Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miejscowość z deptakiem

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009
Miejscowość z deptakiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 18.06.2013 17:54

Witam. Po 5 pobytach w Cro nadszedł kryzys w pomysłach gdzie? Doradźcie jaką miejscowość wybrać, koniecznie musi być deptak którym można pospacerować, najlepiej do sąsiednich wiosek czy miasteczek. Biorę pod uwagę całe wybrzeże, wyspy raczej nie, chyba ,że dostępne mostem. Byliśmy już w Makarskiej, Baśce Vodzie, Briście - super deptaki, był też Orebic i też było gdzie połazić. Było też Ciovo. I tu porażka :evil: Gdzie się wybrać, żeby było pięknie, spacerowo i niedrogo? :roll: Pozdrawiam.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 18.06.2013 18:01

Brela



Obrazek
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 18.06.2013 18:08

Ok. Zgadza się, Brela piękna, deptak jest, ale niestety do tych tańszych raczej nie należy. Poza tym trochę Brelę poznaliśmy będąc w Baśce, więc ani Breli ani Tucepi pod uwagę raczej nie bierzemy. Ale dzięki za szybki odzew.:)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.06.2013 18:11

Jak byli w Baska Voda, to Brelę pewnie odwiedzali.
Najdłuższa linia brzegowa chyba i hektary spacerów to w Rogoznicy,
aczkolwiek część deptakowo-kulinarna to tylko od Mariny do grobli i później wyspa w części portowej,
więc to może nie do końca spełnić oczekiwania :/

cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 18.06.2013 18:31

więc może

Obrazek


Rovinj

taniej niz w Breli :)
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 18.06.2013 18:40

Jeżeli hektary spacerów w Rogożnicy, to już brzmi interesująco. Ale czy reszta tych spacerów , pomijając część deptakową to już rajd między samochodami? czy raczej spoko? Bo rajdy po drodze między autami na Ciovo zostawiły we nie traumę do końca życia.:)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.06.2013 18:51

Cały deptak od Mariny po koniec wyspy to chodniki wzdłuż wody i jezdni.
Wąsko jest na grobli i tam wieczorami ludzie chodzą po jezdni.
Półwysep z Mariną wyłączony jest z ruchu, jeżeli nie liczyć rowerków, aż do samej kapliczki.
Dalej masz ścieżki wzdłuż brzegu, tak, ze można obejść cały półwysep aż do Smoczego Oka.
Od Sepurine w stronę Lozicy chodnik biegnie nad wodą i chyba tylko w jednym miejscu dojeżdżają tam samochody.
Do Zeceva jest ścieżka po skałach.
Części zatoki od strony lądu nie miałem okazji poznać, poza portem przemysłowym, położonym w samym końcu zatoki.
Można tez spacerować pomiędzy domami na wyspie, zwłaszcza na podejściu do kościoła, jak i po drugiej stronie, od lądu, ale tam chyba tylko przejeżdżałem ze dwa razy więc nie pamiętam.

Część Rogoznicy położona w stronę Lozicy to typowe uliczki pomiędzy domami, więc tam można się natknąć na samochody, ale ruch nie jest jakiś wielki.
Jak byłem ostatnio, to również tam zaczęły pojawiać się sympatyczne knajpki, a przy Lozicy jest taka nad samą wodą, na małym tarasiku.

No i Trogir jest o rzut beretem. Ale Trogir pewnie poznaliście przy pobycie na Ciovo?

Inna sprawa, ze w Trogirze byłem już wiele razy i mi się nie może znudzić :D
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 18.06.2013 19:04

Dzięki za ciekawe info o Rogoznicy. Tak, Trogir poznaliśmy będąc na Ciovo i byliśmy nim zauroczeni. Właściwie każde popołudnie, jeżeli nie byliśmy gdzieś na wycieczce to spędzaliśmy w Trogirze, bo Slatine delikatnie mówiąc nie zachwyca.Ale musieliśmy jeździć tam autkiem, więc teraz szukamy miejsc, gdzie rozrywka, knajpki itd. będą w zasięgu naszych nóg. Jeszcze raz dzięki i nie pogardzę informacjami o innych miejscowościach z deptaczkami.
Jeżeli chodzi o Rovinj na pewno jest super, ale Istrię na razie zostawiamy sobie na kiedyś tam w dalszej przyszłości.
del_sol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 19.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 18.06.2013 19:10

Rovinji najladniejsze miasto w CRO
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.06.2013 19:11

Svetište Majke Božje Gospe od Prizidnice pewnie odwiedziliście?
Jak nie, to też warto tam podjechać i pospacerować nad klifami.

Widoki warte spaceru.

Mnie nie zachwyciły, ale Kastele są po drodze - też można sporo pospacerować.
Nie wspominając o tym, że Rogoznica to świetne miejsce na wypad i do Splitu i Salony i Klisia
i Szybenika i wodospadów Krka.
W Grebasticy można podjechać/podejść pod mur dzielący półwysep i po drabince wejść do zagrodzonej części półwyspu.
W tej zatoce jest niesamowita woda.
Martyna 111
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martyna 111 » 18.06.2013 19:21

Właściwie z tych miejsc, które wymieniłeś nie odwiedziliśmy tylko Krka i Szybenika. Resztę już poznaliśmy. Dlatego ciągle chodzi za mną Pag lub jakaś miejscowość z której byłby bliski do osiągnięcia, oczywiście autem. Tylko,że my od ubiegłych wakacji podróżujemy z psem, małym co prawda, ale jednak, więc nie wszędzie pewnie nas zechcą. Gdzie można by było zakotwiczyć, żeby i na Pag, i na Krka i deptaczek do spacerów, i z psem, i ładnie widokowo i niezbyt drogo? Czy to realne czy takie rzeczy tylko w Erze? :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.06.2013 19:34

Rovinji nie porównam, bo nie byłem, ale Rogoznica na prawo od grobli, w kierunku Sepurine i Lozicy jest dość kameralna.
Im dalej tym bardziej.
Domy zazwyczaj mają ogródki, niektóre pozamykane.
Zdarzało mi się tam chodzić rano i wieczorem obserwując wschody (słońce wstaje zza wzgórz, więc dość późno :D) i zachody słońca i co najwyżej spotykałem pojedyncze osoby, a to pijące kawę nad wodą, a to ćwiczące jogę itp.
Ewentualnie zaraz obok jest Zecevo Rogoznicko, które powinno już zapewnić całkowity komfort spacerów, jak również słyszałem że po drugiej stronie zatoki, w Razanji, też jest spokojnie i cicho.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2013 10:47

Ja polecam do spacerów jak cronaturki Rovinj i Porec - pospacerować jest gdzie
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 19.06.2013 17:39

weldon napisał(a):
W Grebasticy można podjechać/podejść pod mur dzielący półwysep i po drabince wejść do zagrodzonej części półwyspu.


Byłem, potwierdzam :)

W tej zatoce jest niesamowita woda.


Dlaczego niesamowita?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Rogoznica - ścieżki

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 21.06.2013 13:02

weldon napisał(a):Cały deptak od Mariny po koniec wyspy to chodniki wzdłuż wody i jezdni.
Wąsko jest na grobli i tam wieczorami ludzie chodzą po jezdni.

Chodnik jest do plaży Kopara.
Obrazek
Źródło: http://www.tz-rogoznica.hr/rogoznica/e_plaze.html

Dalej ścieżka z białego kamienienia, którą można obejść wyspę dookoła.
Obrazek
Źródło: http://www.visit-rogoznica.com/pl/dalma ... Plaze.aspx

W trakcie spaceru można przysiąć w Buddha Bar https://www.facebook.com/buddha.bar.rogoznica

Poniżej, ścieżka zaznaczona przerywaną linią:
Obrazek
Źródło: http://www.dcpongo.com/e-rogoznica.html
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone