Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010
Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 11.01.2010 19:15

Witam. Proponuję wrzucenie na forum (jeśli regulamin nie zabrania) lub na jakiś zewnętrzny serwer plików (np. chomikuj.pl) z gotowymi trasami do popularnych map. Praktycznie każdy z systemów nawigacji posiada taką funkcjonalność, gdzie po utworzeniu trasy możemy ją zapisać, zazwyczaj w jakimś natywnym formacie (*dla TomTom jest to zazwyczaj plik *.itn ) np. na później lub dla potomnych. Pliki tras nie są integralną częścią systemów nawigacji ani map w nich instalowanych a ich autorem jest zazwyczaj użytkownik.

Osoba planująca wyjazd może wgrać sobie pobrany od innego użytkownika plik trasy i ruszać w drogę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2010 22:03

Jest to możliwe, ale... :!: jest dziesiątki tras , możliwości, i setki miejscowości do których jeżdżą Cro-maniacy i weź tu dopasuj każdemu trasę :cry: Jeden woli tędy drugi "owędy" i zaczyna się kocioł , "produkcja" tras pod indywidualne zamówienie.

Pozdrówka :wink:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 11.01.2010 22:57

szaki17 napisał(a):Jest to możliwe, ale... :!: jest dziesiątki tras , możliwości, i setki miejscowości do których jeżdżą Cro-maniacy i weź tu dopasuj każdemu trasę :cry: Jeden woli tędy drugi "owędy" i zaczyna się kocioł , "produkcja" tras pod indywidualne zamówienie.

Pozdrówka :wink:


Ja zupełnie odwrotnie zrozumiałem intencję autora wątku. Chyba nie chodziło mu o produkowanie tras na zamówienie, tylko o udostępnienie tras, które ktoś już na własnej skórze przetestował. Jeśli do takiej trasy byłby dodany jeszcze jakiś komentarz to mnie się ten pomysł podoba i ze swojej strony oferuję miejsce na serwerze na pliki z tymi trasami.

pozdrav K
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2010 22:42

Zrozumiałem dobrze, chodzi o gotowce które już ktoś "przerobił". I tu jest właśnie problem bo nie dopasujesz tak trasy aby pkt. przelotowe pasowały w większości do planowanej podróży, a jeszcze dopasuj mapę ( producent, wersja, urządzenie) Oczywiście trafi się też trasa że wszystko "bangla" i będzie ok. Ja też "jestem za, a nawet przeciw" :wink:
Mogę już wrzucić "gotowca" Opole-Marusici (AM, via-Chałupki-Brno-Vien-ominięcie płatnej Słoweni) :lol:
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 14.01.2010 00:00

Ale wgraną trasę można przecież zmodyfikować "pod siebie" choćby o miejsce wyjazdu czy cel a zostawić najważniejszą część czyli objazd płatnych dróg w Słowenii :D
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 14.01.2010 09:04

Uważam, że pomysł jest jak najbardziej na miejscu. Może wiele pomóc!
poziomek
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 28.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomek » 15.01.2010 21:01

Pomysł godny zawalczenia. Spróbujmy i zobaczymy jak się temat rozwinie.
Może jakiś 1 screenshot do każdej trasy - taki mini spis treści?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.01.2010 23:54

szaki17 napisał(a):Zrozumiałem dobrze, chodzi o gotowce które już ktoś "przerobił". I tu jest właśnie problem bo nie dopasujesz tak trasy aby pkt. przelotowe pasowały w większości do planowanej podróży, a jeszcze dopasuj mapę ( producent, wersja, urządzenie) Oczywiście trafi się też trasa że wszystko "bangla" i będzie ok. Ja też "jestem za, a nawet przeciw" :wink:
Mogę już wrzucić "gotowca" Opole-Marusici (AM, via-Chałupki-Brno-Vien-ominięcie płatnej Słoweni) :lol:


Też mam taką tylko punkty "początek" i "koniec " mam inne :D
Masz na AM obwodnicę Ptuj-a w Słowenii?. Moja AM niestety niema więc jechałem według opisu z forum.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2010 20:53

Niestety najnowsza AM 6.1 nie ma obwodnicy Ptuj.
A jest w ogóle taka :?:
poziomek
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 28.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomek » 19.01.2010 09:56

szaki17 napisał(a):Niestety najnowsza AM 6.1 nie ma obwodnicy Ptuj.
A jest w ogóle taka :?:

Nie instaluj! Z tego co na pdaclub.pl piszą to jest dramat zwłaszcza w wersji EU.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.01.2010 11:09

poziomek napisał(a):
szaki17 napisał(a):Niestety najnowsza AM 6.1 nie ma obwodnicy Ptuj.
A jest w ogóle taka :?:

Nie instaluj! Z tego co na pdaclub.pl piszą to jest dramat zwłaszcza w wersji EU.


wlasnie zainstalowale PL

doslownie 10 minut temu

strasznie przepakowana gadzetami a jak w trasie to sie zobaczy
tak czy inaczej 2009 na AM przejechalismy wakacje bedac zadowolonymi. zreszta od lat uzywam tylko AM wiec sie przyzwyczailem

Pomysl z podaniem gotowych tras uwazam za bardzo dobry. Porobic jakies grupy na konkretnych z 5 najpopularniejszych map. zaczac od miejsca przekoczenia Polskiej granicy choic do Chorwackiej granicy i najwazniejszy etap jak po sznurku. Jeden chce ominac platne pare km a przegapoc zjazd czasami bardzo latwo bo wiekszosc i tak prowadzi platnymi
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 19.01.2010 14:06

jak dla mnie najlepsze oprogramowanie do nawigacji to IGO - w zeszłym roku towarzyszyło żonie i mnie w podróży do Włoch ( okolice Wenecji). Trasa wiodła przez Czechy i Austrię.
poziomek
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 28.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomek » 22.01.2010 14:49

artur77 napisał(a):jak dla mnie najlepsze oprogramowanie do nawigacji to IGO - w zeszłym roku towarzyszyło żonie i mnie w podróży do Włoch ( okolice Wenecji). Trasa wiodła przez Czechy i Austrię.

A jak IGO na Polskę się sprawuje? Czy też do granicy korzytaliście z AM a za granicą przełączaliście sięna Igo?
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 22.01.2010 15:46

generalnie cały czas z IGO :) jakoś układ graficzny i "intuicyjność" obsługi o niebo lepsza niż AM.
IGO w Polsce działa ok
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 16.02.2010 15:05

Polemizowałbym :) Kolega zza ściany też. Poza wskazaniem drogi ku przepaści w okolicach Knina AM na CRO działa bez zarzutu.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone