Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz - Podgora 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MarcinRR
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 05.01.2015
Pierwszy raz - Podgora 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 22.02.2015 14:16

Witam. Była to moja pierwsza wyprawa wakacyjna zagraniczna. O Chorwacji myślałem już 2 lata wcześniej, ale rok przed wyjazdem bardzo mocno, ponieważ w pracy szef nie zgodził się na mój urlop w lipcu. Został czerwiec. Poszukiwania apartamentu zaczęło się w październiku, rezerwacji dokonałem w lutym. Z opowieści kolegów wynikło, że jadę Do Dalmacji, ze względu na piękno. Piękne kaministe plaże a z drugiej strony wysokie góry.

Wybrałem trasę przez Słowację, Węgry. Jadę z Krakowa - wyszło mi ok. 1240 km. Nocleg na Węgrzech w Szombathely na kempingu za ok. 135 zł.

Jazda była trochę męcząca dla moich dzieci - 3 i 5 lat. Jechałem 2 razy po 10 godz. Dla mnie to było duże wrażenie, ale ja kocham jazdę po nieznanych terenach i mi to nie przeszkadzało. Drugą małą przeszkodą było brak obeznania z językiem angielskim, ale podstawowe słówka zna się. A język chorwacki podobny jest trochę do polskiego.

Świetna jest droga przez Węgry niepłatnymi drogami :D !! Jedynie tylko trzeba uważać na małe miasteczka - trzeba zwolnić do 50 km/h :oczko_usmiech: . U nich jest duż kultura jazdy jak na Słowacji i Chorwacji.
Płacę tylko winetę Słowacką i za autostrady na Chorwacji.
Załączniki:
trasa.jpg
MarcinRR
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 05.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 22.02.2015 14:45

Fotorelacja
Załączniki:
IMG_8712.JPG
cytrynki wprost z drzewa
IMG_8680.JPG
widok z naszego balkonu
IMG_8605.JPG
postój i odpoczynek Jasenice
IMG_8595.JPG
IMG_8576.JPG
IMG_8563.JPG
nocleg na kempingu Szombathely
Ostatnio edytowano 22.02.2015 22:25 przez MarcinRR, łącznie edytowano 3 razy
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 22.02.2015 14:49

Zasiądę... Tylko po co ta winieta na Słowacji, Węgierska 15 zeta droższa a śmigasz ze hoho....no ale co ja sie wymądrzam tez byłem pierwszy raz i frycowe zapłaciłem :D
Ups... Teraz dopiero zobaczyłem mapkę, faktycznie może i dobrze tyle Słowacji płatnymi...
Pozdrawiam z małopolski :papa:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 22.02.2015 14:56

Podgora -blisko Tucepi , więc jestem :D
MarcinRR
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 05.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 22.02.2015 23:21

Jakby nie samochód z klimą to jazda była by uciążliwa. Jechaliśmy 10 czerwca i było gorąco 30-33 stopni. Zajechaliśmy na ok. 20:40. Udało się znaleźć miejsce docelowe, miejsce parkingowe również. Trzeba było się nachodzić sporo po schodach - pot się lał ... :roll:

Ale pierwszy widok błękitnego morza zaparł dech ... :lol: Byliśmy pod dużym wrażeniem.

Przez pierwsze 3 dni chodziliśmy rao i popołudniu na plaże. Ja i dzieci strasznie lubimy wodę :)

Czwartego dnia zaczęło padać, ale było ciepło więc spacerowaliśmy sobie. Dzieci i żona zbierały kamienie i muszelki. Mi to nie przeszkadzało i wskoczyłem do wody...

IMG_8849.JPG
pochmurno


IMG_8852.JPG


6 dnia wycieczka do Splitu ze względu na w miarę dogodną pogodę do zwiedzania.

IMG_8931.JPG
Split


Po dwóch dniach znowu słoneczko... Oraz wycieczka do Promajny.

IMG_9192.JPG


11 dnia niestety trzeba wracac do domu...

Nocleg na Węgrzech - Zalacséb.
IMG_9593.JPG
Załączniki:
IMG_9607.JPG
IMG_9585.JPG
IMG_9582.JPG
IMG_9373.JPG
IMG_9350.JPG
Podgora
IMG_9254.JPG
IMG_9317.JPG
Promajna
IMG_9152.JPG
IMG_9148.JPG
wschodnia plaża
IMG_9003.JPG
Split
IMG_8990.JPG
Split
IMG_8953.JPG
Split
IMG_8886.JPG
postój
IMG_8831.JPG
1.jpg
IMG_8748.JPG
IMG_8685.JPG
brzegiem chodziło się na plaże
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 23.02.2015 00:19

Już wracacie :?: 8O Krótka to była relacja... :?
MarcinRR
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 05.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 23.02.2015 22:39

Robiłem mało zdjęć. Więcej kręciłem filmików. Co do jedzenie to owoce były pyszne. Nektarynki, brzoskwinie to co dzieci uwielbiały jeść. Zawsze jak szliśmy na plaże kupowało się drożdżówki - szczególnie były pyszne z makiem strucle w "Pekarni".

Połowa wakacji kupowaliśmy obiady, pare razy robiliśmy sobie w domu.
Podczas spaceru popołudniowego po miasteczku napotkaliśmy na piękne kwaiaty - to było coś !

IMG_8860.JPG


Podczas plażowania przegoniła nas burza, ale po godzinie znowu wyszło śłońce.

IMG_9195.JPG


Dobrym udogodnieniem były darmowe prysznice na plaży! Byliśmy w Promajna i tam były płatne 1kn.
Na plaży do ok. 15 czerwca było pusto - my i 3 - 4 pary. Dużo było osób z Rosji - te starsze panie po 40 opalały się toples - trochę nie fajnie bo wkoło było trochę dzieci.

Wracając do Splitu...

IMG_8987.JPG
Split


Miejsce to urzeka architekturą. a liczne wąskie uliczki są liczne - niektóre ślepe...Coś pięknego...I te knajpki w ciasnych uliczkach :lol:

IMG_9002.JPG
Split


Do Splitu warto wrócić.

Ogólnie to mało zwiedzaliśmy ze względu na krótki pobyt 10 noclegów...(3 dni pochmurne z deszczem ale było ciepło podczas deszczu :)


W tym roku przymierzamy się do wyprawy od 17.05 - 30-05 Baška Voda. Wybrałem to miejsce, ponieważ jest to większa miejscowość i będzie gdzie chodzić z dziećmi - place zabaw, knajpki. W końcu to maj - miesiąc nie wakacyjny więc mogą być puchy w małych miejscowościach. Makarska trochę duża - ceny wyższe. Mam nocleg za 35€ za apartament 2 pokojowy z balkonem. Blisko do morza.


Patrzyłem na pogodę ubiegłą i było ciepło w rejonie 22 - 28 stopni. Plan jest taki, że pierwszy tydzień zwiedzanie + ewentualne plażowanie, drugi tydzień pod koniec maja jak będzie ładna pogoda plażowanie, opalanie oraz pływanie.

Myśle o:
1. Jeziora Plitwickie
2. Park Krka
3. Split
4. Trogir
5. Mostar
6. Rejs statkiem na jakąś wyspę np. Hvar, Korčula
6. Sibernik


Ogólne wrażenia po ubiegło rocznych wakacjach super super :lol: i chcę więcej...
Załączniki:
4.JPG
Baška Voda - nocleg
MarcinRR
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 05.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 23.02.2015 22:47

Samochód Opel Astra 96r kombi 1.6 101KM. Przejechane ok. 2450KM bez zarzutu z klimą !!. Tylko lać i jechać :)

Super bryka często brakowało mocy na autostradzie przy duuużych podjazdach.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 24.02.2015 00:30

MarcinRR napisał(a):Samochód Opel Astra 96r kombi 1.6 101KM. Przejechane ok. 2450KM bez zarzutu z klimą !!. Tylko lać i jechać :)

Super bryka często brakowało mocy na autostradzie przy duuużych podjazdach.

Niektórzy twierdzą, że to hardcore ale moim zdaniem lepszy taki, dobrze znany niż nowe cudo prosto z fabryki :oczko_usmiech:
Udanego pobytu za 3 miesiące i równie fajnych albo jeszcze lepszych zdjęć życzę :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 24.02.2015 13:47

Co tak krótko?! Chcemy więcej :) Na jakiej ulicy mieliście apartament w Podgorze? Dopytuję, bo my w tym roku jedziemy :)
MarcinRR
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 05.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinRR » 24.02.2015 21:57

figusek napisał(a):Co tak krótko?! Chcemy więcej :) Na jakiej ulicy mieliście apartament w Podgorze? Dopytuję, bo my w tym roku jedziemy :)



Podgora- Branimirova Obala 31. Zejście po schodach - kwestia przyzwyczajenia. Miejsce bardzo dogodne, blisko portu, knajpek i sklepów. Jest i bankomat.

1.jpg


Część ta Podgory leży poza centrum, do jednej z plaży idzie się brzegiem portu ok. 8 min. Nie było problemu z dziećmi :) Inna jest w centrum - bardziej zaludniona i była woda bardziej mętna. Naprawdę Podgora jest godna polecenia.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2015 22:18

Starsze panie po 40? 8O :mrgreen:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.02.2015 23:40

gusia-s napisał(a):Starsze panie po 40? 8O :mrgreen:

Widać Marcin młody - nie wie o co dobre :mrgreen:

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pierwszy raz - Podgora 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone