Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 08.06.2010 09:02

grzesiek_75 napisał(a):
lukasz1977 napisał(a):dodam, że trasa zrobiona przeze mnie omija te kilkaset metrów autostrady pod Ptujem - tak dla bezpieczeństwa ;)

Witam serdecznie .
Jeżeli masz trasę na AM to prosze o linka do pliku.
Pozdrawiam


ale kolega wyżej podał - więc wystarczy przerobić start i koniec dla własnych potrzeb ;)
no chyba, że chcesz konkretnie ode mnie to mogę Ci na maila przesłać ;)
brombers
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) brombers » 09.06.2010 16:47

Trasa Kraków > Brno > Wiedeń > Graz > Maribor > Ptuj > Krapina > Zagreb > Split > Brela

http://www.speedyshare.com/files/22874601/krk-brela.atm

wyklikałem w AM 6.2 tak, aby ominąć płatne drogi w Słowenii:

(zjazd w Sipelfeld > lokalna 437 > na pierwszym rondku przed Mariborem trzeci zjazd, potem zaraz w prawo na 436, przejazd pod A1 i H2, zjazd w Šentiljska Cesta, dojazd przez Maribor do drogi nr 1 na Ptuj, za Ptujem wjazd na drogę nr 9 do granicy z Chorwacją).

Nie jechałem co prawda przez Maribor od północy, tylko od zachodu, od str Dravogradu, drogą ne 1, ale powyższa trasa jest poprowadzona wg wskazówek z tego forum.

Aha, w Ptuju przy wjeździe na tą końcóweczkę A4 stał misiak z lornetką, więc zawróciłem i wjechałem na 9tkę nieco dalej.

Pzdr z Breli ;)

PS. przetestowałem wszystkie 3 dostępne aktualne mapy CRO do IGO i ... ta z AM 6.2 jest bardziej aktualna ;)))
grzesiek_75
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_75 » 09.06.2010 17:34

lukasz1977 napisał(a):
grzesiek_75 napisał(a):
lukasz1977 napisał(a):dodam, że trasa zrobiona przeze mnie omija te kilkaset metrów autostrady pod Ptujem - tak dla bezpieczeństwa ;)

Witam serdecznie .
Jeżeli masz trasę na AM to prosze o linka do pliku.
Pozdrawiam


ale kolega wyżej podał - więc wystarczy przerobić start i koniec dla własnych potrzeb ;)
no chyba, że chcesz konkretnie ode mnie to mogę Ci na maila przesłać ;)

Witaj.
Chodzi mi dokładnie o twoją bo zaznaczyłeś ze omijasz te niepewne kilkaset metrów autostrady za Ptujem. Prosze na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 09.06.2010 18:09

To bardzo proste jak się okazało wyjeżdżając z Ptuj przejedziesz przez most (Mniemam że całą poprzednią trasę znasz) wiec za mostem dojedziesz do ronda na nim prosto około 1km i dojedziesz do skrzyżowania z Zgrzebska Cesta (to nazwa ulicy) i tam w prawo. (Jeśli nie skręcisz tu to dojedziesz do następnego ronda bezpośrednio przy tym 200m -300m odcinku autostrady) Jadąc tą drogą około 1-1.5km dojedziesz do skrzyżowania i tam w prawo jakieś 100m i masz krzyżowanie z trasą nr 9 prowadzącą do granicy. :D
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 09.06.2010 20:02

Grzesiek, Łukasz odniósł się do trasy, którą przygotowałem według jego wskazówek i która zawiera już objazd autostrady w Słowenii. Tak jak napisał - pobierz trasę z mojego linku i podmień start i koniec (wrzucona przeze mnie zaczyna się w Ostrowie Wlkp. a kończy w Trogirze) a zobaczysz, że w Słowenii nie zahaczysz nawet o te kilkaset metrów autostrady z miśkami na końcu ;-)
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 16.06.2010 16:12

Oto trasa przygotowana (jak zwykle po obszernych konsultacjach) dla chcących ominąć Słowenię przez Węgry i ich słynną już Route 86 ;)

link do gotowca z AM:
http://rapidshare.com/files/399670768/przez_wegry2.atm

i screen:
Obrazek

Pozdrawiam

P.S.
Krótki odcinek Słoweńskiej A5 obok miasta Lednava ominięty.
sonty
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sonty » 18.06.2010 07:01

mickanovi napisał(a):Grzesiek, Łukasz odniósł się do trasy, którą przygotowałem według jego wskazówek i która zawiera już objazd autostrady w Słowenii. Tak jak napisał - pobierz trasę z mojego linku i podmień start i koniec (wrzucona przeze mnie zaczyna się w Ostrowie Wlkp. a kończy w Trogirze) a zobaczysz, że w Słowenii nie zahaczysz nawet o te kilkaset metrów autostrady z miśkami na końcu ;-)


No to poproszę jeszcze raz o link do tej strony
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 18.06.2010 07:04

sonty napisał(a):No to poproszę jeszcze raz o link do tej strony


Proszę:
http://rapidshare.com/files/395105731/o ... owenii.atm
sandr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandr » 18.06.2010 08:28

Bardzo dobra trasa, jechałem nią czterokrotnie i kto wie, może w tym roku powtórzę
(chociaż korcą Węgierskie autostrady, korcą...). W Chorwacji na autostradę A4 wjeżdżamy
zjazdem "Čakovec", a dalej to już prosta sprawa...
magart
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magart » 21.06.2010 16:39

sandr napisał(a):Bardzo dobra trasa, jechałem nią czterokrotnie i kto wie, może w tym roku powtórzę
(chociaż korcą Węgierskie autostrady, korcą...). W Chorwacji na autostradę A4 wjeżdżamy
zjazdem "Čakovec", a dalej to już prosta sprawa...


Wydaje mi się, że jak liczyłem koszty płatnych dróg, to po ominięciu autostrady w Słowenii taniej się jedzie PL-CZ-AU-SLO-CRO.
krisss
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisss » 21.06.2010 17:25

Mickanovi nie moge pobrac mozesz wrzucic raz jeszcze pozdr.
sandr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandr » 21.06.2010 19:57

magart napisał(a):Wydaje mi się, że jak liczyłem koszty płatnych dróg, to po ominięciu autostrady w Słowenii taniej się jedzie PL-CZ-AU-SLO-CRO.


Być może, ale tu nie chodzi o koszt przejazdu - raczej o węgierską kuchnię :-)

Pozdr.
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 22.06.2010 07:40

krisss napisał(a):Mickanovi nie moge pobrac mozesz wrzucic raz jeszcze pozdr.


Zobacz teraz:
http://chomikuj.pl/mickanovi/objazdAS+w+slowenii.atm

W temacie kosztów - może ktoś bardziej doświadczony pokusi się o zestawienie kosztów dla poszczególnych tras. W wolnym czasie postaram się sam coś takiego przygotować, jednak będzie to (na razie ) na bazie info z forum i netu a nie doświadczeń.

W temacie kuchni węgierskiej mogę także coś dorzucić (tym razem jako praktyk :D )
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 22.06.2010 09:59

mickanovi napisał(a):W temacie kosztów - może ktoś bardziej doświadczony pokusi się o zestawienie kosztów dla poszczególnych tras. W wolnym czasie postaram się sam coś takiego przygotować, jednak będzie to (na razie ) na bazie info z forum i netu a nie doświadczeń.

może nie bardziej doświadczony ale ...
ceny za winiety liczone w 2 strony:
Trasa - CZ (winieta miesięczna 350 koron * 0,15) 52,50 + A (2 x winieta 10 dniowa 2 x 7,90 = 15,80 * 4,05) 64 + SLO ( winieta miesięczna 30 * 4,05) 121,50 = 238 PLN
Trasa ta sama z ominięciem SLO - 117 PLN
Trasa - SVK (winieta miesięczna 9,9 * 4,05) 40 + A (2 x winieta 10 dniowa 2 x 7,90 = 15,80 * 4,05) 64 + SLO ( winieta miesięczna 30 * 4,05) 121,50 = 226 PLN
Trasa ta sama z ominięciem SLO - 104 PLN
Trasa - SVK (winieta miesięczna 9,9 * 4,05) 40 + H (2 x winieta 4 dniowa 1530 = 3060 * 0,014) 43 = 83 PLN
Trasa - SVK (winieta miesięczna 9,9 * 4,05) 40 - H (przez 86) = 40 PLN

Wszystkie te trasy zakładają pobyt w Chorwacji ponad 10 dni oraz nie ma wyliczenia autostrad chorwackich bo jest prawie identyczny dla drogi przez Słowenię i Węgry. Początek wyliczeń to Cieszyn (dlatego nie ma alternatywnych wyliczeń bez autostrady w SVK). Również trzeba brać poprawkę na aktualizację kursów walut (nie wiem dokładnie dla jakiej daty to liczyłem).
Chętnie przyjmę wszystkie sugestie ;)
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 29.06.2010 12:46

Pozwoliłem sobie przygotować gotowe mapy objazdu Słoweńskiej autostrady w dwóch wariantach dla nawigacji TomTom.

Trasa została przygotowana przy pomocy programu TYRE i istnieje możliwość edycji w w/w programie lub już w samym urządzeniu TT

INSTALACJA
Ściągnąć interesującą nas trasę i wypakować przy pomocy programu np. winrar, wypakowany plik z trasą można dodać na dwa sposoby:
1. Podłączamy naszą nawigację do komputera, wyszukujemy w urządzeniu katalog o nazwie itn i kopiujemy tam pliki
2. Ściągamy program TYRE instalujemy, odpalamy program wczytujemy nasz ściągnięty plik do programu po tym przechodzimy do górnej zakładki "TomTom" i wybieramy "Kopiuj do TomTom" (oczywiście wcześniej podłączamy urządzenie do komputera) i nasz plan powinien być już dostępny w naszej nawigacji.

Aby aktywować plan podróży w urządzeniu TT wybieramy ikonę "Planowanie Planu Podróży" a następnie "Opcje" i "Wczytaj Plan Podróży" i wybieramy nasz plan podróży.

1. Wersja obejmuje objazd przez Mureck - Lenart - Ptuj
UWAGA: dodatkowo plan obejmuje również objazd pierwszej bramki w CRO która moim zdaniem jest strasznie droga w porównaniu do reszty bramek w CRO, oraz ominięcie kawałka autostrady za Ptuj który tak naprawdę nie wiem czy jest płatny czy nie a wole nie ryzykować.

Trasa Polska-Chorwacja
http://edziecko.sklep.pl/pobieranie/pl- ... cro_pl.rar

Trasa Chorwacja-Polska
http://edziecko.sklep.pl/pobieranie/cro ... cro_pl.rar

2. Wersja obejmuje objazd przez Spielfeld - Maribor - Ptuj
UWAGA: dodatkowo plan obejmuje również objazd pierwszej bramki w CRO która moim zdaniem jest strasznie droga w porównaniu do reszty bramek w CRO, oraz ominięcie kawałka autostrady za Ptuj który tak naprawdę nie wiem czy jest płatny czy nie a wole nie ryzykować.

Trasa Polska-Chorwacja
http://edziecko.sklep.pl/pobieranie/pl- ... cro_pl.rar

Trasa Chorwacja-Polska
http://edziecko.sklep.pl/pobieranie/cro ... cro_pl.rar

Każda trasa jest przygotowana na jazdę do Chorwacji i powrót, ponieważ niby są to te same trasy, ale każda wymagała drobnych poprawek ponieważ samo odwrócenie kierunków wprowadzało sporo błędów przez co mapy są na dwa kierunki jazdy.

Gdyby pojawiły się jakieś błędy proszę o informację a postaram się zaktualizować plany objazdu, wszelkie sugestie też mile widziane.
Ostatnio edytowano 01.07.2010 13:36 przez Seavolv, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone