Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.03.2016 17:05

dids76 napisał(a):Ten odcinek na mapce od kilku ładnych lat tak jest zaznaczony. Droga nr 9 od Ptuj bezpłatna.

Ps. Waldek, będziesz pisał do DARS-u, czy oni z autamata na wiosnę Ci maila wysyłają ze wszystko bez zmian? :oczko_usmiech: :mrgreen:

Mieli już wysyłać z autamata. :oczko_usmiech: Coś się spóźniają, bo pierwsi pytający już są. :oczko_usmiech:
dids76 napisał(a):
kojacek napisał(a):Ten film moim zdaniem niepotrzebnie prowadzi przez centrum miasta-w 5:57 na skrzyżowaniu jadą prosto a skręcając na światłach w lewo omija się centrum. Fakt, jest kilka rond, ale w tamtą stronę znaki prowadzą w kierunku Zagrzebia.


Tu się zgodzę, według mnie skręcając tam w lewo, trasa jest prostsza i szybsza.

A te ronda, to znowu nie jakieś Rondo Dmowskiego w Warszawie, tylko małe kółka (5 sztuk o ile dobrze pamiętam). :wink:
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 30.03.2016 17:16

Dokładnie walp jak piszesz,może łatwiej mi spamiętać i dla tego :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 31.03.2016 01:45

andywiki napisał(a):Dokładnie walp jak piszesz,może łatwiej mi spamiętać i dla tego :D

Zdaniem map Gugla: na "mojej" trasie jest 5 rond (no dobra-rondek ;) ) i skręcamy na drugim (oznaczony zjazd na Zagrzeb) i piątym (tu inny zjazd to ślepa uliczka) w prawo.
Na Twojej trasie są cztery sztuki, należy skręcać na trzecim i czwartym przy czym czwarte to właśnie to "moje" ostatnie, ze ślepą uliczką.
Każdy jedzie jak lubi, osobiście raczej wolę omijać centra miast i dlatego wybieram obrzeża.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 31.03.2016 07:51

Kojacek po pierwsze to nie jest moja trasa po drugie ronda w centrum jak to nazywasz o godz. 23,24 itp raczej nie stoją tak że nie widzę problemu i ciągnięcia tego tematu dalej, jak sam napisałeś każdy jedzie jak chce.
Marcinooo
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.03.2016
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinooo » 01.04.2016 12:49

piotrulex napisał(a):
Marcinooo napisał(a):
Mam pytanko jaka jest różnica czasowa przejazdu tym objazdem a autostradą ? Bo jeżeli chodzi o kilometry to z tego co wiem to niewielka.


Jeśli na obu trasach nie ma żadnych zatorów to boczna drogą jest pewnie z 30 minut dłużej. Jeśli jest duży ruch to w 99% przypadków koncentruje się on na autostradzie więc boczna jest szybciej. Rok temu w połowie lipca koło 1-2 w nocy był jakiś wypadek na autostradzie w kierunku cro kawałek za końcem 2-pasmówki i wszystko stało po horyzont. Nam na szczęście udało się zawrócić tuż przed barierkami już na ślimaku i ciągnęliśmy boczną drogą ile dało radę. Wjechaliśmy kawałek przed granicą i po chwili byliśmy u celnika. Na bocznej drodze w "razie czego" zawsze coś wymyślisz, jak już jesteś na autostradzie to pozostaje tylko stanie i plucie sobie w brodę, że nie posłuchało się porad z forum :)

\

Wielkie dzięki tak sobie myślę, że własnie tak zrobię zjadę z autostrady na Mureck i potem na Ptuj zawsze parę Euro w kieszeni.
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 06.04.2016 19:21

Witam wszystkich :-)

W tym roku drugi raz zamierzam wybrać się z rodziną do Chorwacji.
Ostatnio jechaliśmy autostradami, ale tym razem chciałbym ominąć autostradę w Słowenii.
Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć, co i jak wbijać w nawigacji, żeby opuszczając Austrię nie wpakować się na płatne drogi w Słowenii?
Wiem, że temat był wałkowany, ale przebrnąłem przez jakieś 40 stron forum i w głowie mam większy mętlik niż przed rozpoczęciem lektury ;-)
Będę bardzo wdzięczny za pomoc :-)

Pozdrawiam :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107685
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2016 19:48

Heike napisał(a):Witam wszystkich :-)

W tym roku drugi raz zamierzam wybrać się z rodziną do Chorwacji.
Ostatnio jechaliśmy autostradami, ale tym razem chciałbym ominąć autostradę w Słowenii.
Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć, co i jak wbijać w nawigacji,

Przeczytaj post Pako_1988
video-objazd-autostrady-slo-t29291-495.html#p1645443
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.04.2016 20:19

Heike napisał(a):Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć, co i jak wbijać w nawigacji, żeby opuszczając Austrię nie wpakować się na płatne drogi w Słowenii?

Rozumiem, że chodzi o "klasyczny" objazd M-L-P
Jest kilka sposobów przygotowywania trasy, ale głównie musisz pamiętać o punktach:
1. zjazd (226) z autostrady A9 na drogę B69
2. Mureck
3. Lenart
4. Ptuj (najlepiej przejazd nowym mostem nad Drawą)
5. skrzyżowanie - razcep Draženci (tam gdzie droga wyjazdowa z Ptuj łączy się z drogą E59)

Wszystko znajdziesz w tym wątku.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.04.2016 20:24

Heike napisał(a):Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć, co i jak wbijać w nawigacji, żeby opuszczając Austrię nie wpakować się na płatne drogi w Słowenii?


jak-zaprogramowac-gps-aby-ominac-autostrady-w-s-t22904-30.html#p386962
gotowe-trasy-z-roznych-systemow-nawigacji-t26439-30.html#p553561
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 06.04.2016 21:50

Janusz Bajcer napisał(a):
Heike napisał(a):Witam wszystkich :-)

W tym roku drugi raz zamierzam wybrać się z rodziną do Chorwacji.
Ostatnio jechaliśmy autostradami, ale tym razem chciałbym ominąć autostradę w Słowenii.
Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć, co i jak wbijać w nawigacji,

Przeczytaj post Pako_1988
video-objazd-autostrady-slo-t29291-495.html#p1645443


Dziękuję :-)
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 06.04.2016 21:51

walp napisał(a):
Heike napisał(a):Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć, co i jak wbijać w nawigacji, żeby opuszczając Austrię nie wpakować się na płatne drogi w Słowenii?

Rozumiem, że chodzi o "klasyczny" objazd M-L-P
Jest kilka sposobów przygotowywania trasy, ale głównie musisz pamiętać o punktach:
1. zjazd (226) z autostrady A9 na drogę B69
2. Mureck
3. Lenart
4. Ptuj (najlepiej przejazd nowym mostem nad Drawą)
5. skrzyżowanie - razcep Draženci (tam gdzie droga wyjazdowa z Ptuj łączy się z drogą E59)

Wszystko znajdziesz w tym wątku.


Dziękuję bardzo :-)

PS. Ten zjazd z pkt 1 to już jest za granicą austriacko-słoweńską?
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 06.04.2016 21:52

Vjetar napisał(a):
Heike napisał(a):Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć, co i jak wbijać w nawigacji, żeby opuszczając Austrię nie wpakować się na płatne drogi w Słowenii?


jak-zaprogramowac-gps-aby-ominac-autostrady-w-s-t22904-30.html#p386962
gotowe-trasy-z-roznych-systemow-nawigacji-t26439-30.html#p553561


Pięknie dziękuję :-)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.04.2016 22:00

Heike napisał(a):PS. Ten zjazd z pkt 1 to już jest za granicą austriacko-słoweńską?

Ależ skąd! ok. 8 km przed granicą ze Słowenią.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 06.04.2016 22:09

Za stacją paliw Gralla w A przed granicą A - SLO. Zjazd 226 Gersdorf.
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 06.04.2016 22:11

walp napisał(a):
Heike napisał(a):PS. Ten zjazd z pkt 1 to już jest za granicą austriacko-słoweńską?

Ależ skąd! ok. 8 km przed granicą ze Słowenią.



Wielkie dzięki :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone