Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 29.06.2010 20:04

sandr napisał(a):Bardzo dobra trasa, jechałem nią czterokrotnie i kto wie, może w tym roku powtórzę
(chociaż korcą Węgierskie autostrady, korcą...). W Chorwacji na autostradę A4 wjeżdżamy
zjazdem "Čakovec", a dalej to już prosta sprawa...

Nie wiem jaka jest kontrola na węgierskich autostradach ale jadąc dwa lata temu odpuściłem sobie opłaty nocą bez problemów dotarłem do CRO
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 29.06.2010 20:06

Zgadzam się AM jest zdecydowanie lepsza (dokładniejsza) od IGO
Semedi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 30.06.2010 07:43

Dick45 napisał(a):Zgadzam się AM jest zdecydowanie lepsza (dokładniejsza) od IGO


To nie tak. Każda nawigacja jest na tyle dokładna, na ile dokładne są w niej mapy. A szczerze wątpię, żeby AM miała dokładniejszą mapę np. Chorwacji, BiH, Słowenii niż lokalny dostawca z tamtych terenów. iGO ma tą przewagę, że możesz podpiąć każdą mapę TeleAtlas, Nevteq, lokalni i wtedy dokładność jest taka jak podpięte mapy. Można się upierać o algorytm wyliczania tras, ale to można ustawić. AM używam na Polskę, bo jest chyba najlepsza na nasz kraj.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.06.2010 08:03

Seavolv napisał(a):
1. Wersja obejmuje objazd przez Mureck - Lenart - Puti
UWAGA: dodatkowo plan obejmuje również objazd pierwszej bramki w CRO która moim zdaniem jest strasznie droga w porównaniu do reszty bramek w CRO, oraz ominięcie kawałka autostrady za Puti który tak naprawdę nie wiem czy jest płatny czy nie a wole nie ryzykować.


Można zobaczyć na googlach którą dokładnie bramkę należy ominąć ?
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 30.06.2010 09:06

Nie to że należy, jedynie moim zdaniem jest ona stanowczo droga w porównaniu do reszty.

Wejdź sobie na http://map.hak.hr/en zaznacz z lewej strony "paytoll" i pokażą się bramki na mapie, do CRO wiedziesz autostradą od północnego- zachodu, a ta bramka to "A2_TRAKOSCAN" jak klikniesz na nią będziesz miał koszty przejazdu.

Mijasz pierwszą bramkę i prawie połowa taniej,nie wiem czemu sobie tyle liczą za ten kawałek.
Ostatnio edytowano 30.06.2010 11:34 przez Seavolv, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.06.2010 09:36

Seavolv napisał(a):Mijasz pierwszą bramkę i prawie połowa taniej,nie wiem czemu sobie tyle liczą za ten kawałek.

Co oznacza mijasz ?
Jakimiś gruntowymi drogami przejeżdżać czy jest jakaś droga obok ?
I ile ew. taki objazd liczy km ?
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 30.06.2010 10:06

Dla Wrocławia cztery trasy z AM 6.5: http://chomikuj.pl/piotrssrtoip
katalog dokumenty/trasy AM6.5
AM6.5 uwzględnia w zasadzie wszystkie nowe odcinki dróg. Wszystkie trasy do Cro kończą się w Rogoznicy, ale oczywiście mozecie je sobie łatwo modyfikować. Acha - wszystkie do Cro omijają autostrade w Slo (nawet ten 100 metrowy kawałek za Ptujem). Jedna trasa tylko do Oakotelu - może się komuś przydać :)
Mogę dokładac kolejne - jesli ktoś potrzebuje czekam na propozycje
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 30.06.2010 11:23

kaeres napisał(a):
Seavolv napisał(a):Mijasz pierwszą bramkę i prawie połowa taniej,nie wiem czemu sobie tyle liczą za ten kawałek.

Co oznacza mijasz ?
Jakimiś gruntowymi drogami przejeżdżać czy jest jakaś droga obok ?
I ile ew. taki objazd liczy km ?

Obok autostrady leci droga , nie jechałem nią ale nie wygląda na jakąś gruntową bo na mapach oznaczona jest kolorem żółtym, i zamiast wbijać się od razu na autostradę w CRO jadę kawałek dalej do następnych bramek. Co do odcinka to do następnych bramek jest jakieś 8-10km więc nie jest tego wiele, jeśli ktoś jechał i może potwierdzić mój plan byłbym wdzięczny.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 08.07.2010 14:20

Aktualizacja objazdu autostrady w Słowenii dla urządzeń TomTom

INSTALACJA
Ściągnąć interesującą nas trasę i wypakować przy pomocy programu np. winrar.
1. Podłączamy naszą nawigację do komputera, wyszukujemy w urządzeniu katalog o nazwie itn i kopiujemy tam pliki

Aby aktywować plan podróży w urządzeniu TT wybieramy ikonę "Planowanie Planu Podróży" a następnie "Opcje" i "Wczytaj Plan Podróży" i wybieramy nasz plan podróży.

1. Wersja obejmuje objazd przez Mureck - Lenart - Ptuj
UWAGA: trasa uwzględnia ominięcie kawałka autostrady za Ptuj, oraz drogę zaznaczoną strzałkami na rys. poniżej, mapa google nie uwzględnia tej drogi jednak mapy TT uwzględniają już ten pokazany objazd w Ptuj poprawnie.

Opracowywałem na mapach 845.xxxx

Obrazek

Polska-Chorwacja
http://rapidshare.com/files/405708556/pl-cro.rar

Chorwacja - Polska
http://rapidshare.com/files/405708938/cro-pl.rar
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Trasa z AutoMapy 6.5 z ominięciem płatnych dróg w Słowenii

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 12.07.2010 09:37

Trasa ze Świdnicy (okolice Wrocławia), przez Brno, Wiedeń, Graz , przejście graniczne Mureck, nastepnie Lenart, Ptuj, Krapina, Zagrzeb, Karlovac .Meta na wyspie KRK.
Oto link http://wrzucacz.pl/file/5251278923025
Aby załadować trasę należy utworzyć sobie w folderze z automapą nowy folder o nazwie dowolnej np "mapy", wrzucic tam plik, następnie Menu --> trasa-->modyfikuj-->wczytaj , wskazać plik "chorwacja.atm", typ trasy "szybka", drogi płatne "ok", promy "pytaj", autostrady "ok".
Myslę ze jest to dobra trasa.
Może ktos ma jakieś sugestie do tej trasy, proszę o wpis.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 12.07.2010 09:42

anek2907
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anek2907 » 20.07.2010 10:40

Witam.

Czy mogła bym prosić o gotową mapę do Tomtoma z trasą z Gorzowa Wlkp. przez Niemcy Austrię z ominięciem płatnego odcinka drogi w Słowacji na wyspę Korcula przez półwysep Peljasac. Jest to moja pierwsza nawigacja i nie potrafię sobie z nią do końca poradzić.
Będę wdzięczna za pomoc.

pozdrawiam !
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 20.07.2010 11:23

To zależy od map jakie masz w swojej nawigacji? Bo nie wiem czy jeśli ja zrobię dla ciebie taką trasę to czy twoja nawigacja ją dobrze zaplanuje?
Podaj jaką masz zainstalowaną mapę.
anek2907
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anek2907 » 20.07.2010 17:13

Mam mapy całej Europy w wersji

Mapa : Western and Central Europe v 825.2157

Dasz radę ustawić tak mapę aby przez Niemcy przejechać po darmowych odcinkach autostrady w Austrii kupuję winietę lecz chcę ominąć płatne tunele. O słowenii już pisałam a w Chorwacji cały przejazd autostradą.

Będę Ci bardzo wdzięczna za to :)
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 20.07.2010 19:10

Nie ma problemu, jednak dopiero w czwartek mogę zamieścić taką trasę, wcześniej nie będę miał kiedy.
No chyba że ktoś mnie uprzedzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone