Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja z niemowlakiem, kwiecień/ maj, mała miejscowość

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PiotrKraków
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.12.2021
Chorwacja z niemowlakiem, kwiecień/ maj, mała miejscowość

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrKraków » 18.12.2021 12:21

Mój pierwszy post na forum także: dzień dobry wszystkim.

Nigdy dotychczas nie byliśmy w Chorwacji także rozeznajemy od podstaw temat. Chcemy wybrać się (ja+żona+ wówczas 8 miesięczny syn) na Chorwacją, na tydzień. Jakie kwestie są dla nas ważne:

1) Jesteśmy miłośnikami sennych/ małych miasteczek. Nad Paryż przedkładamy zapyzpiałe dziury w Normandii, nad Kraków Beskid Niski. Także zdecydowanie szukamy małej miejscowości.

2) Typ noclegu: nie wielki hotel, najlepiej kameralny pensjonat lub oddzielny domek (choć takich ofert w Chorwacji jest relatywnie niewiele).

3) Z uwagi na młodego, zależy nam na skróceniu dystansu (czyli raczej północ/ środek Chorwacji niż południowe rubieże).

Jeszcze pytanie pomocnicze, pod kątem pogody, temperatur: czy okolice 20 kwietnia to nie za wcześnie? Lepszym pomysłem będzie 10 maja? Czy na samą majówkę (długi weekend) spodziewać się korków na trasie na Chorwację (ktoś jechał w tym terminie)?

Czytam od rana wątek Chorwacja z dziećmi, mam kilka typów, ale nie będę sugerował na wstępie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie komentarze.
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020
Re: Chorwacja z niemowlakiem, kwiecień/ maj, mała miejscowoś

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 18.12.2021 14:17

cześć,

zadałem podobne pytanie jakiś czas temu i polecam lekturę dostępna tutaj -> do-chorwacji-z-dziecmi-t32913.html

Nasz Bezzębny Potwór we wrześniu 2022 (plan zakłada urlop właśnie we wrześniu) będzie miał już prawie rok. Zastanawiam się nad Podgorą (hotel Aurora) lub Drvenikiem (hotel Nano lub Ivando) - przemyśl sobie :) Co do reszty nie mam większego doświadczenia w podróżowaniu z dzieckiem więc może wypowiedzą się inni forumowicze.
Pzdr.
coolin
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Chorwacja z niemowlakiem, kwiecień/ maj, mała miejscowoś

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 18.12.2021 22:46

PiotrKraków napisał(a):Mój pierwszy post na forum także: dzień dobry wszystkim.

Nigdy dotychczas nie byliśmy w Chorwacji także rozeznajemy od podstaw temat. Chcemy wybrać się (ja+żona+ wówczas 8 miesięczny syn) na Chorwacją, na tydzień. Jakie kwestie są dla nas ważne:

1) Jesteśmy miłośnikami sennych/ małych miasteczek. Nad Paryż przedkładamy zapyzpiałe dziury w Normandii, nad Kraków Beskid Niski. Także zdecydowanie szukamy małej miejscowości.

2) Typ noclegu: nie wielki hotel, najlepiej kameralny pensjonat lub oddzielny domek (choć takich ofert w Chorwacji jest relatywnie niewiele).

3) Z uwagi na młodego, zależy nam na skróceniu dystansu (czyli raczej północ/ środek Chorwacji niż południowe rubieże).

Jeszcze pytanie pomocnicze, pod kątem pogody, temperatur: czy okolice 20 kwietnia to nie za wcześnie? Lepszym pomysłem będzie 10 maja? Czy na samą majówkę (długi weekend) spodziewać się korków na trasie na Chorwację (ktoś jechał w tym terminie)?

Czytam od rana wątek Chorwacja z dziećmi, mam kilka typów, ale nie będę sugerował na wstępie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie komentarze.

Ja bym proponował Krvavica koło Promajny(byliśmy jak syn miał 2 latka) lub Živogošće Blato,byliśmy w tym roku jest tam świetnie na ale to wszystko południe. . Jechaliśmy tam z Myślenic wiec masz niewiele dalej:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja z niemowlakiem, kwiecień/ maj, mała miejscowoś

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.12.2021 23:12

Nie zapominajcie o jednym: kwiecień-maj to mocno przed sezonem. W tych małych wakacyjnych wioskach może nie być gdzie zjeść czy zrobić zakupy. Kolejna sprawa to mocno ograniczona dostępność apartamentów. Warto poczytać kilka relacji z tego okresu:
search.php?keywords=maj%C3%B3wka&terms=all&author=&fid%5B%5D=22&sc=1&sf=titleonly&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

O korki w trasie bym się w tym okresie nie obawiała. Majówka jest u nas w Polsce, za granicą nie ma takiego długiego weekendy, jedyne wybrane kraje świętują 1 maja.
A co do pogody: zależy jaka będzie zima i jaka długa... Pamiętam, że jeden z właścicieli mówił nam, że jak zima łagodna to sezon kąpieli w morzu zaczyna 1go maja.

PS. Osobiście nie spędziłam majówki w Chorwacji (choć było blisko), ale nad włoskim Adriatykiem już tak i w tym miejscu morze było stosunkowo ciepłe jak na przełom kwiecień/maj. Bardzo fajne miejsce na wypad z maluchem, ale nie jest to mała wiocha.
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006
Re: Chorwacja z niemowlakiem, kwiecień/ maj, mała miejscowoś

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 19.12.2021 10:08

w kwietniu na północy może być różnie, kilka lat temu bylismy na campie rowerowym w Porec i w połowie kwietnia było dosyć rzeźko, a Ućkę mocno zasypało śniegiem. Jak się uda równie dobrze może być codziennie 25+.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Chorwacja z niemowlakiem, kwiecień/ maj, mała miejscowoś

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 19.12.2021 11:36

Taki sobie pomysł.

Chorwacja to jednak kierunek "morski". Koniec kwietnia pogoda nie będzie powalać. Byliśmy na majówki na Malcie, w Barcelonie, w Rzymie i paru innych miejscach nad Morzem Śródziemnym. Było średnio 20C, a woda zimna. Z tym że to były kierunki "do zwiedzania" i na to nastawialiśmy. Co będziecie zwiedzać z niemowlakiem?

Rodzina, twardzi żeglarze, byli w majówkę na rejsie po Kornatach. Pogoda do żeglowania była idealna, ale z chłodnym wiatrem i w polarach. Wieczorem też trzeba było zakładać kurtki, aby gdzieś posiedzieć przy kolacji. Mąż był służbowo w Dubrowniku w 2 połowie kwietnia i pogoda nie powalała. Na trzy dni jeden lało, potem nieco lepiej, ale też dość chłodno.

Miasteczka będą wtedy aż za "senne". Wiele miejsc może być jeszcze zamkniętych. Ponawiam pytanie" co będziecie tam robić z niemowlakiem?

Ale co kto lubi....

Btw...nie "na ChorwacjĄ". tylko "do Chorwacji".
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Chorwacja z niemowlakiem, kwiecień/ maj, mała miejscowoś

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.01.2022 09:55

My w marcu czyli bardzo przed sezonem byliśmy tutaj
https://www.apartamentychorwacja.pl/apartamenty/tucepi/apartamenty-mirona/23835

Piekny apartament, cudowni właściciele, było idealnie. Nasz najmłodszy miał wtedy 4 miesiące. Tucepi idealne na spacery, przed sezonem to cudowne miejsce, nie wiem jak z kąpielą końcem kwietnia bo pogody nikt nie przewidzi, ale na pewno nie będą to typowo wakacyjne temperatury, zresztą jak i w maju :wink:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010
Re: Chorwacja z niemowlakiem, kwiecień/ maj, mała miejscowoś

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 30.01.2022 10:26

W kwietniu czy maju poza nielicznymi wyjątkami wszędzie będzie spokojnie. Zerknij na Primosten. Poleciłem kilku osobom jadącym pierwszy raz do Cro, większość wracała tam wielokrotnie :). W sezonie dużo ludzi i relatywnie drogo, ale przed sezonem bajka. Byłem kiedyś na początku czerwca. Ładna starówka, spacery przy zalesionym cyplu koło starówki, widok na otwarte morze, polecam. Woda miała grubo ponad 20 stopni, ale to na pewno nie jest reguła, zazwyczaj w tym okresie jest chłodniejsza.

Przy czym zastrzegam, że nie jest to kompletne zadupie, raczej małe miasteczko.
Mario29
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.09.2023
Re: Chorwacja z niemowlakiem, kwiecień/ maj, mała miejscowoś

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario29 » 19.11.2023 15:27

Hej, z niemowlakiem byliśmy w Brodarica i w Razanj i obie te miejscowości mogę polecić

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja z niemowlakiem, kwiecień/ maj, mała miejscowość
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone