Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miejscowość z deptakiem

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008
Re: Miasto z fajnymi plażami jak i ciekawym rynkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 19.02.2018 14:24

malinero napisał(a):
pocztówka28 napisał(a):Jesla lub Stari Grad, jako pierwsze mi przychodzą do głowy - obie miejscowości na wyspie Hvar.


Tylko, że obydwa miasteczka praktycznie nie posiadają plaż. A obejść je można w godzinę.

Jeśli już to Hvar. Albo Ciovo skąd rzut beretem jest do Trogiru albo Primosten.


Fakt plaż takich długich jak na Riwierze Makarskiej nie ma, ale jest kilka mniejszych plażyczek i zatoczek ;-) Na całej wyspie zresztą też pod dostatkiem.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Miasto z fajnymi plażami jak i ciekawym rynkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 19.02.2018 14:36

pocztówka28 napisał(a):
malinero napisał(a):
pocztówka28 napisał(a):Jesla lub Stari Grad, jako pierwsze mi przychodzą do głowy - obie miejscowości na wyspie Hvar.


Tylko, że obydwa miasteczka praktycznie nie posiadają plaż. A obejść je można w godzinę.

Jeśli już to Hvar. Albo Ciovo skąd rzut beretem jest do Trogiru albo Primosten.


Fakt plaż takich długich jak na Riwierze Makarskiej nie ma, ale jest kilka mniejszych plażyczek i zatoczek ;-) Na całej wyspie zresztą też pod dostatkiem.


W Starym Gradzie tych plażyczek i zatoczek nie ma, przy hotelach naprzeciwko przystani promowej są betonowe pomosty. W Jelsie w zasadzie to samo. Aby wejść do wody trzeba się nagimnastykować.

Generalnie jak już ktoś szuka dobrej miejscówki z okreśolonymi parametrami, to po to aby mieć fajne wejście do wody blisko, a nie, aby jeździć kilometrami na najbliższą sensowna plażę. Bo równie dobrze można zarekomendować Split, który ma piękna starówkę i wiele do zwiedzania, ale ładną plażę chyba dopiero w Podstranie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Miasto z fajnymi plażami jak i ciekawym rynkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.02.2018 14:58

Bol.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Miasto z fajnymi plażami jak i ciekawym rynkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.02.2018 15:40

Dubrovnik.
W pobliżu pełno miasteczek z plażami, blisko Pelješac z Divną na czele.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Miasto z fajnymi plażami jak i ciekawym rynkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 19.02.2018 19:38

kaeres napisał(a):Dubrovnik.
W pobliżu pełno miasteczek z plażami, blisko Pelješac z Divną na czele.


Hmmm.... mieszkać w kameralnym Dubrowniku i dojeżdżać na plażę do Divna.

Można i tak....
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 19.02.2018 20:16

Nie nie nie, to wszystko jest za daleko od siebie :P

Makarska była o tyle dobra ze do plaży miałem 500 metrów, na ryneczek, starówke, deptak itp również. Chcę zmienić tylko otoczenia, ale nie na takie żebym musiał do plaży dojeżdżać 10 km i martwić się o parking.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2018 20:56

Skoro wszystko pieszo to Rogoznica i Primosten (choć ja go nie lubię).
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 19.02.2018 21:05

Dlaczego nie lubisz? :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.02.2018 21:24

piekara114 napisał(a):Skoro wszystko pieszo to Rogoznica i Primosten (choć ja go nie lubię).

Dla mnie bardziej Primošten ze względu na plaże i starówkę, choć jak w Makarskiej to plaże nie wyglądają, za to starówka lepsza.
Ponawiam też propozycję miasta Bol. Co wyspa, to wyspa. :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.02.2018 21:27

lukeboss napisał(a):Dlaczego nie lubisz? :)
Za tłoczno, za głośno, na plażach za gęsto. W R. więcej różnorodnych plaż.
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 20.02.2018 13:13

Rogoznica Nawet ciekawa jak oglądam zdjęcia. Prędzej zastanawiałem się nad Brela, jak tam jest jeśli chodzi o plaże i ryneczek?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.02.2018 13:16

lukeboss napisał(a):zastanawiałem się nad Brela, jak tam jest jeśli chodzi o plaże i ryneczek?

Plaże super, deptak do Baska Voda, ryneczku nie ma.
andrzejstrzelba
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 15.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejstrzelba » 21.11.2018 22:24

Witam serdecznie.
W tym roku spędziliśmy urlop w miejscowości Pag i byliśmy bardzo zadowoleni. Podobało nam się to, że był przyjemny rynek, do którego mieliśmy 200 m, do "pierwszej lepszej" plaży 50 m, a do fantastycznej plaży Bosana jeździliśmy samochodem (w zależności od pory dnia i humorów).
Szukam teraz czegoś podobnego, z jakąś promenadą, deptakiem lub "rynkiem", gdzie będzie można trochę pochodzić, zjeść loda czy obiad. Na razie skłaniam się ku Rogoznicy, ale chciałbym, żebyście mi podpowiedzieli, w której części miasta najwięcej się dzieje, żebym wiedział gdzie szukać apartamentu. Na razie znalazłem dwa ciekawe apartamenty z pięknym widokiem na morze. Jeden na ulicy Miline, a drugi na ulicy Put Sepurine. Z którego będę miał bliżej „do centrum” ? Wiem, że przy tym na ulicy Put Sepurine jest zaraz popularna plaża Sepurina, ale nie jest to dla mnie kluczowe, bo do ciekawej plaży mogę sobie podjechać autem. Zresztą z tego na ulicy Miline do plaży Sepurina mam 600 m więc, jeżeli ta plaża jest taka fantastyczna to jakiejś katastrofy też nie ma. Podpowiedzcie coś proszę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.11.2018 22:34

Poczytaj wątki o Rogoźnicy, są też relacji z pobytu w tej miejscowości.

rogoznica-t42970.html

rogoznica-czy-primosten-t35595.html
Użytkownik usunięty
Re: Miasto z fajnymi plażami jak i ciekawym rynkiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2018 12:51

kaeres napisał(a):Dubrovnik.
W pobliżu pełno miasteczek z plażami, blisko Pelješac z Divną na czele.

To jakiś żart ? 120 km na plażę ? :D
Spoko :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Miejscowość z deptakiem - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone