Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pierwsza wycieczka do Chorwacji czy do Włoch(kwiecień)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Cromaniak
Re: Pierwsza wycieczka do Chorwacji (kwiecień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.03.2016 20:05

northwest napisał(a):Z północy PL (Wejherowo) - jak najlepiej jechać? Przez Niemcy i Austrię/Słowenię - czy przez PL itp?:)

Jeśli wybierzesz Włochy, to polecam trasę przez Niemcy, z wykorzystaniem A9.

Jeśli do Chorwacji, to raczej "tradycyjnie", czyli PL-CZ-A-SLO-HR.

O szczegóły pytaj w wątkach tematycznych.
z-trojmiasta-przez-kolbaskowo-monachium-i-salzburg-t26971.html
trasa-z-polski-polnocnej-przez-kolbaskowo-na-istrie-t25840.html

I nie bój się pytać. Jeden się zirytuje, trzech innych odpowie. Przecież, qui rogat, non errat.
Unikaj raczej pytań o rzeczy oczywiste, bo są tacy, którzy nie wytrzymują napięcia. :oczko_usmiech:
Magdzik
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 09.03.2016 20:18

Jedź do Toskanii...... Piękne zabytki i krajobrazy, cudowne miasteczka. Mając dwa tygodnie można wiele zwiedzić.
Chorwację zostaw na przyszły rok, szkoda tam jechać i nie czerpać przyjemności z kąpieli :).

Byliśmy pod koniec kwietnia w Toskanii i pogoda była ok. Mam zdjęcia i wszędzie jesteśmy w podkoszulkach.... Dzieciakom też się podobało. Już tęsknię za naszym Montepulciano, cudowną kawą w Pienzie, Cortoną, Sieną, Montalcino itd itd...

Ale mi się zatęskniło....
corsarz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 10.03.2016 09:28

Wspomniałeś, że przelot nie bardzo. Szkoda bo w terminie kwietniowym można znaleźć naprawdę ciekawe oferty.
Proponowałbym przelot na Kretę. Tam pogoda w kwietniu jest juz naprawdę ładna, z pewnością z plaży też byście skorzystali.
Na miejscu wynajmujesz auto i zwiedzicie wyspę wzdłuż i wszerz. Z Krety koniecznie wycieczka statkiem na pobliską wysepkę Santorini, naprawdę warto.
http://gdziewyjechac.pl/14062/czy-santorini-to-dawna-atlantyda-sprawdzcie-sami.html

Finansowo dla 2 osób wyjdzie porównywalnie jak objazd Chorwacji czy Włoch.

Jeśli jednak przelot zdecydowanie odpada to rozważ jeszcze przejazd przez Chorwację i pobyt tygodniowy gdzieś w płd. Dalmacji a następnie proponuję przemieścić się do Grecji by tam spędzic kolejny tydzień.

http://gdziewyjechac.pl/4620/zwiedzanie-grecji-kontynentalnej-top10-atrakcji-turystycznych.html

Jeśli zostaniesz przy opcji Chorwacja - Włochy to całkiem ciekawym, choć nie tanim rozwiązaniem jest przeprawa promem z Dubrownika do Bari. Wtedy w zasięgu masz piękne włoskie miasta jak: Foggia, Neapol, Potenza oraz Matera czy też rewelacyjne plaże na południu.
northwest
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) northwest » 10.03.2016 11:24

walp napisał(a):
northwest napisał(a):Z północy PL (Wejherowo) - jak najlepiej jechać? Przez Niemcy i Austrię/Słowenię - czy przez PL itp?:)

Jeśli wybierzesz Włochy, to polecam trasę przez Niemcy, z wykorzystaniem A9.

Jeśli do Chorwacji, to raczej "tradycyjnie", czyli PL-CZ-A-SLO-HR.

O szczegóły pytaj w wątkach tematycznych.
z-trojmiasta-przez-kolbaskowo-monachium-i-salzburg-t26971.html
trasa-z-polski-polnocnej-przez-kolbaskowo-na-istrie-t25840.html

I nie bój się pytać. Jeden się zirytuje, trzech innych odpowie. Przecież, qui rogat, non errat.
Unikaj raczej pytań o rzeczy oczywiste, bo są tacy, którzy nie wytrzymują napięcia. :oczko_usmiech:

Dziękuję bardzo za trasę :)
Czy ta trasa google którą mi "narysowałeś" przebiega przez darmowe drogi?:)

Nie lepiej jechać przez Niemcy?:) Jak myślicie?

Kurczę, kusicie tymi Włochami.... Powiem szczerze że nie mam zbyt dużo środków na tą wycieczkę i raczej będę szukał tańszych noclegów... :) Z bookingu wychodzi że Chorwacja jest tańsza, z kolei Włochy mają lepszą pogodę.... sam nie wiem....
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.03.2016 12:31

northwest napisał(a):Dziękuję bardzo za trasę :)
Czy ta trasa google którą mi "narysowałeś" przebiega przez darmowe drogi?:)

To jest trasa "szybka", więc tam gdzie to możliwe, przebiega autostradami. W przypadku opcji przez Niemcy, masz jednak ok. 800 km za darmo (jeszcze).

Jeśli zależy Tobie wyłącznie na drogach bez opłat, można trasę zmodyfikować.
Nie polecam jednak jazdy 1500-2000 km, wyłącznie drogami lokalnymi. :wink:
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.03.2016 15:12

Nocleg cro to ca. 50-80 €/dobę za 3-4 osoby-apartament.
Włochy x 1,5-2. Taki lajf.
km podobne, zwiedzanie droższe (wstępy).
klerjeser
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 10.03.2016 15:18

FUX napisał(a):Nocleg cro to ca. 50-80 €/dobę za 3-4 osoby-apartament.

5 lat lat temu płaciliśmy 80€ za apartament 2+2 na Sardynii. Przy plaży, dobry standard, wspólny basen dla 3 apartamentowców. przełom sierpnia/września.

Rok temu za podobną konfigurację i termin w HR nie był szansy znaleźć niczego poniżej 75-80€
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 10.03.2016 16:20

FUX napisał(a):Nocleg cro to ca. 50-80 €/dobę za 3-4 osoby-apartament.

Fux myślę, że jak za kwiecień to w Cro trochę przestrzeliłeś z tymi cenami. No chyba, że jakiś mocno wypasiony apartament albo hotel. No i przez booking pewnie podobnie :cry:

Jeśli Chorwacja to może po prostu jedź autostradą na samo południe, zacznij zwiedzanie od Dubrownika a potem Jadranką na północ zatrzymując się tam gdzie Wam się spodoba. W Chorwacji w kwietniu myślę, że spokojnie można jechać w ciemno i jak już wyżej było napisane w większych miejscowościach w sensownych cenach na pewno coś znajdziecie ( myślę, że na pewno połowa tego co podaje Fux).
My jedziemy w kwietniu do Włoch na przedłużoną majówkę nad Gardę, ale gdyby to był mój jedyny i dwutygodniowy urlop wybrała bym włoską objazdówkę, albo wyspy Kanaryjskie :D
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.03.2016 19:10

Magdzik napisał(a):Jedź do Toskanii...... Piękne zabytki i krajobrazy, cudowne miasteczka. Mając dwa tygodnie można wiele zwiedzić.

Popieram :D :D , przeczytaj relacjękulek lub krótszą myszy - byli trochę później, ale już będziecie mieć jakieś rozeznanie....

Krzychooo napisał(a):
klerjeser napisał(a):Włochy, nie obrażając Chorwacji ,to jeśli chodzi o zabytki, liga znacznie wyżej.

Bój się Boga, bluźnierco!!! 8O Nie zapominaj, że Dubrownik i Plitvice to klasa wszechświatowa :lol:. Tylko kompletny ignorant twierdzi inaczej! Nigdy nie byłem we Włoszech, ale wiem, że w całej Italii z chorwackimi atrakcjami równać się może jedynie Koloseum :idea: :wink:

:lool: :lool: :lool: Ale trafiłeś....

Krzychooo napisał(a):A poważnie mówiąc, włoska opcja też na pewno jest warta rozważenia. Na pewno dałoby się sklecić fajną objazdówkę. Werona, Wenecja, Florencja, Siena i inne toskańskie miasteczka, może Garda, Asyż czy Cinque Terre...

Pomysł super i plan też dość dobry.

A co do cen... Szukaj szukaj i znajdziesz. Zwłaszcza trochę dalej od centrum, patrz na obrzeża, ceny będą lepsze...
northwest
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) northwest » 17.03.2016 11:36

Czy na chwilę obecna da się w jakiś sposób ominąć płatne drogi w Słoweni?:)
Zastanawiam się nad trasą przez Niemcy... Myślicie że jest sens kombinować?
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.03.2016 11:52

northwest napisał(a):Czy na chwilę obecna da się w jakiś sposób ominąć płatne drogi w Słoweni?:)
Zastanawiam się nad trasą przez Niemcy... Myślicie że jest sens kombinować?

Kombinuj.
Ale cóż to się Tobie porobiło :?: 8O
Zapomniałeś, co było wcześniej napisane :?:
northwest
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) northwest » 17.03.2016 12:05

Mamy z żonką problem czy Włochy czy Chorwacja... Ja obstawiam za Chorwacją - a żona za Włochami ;)
Jesteśmy na etapie liczenia kosztów....

Znaleźliśmy awaryjnie nie za drogie noclegi na neckermanie z dojazdem własnym we Włoszech i Chorwacji (nie mogę jeszcze wstawiać linków na forum).

Troszkę drogo wychodzą tylko te Winiety.... :) Kurczę, oba kraje piękne i kuszą... :)
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.03.2016 12:17

northwest napisał(a):Mamy z żonką problem czy Włochy czy Chorwacja... Ja obstawiam za Chorwacją - a żona za Włochami ;)

Znaleźliśmy awaryjnie nie za drogie noclegi na neckermanie z dojazdem własnym we Włoszech i Chorwacji (nie mogę jeszcze wstawiać linków na forum).

Troszkę drogo wychodzą tylko te Winiety.... :) Kurczę, oba kraje piękne i kuszą... :)

Koszt winiet jest śladowy, jeżeli chodzi o A czy CZ.

Wjeżdżając do SLO od strony Grazu, możesz ominąć autostradę.

We Włoszech za autostrady trochę Cię po kieszeni pociągnie. Takie uroki podróżowania.
marze_na
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.03.2016 12:56

northwest napisał(a):Mamy z żonką problem czy Włochy czy Chorwacja... Ja obstawiam za Chorwacją - a żona za Włochami ;)

Taniej wyjdzie Chorwacja. I wcale nie uważam, że będzie mniej atrakcyjna niż Włochy. Zwłaszcza, jeżeli jedziecie po raz pierwszy.
Istria - Zadar - Szybenik - Trogir - Split - Omiš - Ston - Korcula - Dubrownik. W drodze powrotnej Plitvickie i Zagrzeb.
Piękną objazdówkę można zrobić.
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.03.2016 23:18

No, liczyć trzeba. :)

Podróżowanie po Włoszech (autostrady, paliwo) jest droższe. Za litr Pb95 trzeba zapłacić ok. 6 zł.
Autostrada z Brennero do Florencji (447 km) kosztuje 32,5 euro. W przeliczeniu na 100 km daje to kwotę ok. 31 zł

Jadąc przez Chorwację z płn. na pł. (A2+A1) zapłacisz 270 kun. W przeliczeniu na 100 km daje to ok. 28 zł.
W sumie różnica niewielka w porównaniu z autostradami włoskimi, ale paliwo jest tańsze ok 4,8 zł/l

Objazd słoweńskiej autostrady znajdziesz w tym wątku
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Pierwsza wycieczka do Chorwacji czy do Włoch(kwiecień) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019