - nie wie o co dobre :mrgreen:

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019