Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 19.03.2016 00:01

Polecam objazd Słowenii, jadąc pierwszy raz do Cro w ubiegłym roku to w tym miejscu byłem po północy, po chwili dogoniłem Czecha, a za mną na CB miałem dwóch Polaków :) przed Lenart sarna uderzyła w Czecha i zjechał po kilku km zobaczyć, co prawda uderzyła mu w bok i mógł kontynuować jazdę, ale jakaś ryska na pewno zostały... więc taka przestroga, że trzeba uważać :)
Marcinooo
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.03.2016
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinooo » 30.03.2016 08:48

dids76 napisał(a):
Bianco napisał(a):Widać na filmach jak beznadziejnej jakości jest ta droga. Wąska, dziurawa, połatana byle jak....
Nie wiem, czy warto się męczyć jadąc tą trasą. Jakby ktoś jechał nocą to na dodatek wąsko i bez pobocza.
Dobre ostrzeżenie!


Jechałem tą drogą 4 razy, 2x tam i 2x z powrotem (w tamtą stronę w nocy). Według mnie nie różni się za wiele od większości naszych dróg. Pewnie że nie poszalejesz ele napradę nie jest zła.

PS. Jak to dobrze że mieszkamy w kraju gdzie wszystkie drogi są idealni równe i jadąc za granicę dopiero widzimy co to są dziury w drodze, że o przełomach zimowych łatanych do sierpnia nie wspomne :wink: :D



Mam pytanko jaka jest różnica czasowa przejazdu tym objazdem a autostradą ? Bo jeżeli chodzi o kilometry to z tego co wiem to niewielka.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 30.03.2016 09:02

Oglądnij sobie filmik na końcu pisze.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.03.2016 09:37

Marcinooo napisał(a):
Mam pytanko jaka jest różnica czasowa przejazdu tym objazdem a autostradą ? Bo jeżeli chodzi o kilometry to z tego co wiem to niewielka.


Jeśli na obu trasach nie ma żadnych zatorów to boczna drogą jest pewnie z 30 minut dłużej. Jeśli jest duży ruch to w 99% przypadków koncentruje się on na autostradzie więc boczna jest szybciej. Rok temu w połowie lipca koło 1-2 w nocy był jakiś wypadek na autostradzie w kierunku cro kawałek za końcem 2-pasmówki i wszystko stało po horyzont. Nam na szczęście udało się zawrócić tuż przed barierkami już na ślimaku i ciągnęliśmy boczną drogą ile dało radę. Wjechaliśmy kawałek przed granicą i po chwili byliśmy u celnika. Na bocznej drodze w "razie czego" zawsze coś wymyślisz, jak już jesteś na autostradzie to pozostaje tylko stanie i plucie sobie w brodę, że nie posłuchało się porad z forum :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.03.2016 09:43

dids76 napisał(a): ...
Ja navi zawsze ustawiam punkty pośrednie na trasie objazdu i prowadzi mnie bez problemu.


Ja mam teraz jakąś seryjna navi w aucie. Mam tam opcję z wyborem poszczególnych krajów i zaznaczaniem czy mam na nie winietkę czy nie. W momencie gdy zaznaczyłem Czechy i Austria na TAK a Słowenia na NIE to kapitalnie prowadzi właśnie przez M-L-P.

Ten objazd to miła odskocznia, oszczędność z 10 piwek w każdą stronę i często oszczędność czasu :)
marcin81
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin81 » 30.03.2016 10:29

A słyszeliście coś na temat płatnego odcinka przy samej granicy z Chorwacją od tego roku? Na mapce DARS jest zaznaczone jako płatny, a na google maps dalej bezpłatny. Link do mapki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrad ... LO-map.svg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.03.2016 10:45

marcin81 napisał(a):A słyszeliście coś na temat płatnego odcinka przy samej granicy z Chorwacją od tego roku? Na mapce DARS jest zaznaczone jako płatny, a na google maps dalej bezpłatny. Link do mapki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrad ... LO-map.svg

Ten odcinek nie podlega opłacie :idea: :!:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.03.2016 10:56

marcin81 napisał(a):A słyszeliście coś na temat płatnego odcinka przy samej granicy z Chorwacją od tego roku?

Jeśli powołujesz się na DARS, to wpisz sobie "odsek Draženci - Gruškovje", bo tego odcinka to dotyczy i zobaczysz, że nie podlega on opłacie. :wink:
marcin81
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.01.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin81 » 30.03.2016 11:00

walp napisał(a):
marcin81 napisał(a):A słyszeliście coś na temat płatnego odcinka przy samej granicy z Chorwacją od tego roku?

Jeśli powołujesz się na DARS, to wpisz sobie "odsek Draženci - Gruškovje", bo tego odcinka to dotyczy i zobaczysz, że nie podlega on opłacie. :wink:


Ok. Dzięki za informacje. Czyli spokojnie śmigamy w czerwcu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.03.2016 13:36

Ten odcinek na mapce od kilku ładnych lat tak jest zaznaczony. Droga nr 9 od Ptuj bezpłatna.

Ps. Waldek, będziesz pisał do DARS-u, czy oni z autamata na wiosnę Ci maila wysyłają ze wszystko bez zmian? :oczko_usmiech: :mrgreen:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 30.03.2016 15:05

andywiki napisał(a):Oglądnij sobie filmik na końcu pisze.

Ten film moim zdaniem niepotrzebnie prowadzi przez centrum miasta-w 5:57 na skrzyżowaniu jadą prosto a skręcając na światłach w lewo omija się centrum. Fakt, jest kilka rond, ale w tamtą stronę znaki prowadzą w kierunku Zagrzebia.
W drodze powrotnej jest trudniej, ale wystarczy pamiętać, że dopiero koło cmentarza się skręca w lewo i po kłopocie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.03.2016 15:24

piotrulex napisał(a):
dids76 napisał(a): ...
Ja navi zawsze ustawiam punkty pośrednie na trasie objazdu i prowadzi mnie bez problemu.


Ja mam teraz jakąś seryjna navi w aucie. Mam tam opcję z wyborem poszczególnych krajów i zaznaczaniem czy mam na nie winietkę czy nie. W momencie gdy zaznaczyłem Czechy i Austria na TAK a Słowenia na NIE to kapitalnie prowadzi właśnie przez M-L-P.

Ten objazd to miła odskocznia, oszczędność z 10 piwek w każdą stronę i często oszczędność czasu :)


Ja od jakiegoś czasu z autostrady w Austrii zjeżdżam już na Ilz i tych punktów pośrednich mam dosyć sporo :oczko_usmiech: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.03.2016 15:28

kojacek napisał(a):Ten film moim zdaniem niepotrzebnie prowadzi przez centrum miasta-w 5:57 na skrzyżowaniu jadą prosto a skręcając na światłach w lewo omija się centrum. Fakt, jest kilka rond, ale w tamtą stronę znaki prowadzą w kierunku Zagrzebia.


Tu się zgodzę, według mnie skręcając tam w lewo, trasa jest prostsza i szybsza.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 30.03.2016 16:43

andywiki napisał(a):...

dzięki, pierwszy raz zobaczyłem jak ta trasa wygląda za dnia :)
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 30.03.2016 16:57

kojacek napisał(a):
andywiki napisał(a):Oglądnij sobie filmik na końcu pisze.

Ten film moim zdaniem niepotrzebnie prowadzi przez centrum miasta-w 5:57 na skrzyżowaniu jadą prosto a skręcając na światłach w lewo omija się centrum. Fakt, jest kilka rond, ale w tamtą stronę znaki prowadzą w kierunku Zagrzebia.
W drodze powrotnej jest trudniej, ale wystarczy pamiętać, że dopiero koło cmentarza się skręca w lewo i po kłopocie.

A ja jechałem tak i tak i wolę osobiście jak na filmie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone