Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mickanovi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 11.01.2010 19:15

Witam. Proponuję wrzucenie na forum (jeśli regulamin nie zabrania) lub na jakiś zewnętrzny serwer plików (np. chomikuj.pl) z gotowymi trasami do popularnych map. Praktycznie każdy z systemów nawigacji posiada taką funkcjonalność, gdzie po utworzeniu trasy możemy ją zapisać, zazwyczaj w jakimś natywnym formacie (*dla TomTom jest to zazwyczaj plik *.itn ) np. na później lub dla potomnych. Pliki tras nie są integralną częścią systemów nawigacji ani map w nich instalowanych a ich autorem jest zazwyczaj użytkownik.

Osoba planująca wyjazd może wgrać sobie pobrany od innego użytkownika plik trasy i ruszać w drogę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2010 22:03

Jest to możliwe, ale... :!: jest dziesiątki tras , możliwości, i setki miejscowości do których jeżdżą Cro-maniacy i weź tu dopasuj każdemu trasę :cry: Jeden woli tędy drugi "owędy" i zaczyna się kocioł , "produkcja" tras pod indywidualne zamówienie.

Pozdrówka :wink:
MorskiPas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 11.01.2010 22:57

szaki17 napisał(a):Jest to możliwe, ale... :!: jest dziesiątki tras , możliwości, i setki miejscowości do których jeżdżą Cro-maniacy i weź tu dopasuj każdemu trasę :cry: Jeden woli tędy drugi "owędy" i zaczyna się kocioł , "produkcja" tras pod indywidualne zamówienie.

Pozdrówka :wink:

Ja zupełnie odwrotnie zrozumiałem intencję autora wątku. Chyba nie chodziło mu o produkowanie tras na zamówienie, tylko o udostępnienie tras, które ktoś już na własnej skórze przetestował. Jeśli do takiej trasy byłby dodany jeszcze jakiś komentarz to mnie się ten pomysł podoba i ze swojej strony oferuję miejsce na serwerze na pliki z tymi trasami.

pozdrav K
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2010 22:42

Zrozumiałem dobrze, chodzi o gotowce które już ktoś "przerobił". I tu jest właśnie problem bo nie dopasujesz tak trasy aby pkt. przelotowe pasowały w większości do planowanej podróży, a jeszcze dopasuj mapę ( producent, wersja, urządzenie) Oczywiście trafi się też trasa że wszystko "bangla" i będzie ok. Ja też "jestem za, a nawet przeciw" :wink:
Mogę już wrzucić "gotowca" Opole-Marusici (AM, via-Chałupki-Brno-Vien-ominięcie płatnej Słoweni) :lol:
Lider16
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 14.01.2010 00:00

Ale wgraną trasę można przecież zmodyfikować "pod siebie" choćby o miejsce wyjazdu czy cel a zostawić najważniejszą część czyli objazd płatnych dróg w Słowenii :D
kapitan_statku
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 14.01.2010 09:04

Uważam, że pomysł jest jak najbardziej na miejscu. Może wiele pomóc!
poziomek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomek » 15.01.2010 21:01

Pomysł godny zawalczenia. Spróbujmy i zobaczymy jak się temat rozwinie.
Może jakiś 1 screenshot do każdej trasy - taki mini spis treści?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.01.2010 23:54

szaki17 napisał(a):Zrozumiałem dobrze, chodzi o gotowce które już ktoś "przerobił". I tu jest właśnie problem bo nie dopasujesz tak trasy aby pkt. przelotowe pasowały w większości do planowanej podróży, a jeszcze dopasuj mapę ( producent, wersja, urządzenie) Oczywiście trafi się też trasa że wszystko "bangla" i będzie ok. Ja też "jestem za, a nawet przeciw" :wink:
Mogę już wrzucić "gotowca" Opole-Marusici (AM, via-Chałupki-Brno-Vien-ominięcie płatnej Słoweni) :lol:

Też mam taką tylko punkty "początek" i "koniec " mam inne :D
Masz na AM obwodnicę Ptuj-a w Słowenii?. Moja AM niestety niema więc jechałem według opisu z forum.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2010 20:53

Niestety najnowsza AM 6.1 nie ma obwodnicy Ptuj.
A jest w ogóle taka :?:
poziomek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomek » 19.01.2010 09:56

szaki17 napisał(a):Niestety najnowsza AM 6.1 nie ma obwodnicy Ptuj.

Nie instaluj! Z tego co na pdaclub.pl piszą to jest dramat zwłaszcza w wersji EU.
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.01.2010 11:09

poziomek napisał(a):
szaki17 napisał(a):Niestety najnowsza AM 6.1 nie ma obwodnicy Ptuj.

Nie instaluj! Z tego co na pdaclub.pl piszą to jest dramat zwłaszcza w wersji EU.

wlasnie zainstalowale PL

doslownie 10 minut temu

strasznie przepakowana gadzetami a jak w trasie to sie zobaczy
tak czy inaczej 2009 na AM przejechalismy wakacje bedac zadowolonymi. zreszta od lat uzywam tylko AM wiec sie przyzwyczailem

Pomysl z podaniem gotowych tras uwazam za bardzo dobry. Porobic jakies grupy na konkretnych z 5 najpopularniejszych map. zaczac od miejsca przekoczenia Polskiej granicy choic do Chorwackiej granicy i najwazniejszy etap jak po sznurku. Jeden chce ominac platne pare km a przegapoc zjazd czasami bardzo latwo bo wiekszosc i tak prowadzi platnymi
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 19.01.2010 14:06

jak dla mnie najlepsze oprogramowanie do nawigacji to IGO - w zeszłym roku towarzyszyło żonie i mnie w podróży do Włoch ( okolice Wenecji). Trasa wiodła przez Czechy i Austrię.
poziomek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomek » 22.01.2010 14:49

artur77 napisał(a):jak dla mnie najlepsze oprogramowanie do nawigacji to IGO - w zeszłym roku towarzyszyło żonie i mnie w podróży do Włoch ( okolice Wenecji). Trasa wiodła przez Czechy i Austrię.

A jak IGO na Polskę się sprawuje? Czy też do granicy korzytaliście z AM a za granicą przełączaliście sięna Igo?
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 22.01.2010 15:46

generalnie cały czas z IGO :) jakoś układ graficzny i "intuicyjność" obsługi o niebo lepsza niż AM.
IGO w Polsce działa ok
skylogg
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 16.02.2010 15:05

Polemizowałbym :) Kolega zza ściany też. Poza wskazaniem drogi ku przepaści w okolicach Knina AM na CRO działa bez zarzutu.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019