Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anek2907
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anek2907 » 20.07.2010 20:19

Spokojnie poczekam do czwartku chyba, że faktycznie ktoś Cię wyprzedzi :)
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 21.07.2010 23:51

anek2907 napisał(a):Spokojnie poczekam do czwartku chyba, że faktycznie ktoś Cię wyprzedzi :)


w niemczech wszystkie autostrady są bezpłatne.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 22.07.2010 11:12

Aktualizacja objazdu autostrady w Słowenii dla urządzeń TomTom

Ze względu na kolejne informacje podawane na forum zaktualizowałem plan objazdu Słoweńskiej autostrady.

INSTALACJA
Ściągnąć interesującą nas trasę i wypakować przy pomocy programu np. winrar.
1. Podłączamy naszą nawigację do komputera, wyszukujemy w urządzeniu katalog o nazwie itn i kopiujemy tam pliki

Aby aktywować plan podróży w urządzeniu TT wybieramy ikonę "Planowanie Planu Podróży" a następnie "Opcje" i "Wczytaj Plan Podróży" i wybieramy nasz plan podróży.

PLAN obejmuje objazd przez Mureck - Lenart - Ptuj

I tak pozwoliłem sobie zrobić dwa plany, ponieważ każdy wybierze sobie sam co dla niego dobre.

1. Ten plan dotyczy w/w objazdu z tym że omijamy również problematyczny wjazd na 100 metrowy kawałek autostrady w Ptuj
Podgląd w Google Map http://tnij.com/O8Cs0 (między punktami "E" i "F" jest połączenie, mapy googla niestety tego nie uwzględniają)

W pobranej paczce są dwa pliki jeden w kierunku CRO drugi na powrót do PL.
http://rapidshare.com/files/408348879/Objazd_do_CRO.rar

2. Ten plan dotyczy w/w objazdu z tym że jedziemy z Ptuj bezpośrednio na 100 metrowy kawałek autostrady w Ptuj który jest Bezpłatny.
Podgląd w Google Map http://tnij.com/wQYsM (między punktami "E" i "F" jest połączenie, mapy googla niestety tego nie uwzględniają)

W pobranej paczce są dwa pliki jeden w kierunku CRO drugi na powrót do PL.
http://rapidshare.com/files/408349501/O ... w_Ptuj.rar

Objazd sprawdzany i przygotowywany na mapach 850.xxx
Dla pewności przed wyjazdem proszę sprawdzić czy wszystko jest ok
Ostatnio edytowano 22.07.2010 13:04 przez Seavolv, łącznie edytowano 2 razy
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 22.07.2010 12:46

anek2907 napisał(a):Witam.

Czy mogła bym prosić o gotową mapę do Tomtoma z trasą z Gorzowa Wlkp. przez Niemcy Austrię z ominięciem płatnego odcinka drogi w Słowacji na wyspę Korcula przez półwysep Peljasac. Jest to moja pierwsza nawigacja i nie potrafię sobie z nią do końca poradzić.
Będę wdzięczna za pomoc.

pozdrawiam !


Przygotowałem trasę z Gorzowa do Korcula przez półwysep Peljasac, oraz z ominięciem dwóch dodatkowo płatnych tuneli w Austrii na A9 oraz płatnej autostrady w Słowenii

Tutaj podgląd drogi w google map http://tnij.com/0o8go problematyczny jest ten przejazd przez półwysep Peljasac mapy google nie pokazują tego dobrze ponieważ w google nie ma większości dróg które pokazuje mi nawigacja ,u mnie na nawigacji z mapami 850.xxx bardzo dobrze i prawidłowo wyznaczył trasę wzdłuż wybrzeża, nie wiem jak to będzie na mapach 835.xxx (polecam aktualizację do najnowszych)
Proponuje wgrać i zobaczyć jak to wygląda.

W pobranej paczce są dwa pliki jeden w kierunku CRO drugi na powrót do PL
http://rapidshare.com/files/408365190/gorz__w.rar

Instalacja post wyżej
mflaku
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mflaku » 15.08.2010 20:19

Seavolv

Idzie ten Plik wgrac na GPS z Auto Mapa ??
mflaku
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mflaku » 17.08.2010 17:09

mickanovi napisał(a):Oto wcześniejsza trasa zmodyfikowana po sugestiach użytkownika lukasz1977. W porównaniu do wcześniejszej omijamy autostradę w Słowenii oszczędzając ok. 120PLN

http://rapidshare.com/files/395105731/o ... owenii.atm


Oto screen ze wspomnianego odcinka:
Obrazek


Pytanie.
Jak na GPS Mio z Auto Mapa zmienic w tej mapie pozatek, koniec ??
stentor
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stentor » 17.08.2010 17:24

Seavolv napisał(a):Przygotowałem trasę z Gorzowa do Korcula przez półwysep Peljasac, oraz z ominięciem dwóch dodatkowo płatnych tuneli w Austrii na A9...


opłaca sie te tunele omijać?
pawel-l
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel-l » 18.08.2010 12:19

Uwaga na Automapę w Chorwacji. Większość dróg należy do tej samej kategorii, więc czasami wpuszcza w polne drogi. W nocy wpuścił mnie w 3m szer. serpentyny z 30% spadkami ! Horror.
ratownik_999
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ratownik_999 » 25.08.2010 20:56

Seavolv jakbyś mógł wrzucić pliki raz jeszcze chyba wygasły.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2010 11:28

pawel-l napisał(a):Uwaga na Automapę w Chorwacji. Większość dróg należy do tej samej kategorii, więc czasami wpuszcza w polne drogi. W nocy wpuścił mnie w 3m szer. serpentyny z 30% spadkami ! Horror.

Zależy jaką opcję trasy miałeś ustawioną :?:
A mnie IGO wpuściło właśnie w taką drogę, a w drodze powrotnej AM pokierowała już "normalną "drogą :lol: . Chodzi o zjazd z autostrady na Makarską . W obu przypadkach miałem ustawioną "szybką "trasę.
I bądź tu mądry :roll: :wink:
jaskol
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 29.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaskol » 23.12.2010 15:39

Seavolv napisał(a):Pozwoliłem sobie przygotować gotowe mapy objazdu Słoweńskiej autostrady w dwóch wariantach dla nawigacji TomTom.


Zastanawiam sie nad kupnem TomTom EU42.
Jak ta nawigacja radzi sobie w Chorwacji ?
jaskol
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 29.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaskol » 23.12.2010 15:41

pawel-l napisał(a):Uwaga na Automapę w Chorwacji. Większość dróg należy do tej samej kategorii, więc czasami wpuszcza w polne drogi. W nocy wpuścił mnie w 3m szer. serpentyny z 30% spadkami ! Horror.


Potwierdzam, po zjechaniu z autostradyAM kierowała mnie na "drogi", ktore nie nadawały sie do jazdy!
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 04.03.2011 23:36

Nawigacja jest ułatwieniem ale przy korzystaniu z niej konieczne jest zachowanie partyzanckiej czujności. Przekonałem się o tym wiele lat temu przejeżdżając wiaduktem nad naszą polską "ósemką" koło Piotrkowa. Na środku wiaduktu AM (v3 czy cuś koło tego) zawołała mi "skręć w lewo". Wspomniana czujność partyzancka spowodowała, że siedzę tu teraz i piszę zamiast wąchać kwiatki od spodu. Owszem, mi też zdarzało się "wpakować" na niezłe dziury tylko dla tego, że navi tak podpowiadała. Zaletą nawigacji jest to, że nawet jak zdecydujesz się ominąć jakąś drogę (albo przegapisz zjazd) to po chwili automatycznie przeliczy i wskaże alternatywę. Warto czasem się z nią poprzekomarzać i postawić na swoim (łatwiej jest gdy mam ustawiony w nawigacji żeński głos ;-)

P.S.
Minionego lata, jadąc do pewnej osady na Mazurach niemal nie władowałem się dzięki AM na drogę, którą tak na oko ostatnimi pojazdami były czołgi w czterdziestym piątym. Niezastąpionym drogowskazem okazał się pan o wątpliwej aparycji stojący pod najbliższym sklepem. Następnego dnia usłyszałem od kierowcy, który podwoził nas na spływ kajakowy, że tydzień wcześniej o pierwszej w nocy musiał wyciągać z pola traktorem turystów, którzy zbyt mocno zaufali nawigacji.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 05.03.2011 13:25

Mnie IGO 8 pokierowało drogą "optymalną" w Chorwacji na polne, wąskie drogi - ale było bardzo przyjemnie bo to w końcu wakacje i przy okazji zwiedziłem trochę malowniczych miejsc;-) byo wesoło - dzieci były zadowolone - znaleźliśmy miejscowość Kalina (jak moja młodsza córka) - była zachwycona:-)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 05.03.2011 15:39

pawel-l napisał(a):Uwaga na Automapę w Chorwacji. Większość dróg należy do tej samej kategorii, więc czasami wpuszcza w polne drogi. W nocy wpuścił mnie w 3m szer. serpentyny z 30% spadkami ! Horror.


Pewny jesteś że droga spadła o 30m na 100m?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone